» »

pokvarjen disk

pokvarjen disk

biokill ::

Par dni nazaj, sem kupil nov disk---> WD 1tb, ki sem ga vstavil v računalnik, starega---> WD 640gb pa sem vzel ven in ga imel kot zunanji diske (že od prej sem imel doma ohišje)

Ko zunanji disk mi je služil dobro, danes pa mi ga računalnik sploh ni zaznal, lučke na ohišju se prižgejo, a disk ne spusti nobenega zvoka, ne zazna mi ga ne usb kot tudi esata....Potem sem disk vzel iz zunanjega ohišja in ga vstavil v kišto(na disku je še vedno naloožen xp) ter zagnal računalnik.....mi ga tudi tukaj ni zaznalo...Tako da je vrjetno disk fuč. ALi mnite, da je šla samo elektonika pri disku ali kaj....Ali bi ga lahko na kak načins5 spravil v delovanje....Ali kdo popravlja diske in koliko to stane, imam pa tudi nekaj meni ljubih datotek gori shranjenih, ali bi se to dalo dobiti nazaj.

Hvala in L.P.

bluefish ::

Če se niti zažene ne, potem je morda kriva elektronika. V tem primeru lahko najdeš disk iz iste serije in zamenjaš vezje.

Profesionalno se z obnovo podatkov ukvarja tudi Kotar, ki zaračuna začetni pregled (20EUR), nato pa izstavi oceno o znesku popravila.

Se pa pri teh podjetjih obnova splača le v primeru, če imaš na disku kake pomembne podatke ali zelo ljube družinske posnetke,... Za torrent zbirko jasno ne.

biokill ::

Hvala za hiter odgovor. Verjetno se mi res nebi splačalo obnavljati podatkov.
Glede popravila, pa bi me zanimalo, kako teško je to vezje zamenjati, ali je potrebno kaj ciniti, ker sem to samo 1x do sedaj počel, pa se ni končalo lepo?
Oz. ali kakšno pdjetje popravlja diske ter koliko ti okvirno zaračunajo. (Se pa da je tukaj veliko spremenljivk..)


L.P.

bluefish ::

Če se ne motim, disk popravijo tudi pri Kotarju. Kaka težja popravila pa v tujini, kjer so cene enormne.

Za popravilo ni potrebno lotati, potrebuješ le ustrezen izvijač.

biokill ::

Ok, hvala


L.P.

PrvaPomoč ::

bluefish je izjavil:

Če se ne motim, disk popravijo tudi pri Kotarju. Kaka težja popravila pa v tujini, kjer so cene enormne.

Za popravilo ni potrebno lotati, potrebuješ le ustrezen izvijač.


Lep pozdrav

V Slovenskih konjicah je podjetje, imena se sedaj iz glave ne spomnim in ga lahko sporočim jutir ko bom na delovnem mestu, ki je iz izkušenj, glede na reference in obseg njihovega dela (državne ustanove) vodilno podjetje v Sloveniji kar se tiče popravila diskov in obnove podatkov. Diagnostiko opravijo za 20€, cene nadaljnih del, pa so, govorim iz izkušenj, bistveno nižje kot pri podjetju Kotar.
Meni so, za mojo stranko, rešili podatke iz diska, kateri je v prepiru letel iz 4 nadstropja bloka, na pločnik :D :D
PRP

bluefish ::

Enron x86 ::

Mogoče lahko poskusiš še s tem programom (preden disk daš v roke profesionalcem):
http://www.hdat2.com/

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

bluefish ::

Če se disk niti zažene ne, mu ta program ne pomaga preveč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov s trdega diska - kje, za kakšno ceno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5122899 (8999) darkolord
»

Pokvarjen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
3026407 (25006) Wolfman
»

Kako dobiti podatke iz pokvarjenega diska?

Oddelek: Strojna oprema
133533 (3208) jft
»

ohranitev disk (pokvarjena glava in vezje)

Oddelek: Strojna oprema
283542 (2827) Šimpanz
»

Reševanje podatkov z defektnih trdih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
527431 (5887) kretnichar

Več podobnih tem