» »

Prenosnik

Prenosnik

Kekec ::

V kratkem bi si rad kupil en prenosnik in sicer neki kar bi lahko poganjal win2000 pa mogoče še SQL server :P no minimalno 128 MB/ vsaj 10 GB diska pa en 14' LCD, pa mrežn, pa modem, pa se kaj - kje bi to lahko najceneje kupil lahko tudi kje čez mejo če kdo ve za kake pametne trgovine ok nebi rad dal 10K DEM ker vem da se da ceneje tud dobit

Matri[X] ::

Kup HPC Note! Pejt na www.hpc.is in si oglej prenosnike. Jz ti priporocam HPC Note 6120N. Ce mal doplacas imas tak prenosnik ksnga si hutu za okol 650000 sit z davkom(maksimalno).:D

Matty ::

Lahko si gres pogledat na www.fmc.si



Meli so Della Inspirona s priblizno takimi konfiguracijami za 399k sit (akcija - ok, procesor je samo celeron 600) + DDV. In ker sem sam iskal pred casom prenosnike (zdej sem ga nakup prestavil za par mesecev - no cash flow) ti lahko povem, da je to IZREDNO ugodno ce hoces prenosnika kupit v Sloveniji in le malenkost drazje kot v tujini...

Redna cena pri drugem ponudniku Dellov v Sloveniji je cirka 20k visja; z manjsim ekranom, manj rama in manjsim diskom!!!!

andrej ::

ko sem nazadnje gledal so bili HPC-ji prevec dragi za to kaj ponujajo...

Dell racunalnike so tudi od lani kar pocenili... zanimivo..

No jaz sem lani decembra kupo Compaq Armado, P3 600, 128 MB, 10 GB disk, 8 MB grafike, itd za 600 k (to je z davkom). Za ta denar je to zastonj, ker je Armada corporate model, torej lahko vse odstranis - disketnik, CD, in das noter drugi disk, dodaten akumulator, itd... Aja, zaslon je 14"... Malo poglej cene se drugih prodajalcev pri nas, vsekakor pa bi ti svetoval da kupis firmo - IBM, toshiba, Compaq, dell simenes, itd.

Prvi zaradi daljse garancije. Drugic zaradi mednarodne garancije, trtjic pa zaradi podpore... razni tajvanski proizvajalci nimajo gonilkov za novejse sisteme... bos pa za ime placal seveda malo vec...

Kekec ::

Ti Dellovi prenosniki mi delujejo kr ugodno sem pa gledal vceri v Avstriji enga Gericoma konfiguracija je bila 128 MB rama 10 GB HDD 14.1 LCD mrežna 10/100, 56K modem, reahlo sem bil presenečen ker je imel CD-RW namesto cdroma dober tiste torbice pa windowse ko tak vsak da zraven no cena je bila 30000ATS= cca:468000 sit ce racunam da je ATS 15.6 in ce se odstejes Mwst cca 15 % al kulk je na prenosnike pa mal če na meji švicam se mi zdi zadeva dokaj ugodna...ampak nevem kulk so kaj ti gericomi kvalitetni pa nadgradljivi un tam ni znal angleško jst pa nemško ne :O

Matty ::

Kje si pa tole gledal, ce ni skrivnost?

Vglavnem... ce kupis v Avstriji prenosnika ti NE priporocam, da dvignes tudi Mwst. Zakaj? Ker je menda na visjih zneskih (nad 10k silingov) podobna situacija kot v Italiji; torej obstaja verjetnost, da bodo avstrijski cariniki sporocili nasim, da ... si uvozil opremo v Slovenijo... in potem bi te prislo verjetno mnogo drazje, kot pa ce bi pri nas takoj na meji zahteval placilo davka (torej 19%, carine mislim da ne placas, ker je to kao izdelek evropske unije). Drugace je pa Mwst 20%, realno pa dobis nazaj samo okoli 12%...

andrej ::

osebno ti Gericom prenosnikov ne priporocam. Sicer so poceni - sem recimo gledal en model z 1 GB CPU za 5k DEM, ampak vseeno je v njih polno stritih stvari, ki jih pred nakupom ne vidis.
Prva zadeva je slabsa izdelava (kot pri firmah kot so IBM, toshiba, dell, compaq, itd). Druga zadeva je kvaliteta tipkonice, ki se ne more primerjat z boljsimi. Tretja zadeva je podprtost. Recimo nihce ti ne bo garantiral, da bos za tega prenosnika dobil gonilnike cez leto ali dve - pri prej nastetih podjejtih se ti to ne more zgodit
Tretja zadeva to cudne komponente. Recimo, vsak ki bi vido 1 GB prenosnik bi reko waaaauuuu. Hja, ampak tipi so dali v prenosnik kar navaden CPU, ker mobilni 1 GB se ne obstaja... pri navadnih cpu pa tak vemo, da niso ravno za prenosnike...
Zaradi taksnih in drugacnik malenkosti, ki nekatere ljudi ne motijo (mene pa zelo) Gericome nacelova odstvetujem, razen ce hoces samo pac nek prenosnik za najmanj denarja...

Kekec ::

Torej če bi vse to povezal skupi bi bil DELL-ov prenosnik še najboljša odločitev!

andrej ::

ja odvisno od modela in cene. Poglej malo po firmah, ker majo vcasih kaksne akcije... vsekakor pa priporocam, da das malo vec denarja za firmo...

Dax ::

Kaj pa če bi na enem mejnem prehodu potrdil merverštojer, pol pa obrnu avto pa mejo prečkal nekje drugje? To bi blo menda izvedljivo in naši se lohk pod nosom obrišejo za carino.

Kekec ::

Jah če je ta zadeva res tak huda kot pri italijanih pol ni tak enostavno nekje sem prebral da je en ki mo je to vseeno uspelo prepeljat čez mejo pol kr domov dobil kazen >:D
šlo se je pa za GSM telefon...koliko je to res nevem!

Matty ::

dax... in kaj bi ti to pomagalo? ce si cariniki sporocajo bi vseeno racun dobil kasneje na dom... kaj se zgodi ce te dobijo na mestu (in ne prijavis) pa raje ne omenim...

Kekec ::

Ja plačaš carino in še kazen, no mogoče še kak fizični prgled ki so baje lahko neprijetni >:D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916221 (7182) Seb4
»

Kateri Notebook

Oddelek: Kaj kupiti
151802 (1467) Dirkac
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322588 (2274) andrej
»

Optimalno kuplen NOTEBOOK !

Oddelek: Kaj kupiti
362070 (1587) Jeronimo
»

Prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
181642 (1453) PsiHO

Več podobnih tem