» »

nakup novega računalnika za hd videoobdelavo

nakup novega računalnika za hd videoobdelavo

gorski volk ::

Pozdravljeni!
Odločil sem se, da sestavim novo konfiguracijo računalnika za obdelavo videa.Večino komponent sem po svoji presoji že izbral,ohišje pekač in diske bi obdržal iz sedanjega računalnika. Odločit se moram le še za grafično kartico. Ta naj bi služila pretežno za izračun efektov ki se rabijo pri videomontaži in grafičnih programih.Čeprav nekateri pravijo da grafična sploh ni pomembna temu ni tako. Taka grafa naj bi imela podporo open gl,"CUDA",badaboom... Tu pa imam premalo znanja za kaj se odločit: Nvidia ali Radeon? Cenovno tam do 350€ čimboljši kompromis glede porabe energije in učinkovito hlajenje, pa ne preveč hrupa.

konfiguracija
procesor: Intel Core i7 950 (3,06Ghz, 8MB) BOX 274.80 €
ram: Corsair Dominator 6GB 1600Mhz cl7 KIT i7 - 1.65V 172.80 €
matična pl.: Gigabyte GA-X58A-UD3R - Intel X58/DDR3/CFX&SLI/1366/ATX 192.00 €
hladilnik procesorja: Noctua NH-U12P SE2 (am2, am2+, am3, 775, 1156, 1366) 60.00 €
napajalnik: OCZ ModXStream Pro 700W 92.40 €
sistemski: OCZ Vertex 2 Extended 120GB 2,5"SSD 304.80 €


2x disk Wd Caviar Black 1Tb sata3
ohišje Thermaltake Soprano

Vesel bom pomoči pri izboru grafične, če pa ima kdo še pripombe glede izbora ostalih komponent pa tudi dobrodošle.
Že vnaprej hvala, lp.

g. Oden ::

Mislim, da bi bila najprimernejša grafična kartica v tvojem primeru Geforce GT 430. Pri Dinokompu te pride 72EUR. Vsebuje vso tehnologijo, ki jo imajo dražje kartice, hkrati pa je precej cenejša od zmogljivejših modelov. Po drugi strani pa je izkoristek grafične kartice zelo odvisen od programov, ki jih uporabljaš. Nekateri programi namreč izkoriščajo izključno procesorsko moč, kar pomeni, da ti še tako zmogljiva grafična kartica ne bo pomagala prav nič. Primer programa, ki polno izkorišča tehnologijo CUDA je Photoshop CS5, programa, ki čisto nič, pa Sony Vegas Pro 10. Vir: http://forums.creativecow.net/thread/24.... Tu se boš torej na podlagi programov, ki jih uporabljaš, moral odločit sam.

gorski volk ::

Najlepša hvala za odgovor. Bom še malo prebral to stran in se potem odločil.

Lep pozdrav.

ncc2000 ::

gorski volk ::

Ja, sem že razmišljal o tem. Mi lahko svetuješ kje? Malo se bojim glede plačila.
Pa še nekaj glede konfiguracije. Uporabljal bom program Edius in Photoshop CS5. Nekdo mi je rekel, da bi lahko dobil hitrejši rač. za manj keša če grem na AMD. Nikoli nisem sledil in se zanimal za AMD tako da nimam pojma. Sem pa začel razmišljat, če lahko kaj prihranim. Če lahko pove kdo svoje mnenje.

ncc2000 ::

Za bolj home video obdelavo so variante z i7 9xx, i7 8xx in AND X6 vse dobre, i7 9xx je za nekaj % hitrejši, pa tudi dražji. Ampak za domačo uporabo je vse špica. Dobitek za video obdelavo pri vseh se da z OC-je še izboljšat, ampak to je treba potem upoštevati pri nabavi boljših - dražjih komponent. Konfiguracije z X6 je trenutno res ugodna. Ti pa svetujem, da si postaviš cenovni okvir in zanj iščeš najugodnejši setup, ker v nasprotnem absolutno gledano je argumentov za to ali ono malo morje.

Aja, le še to, če že kupuješ boljšo mašino, razmisli raje o kateri od gtx460 graf, ki so sedaj zelooo ugodne, da bo pc bolj uravnotežen tudi kdaj za kak grafično bolj zahtevno opravilo - beri igro ipd..

Glede naročanja v tujini pa sam nikoli nisem imel nikakršnih problemov. Vendar sam najprej po-kontaktiram trgovca, da mi pismeno (email) potrdi dobavljivost, ceno in stroške pošiljanja, šele zatem izvedem spletno naročilo ter plačilo. In ta postopek uporabljam tudi za spletna naročila v sloveniji.

V bistvu, Volk, je spletni nakup v tujini popolnoma enak, kot da kupuješ v Sloveniji. Edino stroški vračanja opreme v primeru recimo reklamacije so nekaj višji, to pa vsekakor mora odtehtati nižja nakupna cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

gorski volk ::

Hvala lepa za nasvete.
Ja za grafo sem se odločil za EVGA GeForce GTX460 EE superclock, 1024MB...
SSD disk bom verjetno kupil nekje v tujini.
Za ostale komponente pa bom še malo pobrskal in se na podlagi cen in mnenj potem odločil.
Vsekakor dobrodošel še kdo s svojim mnenjem.

Lep pozdrav.

klinker ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gorski volk ::

Odločil sem se, da ostanem pri intelu, torej i7. Nekaj me še zanima glede ssd diska za sistem. Bo dovolj velik 120gb?
Pa še glede grafike katera je boljša med: EVGA GeForce GTX460 EE superclock, 1024MB,GDR5,PCI-e 256...in MSI N460 GTX Hawk, 1024MB, GDR5,PCI-E 256... Slednja je malo cenejša.

opeter ::

Glede SSD-ja: Za sistem in programe bo dovolj. Res pa je, da je to odvisno tudi od tega, koliko vsebine želiš naložiti na njega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

IvoJan ::

jst sem nabavil za editiranje i7 860 in GTX460 hawk in stvar leti! Priporočam hawk. Tišja in hladnejša od evga.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

klinker ::

To bi pa sam mogu vedet ce ti bo 120GB zadostovalo...jst bi npr. ze z 240GB bil na tesnem, zato ga niti se nimam. Pa 20GB takoj odbij ker ce se ne motim, moras za dobro delovanje SSDja met ene 20% fraj.

mihco ::

gorski volk je izjavil:

...
ram: Corsair Dominator 6GB 1600Mhz cl7 KIT i7 - 1.65V 172.80 ...

mimogrede...sam sem dobil v corsairjevem kitu samo eno delujoco palcko. Dveh od treh ne zazna...jih bom vrnil pod garancijo. Pogovarjal sem se z lokalnim prodajalcem(ne tam ko sem stvar kupil) in mi je namignil, da dobijo vec kot pol corsarjevih 3-channel dominator kitov nazaj...samo v razmislek. Lahko pa, da bos imel srecno roko pri nakupu.

zagi123 ::

Lahko imaš i7 in 6GB rama, še zmeraj boš moral AVCHD pretvarjat preden ga boš obdelal...

gorski volk ::

Hvala za opozorilo glede rama. Mogoče se odločim za GSkill. Za disk bom pa verjetno še malo počakal da padejo cene in vzamem večjega.

IvoJan ::

za disk bos se kar lep cas cakal.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pcja za 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
857828 (7129) jazbec
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21834282 (29978) bedak

Novi Gaming PC (1850€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11520403 (18722) bluefish

Računalnik do 2000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621313 (19967) M-XXXX
»

Nove komponente - best price/performance?

Oddelek: Kaj kupiti
473428 (2558) TOP

Več podobnih tem