» »

CDRW za ne preveč keša :)

CDRW za ne preveč keša :)

Shershen ::

kot ste mogoče opazili, sem pred par dnevi spraševal kako obuditi od mrtvih mojo pečico...no, roko na srce, ni je več...dolgo je služila :D

zdaj pa že gledam cenike :))

zapičil sem se v TEAC-ovo enoto 32x/8x/8x
pravijo, da so TEAC-ove enote na dobrem glasu, zanesljive,...tak da upam, da mi ne bo po dveh letih crknola (tak kot prejšnja)

prosim, da mi poveste vaše mnenje...o tej enoti, če pa veste za kaj boljšega pa kar na dan
***
aja...vem, da boljše (hitrejše) enote tudi obstajajo, ampak, v bistvu hitrejše ne potrebujem (saj ne pečem veliko), pa še keša nimam za kako drago stvarco (tak do 40k sem pripravljen žrtvovati)

thenks za odgovore

Han ::

Teac 8/8/32 mi je sumljiv, ker ga na nobeni Teacovi uradni strani ni na spisku, kaj šele, da bi obstajal kakšen nov firmware zanj.
Predlagam, da vzameš 4/4/32 za 28k SIT, ostali keš pa porabiš za prazne plate. Če pa te bo slučajno premamil 12/10/32, pazi, da bo CD-W512EB model (ta je z Burn-Proof).

Brody ::

teac 8x/8x/32 lepo obstaja in stane le 43k sit, prav tako je kul pekač Lite-on 8x/4x/32x za okol 41k, kateregakoli kupiš ti bo delal kakor je treba.
Jst osebno imam pravkar kupljeni Teac 4x4x32x in dela zelo lepo in brez problemov!

boha ::

teac w58e (8x8x32) seveda obstaja, prodaja ga iskra-comp pa še kdo drug, ampak je res kar je Han rekel! ne omenjajo ga ne na uradni strani, ne na firmware page-ih. :|

whatson ::

hi ppl!!
V Graškem Mediamarktu je prejšnji teden Teacov 4x writer stal 1500 ats.... bi se splacalo kupiti... pa se davka ni treba placati..

legenda ::

Ce imas moznost absolutno ne kupit pekaca pri nas. Whatson, prejsnji teden je bil v mediamarktud pekac Samsung 8x8x32 za piclih 1980ATS (bruto), za 2900 si imel Liteon 12x10x32 burn proof).

PJ

Shershen ::

uf...zdaj pa res ne vem kaj naj naredim
kolebam namreč med
CD-RW TEAC 32x8x8, IDE, oem
32.000 SIT
in
CD-RW TEAC 32x4x4, IDE, oem
22.000 SIT
(obe ceni sta brez davka)
oba pri http://trgovina.iskra-com.si/

namreč, zelo me je strah, da je res kaj narobe (oz. da bo narobe čez par tednov uporabe) z 8x pekačem, o čem ste me opozorili.
preiskal sem skoraj vse strani in nikjer ne morem ničesar najti o dotičnem pekaču (nobenih specifikacij, nič..)
čudno to, da zatajijo na teac-u, da so kdaj neredili 8x enoto :\

nič...
jutri bom mogoče kje v kakšnem starem monitorju našel kakšen test in je mogoče tam kaj omenjeno

once again...thx za pomoč

Brody ::

nč ne bo narobe, idi pa kupi 8x8x32x !!
Itak pa mi sploh ni jasno zakaj folk kupuje 12x pekače, k večina samo serje pri tej hitrosti in slabo peče glasbene CDje (za katere je itak najbolj 4x hitrost ali še manj). Maximum kar rabš je 8x pečenje, vse kar je več je preseravanje, edin če se ne greš kakega pirata in pečeš cdje nonstop. Jst mam, kokr sm reku teaca 4x4x32x in sm več kot zadovoljen.
Je pa res, da če bi danes kupoval bi si brez premisleka omislu Teaca 8x8x32x al pa Plextorja 8x4x32x, če bi se ga še kje dal dobit.

Han ::

Malo sem še iskal in na koncu našel knjižico z navodili o Teacu CD-W58E. To je pa tudi vse.
Pozanimaj se, kaj dobiš zraven od programske opreme (da ne boš imel pekača, ki ga bo podpiral le WinOnCD), kako je z garancijo in če je to res Teacov pogon. Škodilo ne bo tudi kakšno vprašanje na tehnično podporo (email najdeš na koncu navodil)...

neo ::

Trenutno imam HP 8/8/32, s katerim se zlo zadovoljen. V mediamarktu ga dobiš za 2900 ats,pa še davek nazaj dobiš.Edino kar je sranje,da poleg dobiš obupno zanič programsko opremo.Zato pa uporabljam Easy Cd creatorja..
Neo's

Brody ::

sam ste pa tud peki!!:

evo vam
linka!!!!!!!

Shershen ::

heh...no comments :8)

...
brody thx...že kličem v trgovino :D

miranpozar ::

Nekdo je pred kratkim omenjal Mitsumi CR4804TE, ki je res ful dober in podprt 4x pekač. Za 28.000 SIT, nekje v SLO, ne vem pa kje. Priporočen!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Han ::

Nemški "technical support" mi je poslal še podrobnejše specifikacije za Teac CD-W58E v pdf zapisu s pripombo, da so malo zaspali pri obnovi spletnih strani. Ker gre za zelo nov model, ga še ni povsod na spisku... Iz specifikacij je razvidno, da uporablja Sonyjev laser, medtem ko imata W512EB in W512S-B02 mehanizem podjetja Sanyo, ki je razvil tudi Burn-Proof.

Red_Mamba ::

Jst sem pred par dnevi nabavu Waitec Shuttle 8x/4x/32x pa dela superca! Cena 37900 za novga.
Sm prej hotu nabavit plextorja 12x10x32x sam se mi ne splača sem mnenja da se ne splača dat 25000SIT več pa sam par minut prej posname.

fictionel ::

u ker trgovin s to kupu?

Red_Mamba ::

2Bit Rečica ob savinji Tel: 03 838 8100
Original cena je 39900 ampak ker poznam tipa sma zglihala za 2000SIT.

Drugač pa dobiš verjetno pr vseh PC Plus partnerjih za tako ceno CDRW.

McHregec ::

tist Mitsumi lahko kupiš pri PCX-u

Shershen ::

danes pridem iz šole (blah...:D) in me doma presenečeno čaka ena vlka škatla >:D.



V škatli pa nič drugega kot TEAC 8x/8x/32x...whoopi.

Prvi CD mi je uspšno zapekel, potreboval pa je okroglih 10 min 8-).



Thx za vse nasvete...mislim, da sem kupil dobro stvar.



P.S.

kupil sem BULK verzijo, zraven pa sem dobil debelo knjigo v petih jezikih, kabel za napajanje, kabel za zvočno, CD z mnogo stvarmi, pa še stiropor je bil v škatli :D. Se vam ne zdi, da je bila škatla preveč polna za BULK verzijo ?

Uporabnik ::

no ja, če boš hotu pa kkšn zaščiten cd prekoperat se boš pa lahko pod nosom obrisu... RICOH rules! MP7083A 40k SIT

branko_bm ::

Uporabnik! kaj zaj serjes, kak nebo mogel kopirati zascitenih cd-jev..? ze dober teden dni se odlocam kaj bom kupil?!? pa nevem, zato me zdaj ne zbegat, povej kako je s tem, ker ravno taksen pekac iscem ki bo pekel 8x in bo prepekel vse cd-je!!!!

na dan z besedo! kateri cdrw-ji pecejo popolnoma vse??

Hvala v naprej!!

Han ::

Novi Teaci (CD-W54E, 58E, 512E, 512S) pečejo vse, vključno zaščitene plošče z DAO RAW, starejši (CD-R56S in 58S) pa z SAO RAW. Brez panike, prosim. >:D

Uporabnik ::

http://www.ping.be/satcp/writer02.shtml

k sm jst isku podatke o pekačih preprosti nism najdu nič od teaca...

frudi ::

novi Teaci delajo s clonecd-jem in menda tud z blindwrite, tak da se ne sekirat, da ne bi mogel zaščitenih cd-jev kopirat.

sicer pa, jaz sem pri nakupu pekača tud ful gledal na to, da dela s clonecd, pa v dveh mescih, kar ga mam, moj pekač še ni videl originala od blizu :D
no, razn settlers3, ampak tisti so itak zgodba zase...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BlackAdder ::

Yoza, čestitam za nakup.
Bi te pa vseeno prosil za dva podatka: kje si kupil Teaca in za koliko.
BlackAdder stroke again!

Han ::

Iskra Računalniki - 38.280 SIT.

Shershen ::

han je že rekel, amapk se mi zdi, da je cena malo manjša, ker sem jaz dal 28.000 (brez DDV)
...verjetno imajo še star cenik na strani

Daniel ::

A pol w58e 8x 8x 32x peče z CloneCd-jem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekač do 40k

Oddelek: Kaj kupiti
181555 (1321) TheHijacker
»

CDRW teac 12x10x32

Oddelek: Kaj kupiti
231185 (922) MadMax
»

CD pekača

Oddelek: Kaj kupiti
261499 (1190) G[e]c
»

TEAC CD-RW

Oddelek: Programska oprema
131639 (1382) Boky
»

Snemanje Cd

Oddelek: Programska oprema
231693 (1400) Daniel

Več podobnih tem