» »

Problemi z biosom.

Problemi z biosom.

urosh ::

Kako je z združljivostjo plošča/čip? je potrebno imeti natanko enak čip ali je lahko kaki drugi (po možnosti za c433 iz 486 matične:D ) ker to imam doma, od one je pa čip skurjen. ali pa ima mogoče kdo awardow bios za plato asus as97127f? ima kdo kak predlog???
hvala!

Dodatek by V-i-p:

Ne podvajaj isto vprašanje v dveh različnih oddelkih! Ne piši celega naslova z veliko začetnico, je nepregledno pa tudi odgovora zato ne boš zaradi tega dobil nič hitreje in prosim, v bodoče, če se le da, se podobnih stvaritev: "Odgovore tu ali pa na mail" izogibaj, ker lahko si predstavljaš, kakšen bi bil forum, če bi vsak napisal, "odgovor pa kar na mail!" Forum bi postal pust in brez odgovorov, namenjen je pa ravno temu, da lahko še drugi z istim ali podobnim problemom rešijo svojo težavo s tem ko preberejo tvoj post, rajt? Drugače pa upam, da dobiš odgovor...
  • spremenil: V-i-p ()

Matek ::

Čip je vsaki vredu, važno da je ista oblika, torej da ma isto bogic in da paše v podnožje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

eprom ::

No tako pa ni treba nasankat vsakega. Čipi so različni in niti približno enaki. Bios od 486 niti pribižno ne paše v C433 kajti eno je eprom drugo pa eeprom. Pa še med njimi je razlika. Če pa rabiš Bios za plato pa pojdi na ftp.asuscom.de in si downloadaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eprom ()

urosh ::

hja, rabim bios čip bios, pa potem enkrat pride upgrade, če slučajno kje dobim čip, za kar pa predvidevam, da je bolj malo možnosti, al?

>:D tnx enivej... :(

eprom ::

Najprej odlepi nalepko na Biosu in mi napiši številko, da vidim kaj rabiš. Potem pa se lahko dalje pogovarjava :))

urosh ::

na nalepki piše: PCI/PNT 686,
na samem čipu pa v prvi vrsti: AT49F002NT
v drugi: 12TC
v tretji: 9906

če ti to kaj pomaga...8-O

eprom ::

Ja potem takem ti rabiš 2M flash eeprom.
To sem preiskal pa žal nimam dobenga na zalogi.
Preveri pa če na tvoji plošči piše slučajno P2E-M, ker če je ta potem lahko vstaviš tudi 1M eeprom tega pa lahko dobiš.
Javi mi ma email, če še vedno potrebuješ
:\

urosh ::

Najprej moram priti domov, da lahko preverim. Kje bi pa to naj pisalo, na katerem delu plošče? Aja, maila pa nisi napisal>:D tak da ti bolj težko pošljem mail:D .

Bom se potrudil in poiskal. Mislim pa, da bom do 15.ure že vedel (delam do 14.) in ti javil na mail, če boš ga dopisal, če ne pa ti napišem kar tu.

Resnično hvala!

urosh ::

Hja, maila še mi nisi napisal, jaz pa na plati tudi nikjer ne najdem tega napisa. Ker pa ti verjetno veš, kje bi to moralo pisati mi to sporoči. lahko pa ti po mailu pošljem tudi sliko tega dela.

ok, lp

urosh ::

Eno vprašanje: kje bi lahko prišel do email naslova od eproma? Rabil, bi ga, ker mi tu več ne odgovarja... Pa me zanima za ta bios, če ga ma, ali ga lahko nabavi...

Mogoče lahko kak admin pomaga???

tnx;((

eprom ::

Uros se ti opravičujem toda bil sem službeno odsoten. Moj email: eprom@email.si
Glede BIOSA pa nekaj mam samo napiš na emajl od kot si ker bi bilo najlažje da ti kar sprogramiram z programatorom. Še enkrat oprosti ker si moral čakat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[:(] bad bios flash.Nujno!!![:(]

Oddelek: Strojna oprema
91255 (1072) Spajky
»

Nov test: Osnovne plošče za A-64

Oddelek: Novice / Matične plošče
482847 (2847) nodes
»

Bios klešče

Oddelek: Kaj kupiti
261755 (1424) morphling1
»

Virus pojedu BIOS?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141115 (845) Brane2
»

skuril sem plato ABIT BH6, rabim bios (cip)

Oddelek: Strojna oprema
282197 (1882) branko_bm

Več podobnih tem