» »

Nokia še vedno kraljuje

Nokia še vedno kraljuje

Tržni deleži v številkah

vir: CNet
CNet - Kljub veliki rasti Androida, popularnosti trgovin z aplikacijami na Applovem iPhonu in razširjenosti BlackBerry-jev med poslovnimi uporabniki Nokia še vedno kraljuje na vrhu lestvice najpopularnejših izdelovalcev mobilnih telefonov. Delež njihovih mobilnih telefonov je v preteklem četrtletju znašal le malce manj od tretjine, 32,4 %, v primerjavi s 36,5 % v enakem obdobju lani. Vseeno so v letošnjem četrtletju z dobrimi 110 milijoni dostavljenih mobilnih telefonov dvignili proizvodnjo za okrog 2 milijona, a je konkurenca napredovala še toliko bolj. Na drugem mestu je Samsung, eden izmed proizvajalcev, ki so v preteklem letu pridobili, saj so z 71,4 milijoni dostavljenih mobilnikov proizvodnjo dvignili za več kot 10 milijonov kosov in z 20,3 % trga skočili na okroglih 21 %. LG je na tretjem mestu izgubil 2,3-odstotni točki ter ima zdaj z 28,4 milijoni razposlanih primerkov na trgu 8,3 % vseh mobilnih telefonov, za vrat pa bi mu s takšno rastjo že v kratkem lahko dihal Apple. Njihov delež se je v enem letu dvignil za več kot polovico, z 2,5 na 4,1 %, čemur se RIM-u ni uspelo zoperstaviti, kljub lastnemu dvigu deleža.Ta se je dvignil z 2,9 na 3,6 %. Preostali proizvajalci izven vodilne peterice imajo skupaj dobrih 30 odstotkov trga in so v preteklem četrtletju prodajalcem dostavili prek 100 milijonov mobilnih telefonov.

16 komentarjev

Good Guy ::

če gre symbian v franže pomeni tut potop nokie..

predvsem pa vzpon htc-ja in samsunga.

Jaka83 ::

Jaz sem razočaran nad Nokiino ponudbo novih telefonov. Razen N900 je sama žalost. IMO sta E52 in E72 še bila nekako za prebavit, nove različice so pa zaostale in to ravno zaradi bednega Symbiana.

Lonsarg ::

Mene a ful zanimajo še razvlečeno tistih 30% others, katere firme se notri skrivajo, link do vira ne vodi do teh številk...

ozbolt ::

Sony-Ericson
Motorola
HTC
++:
HP (palm)
Garmin- Asus
Gigabyte
Acer
Microsoft
Vodafone
Sagem
Alcatel
Philips
Sharp
Toshiba
Huawei

Vir: GSMArena :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ozbolt ()

Lonsarg ::

To je vrstni red, ni pa procentov:) no hvala vseeno hehe. Recimo lahko da imaSony erickson 5%, kar je vec od RIM ter Apple, pa so ga vseeno v others vrgli, ker so pac cudni:) Namrec ne spomnim se od kje, ampak za Motorola imam v glavi stevilko 6%, sicer. Ne vem ce je bla lih worldwide...

BALAST ::

Ja Nokia gre počasi k 30%... pri nas doma je pa že na 25%.

Danes pa so pri nas samo še 2 Nokije, 4 Samsung, 1 Motorola in 1 HTC.

Lonsarg ::

Pri američanih je 0%, torej je v Evropi krepko višje, da svetovno pride do 32%.

Bor H ::

Ker fail, sam tretjino trga majo, OMG! Lihkr bojo crklni! Sploh zdej k je leto linuxa in bo prlezu čez 2% pročas

/troll off

Icematxyz ::

Sploh zdej k je leto linuxa in bo prlezu čez 2% pročas


In k čemur bo med drugim pripomogla tudi Nokia.

kopernik ::

Je pa zanimivo, da Apple s 4% tržnim deležem pobere 50% profita. To je izjemna, pravzaprav neverjetna, učinkovitost.

Gandalfar ::

Niti ne, ce je business model konkurence, da zasluzi 5USD na telefon.

kopernik ::

V tem smislu, da z bistveno manj dela in porabljenih materialov dosežejo dosti večji profit. Tudi konkurenca si verjetno želi kaj podobnega, če njeni top-end telefoni stanejo v rangu iphone-a. Kar mi da misliti - kje Nokia, HTC in ostali izgubljajo denar, glede na to, da njihovi top-end telefoni niso bistveno cenejši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

PrimozR ::

Icematxyz je izjavil:

Sploh zdej k je leto linuxa in bo prlezu čez 2% pročas


In k čemur bo med drugim pripomogla tudi Nokia.

V primerjavi z Androidom dejansko praktično zanemarljivo. Sploh če govorimo o letošnjem letu, prihodnje leto bo MORDA nekoliko drugače.

kopernik je izjavil:

V tem smislu, da z bistveno manj dela in porabljenih materialov dosežejo dosti večji profit. Tudi konkurenca si verjetno želi kaj podobnega, če njeni top-end telefoni stanejo v rangu iphone-a. Kar mi da misliti - kje Nokia, HTC in ostali izgubljajo denar, glede na to, da njihovi top-end telefoni niso bistveno cenejši?

PRavzaprav so, HTC Desire recimo stane okrog 500 €, verjetno se ga dobi tudi kaj ceneje (fleksibilnost prodajalcev), medtem ko iPhone stane od 600 € naprej, nema trte mrte. Pa ne izdelujejo samo enega telefona, torej pokrivajo več različnih price pointov, medtem ko Apple tega ne počne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Icematxyz ::

V primerjavi z Androidom dejansko praktično zanemarljivo. Sploh če govorimo o letošnjem letu, prihodnje leto bo MORDA nekoliko drugače.


No saj. Mene ne moti.

Sploh zdej k je leto linuxa in bo prlezu čez 2% pročas


Tudi Android bo prispeval svoj delež.

Zgodovina sprememb…

Key Quest ::

Good Guy je izjavil:

če gre symbian v franže pomeni tut potop nokie..

predvsem pa vzpon htc-ja in samsunga.


Dej to malce razdelat, ne razumem cisto te povezave tukaj. Zakaj je zanje nemogoce naprimer preit na drugo softversko platformo kot je naprimer MeeGo ali pa kr skocit na Android bandwagon?

kopernik je izjavil:

V tem smislu, da z bistveno manj dela in porabljenih materialov dosežejo dosti večji profit. Tudi konkurenca si verjetno želi kaj podobnega, če njeni top-end telefoni stanejo v rangu iphone-a. Kar mi da misliti - kje Nokia, HTC in ostali izgubljajo denar, glede na to, da njihovi top-end telefoni niso bistveno cenejši?


Jaz bi skoraj rekel, da so tukaj upostevani se dohodki iz Appstora in Itunes, ki so pac ogromni, a ne.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Ker niso samo smart phoni, je se cel OVI store in eko-sistem partnerjev in aplikacij (OVI maps npr.).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
126977 (5608) HupChup
»

Bo Nokia ob polletju še zasedala prestol pametnih mobilnikov?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
145878 (4423) PrimozR
»

Android uspešno v prvem četrtletju, Windows Phone 7 nekoliko manj

Oddelek: Novice / Android
84421 (3765) lurker
»

Apple namerava prodati več iPhonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5811824 (9367) simnov
»

Nov izvršni direktor Nokie microsoftovec Stephen Elop

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
176645 (6126) RejZoR

Več podobnih tem