» »

nakup rama

nakup rama

___ ::

Zdravo!


temo sem
Prejšni teden sem kupil matično ploščo GigaByte GA-EP41-UD3L, 775 (http://www.mimovrste.com/artikel/238006.... na to ploščo sem montiral 3 palčke 1 gb velikega rama, ki mi je ostal še od prejšnje matične plošče in ugotovil da tako enostavno ne bo šlo, saj matična podpira 1 ds/ss (double sided ali single sided) ram, 2 ds/ss rama ali 4 ss rame, jaz pa imam 2 ds in 1 ss palčko rama. Zanima me kaj se najbolj splača kupit? Bo stvar delovala če kupim še 2 ss palčki, tako da bom montiral 3 ss palčke v matično ploščo?

V glavnem rad bi imel več kot 2 gb rama, uporabljam windows 7,32 bit in na matični imam procesor e7500. Hvala za nasvete!=)

ncc2000 ::

naj bi delovalo, za ziher boš pa videl. boš pa brez dual chanel delovanja, za to rabiš parne palčke.
bi bilo pa mogoče lažje, da z doplačilom zamenjaš plato za vsaj 43 čipset, ker če si jo kupil na netu,
se menda to da v 15ih dneh. nisem pa ziher.
lažje zato, ker je verjetno težko najti ss ram danes.
če ga boš našel, nalimaj link tu zanj (tip in kje), še kdaj lahko prav pride.

___ ::

katero matično si imel v mislih?

drugače pa lahko tud na mojo matično montiram 4 gb (2x2 gb) dual channel ram.. samo to je rahlo predrago in iščem cenejše alternative...
ni mi jasno.. tukaj piše da je ram double sided http://patriotmemory.com/products/detai... čeprav je na slikci vidno da so čipi le na eni strani?!?

ncc2000 ::

ja 41 čipset ima omejitev le 4ih bank ramov, dubble sided rami pa ima vsak 2 banki
čipseti od 43, 45, 48 te omejitve nimajo in lahko uporabiš rame, ki jih imaš. npr
in ne iskat ss ramov po slikah, ampak obvezno po tehničnih podatkih proizvajalca.

___ ::

hvala za odgovor!

odločil sem se da bo najbolje če kupil 2 gb ddr2 ram..na mimovrste sem našel palčko ki stane 38 eur, tako da bom kar to vzel..je na ta način še najmanj komplikacij.

Matične plošče nočem menjat ker je edn izmed pomembnih razlogov da sem vzel to plato ta, da ima digitalni audio izhod, zarad česar je kvaliteta zvoka bistveno boljša...prav tako sem že kupil optični audio kabel za 30 eur tako da menjava matične plošče absolutno odpade.


najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GA-P35T-DS3P

Oddelek: Strojna oprema
252330 (2053) SuperVeloce
»

Nadgradnja pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
152461 (2139) Bobr123
»

Ram problem

Oddelek: Strojna oprema
111385 (1082) OZZY
»

Rami 8gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
241810 (1487) Xserces
»

Plata za athlon64

Oddelek: Kaj kupiti
361560 (1125) Zheegec

Več podobnih tem