» »

Optimalno kuplen NOTEBOOK !

Optimalno kuplen NOTEBOOK !

damac ::

Kaksen predlog za NOTEBOOK-a od 400-500 k SIT (optimalno razmerje kes-kakovost) ?!

THNX8-O

Elemen_T ::

Definitivno Topnote H.:

14.1 TFT ekran,
Pentium III 1000 Mhz Intel procesor,
128 MB RAM, 20 GB disk,
24X CD ROM
56K V.90 modem,
10/100 LAN,
3D stereo zvok, Li-Ion-akumulator,
Torbica
-----
Cena pa je 350.000 (brez ddv)

Kolega ga ima pa pravi da je odličen.

andrej ::

hm, zgleda, da gre za OEM od Gericoma. Grem stavit, da ma not navaden 1 GHz procesor in ne mobilnega.

Tomi ::

Če nisi zelo zahteven, je to NOtex 1400, ki ga dobiš za 450.000, C766, 128MB, 14", 15GB, samo ima integrirano grafiko.
Ali pa kateri od HPC modelov.
Drugače pa poglej, če imajo veliki ( IBM, Compaq, Dell ), kakšne akcije.
Ok, nekaj naslovov:
Gambit
Eno od zastopstev Compaq
Še eno od zastopstev Compaq
Zastopstvo Dell.
Sicer pa prebrskaj net, pa najdi, potem ti pa lahko povemo.
metrodusa.blogspot.com

- SiroTka - ::

1.vpras: Kaj je bistvena razlika med proci za prenosnike in navadne? (verjetno poraba al se kaj) A je navaden proc v prenosniku tok slabsi in al se ne da prezvet?
2. vpras.: Kako ves kaksen proc je not (prenosni al navadni)?
3. vpras.: Ali obstaja pretvornik iz usb na paralel port, ker majo eni compaqi sam usb in prek njega se ne da printat na iglicni tiskalnik? (mora bit cim cenejsa varianta)?
4. vpras.: Ali je res da compaqi niso popolnoma kompatibilni z vsemi programi - npr. mi je en rekel da win 2000 ne delajo na compaqu in je mogel zamenjati prenosnik (pa ne isto znamko ampak kupt cist druzga).

Tomi ::

Ok, nekaj odgovorov:
1. prva zadeva je vsekakor poraba, in sicer je tu pomembna tehnologija Speedstep, ki ti v primeru, da delaš na bateriji, zmanjša takt procesorja, tako da porabi manj energije. Druga zadeva je manj pregrevanja, glede na to, da je ohišje notebooka zelo natlačeno in hlajenje ni ravno optimalo.
2. glede na voltažo in oznake ( torej mobile serija )
3. verjetno v vsaki trgovini
4. ne da bi vedel. Compaqi veljajo za zelo zanesljive ( ti bo andrej potrdil ).
metrodusa.blogspot.com

Elemen_T ::

Tomi: Kolega si lasti Gericoma 1ghz na navaden procesor, zadnjič sem si ga sposodil pa lahko rečem da je špica! Kljub temu da sem ga imel prižganega zelo dolgo je vse delallo popolnoma normalno. Glasnost se morda malce poveča, baterija zdrži malo manj a vseeno dovolj! Hitrost pa se tudi brez akumulatorja ne zniža pretirano.
Moram rečt da je super notebook. Za tako ceno pa sploh.

lp

Tomi ::

Saj ne rečem, da je nujno, da ne bo delal v redu, samo več možnosti je, da bo tak procesor zatajil.
Jaz kolebam med Compaqom ( ena zelo lepa zadeva 17X470 ), in pa Dellom.
Sicer pa imam čas do jeseni, ko bodo tako ali tako akcije:D
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

1. mobilni procesorji porabijo bistveno manj energije in imajo razne nacine varcevanja z energijo. S tem, da ko uporabis navadni desktop procesor potem uporabis tudi navadne chipsete in ostale zadeve. Prenosniki se ze tako ali tako grejejo...
2. ker:
a. po sliki mi je znano, da je to OEM od gericoma
b. Gericom je pred par meseci na veliko razglasal kako so naredili prvi P3 1 GB notebook, se predno je Intel izdal mobilnega 1GB
c. po testih v revijah
d. po izkusnjah z Gericomom
e. po ceni
f. lahko pa se tudi motim :)

3. to pa nebi vedo.
4. Moj compaq Armada E500 je kompatibilna in zelo lepo dela tudi z Windows XP. Drugace pa poglej na Compaqov web site za podporo raznim OS-om.

Elemen_T: ce na je zlo ugodna, in treba je premislit. saj mogoce je ta prenosnik res spica, ampak jaz pri nakupu pazim na te zadeve:
- kvaliteta izdelave
- sloves proizvajalca
- podpora/garancija
- kvaliteta zaslona
- kvaliteta tipkovnice
- nadgradljivost-razsirljivost.

kot vidis, ni nikjer procesor ali pa disk ali kaj taksnega.
Gericom se ne more pohvalit pri nobeni tocki, zato pri meni ne pride v postev. Ce pa nekdo isce prenosnik, ki bo dokaj hiter in poceni pa je Gericom prava izbira.

Pri taksnih proizvajalcih je potrebno paziti na malenkosti. Recimo na chip set. Recimo Acer prodaja prenosnike z VIA chipseti. Problem je pri raznih novih operacijskih sistemih.
Ali pa cudne graficne kartice za katere ne ves ali bo podpora v naslednjem OS-u ali ne. Pri podjetjih kot je recimo Compaq ni bojazni... res pa je, da placas svojo ceno...

Elemen_T ::

Se 100% strinjam.
Verjamem da pri notesnikih kot je Gericom pride do težav šele po mesecih uporabe. To je možno. Tudi sam zaradi tega nisem kupil tega notesnika.

lp

Fantom ::

Mogoče bi bil zanimiv tudi kateri od Toshibinih modelov npr. satellite T1700-400ctd za cca. 450000sit.

Tomi ::

Andrej, ena zadeva me zanima. Kot si rekel, ima Compaq planirano eno novo serijo. Kdaj naj bi približno prišla, ker potem predvidevam, da bo sledila razprodaja "starih", kar bi bilo zame zelo ugodno ( recimo model 17XL470, ki je sedaj med 585.000 in 620.000, bi bil verjetno nekje 450.000-500.000 )..
Ker ne bi rad kupil, potem bi bila pa čez en teden cena 100.000 nižja..
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

mislim, da je ravno odzunaj serija Evo. Poglje na Compaq web siteu.

Loki ::

Kaj pa IBM ThinkPAD?
Jest sem imel dons enga v rokah in morem reci, da je dost dober, sam miska je relativno slaba pa tezek je - je pac star.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

Da IBM-i rulajo, tako kot Toshibe. Potem pa Dell, Compaq, pa se Siemens. Za te sicer placas vec zaradi imena...

Loki ::

Ka pa gateway?
V firmi jih prodajamo pa so videt cool.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

z gateway nimam izkusenj, drugace pa so bli njihovi kompi pred leti zelo popularni - predvsem v US...

Jeronimo ::

Tudi jaz kopujem prenosni računalnik, le da bi dal od 300-350 kSIT.
Nasel sem tole ponudbo in ce mi prosim poveste če se splača oz. kaj bi mi vi priporocali kaj se da dobit za ta denar in kje se to dobi - naj bo v SLO.
Hvala lepa

RAČUNALNIK
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

andrej ::

pri tem prenosniku me motita dve stvari:
- majhen disk - 6GB
- in majhen zaslon - 12.1.
Za priblizno ta denar lahko dobis tudi kaj vecjega. Kje pa je tezko povedat, ker se cene prenosnikov zelo hitro spreminjajo. Kar je danes ugodno, je cez par mesecev ze preteklost. Najboljse je, da preveris cimvec podjetij in pregledas cimvec cenikov...

Jeronimo ::

Ja majhen disk me ne bi motil, ker ne mislim imeti ne vem kakšnih programov gor, težaven bi pa znal biti majhen zaslon.

Bom pa še malo pobrskal po netu in dal linke v post.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

BojlerTM ::

Jaz pa iscem notebook, ki ima:
- proc od 800 Mhz naprej (po moznosti Athhlon):D
- disk 20-30 Gb
- LAN 10/100
- Ir, firewire, usb, ..
- DVD
- zvocna
- kvaliteten 14-15inch monitor
- kvalietna tipkovnica
- dobra razsirljivost

cena pa pod 1MSit :D
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Tomi ::

Sedaj je v akciji Armada 500, ven je prišla tudi nova serija Evo, drugače je pa dosti poceni en od HP-jev z 15".
Samo ne verjamem, da boš dobil AMD-ja, ker niso dovolj stabilni in hladni za notebooke.
metrodusa.blogspot.com

Jeronimo ::

Tomi: Tale armada stane 650.000,00, kar je OGROMNO!

A res ta hip ne obstaja na tržišču noben soliden notesnik za okoli 400.000 SIT ???
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

andrej ::

odvisno kaj je zate soliden notebook...

zadnje case me kar daje, da bi zamenjal armadico in nabavo kaj novega...
Trenutno me najbolj moti pocasen disk glede na ostale komponente. RAM-a skoraj nikdar ne nafilam do konca disk pa se vrti in vrti. Mogoce pa sem se prevec razvado...:D

Tomi ::

Meni je notebook še za eno leto padel v vodo, ker spet moram igrati banko, oziroma vsaj za 6 mesecev. Sicer bi si lahko kupil navaden računalnik, ampak sem izbirčen.
Bo vsaj kaj boljšega takrat..
andrej: ti pa pogosto menjuješ prenosnike.. Potreba ali kar tako?
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

ne saj ne menjujem prenosnikov tak, ampak vcasih ko ceno zlo padejo te obicajno prime, da bi nabavo kaj novega... kaj ves mogoce pa nabavim kaj, ampak par mesecev se zagotovo ne. treba je malo planirat.
Zdaj se bom zadovoljil z 256 MB dodatnega pomnilnika, ceprav bi mi hitrejsi disk bolj koristo...

Tomi ::

Lucky you. Jaz bom zadovoljen, če bom imel 256 osnovnega rama, brez nadgradenj, in to bi moralo nekaj časa držati.
Sicer pa res, koliko časa normalne uporabe drži notebook. Ker doma imam desktopa že dve leti in več, pa sem zamenjal samo ram in malo navil procesor..
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

cene so notebookom v zadnjem casu zelo padle. Samo poglej RAM. Lani decembra ko sem kupo Armado, je 64 MB RAM-a prislo okrog 80 k SIT. Danes dobis 256 MB za okrog 16k SIT pri mlacomu.8-O
Zdaj RAM vec ni tak kriticen. Bolj zaostajajo diski, ki se v vecini primerov vrtijo z 4200 obrati! No, ta novi IBM-i se ze vrtijo z 5400 in imajo kar spodobne performanse, ampak kaj ko pride 40 GB okrog 100 k SIT:O
LCD-ji so se tudi malo znizali, ostali pa je potrosni material. CD je klasika, ki jo izpodrivajo DVD-ji, disketnik, plata, vmesniki, itd.

Za notebook je tezko rect kako dolgo zdrzi, ker je odvisno od tebe. Recimo ce si neki trgovski potnik, ki ves cas uporablja samo eno aplikacijo potem ti zdrzi mnogo let.
Ce pa si bolj freak, in mas bolj moderne stvari gori potem pa ze z tezkim srcem gledas, kako za pol manjsi dnar dobis boljso masino. Moj prejsnji notebook me je zdrzal priblizno 1 leto pol pa so mi apetiti zrasli. No, ampak ko sem ga kupo sem ga kupo bolj v sili, ker je blo zlo nujno. Ce nebi blo nujno potem bi malo pocakat in kupil kaj drugega... Tak pa skoraj nisem mel izbire...
Armadico bi mel se kar nekaj casa, ampak bi rabo hitrejsi disk, ki pa stane 100 K, kar pa tudi ni tak malo...
skratka tezave:D

Tomi ::

To, da imam Mlacom blazno poceni ram, sem opazil, ko sem iskal nekaj drugega.
Sicer sem rekel, da bom še malo počakal, ker bom že nekako zdržal še par mesecev, da cene padejo tako, da bom dobil P3 850, 20 GB, DVD, pa še recimo 256 rama za 500.000. Kar po moje ni nemogoče, oziroma kar realno.
Sicer sem dokaj freak, vendar se rad ozrem tudi po denarnici, zato mi ni težko gledati nove zadeve. Saj ti podatek, da imam sedaj doma C400@500 verjetno kaj pove..
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

res je denarnica ovira. Drugace bi kar kupo Cray-a na ebay-u:D

Tomi ::

Jaz pa razmišljam, da bi enkrat vzkliknil Evo..
Če bo sreča in kakšna akcija, bo verjetno šlo, če ne, si bom pa oči kvaril po vseh ostalih CRT-jih ( ampak vsaj 17", ker manj jih skoraj ni.. razen pri meni doma ).
Drugače bo pa tržišče povedalo, kako in kaj..
metrodusa.blogspot.com

Bessie ::

HP omniBook XE3:
P III 850/128MB/20G/DVD 8x/FDD/3Com modem, 8MB VideoRAM/15" TFT/Win 2000
440.510,00SIT +DDV, v vseh računalniških revijah, lahko najdeš ta oglas in sigurna za svoj denar dobiš največ.:D

andrej ::

da, to je zelo ugodna ponudba.

Jeronimo ::

In kera firma prodaja ta Notebook?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Tomi ::

Včeraj sem ga videl v Big Bangu, drugače pa Hpc.
Pojdi ga pogledat, vendar moraš vedeti, da je dokaj velik ( 15" ) in tudi težek, kar zna biti problem, če bi težavna stranka>:D
metrodusa.blogspot.com

Bessie ::

Pri HPC-ju mislim da ne morš kupit, lahko pa pri pooblaščenih trgovinah so napisane pod oglasom pa ga zdele ne najdem mislim da so Alarix, Big Bang, Shift Teli so mi ostal v spominu pa še to ne vem če sem si prou zapomnu.

Jeronimo ::

Se je našel mogoče že kakšen ugoden nakup za notebook ???
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosniki

Oddelek: Strojna oprema
131245 (1082) andrej
»

Firme prenosnih računalnikov...

Oddelek: Kaj kupiti
161694 (1437) Pithlit
»

Kupujem notebook, svetujte?

Oddelek: Kaj kupiti
141227 (1042) Tomi
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322585 (2271) andrej
»

Prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
181640 (1451) PsiHO

Več podobnih tem