» »

NeoOffice @ Mac OS X problem

NeoOffice @ Mac OS X problem

barakus ::

Pozdravljeni,

Sem neizkušen uporabnik OS X-a (10.6.4) in sem naletel na problem.
Iz včeraj na danes se mi dogaja slednje:
V finderju kliknem na .odt dokument, writer se požene in prikaže dokument. Vsak nadaljni dokument, na katerega kliknem v finderju pa se ne odpre, na hitro se pokaže neka ikonca na sredi ekrana (za petino sekunde) in potem se ne zgodi nič. Če desno kliknem na neooffice ikono in dam quit, se neoofiice ugasne in takrat lahko spet v finderju direktno odprem file (ampak samo enkrat oz. morem potem quitat neooffice).
Ali ima kdo kakšno idejo kaj se dogaja oz. me lahko napoti kam, kjer mi bodo znali pomagati?

Hvala za odgovore.

opeter ::

Katero verzijo NeoOffice-a imaš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

barakus ::

Hvala za izkazan interes :)
Imel sem 3.0.x, sedaj sem namestil najnovejšo verzijo in stvar dela. Sem mislil, da je mac software malo bolj spoliran in da bo prehod iz Windows manj boleč kot je (kup stvari, ki jih rabim za biznis ne dela na OS X ali pa ne delajo kot bi morale).

opeter ::

NeoOffice je kar soliden izdelek, če obstaja možnost je vedno dobro uporabljati zadnjo stabilno različico.
"Nightly builde" odsvetujem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

klinker ::

barakus je izjavil:

Hvala za izkazan interes :)
Imel sem 3.0.x, sedaj sem namestil najnovejšo verzijo in stvar dela. Sem mislil, da je mac software malo bolj spoliran in da bo prehod iz Windows manj boleč kot je (kup stvari, ki jih rabim za biznis ne dela na OS X ali pa ne delajo kot bi morale).


Za biznis si ubodi Microsoft Office 2011 for Mac

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

zee ::

Se strinjam. Zadeva dela bistveno bolje kot Office 2008.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gandalfar ::

(kup stvari, ki jih rabim za biznis ne dela na OS X ali pa ne delajo kot bi morale).


do share. ti bomo pomagali zrihtat :)

barakus ::

Določene stvari sem rešil.

Aplikaciji kot sta NLB klik in Birokrat pa mislim, da ne podpirata MACa. So nas nasrali, da kupimo se vmware fusion in windows 7 za poganjat notri ti dve aplikaciji. Ma stvar dela totalno za en drek ker cel sistem steka in je stvar neuporabna, ko tece vmware. Saj v teoriji, ko odpres os x, fusion in notrdi delas v win 7 mogoce se gre, ma v delovnem okolju imas v OS X odprt vsaj mailer, browser, neooffice in music player in sistem stekne tudi tako da je za na 3 minutno pavzo it.

Skusal sem tudi sherat printer prek OS X na omrezje, pa potem ko printam iz win pcjev stvar dela ful pocasi in izpisi so drugacni kot direktno na MACu (delal sem po navodilih z googla, mislim da je pisalo da v win izberem nek generic printer driver). Tukaj sem nasel workaround, da sem printer prestavil na win masino in ga tam sheral. Zdej dela z vseh PCjev normalno.

Kak nasvet?

Gandalfar ::

koliko rama imas v macu in koliko si ga dal vmwaru?

barakus ::

3.06GHz/2x2GB/500GB/9400M

Fusion in Win 7 so prisli ze instalirani gor, dodeljeno pa imajo 1,5 GB rama

Ph4nt0m ::

Parallels deluje bistveno bolje kot VMware, vsaj moja izkušnja je taka. Nobenega zatikanja ali česa podobnega, tako v OS X, kot v virtualnem OS-u.
www.kartusatoner.si

barakus ::

A se komu sanja zakaj v Calcu, kjer imam precej sheetov s podatki in ko dam enega od sheetov printat, traja celo večnost (nad minuto) da se stvar dejansko začne tiskat in pojavi kot print job? Pred tem pa Mac precej šteka, v bistvu ne vem kaj ima toliko za delat...

In Win7 tečejo v Fusion zelo zelo slabo, praktično neuporabno je vse skupaj. Zmrzne mašina po 3 minute včasih in odprte so samo pisarniške aplikacije.

Bi poskusil tale Parallels, ali obstaja kakšna pametna varianta, da bi win7 fusion instalacijo migriral v Parallels?

Hvala za odgovore in LP.

lurker ::

Mislim, da zna Parallels prebrat VMWare diske, tako da z migracijo ne bi smelo bit problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MacBook Pro in izbira virtualne mašine

Oddelek: Operacijski sistemi
161644 (1411) ql000
»

Na Mac OS prihaja Outlook

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
214630 (3477) gzibret
»

[Prehod na Mac-a] Programska oprema

Oddelek: Programska oprema
122602 (1866) opeter
»

Apple izdal OS X Leoparda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1138487 (8487) borchi
»

mac vprasanja, paralels

Oddelek: Operacijski sistemi
61351 (1278) borchi

Več podobnih tem