» »

skuril sem plato ABIT BH6, rabim bios (cip)

skuril sem plato ABIT BH6, rabim bios (cip)

branko_bm ::

HI! Vprasal bi ce je mogoce kdo z okolice Maribora ali pa z pomurja, in ima plosco ABIT BH6, ter je zato da probam svoj cip biosa v njegovi plosci oz. mi on posodi svojega, ali pa nekaj podobnega, v glavnem, skuril sem plosco in moji kolegi "trdijo" da sem skuro bios, ce ma kdo kak nasvet ali pa mi lahko posodi svoj bios (cip je v obliki kvadrata a*a), se priporocam! HVALA v naprej!

Medved ::

ma dej, kako si skuru plato, a si jo udaru z macolo, fizično poškodoval, al sam poradiru bios, v drugem primeru se da stvar popravit z malo trda v prvem pa ne, hmm, mal bl razlož svoj problem:\

branko_bm ::

pravzaprav mi je najprej skurlo interni modem (neki kratek stik je bil) in tak da sploh nevem kaj je z plato.... v glavnem ne dela vec, pa sem mislo ce bi probal zamenjat bios...

Medved ::

iz računalnika vse vn pober, pusti sam grafično karto in disketnik mali
''A'', potem pa probi na novo flešat bios, napako moraš iskat korak za korakom, mogoče je šla grafična al pa spomin, če je spomin računalnik sam piska če ga pržgeš:\

JanezH ::

A kar tako malo brez veze se ti je skuril modem in plata????
Ne vem ce ima BIOS kaj veze s tem.
BIOS pa lahko flashas kot je TomCat rekel, pa dobro bi bilo, ce bi imel se kako graficno na ISA vodilu.

branko_bm ::

ja ja... vse je preverjeno, niso rami ni procesor ni graficna, hin je nekaj na plati vse ostalo dela v drugem racunalniku, ona plata (abit bh6) lezi tu poleg tega racunalnika, pa nevem kaj naj z njo, ker ko kaj na njo priklopim se prizge samo monitor, nic ne dela tako da ne morem flashat biosa... edino ce mi ga kdo posodi pa ga fizicno zamenjam... zato zdaj iscem koga ki ima isto plosco

posodi kdo bios? ce se mu ne da mu jaz dam mojo plosco pa naj kar sam doma proba, rad bi le sprobal ce bo plata delala z drugim biosom to je vse

drugace pa mam zaj abitko kt7 raid pa D600 navitega tja do 1GHz (na giga ni stabilen)

Yurko ::

Sem mel isti problem in sicer sem se malo igral s tistimi slikcami ob zagonu, pa mi je šel bios v k.... V glavnem, situacijo sem rešil tako, da sem šel do Megahita, kjer so mi na novo prepisali Bios čip (bootaš zdravo plato, pri prižganem! PCju zamenjaš zdrav čip z okvarjenim, flashas, ugasneš in zopet menjaš čipe). Sicer so mi za to računal 3 jurje, ampak bolj to, kot nova plata.

Lp, Yurko

branko_bm ::

da da ravno to hocem naredit, samo rabim enega od nekje tu blizu mene (maribor, pomurje, ce kdo od tu naj se mi javi), ko je toliko pri volji da posodi svoj racunalnik v ta namen...

ali pa ce je kdorkoli pri volji in zna to naredit, naj mi pove svoj naslov, jaz mu posljem svoj bios po posti, naj pri prizganem rac. vstavi moj bios not, pa mi ga pol poslje nazaj... a je kdo za to?:)
hvala

branko_bm ::

Yurko a si za to da ti posljem oz. dam moj cip in mi ga flashas?

yjj ::

NE VEM ZAKAJ SE VSAK MESEC POJAVI NAJMANJ 5 NORCEV KI NAROBE FASHIRA BIOS. ČE STE TAKI IDIOTI RAJE TO PREPUSTITE HIŠNEMU LJUBLJENČKU.

Yurko ::

Kot prvo, kaj delamo s svojimi platami, je stvar vsakega posameznika. Zaradi tega ti še ni treba zgubljati živcev in se DRETI!

Lahko mi pošlješ, ni blema. Sem pa iz LJ.

Pošlji mejl na Yurko@WriteME.com

lp, Yurko

Nemenej ::

hehe yjj, take it easy

yjj ::

OK, vprašaj po trgovinah če ti ga kje posodijo, tukaj ga boš zelo težko dobil

VASkO ::

yjj, bi blo fajn, da najprej preberes vse poste ne pa da nekaj bleknes ven ;((, saj si ni BIOSa vnicil s flashanjem, bila je iskra na plosci!

branko_bm ::

Hvala Yurko! cipek ze potuje k tebi... bomo videli ce bo stvarca delovala, ce ne pa ti posljem se plato :))

Yurko ::

Žal, kot sem ti že v pošti odgovoril, tvoj BIOS čip je v naboljšem stanju!

Heh, se že veselim plate ;-)))

LP, Yurko

branko_bm ::

Se ze veselis plate :)) fora ne, zdaj ko sem ze zacel verjet da je samo bios hin...Vidim da se nisem motil, no ja poskusiti ni bilo greh, plata je verjetno samo se za arhivsko zbirko, kot so jo ocenili ze pri megahitu. Verjel sem jim, pa so me kolegi prepricali, da se radi motijo, zdaj vem do se niso, le vsralo se jim je in so na blef rekli da je hin, pa so uganli to kar je zdaj potrjeno. Hotli so pac zasluzit na novi plat, garancije mi seveda niso priznali, ker je bla nalepka pretrgana, he he ze prvi dan sem jo, ker sem pac moral se nekaj svojih stvari dodat... No sicer pa je prodajalec na koncu se rekel, da ce preskoci iskra garancija tako in tako ne velja... KMETI!

in tako je splavala po vodi se zadnja sansa za zivljenje te plosce...
KUPI KDO BIOS? :)
mam se tudi celerona A400 na slot vodilu z originalnim hladilnikom in ventilatorjem

MRtwister ::

Jaz imam abit bh6 1.05 se mi je tudi bios skuru, ob zmankanju elektrike, ko sm lih bo biosu šaru, mene zanima kako se da cip dol, saj je zacinjen??

branko_bm ::

zacinjen??

samo ga ven potegni...
rabis novega? moj ni skurjen ... :))
je pa skurjena plata !

jo prodas?

MRtwister ::

ok ce posljees cip kul, ce cs placilo reci kolko?
Naslov Mario Abram, Lukovec 5, 6222 Štanjel, ma jaz imam ver 1.05 plato, bo delalo vseeno?

branko_bm ::

ja mislim da bo pasalo
jaz mam plato verzije 1.02

mail-aj me na mr_cadd@hotmail.com

MRtwister ::

Ja poslji ne, povej ceno ce cs placilo

yjj ::

Ha, ha iskra, reči še da si jo varil

branko_bm ::

tebi je vse smesno :D sploh pa dolgo si rabil... kaj bi ti objasnjeval... najprej je scvrlo modem pol pa je modem se plato... (mel sem odprto kisto...) sicer se na plati skurjenega vidi nic, ampak dela tudi ne...! (docim se na modemu opazijo popokani "crni kvadrateki" , le cipek bh6 se dela :)8-)

Samson ::

He,He...Ste pa biserji ni kaj....Dej uzem en inštrument, prklop plato in mu zmeri napone na tranzistorjih oz. gladilci toka ali kako bi že reku pretvorniki iz 12 na 5 oz. 3.3 V, pa poglej če je to to....Zamenjaj, pa bo....Sicer pa če je grmelo zunaj, ti je zato skurlo tiste črne trnzistorje...Imam ene dva US kle doma na isto foro....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

msmiha ::

BIOSa 100% nisi skuril s tem
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

BIOSa 100% nisi skuril s tem
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Han ::

Kaj pa nova BH6 plata za zmerno ceno? Mislim, da bi se še našla kje. Meni se zdi škoda prodajat ostale komponente...

branko_bm ::

he he :)
pravim plata je hin 100%, bios pa je OK

zdaj mam tako na zalogi 15" monitor celerona 400 pa bios za BitBH6, pocasi bom sestavo skup "nov" racunalnik
:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neuspel flash bios-a

Oddelek: Strojna oprema
251501 (1189) Matevžk
»

Komu dela Micron 256mb cas2 ram na Abit BH6?

Oddelek: Strojna oprema
121163 (916) Yurko
»

Nadgradnja biosa BH6 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281703 (1450) freserovski
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211600 (1265) billy
»

BH6+CDROM TEAC 32X+boot?

Oddelek: Strojna oprema
161314 (1149) Mac

Več podobnih tem