» »

Dell ne mara več za blackberryje

Dell ne mara več za blackberryje

Dell Venue Pro

vir: The Wall Street Journal
The Wall Street Journal - Dell bo v sklopu varčevalnih ukrepov svojim 25.000 uslužbencem zamenjal mobilne telefone. Doslej so uporabljali RIM-ove blackberryje, sedaj pa bodo uporabljali plodove lastnega razvoja - prihajajoči Dell Venue Pro, na katerem bo tekel Windows Phone 7. Ponudili jim bodo tudi Googlov sistem Android. Prehod se bo pričel prihodnji teden, Dell pa naj bi z njim stroške mobilne komunikacije za podjetje skrčil za četrtino, zlasti na rovaš BlackBerry Enterprise Server, ki jih ne bo potrebno več imeti.

Dodatne prihodke si obetajo od poslovnih parterjev, ki jim bodo predstavili in reklamirali enako strategijo, upajoč na migracijo na Dellove rešitve. Nadaljnje prihranke bodo dosegli s prenovo pogodbe z operaterjem T-Mobile, tako da uporabniki ne bodo imeli več individualnih naročnin, marveč bo podjetje zakupilo določeno število minut in prenesenih podatkov, ki se bodo v primeru neizrabe prenesli v naslednje mesece.

RIM je že zanikal navedbe, da naj bi Dellu potezna prinesla kakršnekoli opazne prihranke. Po besedah kanadskega proizvajalca gre le za piarovski manever, ki bo Dellu prinesel nekaj brezplačne publicitete. Kakorkoli že, RIM-ov imperij mobilne telefonije za poslovne uporabnike se počasi bliža koncu, saj je konkurenca vedno ostrejša in časi, ko je bil RIM edini spodoben dobavitelj opreme, so nepreklicno mimo. Tega se zaveda tudi RIM, ki je prav sedaj začel brezplačno ponujati okleščen BES Express.

19 komentarjev

Jaffa ::

Dell ne mara več za blackberryje?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

filip007 ::

Če je to za Dell poslovni GSM potem pa res nevem, pol imam raje HP Pre.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

AndrejS ::

tega naslova ne razumem... mi lahko kdo razloži ?

Key Quest ::

filip007 je izjavil:

Če je to za Dell poslovni GSM potem pa res nevem, pol imam raje HP Pre.


Bi zneslo navest kak argument ali kaj podobnega?

McHusch ::

AndrejS je izjavil:

tega naslova ne razumem... mi lahko kdo razloži ?


márati -am nedov. (a) navadno z nikalnico

5. ekspr., v zvezi z za
zanimati se, meniti se: nobeden ni maral za njegove ideje / ne maram za njene lepe besede; ne mara za vreme / ne maraj, še boš imel priložnost

uros_m ::

Ne razumem, kako ljudje ne dojamejo naslova. Je poučevanje slovenščine padlo tako nizko?

Sicer pa - osebno se mi UI Windows Phone 7 oblikovno sila dopade. Z oblikovalskega vidika pusti applov iOS daleč za seboj. Dejansko se je MS vrnil h koreninam in uporabil preproste praoblike ter stilizirano tipografijo in ju zlil v popolno mešanico.

smihael ::

Tole nerazumevanje slučajno ni posledica poraznega stanja šolstva, ampak strašne arhaičnosti knjižnje slovenščine, ki je popolnoma izgubila stik z živim jezikom. Dejansko so določena pravila stara 500 let, še od Trubarjevih časov.

Sicer pa sta tako telefon kot Win Phone 7 UGLY.

bluefish ::

Hja, folk ima različne okuse.

Meni recimo vmesnik ustreza, saj končno ne potrebuje na tone prelivov, bliskanja,...
Oblika mobilnikov pa je žal zgodba zase.

mtosev ::

ja a ni logicno,da jim bodo dali v uporabo svoje telefone in ne telefone od konkurence?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

823483 ::

smihael je izjavil:

Tole nerazumevanje slučajno ni posledica poraznega stanja šolstva, ampak strašne arhaičnosti knjižnje slovenščine, ki je popolnoma izgubila stik z živim jezikom. Dejansko so določena pravila stara 500 let, še od Trubarjevih časov.

Sicer pa sta tako telefon kot Win Phone 7 UGLY.

Nerazumevanje tega naslova dejansko je posledica poraznega stanja šolstva. Ljudje imajo zmeram manjši besedni zaklad, kar ni okrnilo le njihove sposobnosti branja in sporazumevanja, temveč tudi razmišljanja. Če nečesa ne moreš poimenovati, ker za to preprosto ni besede, o tem pač ne moreš razmišljati. 1984.
Marsikdo se pritožuje nad počasnim razvojem knjižne slovenščine, ki naj bi "popolnoma izgubila stik z živim jezikom". Ga je res izgubila? Ali je živi jezik izgubil stik z njo?
Je sploh zares potrebno jezik optimizirati do konca, doseči, da s čim manj besedami poveš čim več? Če bi bil le orodje, sredstvo za sporazumevanje, potem je to potrebno. Seveda pa je jezik več kot to. Je tudi umetniško sredstvo. In zato naj pogovorni jezik ostane pogovorni in knjižni, knjižni.

Glede Win Phone 7 pa se s tabo niti malo ne strinjam, končno prava konkurenca na trgu telefonov. Imeli smo iOS, napol posiljen mešanec med iOS in WinMo Android, ter nekaj manjših igralcev. Sedaj imamo kupci končno na izbiro dva močna OSa z različno filozofijo: iOS, ki se koncentrira na aplikacije, ter WP7, ki se koncentrira na vsebino in aplikacije čimbolj združuje z operacijskim sistemom in kupcu daje občutek, da ga sploh nikoli ni zapustil.
Mogoče nekaterim na android skoraj prihaja, ker ga razvija Google in je osnovan na Linuxu, vendar ima kup napak v sami zasnovi. Odnos proizvajalcev do kupcev je ignorantski, nič ni standarizirano ali zloščeno do popolnosti. Market kdaj deluje, kdaj pač ne. In sčasoma se naveličaš igračkanja in od telefona hočeš da dela. Ne pa, da moraš še faking task manager prenašat z interneta, ker ga Google ne daje v paketu.

Jaffa ::

Eh, tale naslov nima veze s šolstvom. Sem že kar precej prebral, pa tega do zdaj še nikjer nisem srečal. Saj ni to, da ne razumem pomena, ampak se mi dejansko prav smešno sliši ... Kaj manjka Dell ne mara več Blackberryjev?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

dbevfat ::

V bistvu me malo čudi, da so take korporacije še sploh na BlackBerryjih. Ne ponujajo ničesar, česar ne bi konkurenca, so dražji (vsaj recimo BB storitve pri nas), pa še ves spletni promet gre preko njihovih strežnikov v Kanadi. Bi pričakoval, da bodo bolj paranoični. :)

Jaffa je izjavil:

Eh, tale naslov nima veze s šolstvom. Sem že kar precej prebral, pa tega do zdaj še nikjer nisem srečal. Saj ni to, da ne razumem pomena, ampak se mi dejansko prav smešno sliši ... Kaj manjka Dell ne mara več Blackberryjev?

Tole si sigurno bral: "Ne maram," zavpije, "za gosli, za bas ..."
nvr2fat

uros_m ::

Kdor še ni slišal za izaz iz naslova je de facto nerazgledan, da ne rečem ignoratski. Ne bom več vpletal izobrazbe, ker je dbevfat zadevo lepo razčistil.

driver_x ::

uros_m je izjavil:

Ne razumem, kako ljudje ne dojamejo naslova. Je poučevanje slovenščine padlo tako nizko?



Takim, ki ne razumejo tega naslova, žal ne more pomagati nobena šola.

5er--> ::

//flamebait on
Ta novi Win7 telefonček je nárbolj narlepši.

darksamurai ::

Dejstvo je, da pretežna večina slovencev besedo marati uprablja čisto v drugem pomenu. Tudi če je neka beseda v SSKJ je lahko v danem trenutku že slogovno zaznamovana. V tem primeru dejansko že gre za starinsko besedo oz. časovno slogovno zaznamovano, kar pomeni, da njena uporaba ni splošno primerna. Podoben primer sta besedi davi in drevi, s katerima nas RTV konstantno posiljuje. Teh dveh besed še 100 letni starčki ne uporabljajo več. Đizs! Ah ja, očitno ostali slovenci nismo na dovolj visoki intelektualni ravni, da bi razumeli slaviste.

uros_m ::

In kaj je tako narobe z davi in drevi? Kot sem rekel - za normalno izobraženega človeka kaj takega ne sme biti ovira. In tu ne govorimo o fakuteti. To pokrije že osnovna šola in starši. Slovenci vse premalo izkoriščamo globine slovenskega jezika. Še več - občutek imam da se sramujemo jezika, medtem ko se tako veselo oklepamo angleških popačenk in drugih uvozov z onkraj luže.

nekikr ::

Je pa že bolje davi in drevi, kot pa, da ti profesor na fakulteti reče, citiram: "Probabilnost malfunkcije je enormna."

Go F yourself dickhead!

d0ndian ::

RIM je na žalost prepozno ugotovil, da bodo maile kmalu znali pošiljati tudi drugi. Celo več, pri drugih zato ne bo treba plačati dodatnega paketa (bis /bes).

Pri tej ugotovitvi, je Mike rekel sedaj bo pa treba naš "stone age" OS malo našminkati, urediti trgovino za aplikacije, kakšno tablico.. Vse to so dobre ugotovitve, ampak žal časovno neprimerne. Razen če ima vlak zamudo.. Pa imam BlackBerry-ja tudi sam.

Dell se mi zdi da je / bo naredil pravo potezo, popolnoma logično. Je pa tukaj zanimiva ena zadeva. Tako Android kot WP7 imata celo orožarno telefonov. HTC izgleda nima več idej in dela skoraj enake aparate, tako za Android kot tudi za WP7 (primer: Desire HD / HD7). Mislim da ima Dell priliko, da s kančkom izvirnosti in poguma izdela "nekaj lepšega" kot smo vajeni. Bomo videli..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorola je Lenovova

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
309091 (5933) PrimozR
»

RIM dokončno uredil prestrezanje Blackberrijev v Indiji

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
246894 (5623) Jst
»

RIM z izgubo in brez fokusa

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3317198 (15398) Pier
»

Odpoklic 1000 PlayBookov

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
104663 (4049) lurker
»

Dell ne mara več za blackberryje

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
196782 (5624) d0ndian

Več podobnih tem