» »

browserji in stran

browserji in stran

cahahopie ::

Mi lahko prosim povete... kako morjo bit nekteri browserji tak različni?? Zakaj ni nekega standarda oz. zakona po katerem bi tiste, ki bi to krišili zaprli in kastrirali?!
Poglejte mam IE 6.0 in Mozillo 0.99. In sem naštimo, da če si sejvaš pejđ v priljubljene, da se ti prkaže mala ikonca
tole:
<LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="http://localhost/rajsnegel/slike/favico...
Pa v IE sploh tega ne šmirgla.. oz. nič ni, v Mozilli pa je to prav lepo vidno. Potem po drugi strani... so te prelom črte.. <ht> v Mozilli velik lepše... toda po drugi strani pa sem eni taki črti dodelil style in je v IE delal... v Mozilli pa je to kar spregledal.
Grr:D

Gandalfar ::

Oh. Sej standard je ( www.w3c.org ) Samo drzijo se ga ne =]

Sicer pa nekako ne vidim smisla tvojega posta. Razen kot morda obupan krik ... :>

cahahopie ::

No vsak post ima svoj point. Spraševanje po pointu je brez smisla... tudi npr. tukaj se zve recimo, da mi tistala ikonca ne dela. Razumel bi npr. če mi v Mozilli nebi delal in bi v IE. Toda pa, da v IE ne dela in da dela v Mozilli...pa mi ni jasno. Ker če bi veljalo prvo... bi vedel, da se nisem držal stadarda pri pisanju kode. Toda moja koda je standardizirana. Torej... WTF?

Gandalfar ::

vse je relativno.

Obstaja neka zadeva, ki se ji rece W3 konzorcij, ki predpisuje standarde.

Nakar je nekega dne neka firmica se odlocila, da ji w3c standardi niso vsec in da jih bo po svoje napisala. Seveda pa tudi ostale firme niso zaostajale tako, da imamo sedaj

- W3c standard
- html 1.0
- html 2.0
- ...
- Netscape standard
- glede na NS2
- NS4.57
- NS6 == Mozilla
- Ms standard
- IE3
- IE4
- IE5
- ...


^_^

Seveda pa je vsak naredil spremembe samo pri nekaterih stvareh. Tako, da moras sedaj pac pisati 2 ali pa celo 3jno kodo (glede na razlicice brskalnikov)

uzivaj =]

rc-car ::

Toda pa, da v IE ne dela in da dela v Mozilli...pa mi ni jasno. Ker če bi veljalo prvo... bi vedel, da se nisem držal stadarda pri pisanju kode. Toda moja koda je standardizirana.

ajajaj... in po čem sklepaš da se IE bolj drži standardov kot Mozzila?

IE je pri upoštevanju standarda (w3c) precej bolj ohlapen kot Mozzila, ki se ga drži po celi črti - prav zato je u bistvu tudi nastal ta projekt...

Jaz ko delam stran vedno pregleduem v Netscapu (ali Mozzili, saj je isto) in hkrati v HTML validatorju na w3c. Potem pa se zgodi, da odpreš IE in nič ne dela kot bi moralo...
[Pravtako surfam z Netscapom in potem z veseljem najedam webmasterjem, ki ne znajo pisat w3c compatible kode. btw: kdaj bo primož popravil textarea za post dodajat, da se v M in N ne bo širil v desno, ampak skočil v novo vrstico?]

Opensource in free software all the way! >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Gandalfar ::

btw: kdaj bo primož popravil textarea za post dodajat, da se v M in N ne bo širil v desno, ampak skočil v novo vrstico?


se pridruzujem tvoji prosnji :-)

cahahopie ::

Ne... rc-car..sva že debatirala o tem na ircu. Vem, da se IE najslabše drži standardov. Toda... kolkr sem vidu, IE požre vse vrste kode. Sj veš...tole npr: href=link al href=\"link\" ipd. Pač začudl me je, da pa je tokrat IE zmrznu pr tem.

Je pa res, da S-T zgleda nekam čudn v Mozili.
V novicah da vse na levo poravnavo ... tud baner je levo poravnan. Pa pr forumu so črte tabele bele. Pa potegnu sem dol stabilno verzijo Mozille (0.99 al kaj je) pa mi je prejle enmal zmrznala... hmm...

rc-car ::

No sej...
IE požre vso vrsto kode, ker se preveč ohlapno drži standardov. Zaradi tega so se potem ljudje razvadili in začeli pisat grdo kodo. Potem pride na sceno Mozilla, ki se standardov drži in ljudje se pritožujejo zakaj ne požre tako grde kode kot jo IE.

ST je pa tako grd zato, ker je večinoma vse v njem napisano za IE in v le njem razumljivi kodi...

btw, Mozilla čisto brez problemov požre tage brez narekovajev ".
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov Dan D bo 12. februar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
539280 (6579) sirotka
»

Mozilla Firebird v slovenskem jeziku (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
736142 (6142) CaqKa
»

Nov članek: Mozilla 1.4

Oddelek: Novice / Nova vsebina
192528 (2528) CaqKa
»

Kumulativni popravek za Internet Explorer

Oddelek: Novice / Brskalniki
212645 (2645) WhiteAngel
»

Internet Explorer se poslavlja

Oddelek: Novice / Brskalniki
393254 (3254) CaqKa

Več podobnih tem