» »

Profili za knauf

Profili za knauf

PrimozBo ::

Vem, da je to bolj tehnološki foruma pa vseeno je verjetno tudi tu že kdo sam montiral knauf ali pa vsaj ve kako e stvarem streže.

Torej nabavit moram profile na katere potem šravfaš knauf plate. Vem da obstajata 2 tipa in za kaj se uporabljata.
Me pa zanima kako je v primeru da je del stropa pod kotom (podstrešno stanovanje) kako potem namestiš te UD profile, da vem koliko jih nabavit.

Takole zgleda tloris prostora
       <5m>
|---------------------------|
|                           |2m ravni del
|                           |
|---------------------------|
|                           |1,5m poševni del
|---------------------------|


Verjetno jih moram dati po sredi prostora kjer je prelom po 2 komada in da je vsak obrnjen na svojo stran + še vse ostalo.

Keyser Soze ::

Na Knaufovi strani imaš tehnično dokumentacijo. Je notri zelo lepo in pregledno narisano kako in kaj. IMO bo najboljše, če kar tam pogledaš.

Takšnile nasveti iz rok "majstrov", o katerih ne veš nič, se znajo kar fino negativno obrestovat. Še celo tisti "čislani" mojstri se lahko na koncu izkažejo za ene obične šalabajzerje - ti povem iz prve roke.
OM, F, G!

PrimozBo ::

A to lahko montiraš sam, če tega še nisi delu? Nebi plačeval šalabajzerjev za 30EUR/m2.
Obstaja kak dober tutorial/how to na to temo :)

Ciklamen ::

Am, mi smo to doma reševali tako, da si ploščo tam, kjer je stičišče med ravnim stropom in poševnim stropom vrezal (ne prerezal, samo vrezal zgornjo plast papirja z nožem oz. skalpelom), ter potem pokitali prek, izpadlo je odlično :) Pa za to ne rabiš plačevat nikoga :)
- End of the Post ->

martincek1 ::

Pri nas smo ravno delali knauf in pri taki steni smo naredili na tak način:

Najprej smo na obe - poševni in ravni del - 12 cm pod strop pritrdili C profil, nato pa na polovico širine knauf plate namestili še CD profile. Na stičišču ravnega in poševnega dela smo precej blizu postavili dva CD profila, vendar se nista stikala. Kot je že Ciklamen rekel, smo tudi mi vse robove, ki so se rezali, vrezali zgornjo plast, zaradi lažjega kitanja(tudi cele plate na dveh robovih).

Se mi zdi da so ti UD profili isto kot C profili - torej pritrjeni na steno. Na stičišču ravnega in poševnega dela smo C profila odrezali, tako da sta se lepo stikala, prav tako tudi na koncu poševnega dela.

Pri nas doma smo dodali C profil še na spodnji del poševnega roba, montiran v bistvu že na steno - navadne C profile smo na notranjem robu zvrtali na približno 30 cm in jih pod kotom 45 stopinj "našravfali" na steno, tako da je knauf plata sedla tudi na ta rom spodaj.

Vikking ::

PrimozBo je izjavil:


Obstaja kak dober tutorial/how to na to temo :)


Če ti kej pomaga: http://www.gradim.si/datoteke/File/grad...

Keyser Soze ::

Kot sem že rekel. Kanufova tehnična dokumentacija.

V njej je IMO dovolj jasno napisano in narisano kako in kaj je potrebno storit za vse možnosti polaganja mavčnih plošč. Tudi tale link zgoraj je del oz. povzetek Knaufove dokumentacije.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mavčne (gips) plošče - orodje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12323655 (7172) Twixz
»

Obnova lesenega stropa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221273 (13918) ardom
»

Kako popraviti krivo steno v bloku

Oddelek: Loža
244036 (3232) MatH
»

kje kupiti tole neznano zadevo

Oddelek: Loža
92175 (1445) gogregy
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518221 (15609) Wasted

Več podobnih tem