» »

Novi Gaming PC (1850€)

Novi Gaming PC (1850€)

1
2
3

klinker ::

Meni je tu edini overkill plata, ki razen ce mislis navijat z subzero hlajenjem ne bos rav nic vec navil kot pa na neki za 100EUR manj...mogoce 50-100mhz zaradi bolsega napajalnega sklopa, ampak 100EUR vec :| Glede AMD vs Intel pa kot so ze rekli razlike verjetno nebi zaznal kot jih zaznajo tej sinteticni testi :)
Glede Dinokompa si pa prvo preberi temo ki je na forumu pol pa govori, ker njega hvalijo, AGT pa klincajo in sem slednje tudi jst skenslal pri zadnjem narocilu :) Funtech je pa baje tudi zelo dobra trgovina.

MecH ::

js za dinokomp vem da je dobr k sm narocu x6 amd sistem pa mi ta teden pride :D kar pa ma veze je pa men intel proti amd bol amd k sm itk bol gamer tipe intel je pa predrag pa sam tok amdjev x6 1055 je 190EUR u dinokompu 1090 pa men se zdi da 250EUR(nism sigurn)za svojo ceno je amd full jaci se pa strinjam da je intel bol pr rendanju in tem sranju sam to itak ne opazs igre pa 2 jedra uporabla in se tut ne pozna velik glede maticne pa zakaj pa ne ce ma dnar za stran metat tut prov sam mu to itak ne bo nevem kaj pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MecH ()

svetetko ::

Ločila?

MecH ::

Js za dinokomp vem da je dobr k sm narocu x6 amd sistem pa mi jutri pride, kar pa ma veze je pa men intel proti amd bol amd ker sm itk bol gamer tipe. Intel je predrag pa sam tok amdjev x6 1055 je 190eur u dinokompu 1090 pa men se zdi da 250eur(nism sigurn) za svojo ceno je amd full jaci se pa strinjam da je intel bol pr rendanju in tem sranju, sam to itak ne opazs igre pa 2 jedra uporabla in se tut ne pozna velik, glede maticne pa zakaj pa ne, ce ma dnar za stran metat tut prov sam mu to itak ne bo nevem kaj pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

kr en model ::

Hm, MeCHm ok?

Sicer pa sem sestavil pri dinokompu, so mi že odgovorili na email in sem kr presenečen, vse komponente na listi so dobavljivi (nevem zakaj ne bi bili, ampak ok...) in cena je pod 1850EUR (DDV je vštet) za bolšo konfiguracijo kot pri AGT, in ceneje kot pri ostalih spletnih strani.


Nisem veliko spreminjal, le bolši SSD, ter HAF X, mislem WTF kakšna velikost oO. Dust filtri in trije 200mm plus en 230mm so me navdušili ^^
Poleg tega bi/bom še kupil dodatni 200mm ventilator, ker HAF X ima vgrajena "le" dva in mogoče dodatno nVidia grafično za PhysX. Verjetno 250 512MB, za cca. 100EUR.
Tako bi pršlo okoli 1550EUR brez DDV ter še cca. 115EUR za dedicated grafično in dodatni ventilator.
Oz. 1650EUR brez DDV če bi dedicated kupil pri dinokomp. Dinokomp pa žal nima (še) 200mm fanov.

Sem tudi bral review ATI for graphic + nVidia for physX combination z modificiranimi driverji. Vendar lepo povedano, NE DA SE MI UBADATI Z BUGI. :)
Grafi itak ne bosta bli v SLI, ker matična ne podpira SLI in tudi nelogično bi blo. Saj bi bila povezava v SLI slabša konfiguracija kot graphic + dedicated sistem.

Sicer pa spet, ni 100% vse. Le vaše mnenje si želim prebrati pa take fore.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Ne vem sicer, kako resno se ukvarjaš s 3D, vendar zna biti 4GB RAM-a premalo.

Mentalist ::

blueFish saj pa je dal 2 rama v košarico.
Lool.

bluefish ::

Mea culpa.

kr en model ::

@blueFish, sej je 2x, mal čudn je ta design dinokompa, nam dal 273EUR za 4GB rame :D

drgač pa,
ju culpa, akeptet

ups, sem mislil da je engrish :D, latinica mi ne gre od rok, še posebi iz ust ne

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

ni nobenih bugov pri ATI+Nvidia za physx :)
sam uporabljam HD5850 in 8800GT za physx in je super.
SLI dela na vseh platah z malim fixom. lahko pa pogledas za GTX460 SLI kar je pomoje boljsa izbira kot single GTX470.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

Mylemon ima MSI GTX 460 Hawk-a za cca 210EUR... Sm naročil 2 :D
Tako to gre.

bluefish ::

Cyclone pa že za 189EUR.

galu ::

Jup, sam če hočeš najbolše, je hawk tisto... :)
Tako to gre.

kr en model ::

Hmmm
Fora je v tem da AM3 890FX ne podpira SLI...

galu ::

Daš skoraj 200e za plato, pa 250e za proc, kateri ti ne podpirajo SLI-ja... Haha xD
Tako to gre.

kr en model ::

galu je izjavil:

Daš skoraj 200e za plato, pa 250e za proc, kateri ti ne podpirajo SLI-ja... Haha xD


Ker jih preprosto ni BTW? Še eden ki ne bere celega posta :)

Drgač pa i7 verzija, sam limit? :S

Verjetno bi z drugo matično in z 6GB rami lahko znižal ceno na 2k - 1.9k

Ampak če gledamo da ne bo dedicated grafične in brez modov, bi bila cena prbližno isto

I will think about it

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

galu ::

- OT: Nisem si mislil, da dobiš za 2000e tako slabo mašino... -Sarcasm off
Dej poglej še malo na mylemon ti... Boš dobu za 300e ceneje vse skup.
Tako to gre.

kr en model ::

Kva pa kvaliteta? Review trgovine itd.?

Sicer pa "slaba"? http://www.tweaktown.com/articles/3460/...
Grafični v SLI sta bolši od 5970 2GB ki je +500EUR...

galu ::

Mylemon je verjetno največja trgovina v AU.. Poleg DiTecha, ocene pa so tudi odlične. Mislim da ima oceno cca 1,08 (1 - najboljše, 5 - najslabše) na geizhalsu. Dobri so, nimaš kej.

P.S. nisem govoril šrot za GTX460, temveč nasploh... :D
Sestavim enega v mylemon v 5 min...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

IvoJan ::

a ne razumes da SLi dela tud na crosshair 4???
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

Tisti 'software' popravek dela samo na Intel Pxx platah, kolikor jaz vem...
Tako to gre.

kr en model ::

Jasno in glasno pise da SLI ni podpiran?

DaChampR, na hitro pregledal ceno proca in maticne, pa so cene dokaj enake. Vendar na dinokompu bom lahko izkoristil S.P.

galu ::

A misliš da v mylemon ne moreš al kaj?
Tako to gre.

kr en model ::

galu je izjavil:

A misliš da v mylemon ne moreš al kaj?


Kako če je avstrijska trgovina? A slo. podjeta lahko dobijo nazaj DDV od avtstrijskih al kaj? Zakva vsi samo napišete en stavek? Napiši še razlago ali pa ne pisat, jesus christ

galu ::

Nimaš tu kaj razlagat, lahko dobiš DDV vstran, če si SP. Sam registriraš se kot kot podjetnik, pa ti vstran dajo DDV itd.
Tako to gre.

galu ::

Sem še kaj pozabil?

ownage


Pa daš še zraven nek šminkerski kuler, ostalih 100e pa lahko zapiješ! I call that a win!! :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kr en model ::

Ni glih ownage ker niso enake komponente, sem pa prišel 150EUR cenejš, vendar je bil verjetno že DDV. Bom pregledal.

Drgač pa tnx za ime trgovine!

galu ::

Ne, DDV je vključen, SSD je dosti boljši, plata je res suzper (MSI) z vsemi novimi USB3, etc bombončki itd. Res da nimaš 12gb rama, ampak lahko kupiš 2x4GB Kingston ram, za cca 200e se prodaja, tako da maš na koncu 16gb za 400e, če ti to tolko pomeni.. :)
Aja, pa ohišje je mal drugo.

Oz., ta je še cenej: http://www.mylemon.at/artikel,nr,292953...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

klinker ::

Samo za tako ceno ni malo nesmiselno kupovat 1156 socket? Na 1366 bo nekoc se vedno lahko kupu rabljenega 6core i7 za neko normalno ceno, medtem ko na 1156 nimas vec kaj upgradeat.

galu ::

Kje vragi pa bi ti nucal i9-ko?
Tako to gre.

IvoJan ::

|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

FuI2cY ::

Jaz sem si tudi kopil za podoben denar računalnik, no malo več je stal.V torek sem ga naročal pa kr plačal. Nekje drug teden do konec tedna bom ga imel doma. Danes sem glih dobil ohišje (ogromno ohišje) Thermaltake Armor+ BWS.

komaj čakam, da ga dobim domo pa sprobam :)

IvoJan ::

lahko pa v mylemon nabavis crosshair IV extreme :) mislim da sem jo zanč videl.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

SLI podpora že mogoče, ampak je razlika, med native SLI in hybrid (npr. Lucid Hydra Chip)/mod matično... Itak je i7 močnejši, zakaj nebi vzel native SLI podpore še zraven tega? Tega res ne kapiram no...
Tako to gre.

kr en model ::

Evo,


Brez DDV 1603€ + plus poštnina. Teža bi bila verjetno 15-20kg. Nisem gledal teže škatle tk da nevem.Niti nevem če gledajo na kg ali odaljenost ali kaj. No to ni važn. Vam sporočim, če bo kaj iz tega :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

galu ::

Glej tiste črtice ob strani. Mora biti zelena, da je stvar dobavljiva!
Tako to gre.

kr en model ::

galu je izjavil:

Glej tiste črtice ob strani. Mora biti zelena, da je stvar dobavljiva!

Ja sej ti piše 2-3 tedne...

Pripravljen sem čakati tud 2mesca, sam da bom do novembra 100% da ga bom lahko kupil... če potem pa čakat 3mesce in šele nato spet lahko začnem razmišljat o novem kompu, itd.

Zgodovina sprememb…

galu ::

A tolko si pripravljen čakat? OK, sam majo zlo primerljive stvari po praktično enaki ceni.
Tako to gre.

kr en model ::

galu je izjavil:

A tolko si pripravljen čakat? OK, sam majo zlo primerljive stvari po praktično enaki ceni.

Sej ti pravim da nisem 100%. Itak morm prebrati 101 review za te komponente ^^ Pol ko bo 100% bom še enkrat prečikiral in dal končno objavo, do takrat pa... veselo na delo.

FuI2cY ::

Sam upaj, da ti bo potem vse delalo kot more, pa vedet moreš tudi glede garancije, da ti kriješ stroške pošiljanja. A boš kupil comp z obročnim odplačevanje al kr skeširo? ker če boš kr skeširo vzem pri dinokompu, ma zj neke nove cene pa še kak popust ti verjetno da na gotovino pa še problemov z garancijo ne boš mel. No ne vem, sam se odloč

kr en model je izjavil:

Sej ti pravim da nisem 100%. Itak morm prebrati 101 review za te komponente ^^ Pol ko bo 100% bom še enkrat prečikiral in dal končno objavo, do takrat pa... veselo na delo.


jaz sem začel računalnik nabavaljat proti koncu avgusta in končno sem ga kupil ta teden. V tem dobrem mesecu sem 20x menjo konfiguracijo preden sem prišel do končne :) sej tak je bolš, kot pa da se na hitro odločiš pa kupiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

galu ::

Hja, to je relativno glede garancije... Mylemon ima zelooo veliko zalogo, in hiter dobavni čas... Tako da edina čakalna doba je pošta tja in nazaj. V roku 5 dni bi mogel meti komponento že doma, od tedaj ko si jo poslal... Max 1 teden. Pri Dinotu pa se zna zavlečt, če nima na zalogi.
Drgač pa PPT v AU je cca 10e. Glede na to da v mylemonu prišparaš cca 300-400e, ti mislim da tistih 10-15e ni tako polno za reskirat ne?
Tako to gre.

FuI2cY ::

no o 300-400EUR ne bi govorili pri tej konfiguraciji, ewo ista konfiguracija

matična: Asus P6T Deluxe V2 218,4EUR
procesor: Intel Core i7-950 279,6EUR
grafična: Gigabyte GeForce GTX 460 1GB OC 199,2EUR
pomnilnik: Corsair Dominator 3x2GB 1600MHz cl7 i7 (7-8-7-20) 171,6EUR (niso patriot, so pa tudi dobri rami in 50EUR cenej kot oni patriot)
napajalnik: Corsair HX 850W 170,4EUR
hladilnik: Thermaltake SpinQ VT (am2, am2+, am3, 775, 1156, 1366) 48EUR
ssd disk: OCZ Vertex Turbo 120GB 2,5" 348.00 EUR za ta denar bi raje vzel RevoDrive 120GB, ki ima 1x hitrejše branje in zapisovanje (slabost: -trim), al pa vertex 2 100gb za 304EUR al pa vertex 2 extended 120gb za 304EUR (imata boljše branje in zapisovanje)
trdi disk: Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s 91,2EUR
cd-rom: SATAII Sony NEC AD-7260S 25,2EUR jaz bi raje vzel SATAII Sony NEC AD-7263S, ki ima zraven lf pa je komi 1,2EUR dražji.
ohišje: ANTEC Dark Fleet DF-85 164,4EUR

cena skupaj: 1915,2EUR

tukaj v to ceno je všteto vse isto kot tam (ssd vertex turbo in cd-rom AD-7260S)

će pogledaš isto konfiguracijo (razen rami so drugačni, ostalo vse isto) je ceneje za 8EUR + tega ti on sestavi in stestira računalnik! če pa kaj od tega nima na zalogi pa tudi takoj naroča in čakaš max: 10dni, če se slučajno kje podaljša, da bo treba nekaj čakati in če se ti mudi za računalnik ti lahko dokler kako nadomestno komponento vstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

kr en model ::

Ql! Sam še eno vprašanje glede ramov, je memory support list za vsako matično zlo pomembno ali le tko malo pomebno? Pač starejši rami ne bodo delali, novi pa defetivno?

FuI2cY ::

pa še prednost teh corsair dominator ramov je to, da lahko vrhnje reže odstraniš, tako da lahko brez skrbno kupiš najboljši zračni hladilnik noctua NH-D14 in odstraniš vrhnji del in jih uporabiš medtem, če imaš te patriot rame ne moreš umeti D14 hladilnika.

klinker ::

mylemon

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

galu ::

FuI2cY je izjavil:

no o 300-400EUR ne bi govorili pri tej konfiguraciji, ewo ista konfiguracija

matična: Asus P6T Deluxe V2 218,4EUR
procesor: Intel Core i7-950 279,6EUR
grafična: Gigabyte GeForce GTX 460 1GB OC 199,2EUR
pomnilnik: Corsair Dominator 3x2GB 1600MHz cl7 i7 (7-8-7-20) 171,6EUR (niso patriot, so pa tudi dobri rami in 50EUR cenej kot oni patriot)
napajalnik: Corsair HX 850W 170,4EUR
hladilnik: Thermaltake SpinQ VT (am2, am2+, am3, 775, 1156, 1366) 48EUR
ssd disk: OCZ Vertex Turbo 120GB 2,5" 348.00 EUR za ta denar bi raje vzel RevoDrive 120GB, ki ima 1x hitrejše branje in zapisovanje (slabost: -trim), al pa vertex 2 100gb za 304EUR al pa vertex 2 extended 120gb za 304EUR (imata boljše branje in zapisovanje)
trdi disk: Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s 91,2EUR
cd-rom: SATAII Sony NEC AD-7260S 25,2EUR jaz bi raje vzel SATAII Sony NEC AD-7263S, ki ima zraven lf pa je komi 1,2EUR dražji.
ohišje: ANTEC Dark Fleet DF-85 164,4EUR

cena skupaj: 1915,2EUR

tukaj v to ceno je všteto vse isto kot tam (ssd vertex turbo in cd-rom AD-7260S)

će pogledaš isto konfiguracijo (razen rami so drugačni, ostalo vse isto) je ceneje za 8EUR + tega ti on sestavi in stestira računalnik! če pa kaj od tega nima na zalogi pa tudi takoj naroča in čakaš max: 10dni, če se slučajno kje podaljša, da bo treba nekaj čakati in če se ti mudi za računalnik ti lahko dokler kako nadomestno komponento vstavi.


Imo je to fail. 300 evrov dražje, pa ima 2gb in nwm kolko graf.. Ok, naj zapravi dnar kko hoče, sam je pa zanimivo, da mam jaz, boljšo oz. Enako mašino ko to, pa sem dal več kot 500 e manj..
Tako to gre.

kr en model ::

klinker je izjavil:

mylemon


Si cisto zgresil z A-Data rami ter 5400rpm HDDjem...

Iščem kvaliteto za dobro ceno, ne pa poceni za super ceno

FuI2cY ::

ne sme se sam cena gledat, pol tk lakho greš 1366 podnožje pa vse najcenejše ven potegneš, pa gtx 460 pa najcenejšo vzameš itd. tisto konfiguracijo, ki si jo sam sestavil bi jo vzel, edino kar bi spremenil je tisto kar sem napisal. sem ti isto konfiguracijo sestavil, razen ssd disk bi namesto vertex turbo (120gb, branje: 270mb/s, zapisovanje 200mb/s)vzel za isto ceno RevoDrive (zapisovanje 480mb/s, branje 540mb/s) ali pa če bi že vertex bi vzel vertex 2 100gb ali pa vertex 2 extended 120gb, oboje stane isto 304EUR

cd-rom pa če daš 1EUR zraven maš možnosti labelflasha. ostalo je pa super!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

klinker ::

Z rami ne vem kaj je narobe, se vedno pa lahko druge vzames. Za storage je 5400disk tudi cisto vredu, zato pa je SSD zaraven, pa tudi tu imas druge opcije ce zelis, sej se ni treba omejevat na tocno izbrane artikle, samo pac sem hotu pokazat da med 1156 in 1366 socketom sploh ni neke hude razlike v ceni in je za moje pojme pri tako dragi masini bolse izbrat 1366. Pac po zelji...sem samo dal en primer in svoje mnenje :)

kr en model ::

klinker je izjavil:

Z rami ne vem kaj je narobe, se vedno pa lahko druge vzames. Za storage je 5400disk tudi cisto vredu, zato pa je SSD zaraven, pa tudi tu imas druge opcije ce zelis, sej se ni treba omejevat na tocno izbrane artikle, samo pac sem hotu pokazat da med 1156 in 1366 socketom sploh ni neke hude razlike v ceni in je za moje pojme pri tako dragi masini bolse izbrat 1366. Pac po zelji...sem samo dal en primer in svoje mnenje :)


Aja, ja to seveda. A sem dal po pomoti 1156? Sry ce sem, sem mislil 1366. Valda da grem na i7, i5 je srednji rang :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112099 (10347) slovenc5
»

PC za amatersko obdelavo videa in gledanje 3D filmov

Oddelek: Kaj kupiti
365343 (4920) klinker
»

i7 komplet-KJE?

Oddelek: Kaj kupiti
163126 (2301) TOP
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833695 (29391) bedak

Računalnik do 2000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10620892 (19546) M-XXXX

Več podobnih tem