» »

Izbira med cenovno ekvivalentnimi LCD, Plazma in LED LCD TV

Izbira med cenovno ekvivalentnimi LCD, Plazma in LED LCD TV

bb007 ::

Pozdravljeni...

nekako smo se uspeli doma prepričat da je trenutno pravi čas za nakup novega TV-ja (tudi po zaslugi prehoda na digitalno oddajanje). Zdaj pa izbiramo men podanimi modeli, in zato prosim za vaše mnenje...

1. Plazma LG 50PK350, cena 640 € (http://www.avdirekt.si/product.php?id_p... - predvsem velikega formata ter dobre slik, vendar nekoliko minus zaradi počasnega preklapljanja med kanali ter svetlega prostora kjer se bo nahajal, nakup 50pk550 (740 €) sam zaradi THX se mi ne zdi smisel...
2. LCD 46LD550, cena 766 € (http://www.jana-sp.si/product_info.php?... - ker je najcenejši LCD z osveževanjem 100 HZ, ki se zdi najbolj smiselno (50 hz je premalo, med 100 in 200 pa ni več vidne razlike)
3. LED LCD 46PFL5605H/12, cena 799 € (akcija, ki bo od dne 11.-13.11. v Saturnu v Graz-u), najmanjša najdena cena v slo 910 € (http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
...(info: v tej akciji bo tudi plazma Panasonic TX-P50U20E za ceno 799 €)

Dokler sem imel na izbiro le prva dva TVja, sem se bolj nagibal k plazmi (za manjši denar večja in lepša slika), nakar se je v izbor vmešal 3.kandidat, ter "prevzel" prednost. Torej, kaj je bolj smiselno v tem primeru kupit?...ali je ta philipsov model 46PFL5605H stari model ali kaj je na njem kr je najcenejši LED LCD na trgu?...vem da je edge LED, torej ali je bolj smiselno nabavit edge LED kot plazmo ali...?...verjetno v razlika v kontrastu plazme 1:2.000.000 ter led lcd 1:500.000 nebi bila velika?...razlika pri porabi elektrike med LCD in plazmo se mi je zdela zanemarljive, medtem ko se mi med LED LCD in plazmo več ne zdi zanemarljiva...kaj predlagate, odprt tudi za druge predloge...

splošni minimalni pogoji nakupa:
- FullHD ločljivost (1920x1080)
- DVB-T MPEG4
- 100 Hz ozveževanja
- prednost ima velikost pred kakovostjo (mislim rajši malenkost slabša slika ob večjem TVju kot zelo zelo dobra slika ob majhnem TVju)
- cena max. 800 €
- razdalja gledanja prib. 3-3,5 m
- gledanje DVB-T signala v približno 80%, 20% pa gledanje FullHD filmov preko še trenutno ne točno določenega NMT-ja...:)
- svetel prostor, vendar sonce vseeno nebi sijalo direkt na tv ker bi le ta bil nameščen toliko visoko da ga sonce ne bi "dobilo"
- TV se kopuje za nekoliko daljše časovno obdobje

Hvala za vse predloge in informacije že vnaprej...:)
  • spremenil: bb007 ()

DarwiN ::

Čestitam za odlično analizo trga in trezno postavitev svojih potreb. ;)

Pravzaprav si že sam vse podal, tako da ni kaj dodati in tudi razlike med njimi so minimalne, tko da tudi če kocko vržeš, ne moreš faliti.

Najbrž se zavedaš, da v tem cenovnem rangu ne moreš pričakovati neke najnaprednejše tehnologije s povsem črno barvo in z idealno in enakomerno osvetjitvijo... Ker v tem primeru je takoj dvojna cena, kar se seveda ne izplača.
Philips je vedno dokaj drag. 176/176 pa po nepisanem pravilu indicira, da ne gre za IPS matriko, ampak slabšo varianto. Malo slabša slika torej, pač star model.

Jaz bi vzel LGja k350... Velikost je namreč tista, ki šteje... Nov model, nizka cena, pa poraba 184W proti philipsovih 109W tudi ni takšna razlika, še posebej ko upoštevaš, da gre za večji zaslon.

Tisti panasonic pa je star in je out...Še zadnjih U in C modelov se hočejo znebiti, zato imajo akcije. 275-320W porabe tega modela v primerjavi z LGjevih 184W lepo pokaže, da se po obljubah tudi plazme lepo "zelenijo".

Podatke za kontrast in podobne specifikacije pa kar mirno ignoriraj... Ti podatki so bolj za hec. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bb007 ::

Hvala...je dandanes ob omejenih finančnih možnostih to praktično nuja naredit da se lahko živi...:)...vendar kljub temu mislim da sem še kaj spregledal - na kar si me (hvala!) opozoril pri tem modelu philipsa...

Se zavedam, saj ne iščem nekega high tech televizorja amapak najboljšo kombinacijo price/performance...

Torej mi trenutno še vedno ostane na prvem mestu LG 50PK350, kljub "strahom" pred plazmami (porabi, zažiganju slike, bleščanja). Malo me bega tudi nekaj komentarjov glede na pokvarljivost LG televizorjev in plazem, vendar še temu ne dajem toliko teže, če vem da imajo 2 leti garancije ter kup drugih pozitivnih komentarjev.

Podatke kljub temu uporabljam kot nekakšno "navigacijo" glede na to da vseh slabosti in dobrot televizorja nemorem videt pri razstavljanih modelih pri prodajalcih...

...še vedno sem odprto za druge predloge, izkušnje...

galu ::

Pejt gledat v trgovine... Vsaka oka ima svojo lepoto... ;)
Tako to gre.

hooger ::

DarwiN je izjavil:


Tisti panasonic pa je star in je out...


Vsi TV-ji so modelno leto 2010, ampak star je pa samo Panasonic? :8)

DarwiN ::

Sodeč po uradni strani ta U20 model za evropski trg ni leto 2010, lahko pa se motim in pol sorry.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

seljo ::

Da si sposodim temo, naimen imam kupiti tv do nekje 1000e pogoj je vsaj 50 inch in mora imeti PIP. Gledal sem tale model Samsung 50C530 na mimovrste 831e, ima kdo kaksne izkusnje s tem modelom. Najbolj me skrbi to da tv ne bo zelo brnel.Moti me tudi to da nekje pise da je 600hz osvezevanje in nekje 100hz ter nekje da je poraba 340w nekje pa 180w...na uradni strani od samsunga modela ne najdem mi lahko kdo pomaga pri tem...? lp
Mi je pa vseeno ali je plazma al lcd ali kaj drugega. lp
u zivotu sve se vraca sve se placa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: seljo ()

neki4 ::

ali boš mel 50 ali 100Hz še opazil ne boš.škoda metanja denarja za to. tv lahko kupiš za 500 ali 1000 eur, pa ne bo nekih bistvenih razlik v sami kvaliteti, razen če rabiš kaj specifičnega. jaz osebno imam lcd, pa mislim da je kar kul, ni tako požrešen kot plasme.

seljo ::

ja saj to vem. skrbi me samo brnenje ker sem nekje prebral da palzme zelo brnijo...nebi rad nekih nepotrebnih šumov...sedaj imam lcd tv pa ni nikakršnih šumov.
u zivotu sve se vraca sve se placa

bb007 ::

neki4 je izjavil:

ali boš mel 50 ali 100Hz še opazil ne boš.škoda metanja denarja za to. tv lahko kupiš za 500 ali 1000 eur, pa ne bo nekih bistvenih razlik v sami kvaliteti, razen če rabiš kaj specifičnega. jaz osebno imam lcd, pa mislim da je kar kul, ni tako požrešen kot plasme.


Če po vseh prebranih komentarjih, predlogih...sem prišel nekako do zaključka da bi razlika le bila vidna med 50 in 100 Hz, vendar le pri hitrih, akcijskih kadrih v filmih (športa ne bo gledal nihče na tej televiziji, razen F1)...torej se mi za namen spremljanja fullHD filmov vendarle zdi smiselno 100 Hz...

V nasprotnem primeru se mi možni izbor razširi še na:
- Samsung LCD 46C530 - cena 725 € v slo
- LG LCD 47LD450 - cena 689 €
Za oba pa sem našel pozitivne kritike...

Bellzmet ::

Kar je pod 100hz niti ne glej.

neki4 ::

če ti ni problem denar, nimaš kaj falit. Če ti pa 200 evrov nekaj pomeni, pa ti ni treba ne 100hz in niti full hd za tako razdaljo. Ker praktično ne boš opazil razlik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654803 (43599) mojbrat
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228578 (25503) gorann
»

Nakup TV - povezljivost, slika

Oddelek: Kaj kupiti
91893 (1756) zavajon
»

LCD LG ali Philips

Oddelek: Zvok in slika
394670 (4150) Dromar
»

Kateri LED LCD?

Oddelek: Kaj kupiti
183107 (2139) fpbs

Več podobnih tem