» »

Aftermarket hladilnik za Sapphire HD 5770 Vapor-X (Accelero L2 Pro)

Aftermarket hladilnik za Sapphire HD 5770 Vapor-X (Accelero L2 Pro)

Narayan ::

Iščem en konkreten hladilnik za tole grafično:

http://www.mimovrste.com/artikel/263006...

Nekako ne najdem v Sloveniji nič pametnega, še najbližje je tale http://www.mimovrste.com/artikel/218001...
ampak nisem čisto prepričan če paše. HD 5770 je sicer na seznamu ampak od ATI-ja. Ali kdo ve slučajno če je dizajn enak? Ni ravno nuja, ker že stock hladilnik dela ok, ampak rad bi še tišje delovanje.

lp

Setsuno ::

Raje prodaj to kartico in si kupi gtx 460 768 za 160EUR

IvoJan ::

|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Narayan ::

tKBurek hvala za link. Bom pa preizkusil Accelero L2 Pro - poceni in po testih s to kartico sodeč spodoben. Temperatura mi niti ni nek prehud problem, tale hladilnik je pa zelo tih.

@Setsuno Ne da se mi prodajat in še več denarja zapravljat za grafično kartico - ta je že bila v računalniku ko sem ga kupil. Crysis Warhead laufa z najvišjimi nastavitvami (vključno z 8x AA) na 1280x1024 (monitor je 17'') popolnoma gladko. Več ne rabim, nisem nek gamer.

axee ::

Vapor-X je primer res dobrega hlajenja, dvomim, da bo kakršenkoli napredek z L2 PRO s strani glasnosti, morda le med igranjem.

Kdaj pa te sploh moti, med igranjem ali medtem ko miruje?

Narayan ::

V bistvu je edini ventilator ki izstopa, tudi v mirovanju ko je temp. cca 47 stopinj. Tako da mislim da bo definitivno napredek, ker poznam ventilator na L2 pro in je dosti tišji od tega. Glede na teste bi pa tudi temperature morale biti malenkost nižje. Furmark je vapor kar dobro podkuril - prišli smo do 84 stopinj če se ne motim. Upam da pride jutri, bom javil če se obnese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Narayan ()

Narayan ::

Evo hladilnik sem namontiral in na hitro stestiral.

Kartico sem malenkost OC-al, in sicer GPU na 900MHz (stock je 860MHz), spomin sem pustil pri miru, ker V Furmarku po nekaj minutah zmrzne najprej pri 1350MHz, nato še pri 1300MHz, več pa nisem probal in sem ga dal nazaj na 1200.

L2 Ima dva priklopa za ventilator - 7V in 12V, zato sem najprej sprobal 7V. Idle temperatura je cca 45 stopinj, torej neke bistvene razlike glede na stock tukaj ni, je pa skoraj neslišen. Furmark z obkljukanim Extreme Burning preživi in doseže max. 82 stopinj.

Pri 12V se ventilator seveda sliši, ampak kot sem predvideval je dosti tišji od stock ventilatorja in bi ga lahko imel tako priklopljenega cel čas. V Furmarku pride do max. 70 stopinj, kar je super. Idle temp. je cca 42 stopinj.

Skratka z rezultati sem zelo zadovoljen. Glede na ceno je Arctic Cooling L2 Pro dober in se s kartico izgleda lepo razume. To je to, mogoče bodo komu te informacije koristile.

Lep pozdrav.

kuglvinkl ::

Hvala za info. Mene zanima, al naj posežem po S2 al pa L2, karta je 9800GTX+. Špilam zelo redko, če pa že, uklopim burja mode TM in je air flowa po kišti kolkr hočem.

Zdej, bi znal S2 hladit 9800GTX+ samo pasivno, al pa bom moral gor dat nek vent na 7V? Al rečem, klinc gleda, gremo po L2?

Thnx.
Your focus determines your reallity

Xserces ::

kaj pa kšn scythe mushashi?? pa 2 slip stream venta gor in je to to?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuglvinkl ::

Evo, sem zmontiral L2 Pro. GPU je na idle 48, prej na 61. Bom odšpilal en UT, da vidmo, kolk se poveča.
Your focus determines your reallity

Narayan ::

Scythe Musashi na 5770 brez modifikacij ne gre. Kar se tiče 9800GTX, je S1 rev.2 najboljša izbira za dokaj mali denar. Jaz ga imam namontiranega na 9800GT in dela super. Pasivno sem samo preveril stanje in je ok (cca 42 stopinj idle), ampak se mi je zdelo, da obremenitve ne bi prevec dobro prenesel, zato sem namontiral 92mm Noiseblockerja in ga dal na min. obrate - zakon. Neslisno in zelo ucinkovito. Skoda da na 5770 ne gre (vsaj brez zvijanja cevi ne).

Moram pa se omenit, da mi je kartica crknila in da sem dobil novo, ki ima temperaturo dosti nizjo od prejsnje, pa se bolj sem jo lahko navil. Nekaj je bilo s prejsnjo narobe...

Prejsnja 900/1200 idle 47 stopinj Furmark 84
Nova 950/1300 idle 40 stopinj! Furmark 70!
Obe stock cooling, na novo sploh se nisem montiral L2 in najbrz ne bom, sem pa zamenjal ventilator z 80mm NB ventom in je bilo slabse - nekaj je na tej plastiki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Narayan ()

kuglvinkl ::

Na L2 se mi zdi, da karta ne da več štroma v ventilator, ko je pod obremenitvijo. Tko da moram zvezat direkt na FAN kontroler.
Your focus determines your reallity

Narayan ::

Kako si ga pa priklopil? Direkt na konektor od grafične? Imaš slučajno pretvornik? Jaz sem ga pač na molex, ker L2 itak nima 2-pinskega konektorja - to me ful moti, ker bi rad, da Catalyst sam uravnava obrate.

kuglvinkl ::

Ja, direkt na grafično karto. Karta ma 4-pin konektor, vent pa tudi.

Naredil bom tako, da bom power zvezal na fan kontroler, domnevam, da je tretja žica za podatek o hitrosti ventilatorja - ta gre pa na plato. Tko kot CPU in PSU fan.
Your focus determines your reallity

PujsaPepa ::

Kaj vam pomenijo kratice L2 , S2 ?
Se dobi kak tak tih ventilator tudi za 5850, ker mene tudi ubijajo ti venti v idlu!
Pa tudi kartice ne prepričam in ne prepričam (niti 5770, niti 5850) naj dela vent na 0rpm. Striktno zniža najmanj na 20%, pa sem probal RBE & MSI AfterBurner... kažeta da je vent 0%, a v resnici se vrti na 20% :(

kuglvinkl ::

To so oznake modelov kulerjev. Za 5850 se seveda dobi, poglej na Arcticooling stran. Špica zadeve ima še Thermalright, potem pa meni informacij zmanjka (Zalman?).
Your focus determines your reallity

PujsaPepa ::

kuglvinkl je izjavil:

To so oznake modelov kulerjev. Za 5850 se seveda dobi, poglej na Arcticooling stran. Špica zadeve ima še Thermalright, potem pa meni informacij zmanjka (Zalman?).


Je http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/2... še bolj tih kot L2 Pro ?
Ima Thermalright še kaj bolj tihega ? Se tudi v idlu pozna tihota napram stock ventom ?
Moja 5850 je v zaprtem Gigabyte rdečem ohisju. Moram to ohisje dol ruknt da dam TwinTurbo gor ?

kuglvinkl ::

Ej dude, dej si na kakšno vprašanje sam odgovori. Preberi kakšen review.

Ja, thermalright ima super zadeve, ki pa se zelo plačajo. Za 15 evrov, kolkr sem dal za L2 Pro (se prav, ko0s aluminija, vent in rebrca za RAMe), pri Thermalrightu ne dobiš nič (no ja, kakšne klipnse za vent in bolt-through bi se našlo).

In jasno, da se moraš znebit obstoječega ohišja od grafične karte.

Sam, če nisi ziher v to kar delaš (v resnici je vzet dol tisto plastiko in hsf iz grafične karte, tko kot bi si skuhu kofe), pač ne delaj tega.
Your focus determines your reallity

Xserces ::

obstaja kšn cooler k ma te tamale coolerje pršraufane ali na eni plošči?? kot npr od zalmana k ma heatsinke skupaj in ni nobenega lima...

Link kej tazga??? ampak za novejše grafične? XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuglvinkl ::

Ma, to je fail po moje.

Vzameš rebrca, spucaš dol lim, ki ga dajo gor, spucaš RAM, na sredino RAMa daš kaplo AS5, na rebra po robovih sekundni lim, stisneš - do dokler bo karta delala, ne bo šlo dol.

Po tistem sistemu maš pa celo jebo s kompatibilnostjo.
Your focus determines your reallity

Xserces ::

XD ne ker jst sm mu tak problem da mi je ram odpalil... zgleda ponoc mi je heatsink dol padu (tist lim k je biu gor je spustu) in je ram zakurl...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuglvinkl ::

Zato pa daš svoj lim gor. Trust no one ;)
Your focus determines your reallity

Xserces ::

se nebi sekeru ce bi bla neka low end grafa xD ampak je bla 8800 ultra xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

PujsaPepa ::

kuglvinkl je izjavil:

Ej dude, dej si na kakšno vprašanje sam odgovori. Preberi kakšen review.


Dvoumne informacije dobivam, zato raje še tule vprašam, ker je nekdo že
ziher sprobal.

Kolikor vidim, je 5850 pri ArcticCooling čudno slabo podrta:

- TTP naj bi celo ne pasal na 5850,
http://www.xbitlabs.com/articles/cooler...
Kaj hudiča mislijo z "Accelero Twin Turbo Pro revision" ? da bo podpirala 5850 ?

- L2 mi izgleda preslaboten za 5850. Ta L2 je drugače uradno od AC podprt za 5850.
(Se motim glede slabotnosti L2 ? Je L2 veliko glasnejši kot TTP ?)

- S2 je ziher ne bo dovolj hladil.
(ali sem motim ? se ga da sploh gor na 5850 montirat?)

- XTREME PLUS pa je pomoje prevelika (in bolj glasna) - namenjena xx70 serijam.

Kaj torej vzet za 5850 po vasih iskusnjah ?


Čemu so namenjeni Thermalright VRM hladilniki ? dodatno poleg GPU hladilnika, ali je to nekaj neodvisnega ?
Saj ne mislijo, da je to dovolj za pasivno hlajenje, kajne ?!

In.. kateri je tišji ? TR-Shaman ali AC-L2 ?

btw. koliko dBA je 1 sona ?

Kaj porecete na tole Thermalright izjavo :)
Answer : In our lab tests we have discovered that when running Furmark to test for temperature, it tends to show results that would never be achieved in any circumstances (under normal running or overclocking). Running Furmark is highly risky therefore we do not recommend running this program for tests. This program pushes the VGA card to the point of maxing out, beyond limit and will burn out any cooler, stock or after market coolers after long period of testing. Even running games such as Far Cry 2 and GTA 4 extensively for long hours, the temperatures would never reach what Furmark’s excruciating tests put out. Furthermore, it is crucial to have a 12cm fan installed running at 1600 RPM. This will ensure enough airflow to not only the HR-03 GTX heatsink body but also to the VRM heatsink plate. If you would like to run software to test for heatsink’s temperature stability, we strongly recommend ATI Tools.

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

Twin turbo pro na ene paše na ene ne paše,jaz imam novo izvedbo ki ma že vrezan tisti kos,samo mi pol pri heat pipe-ih zabava,če hočem met stock vrm plate gor,kar je seveda boljse kot pa tile mala rebra ki jih dobis polek,tak da pr meni bo treba stock plate brusit dat,mam pa sapphire 5850 rev.1.

kuglvinkl ::

Še enkrat, preveč vprašanj imaš... Se pričakuje načeloma, da do enih odgovorov prideš sam.

In vprašanja, like "TR-Shaman ali AC-L2?" Ja poglej na netu?! Če se kakšna stvar dobi pri nas? Who cares, poklikaš iz tujine.

Skratka, your call na večino vprašanj! Običajno se gleda price/performance. Če bi ocenil, da potrebujem Thermalright za GPU, bi ga kupil, ker sem ocenil, da ne potrebujem tolk zmogljivega hlajenja, sem vzel nekaj, kaj ima dobre review-je, in je poceni = L2 PRo.

Če maš težave z odločnostjo, se odločaj na podlagi razpoložljivega denarja.

Hladilnik za VRM Je točno to kar piše, da je: hladilnik za VRM. Poleg GPUja, RAMov, je treba hladiti še VRM. OD L2 pro na mojo karto niso šli oz. jih je bilo premalo. NP, vzel sem star hladilnik od karte, odrezal del, ki je pokrival VRM in ga prilepil gor. Pasulj!

In še, tole je tema za GPU hlajenja in ne za CPU.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PujsaPepa ::

kuglvinkl je izjavil:

Še enkrat, preveč vprašanj imaš... Se pričakuje načeloma, da do enih odgovorov prideš sam.


Glej, če ne znaš odgovorit, raje ne izgubljaj časa s tipkanje. Tudi ti si spraševal, in bi ti lahko kdo odogovoril da imaš preveč vprašanj. Forum je ravno zato - da stopiš na ramena velikanov, ne da izumljaš in iščeš stvari od začetka.
Si videl kako mi je NWANKO odlično odgovoril glede 5850, ti pa si bluzil o Geforcu, tudi čisto nič povezano s temo, ali mojimi vprasanji :)

...še vedno čakam na nakoga, ki je poskusil L2 na 5850 - vam dovolj hladi ?

...glede tihote pa tudi še čakam... ker KUGLVINKL, specifikacije iz neta ti nič ne povedo, ker nekatere govorijo o dB, druge pa o sonah..

Xserces ::

kuglvinkl ima point...


L2
XTREME

zdej pa ker je bolši in ti bolj odgovarja ga vzem... če paše na 5850...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

Zalman stran
Thermaltake stran
Thermalright stran
vsi imajo VGA coolerje... in to tudi dobre ! tako da je dovolj izbire in niti eden iz med njih ni slab!

Ce bi samo u google napisal Cooler for ATI HD5850 bi ti vn vrgl velik stvari... in to je kuglvinkl mislu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuglvinkl ::

@Xserces, natančno ;).
Your focus determines your reallity

PujsaPepa ::

Xserces je izjavil:

kuglvinkl ima point...


L2
XTREME

zdej pa ker je bolši in ti bolj odgovarja ga vzem... če paše na 5850...


Ne beres dovolj podrobno mojih postov (22. jan 2011, 22:42:08)

XTREME ne paše na 5850 (pa tudi v vsako ohisje ne:) -- http://www.overclockersclub.com/reviews...
TTP ne paše na vsako 5850 - Tukaj je NWANKO edini oddal post vreden tega foruma
Za L2 pa še vedno čakam nekoga ki jo je dal na 5850, in bil zadovoljen, preden bom sam poskusni zajček.

PujsaPepa ::

Xserces je izjavil:

Zalman stran
Thermaltake stran
Thermalright stran
vsi imajo VGA coolerje... in to tudi dobre ! tako da je dovolj izbire in niti eden iz med njih ni slab!


Vsi preglasni in/ali slabsi kot AC.

Xserces je izjavil:


Ce bi samo u google napisal Cooler for ATI HD5850 bi ti vn vrgl velik stvari... in to je kuglvinkl mislu


In si ti to storil ? če bi, bi naletel na polno forum cvetk in problemov z 5850... ah, pa saj to bi uvidel tudi če bi bolj podrobno prebral moj post, kaj sem sploh spraševal (22. jan 2011, 22:42:08)

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

in to še ni vse zravn dobite še review
SHAMAN

VF3000A

te trije vsi pašejo na 5850... in ja glede slabsi in bolj glasni... se pošteno motiš...

ce si tako zagledan v arctic potem ga kupi?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

PujsaPepa ::

Xserces je izjavil:

in to še ni vse zravn dobite še review
SHAMAN

VF3000A

te trije vsi pašejo na 5850... in ja glede slabsi in bolj glasni... se pošteno motiš...


A nima AC L2 PRO 10dBA, vsi ti ki jih omenjas pa cca. 20dBA ?

Xserces ::

vodno?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero grafično??

Oddelek: Kaj kupiti
132141 (1815) GrimReaper
»

5850 ali 460 ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212828 (10799) 69charger
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523114 (10827) Xserces
»

Nadgradnja grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
91413 (1281) janezek67
»

Grafična tiha,hitra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675735 (4117) svetetko

Več podobnih tem