» »

Grafična tiha,hitra?

Grafična tiha,hitra?

«
1
2

jizzer ::

Lep pozdrav!

Pregledal sem prvo stran "Kaj kupiti?" a nisem zasledil nobene teme v zvezi z grafičnimi...
No hočem vprašat za kako grafično ki je hitra in tiha... GTX 480 je baje zelo glasna, se zelo pregreva in porabi veliko energije...Razmišljal sem da bi jo kupil v mesecu dni...Ampak zanima me kaj vi pravite?
Sem privrženec NVIDIA ampak če mi boste svetovali za ATi ni nič narobe, vse je enkrat prvič...
Cena naj bo okoli 200-400...

Zanima pa me tudi če bi naprimer najhitrejša & najboljša grafična laufala z temi komponentami:
Core2Duo 2.93
4GB Ram

Hvala!

axee ::

Rabiš sicer procesor z 4 jedri, ampak to kdaj drugič. Vprašanje, kdaj rabiš tiho, vedno ali pač ko ne igraš. ATI-jeve recimo HD 5850 in 5870 sta zelo tihe v idle (zate najbrž dovolj, napiši svoj sistem skupaj z hlajenjem), v obremenjenosti pa skoraj ni grafične ki bi bila tiha.

Torej kdaj hočeš tiho in kakšen sistem imaš vključno z hlajenjem.

LP

jizzer ::

Procesor z 4mi jedri? Je to nuja? Ker ga nimam namena kupovat...

Grafično rabim bol za gaming...Tiha predvsem v idle ...
Sistema vključno z hlajenjem res nevem kakega mam ... :S

Sem našel komponente na internetu:
procesor Intel Core2 Duo E7500 (2,93 GHz, 3 MB L2, 1066 MHz FSB)
matična plošča Asus P5KPL-AM SE
grafična kartica nVIDIA Gigabyte 9500GT, 1 GB
pomnilnik (RAM) Kingston 4 GB (2 x 2 GB) DDR2, 800 MHz
trdi disk WD 500 GB SATA2 (WD5000AAKS)
optične enote DVDRW Sony/Optiarc AD-5200S-0B
zvočna kartica Realtek ALC662
mrežna kartica Realtek RTL8102EL
drugi priključki 1x PCI Express x16, 1x PCI Express x1, 1x PCI, 2x PS/2, 1x VGA, 1x RJ45
napajalnik Spire 420 W (SP-ATX-420WTN-PFC)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

st0jko ::

Nabavi 5770, 5850 ali GTX275 če si močno zvest nvidii.
keks?

pershi ::

Kaj pa ce bi obdrzal obstojeco graficno? Za 400€, ki ti ostanejo pa sel na kksen krajsi dopust/roadtrip/kupil bicikl...

lp, p

axee ::

Ok vidim da nimaš nek specifično tih sistem tako da nebo problem. Potrebuješ 2 novi stvari, prvo je nov napajalnik (ta je prešvoh) in pa grafična. Ker potrebuješ tišino v idle ti bodo HD 5770 ali 5850 (z referenčnim hladilnikom) neslišne. Ker želiš najbrž priti najceneje čez z napajalnikom bo Cooler Master Silent PRO M500W za 80EUR dovolj tih.

@pershi; to lahko vsakemu rečeš :)

jizzer ::

st0jko je izjavil:

Nabavi 5770, 5850 ali GTX275 če si močno zvest nvidii.


so tile DOSTI boljše od kartice ki jo imam zdaj?

Pa še kje se nabolj splača kupit?

TOLE
Ali tole

Kaj pa tota je kaj vredna?

Dokaj poceni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

axee ::

Te grafične so OGROMNO boljše kot tvoja, ziher za kar nekaj tvojih skupaj (če karikiram).

st0jko ::

5830 se ne splača. Taj je 5850 dosti boljša izbira. GTX275 je tudi dobra, čeprav je slabša od 5850 in precej glasnejša v obremenitvi(vzemi samo, če se hočeš popolnoma izogni ATIju in njegovim šoferjem). Kolikor sem imel 5850, se mi je tudi v obremenitvi zdela precej tiha. So pa vse naštete neprimerno boljše od tvoje trenutne 9500GT.
keks?

jizzer ::

hvala vam...da vidim če je ATi res tolko vredn kot ga hvalijo :) Upajmo da se bo dobro odnesel...
Še nekaj... se splača počakati da cene padejo?

Pa prej je blo nekaj govora o 4jedrnikih...nikjer ne pise da bi jih moral imeti...piše le 500W napajalnik...

st0jko ::

Eh.. Ni bilo mišljeno tako... Pač dobro je imeti 4 jedrnik za novejše igre, kar pa ne pomeni da na tvojem ne bodo delale. Tvoj procesor sicer resda ni noben simbol zmogljivosti, tako da je mogoče celo pametno, če ne pretiravaš z premočno grafično. Garantiram da boš z kakšno 5770 za 150EUR povsem zadovoljen.
keks?

bedak ::

če boš menjal procesor mi javi :P

jizzer ::

st0jko gledam da bi mi kaki recimo Crysis al pa tanovi AlienVsPredator delala na High...
Ker trenutno komaj na low špilam...posbno AVP...

@Jan-Krof Zakaj bi ti mogel javit :D?

bedak ::

jah tko, mogoče bi ga pa jaz za določeno ceno imel :P

jizzer ::

LOL :D ja nimam ga namena menjavat v naslednje...recesija pa to :D če pa bo zadost gnarja pa menjam takoj ja seveda.... Takrat pa te bom PMjal :)

st0jko Od kdaj pa procesor vpliva na grafiko igre recimo? Kolko sem jaz vedo je procesor samo za hitrost compa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

bedak ::

fajn fajn

Meizu ::

Majeric...

Za grafiko misliš daz 200-400EUR. To je kr hud cenovni razpon. Nadražja izmed grafičnih zgoraj naštetih je HD5850 ki stane okoli 250EUR. 80EUR za PSU in smo na 330EUR. Če prodaš tvoj trenutni CPU ti gotovo ostane več kot dovolj denarja za enega quada za LGA775.

jizzer ::

Vse kar si povedal če malo premislim je tudi res...
in za kolko ga naj prodam? Na cene se ne spoznam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

cinkaCR7 ::

procesor Intel Core2 Duo E7500 (2,93 GHz, 3 MB L2, 1066 MHz FSB) 65
matična plošča Asus P5KPL-AM SE 20
grafična kartica nVIDIA Gigabyte 9500GT, 1 GB 35
pomnilnik (RAM) Kingston 4 GB (2 x 2 GB) DDR2, 800 MHz 65
trdi disk WD 500 GB SATA2 (WD5000AAKS) 35
optične enote DVDRW Sony/Optiarc AD-5200S-0B 15
napajalnik Spire 420 W (SP-ATX-420WTN-PFC) 10
neko ohišje: 20

Skupaj 265EUR, bi lahko dobil par evrov gor dol. Da bi pa v taki comp rinil neko grafo za 300+eur pa je nesmiselno, raje si nabavi rabljeno 4870 pa uživaj dokler lahko.

st0jko ::

Kot je rekel Meizu... Grafično za 250 dobiš 5850, za 60-80EUR napajalnik. Ostane ti okoli 80EUR. Prodaš svoj trenutni procesor za 50EUR in napajalnik za 10, ter nabaviš en 4jedrnik. Q6600 se prodajajo za 100EUR in manj, če imaš srečo dobiš poceni celo kakega Q9***.

Seveda lahko pa samo 5770 nabaviš za 150, pa ti 250EUR ostane za druge stvari. Vseeno ti bodo igre delale dosti bolje od zdaj.
keks?

flekec ::

Lep pozdrav

Imam težavo z grafično ati 5870, naenkrat je začel ventilator povzročat hrup, kot da se ob nekaj drgne.
Ugasni sem računalnik in se ga dotaknil pa ima kao "luft" sliši se ko ga malo porineš not, je to vredu ali se je kaj odtegnilo, hvala za pomoč

Steinkauz ::

Eh ti lepo kupi grafo, pa boš vidu, če ti bo trokiral(ne bo ti)

Folk tle mal preveč v višave daje jedra.
Brez problema ga naviješ na 3,5ghz(množilnik ma 11 kar je super), je pa res da nimaš neki baš plate.

V glavnem kupi 5770, ti bo vrh glave dovolj. 9500 je pičkin dim v primerjavi s to.
Ostalo prihrani pa čez kako leto ali dve kupi celoten sistem.

jizzer ::

Steinkauz ... to bom tudi naredil :D Navijal sicer ne bom ker neznam bom pa kupil grafo... Hvala vam za vse :)

g. Oden ::

jizzer je izjavil:

Steinkauz ... to bom tudi naredil :D Navijal sicer ne bom ker neznam bom pa kupil grafo... Hvala vam za vse :)


Pravilno. HD 5770 porabi tako malo energije, da jo bo tvoj napajalnik brez težav poganjal. Mislim pa tudi, da je štirijedrnika nesmiselno kupovat, če že imaš dobrega dvojedrnika, ker se bi ti dejansko poznalo samo v kakih dveh/treh igrah.

jizzer ::

Hvala za ta komentar res ker sploh nisem več v dvomih da bi naredil kaj narobe s tem ko bi kupil 5770...kupil pa bom od saphira, ker je tudi gainwarodva in Club3D...Izbral bom saphire...

Zanima me tudi zakaj so vsi tile priključki zadaj na kartici...vem da je eden za ekran kaj pa še 100 drugih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Steinkauz ::

2 digitalna za monitor pa še 2 HDMI izhoda.

jizzer ::

A obstaja kaki pretvornik za VGA->HDMI/DVI al morm pol kabelj kupit da lahko ekran kot HDMI/DVI povežem? Ker trenutno ma ekran samo VGA priklopnik oz. imam samo kabl za VGA...

sem našel :D hvala

Še nekaj kakšna je razlika med:

Vapor-x
in
ATi Radeon

a ni to isto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

st0jko ::

Dobiš zraven DVI->VGA pretvornik.
keks?

jizzer ::

LOL ... pregledal sem forum "Strojna oprema" čisto slučajno.In na kaj naletim? Na obilo problemov z to grafično in Win 7 64...

Čisto sem v dvomih...Opazil sem tudi da si st0jko dosti pisal. Misliš da so te probleme že fixali v latest driverjih?

69charger ::

Kupiš Geforce GTX275 in rešiš vse probleme z driverji.

Meizu ::

69charger je izjavil:

Kupiš Geforce GTX275 in rešiš vse probleme z driverji.


larifari.

T-Majo ::

napajalnik Spire 420 W (SP-ATX-420WTN-PFC) - napajalnik na meji, da bo ok. Procesor za nove high-end grafike prešvoh, tako da kakšnega C2Q gor, če pa ne, pa rajši kakšno HD5750, HD4890. Za napajalnik boš pa videl, če bo delalo. če ne bo, lahko še vedno menjaš.

jizzer ::

Procesor je cist vreju... Napajalnik pa še te kupim coj kamot ... ampak me bol skrbi če bo novi napajalnik popravil vse to...
Če pa bi že htel kupit HD5750 pa bi tut mel iste probleme ker je ista serija...upam da problemov nebom mel :)

NavadniNimda ::

flekec je izjavil:

Lep pozdrav

Imam težavo z grafično ati 5870, naenkrat je začel ventilator povzročat hrup, kot da se ob nekaj drgne.
Ugasni sem računalnik in se ga dotaknil pa ima kao "luft" sliši se ko ga malo porineš not, je to vredu ali se je kaj odtegnilo, hvala za pomoč

Odpri ohišje in pazljivo preveri, če se morebiti res ventilatorji drgnejo ob katerega od kablov. (Ne pozabi potegniti napajalnika iz elektrike.)

Tudi jaz imam 5870 in vidim, da morajo kabli precej manevrirati, da pridejo mimo. :)

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

(Ne pozabi potegniti napajalnika iz elektrike.)
Ti samo daj zadaj na napajalniku stikalo na 0, in fizično ne odklapljaj. Tako se rešiš problema s statično elektriko, seveda se dotakneš napajalnika ali ohišja preden se dotakneš česarkoli drugega.

flekec ::

Kabili mi gredo mimo, samo kar naenkrat je nastal nek ropot, kaj če ti ugasneš rač. pa probaš ventilator nezno porinit not, se ti giblje, meni malo poka, luft ma, al pa mora bit tak. Sem klico k ponudniku pa so preverli pa je rekla gospa, da je to normalno, kar jaz močno dvomim.

galu ::

Naredi nek filmček pa na youtube daj da vidimo.
Tako to gre.

axee ::

Podobne probleme sm jaz imel z Sapphire HD 4890, referenčen kuler. Dobil sem defekten ventialtor, ki je ropotal kot da bi se zatikal ob nekaj, ropot se je prenehal nad 42% hitrosti ventilatorja, a kaj ko je bil potem sam ventilator preglasen. Če je bil ventilator obrnjen na gor ni bilo problema. Torej sumim na defektne ležaje. Ni pa to normalno, seveda.

flekec ::

evo link- , če kdo kaj ve, drugače grafa dela, pa zdaj ne ropota, pač me zanima če je to normalno da je ležaj tak, NAVADNINIMDA, hočeš pogledat pri tebi kakšno je stanje, ker če maš isto potem je vreu vrjetno. lep pozdrav

jizzer ::

lol kak klecka...To je definitivno njihova napaka kaj sploh sprašuješ...Vzemi garancijo! kaj te češ naret druga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

flekec ::

aha, sam zaj ko laufa ni frke,dela super, fajn bi blo da bi kdo meo isto grafo pa povedo če je to tak al ne

jizzer ::

Verjemi mi da ni...Ampak če te zares tako zelo moti in da s tem oničuje stvar ob katero se drgne pa takoj garancijo vzet!

Meizu ::

Vent ima vedno malce lufta. Iz tega videa ne vidim nič kar bi mi potrdilo sum na okvarjene ležaje na ventu. Prižgi komp, pa medtem s prstom ustavi vent pa ga ponovno spusti na obrate, da vidimo, kaj za en hudič se dogaja...

Pa vendarle drugače pri tej grafi težko kaj drugega sumim razen res okvarjenih ležajev, saj ima grafika ventilator v njenem ohišju in težko kakšen kabel tja vmes zaide.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

st0jko ::

Čisto sem v dvomih...Opazil sem tudi da si st0jko dosti pisal. Misliš da so te probleme že fixali v latest driverjih?


Nevem kako je z trenutnimi driverji, ker sem se takrat hitro znebil ATI-ja. Gotovo so boljši od tistih izpred 4ih mesecev, ampak... Najbolje da probaš. Naroči grafično, testiraj 14 dni, potem pa vrni če neboš zadovoljen. Jaz sem se zanašal na komentarje da so ati gonilniki čist kul in da ni nobenih niti najmanjših problemov, kar je bila napaka.. Ampak iz napak se učimo. :)
keks?

Meizu ::

st0jko je izjavil:

Čisto sem v dvomih...Opazil sem tudi da si st0jko dosti pisal. Misliš da so te probleme že fixali v latest driverjih?


Nevem kako je z trenutnimi driverji, ker sem se takrat hitro znebil ATI-ja. Gotovo so boljši od tistih izpred 4ih mesecev, ampak... Najbolje da probaš. Naroči grafično, testiraj 14 dni, potem pa vrni če neboš zadovoljen. Jaz sem se zanašal na komentarje da so ati gonilniki čist kul in da ni nobenih niti najmanjših problemov, kar je bila napaka.. Ampak iz napak se učimo. :)


Kje točno si imel probleme?

st0jko ::

Ah saj sem že večkrat pisal tu po forumu... Poglej temo Radeon 5850 pod strojna oprema..
keks?

flekec ::

mah kaj vem fantje, pomoje počakat da dobim od enga odg ki ima isti model pa je to to, če crkne itaq ni problema, je komaj 40 dni stara,hvala vam za pomoč,lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flekec ()

jizzer ::

Ja fanta...kakšna pa je razlika med Vapor-X in Sapphire Radeon? Vapor je dražja zato mi je čudno?

Kupil pa jo bom zagotovo...Če bodo problemo pa je itak garancija pa zamenjam ... nimajo kaj da mrdajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Meizu ::

vapor-x je izvedba istega modela, le z veliko boljšim hlajenjem na vapor-x hladilni metodi (več o tem najdeš prek googla). Pač omogoča višje navitje in hladnejše temperature. Če misliš navijat v višave se definitivno splača vapor-x verzijo vzet.

jizzer ::

delovalo bo pa isto, ne? Bom vzel vapor-x za vsak slučaj čeprav redno pucam komp...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5850 ali 460 ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212722 (10693) 69charger
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523027 (10740) Xserces
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716655 (14762) Meizu
»

Nov računalnik (500€-600€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713147 (10890) levan
»

ATI HD 5770 1GB

Oddelek: Kaj kupiti
414842 (2366) g. Oden

Več podobnih tem