» »

Laptop na plazmo via VGA

Laptop na plazmo via VGA

zolja ::

Zdravo!

Pred kratkim sem kupil plazma televizijo proizvajalca LG, model 42PJ250. Imam težave pri povezavi laptopa in tv. Povezave sem se lotil preko VGA izhoda na laptopu na 3xRCA oz. RGB vhod na TV-ju, OS je Win 7. Slika se sicer pojavi, je pa zelo popačena, zamaknjena v levo in večinoma zelena. Težava je tudi v tem, da mi softwer na laptopu sploh ne zazna PnP dodatnega monitorja, kot da kabel ne bi bil pravilno priključen, kljub temu da slika, čeprav popačena, je. Ima mogoče kdo odgovor na mojo težavo?

LP Zoran

logout ::

Vzami kabel z VGA konektorji na obeg straneh in poveži VGA izhod računalnika z VGA vhodom televizorja.

L.p., Kloko

Okapi ::

Povezave sem se lotil preko VGA izhoda na laptopu na 3xRCA oz. RGB vhod na TV-ju, OS je Win 7.
To ne bo šlo. Potrebuješ gonilnik za grafično, ki omogoča RGB izhod, ki pa ga po vsej verjetnosti ne boš našel.

Če televizor nima vhoda VGA, boš težko kaj pametnega naredil.

O.

barakus ::

Evo danes sem se ubadal z identičnim problemom. Plazma ima 3 x hdmi vhode in component vhod.

Sem šel v nakup kabla vga -> RGB/RCA, ker sem zguglal, da naj bi to delalo, ampak na TV je slika skozi črna.

Kako za vraga človek poveže VGA izhod od laptopa (T61) na plazmo?

Okapi ::

Če tv nima vga izhoda, potem težko. Tule je par napotkov, kako spravit vga na rgb.

http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart/

Lahko pa seveda kupiš vga->dvi/hdmi pretvornik, samo ni ravno poceni.

O.

W|lDChILD ::

Najboljša varianta je, da kupiš kako škatlico za medijsko predvajanje, recimo WD LIVE HD ali kaj podobnega, zadevo povežeš preko HDMI s TVjem in na njo obesiš zunanji disk poln 1080p ripov in si zmagal.

zee ::

WD Live HD ali pa Xtreamer. Se pa strinjam s predhodnim sporocilom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

barakus ::

Pa tale WD Live prebavi razlicne formate in podnapise? Drugače pa sem se tudi sam odločil, da bom šel nekam v to smer, trenutno si ogledujem popcorn a-200 in c-200.

zolja ::

Hvala za odgovore! Sem že razmišljal o multimedijskem predvajalniku, a bi rad imel opcijo med tem ko gledam TV tudi skočiti na net ali odigrati kakšen špil na TV-ju itd. Mi zna mogoče kdo povedati zakaj ima potem televizor RGB vhod?

LP Zoran

zolja ::

Update. Našel progam PowerStrip. Moja težava naj bi bila dokaj pogosta. Očitno moraš grafikuljo v fino umeriti ( izvenserijska resolucija, frekvenca in še nekaj nastavitev). Je kdo že to počel? Zanima me predvsem kako naj grafiko vmerim, katere podatke vnesti? Kje dobim tako natančno konfiguracijo delovaja mojega TV-ja. PowerStrip naj bi imel tudi zmožnost zmeriti oz. potegniti natančno konfiguracijo iz monitorja. Samo meni zadeva ne deluje, javi napako v komunikaciji.

Okapi, misliš da ne bom našel driverja za Win 7 ali ne bom našel driverja, ki bi moji grafiki to omogočal spljoh?


LP Zoran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zolja ()

Okapi ::

Okapi, misliš da ne bom našel driverja za Win 7 ali ne bom našel driverja, ki bi moji grafiki to omogočal spljoh?
V mislih imam driver, ki bi ti moral samodejno omogočati to, kar poskušaš doseči s PowerStrip.

O.

zolja ::

Aha, hvala.

LP Zoran


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA to SCART direct TV-out

Oddelek: Zvok in slika
75845 (1299) maša30
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5220024 (9537) kozorog
»

Kateri HD medijski predvajalnik ali raje Nettop???

Oddelek: Zvok in slika
315156 (3718) trnvpeti
»

VGA-RGB kabel

Oddelek: Strojna oprema
186420 (4208) hodu63
»

RGB na starejšem Gorenje CRT TV-ju?

Oddelek: Zvok in slika
81358 (1259) NazgulRR

Več podobnih tem