» »

Izšel Chrome 7

Izšel Chrome 7

Google - Google kot po tekočem traku izdaja nove verzije svojega brskalnika Chrome in dober mesec po izidu šeste inačice je pred nami že sedma. Chrome 7 je uradno izšel v torek, s čimer se Google drži predpisane časovnice, da naj bi nova stabilna verzija izšla vsakih šest tednov. V Chrome 7 je odpravljenih vrsta hroščev, posodobljen je interpreter za HTML5 (HTML5 parser), dodan File API in prenos imenika prek vnosne oznake (Directory upload via input tag). Na voljo je za Windows, Mac in Linux. Prenos je mogoč z domače strani in neposredno s funkcijo Posodobi v brskalniku.

63 komentarjev

«
1
2

Lion29 ::

SUPER!

prva stvar, ki sem jo sel preverjat je, ce si zapomni web gelsa (tista apache) ker mi je morilo, da si jih prej ni (vsaj meni)... no zdaj si jih!

kul

NOORO

se eno stvar so odpravli, ki me je BLAZNO motla.... tle na ST imam po defaultu kar malo povecano pisavo.... in ce sem prej kliknu na sliko, se je odprl popup in mi je sliko zamaknilo izven vidnega polja browserja! zdaj jo postavi na sredino, kot jo mora!!!!

mega! se da zrihtajo firebug za chrome pa bom uber happy
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

vorantz ::

6 tedenski razvojni cikel? o_O
Upam, da bodo pri res velikih cifrah dali novo ime in začeli štet od začetka.

Gandalfar ::

mega! se da zrihtajo firebug za chrome pa bom uber happy


Amm .. to je ze vsaj 1 leto del chroma? Vklopi si dev toolse v chrome

Sn0wMaN ::

malo glupo... namesto da bi imenovali 6.0, 6.1, 6.2 ipd... se za vsakih 6 tednov odločijo da dajo novo lepo cifro, kaj bistvenega pa razen dodanih APIjev, odprave hrošča in malih popravkov pa mogoče še kaka malenkost ne spremeni. Jedro chroma je še vedno v osnovi isto. Podobno kot pri windows 7, ki je v bistvu windows 6.1.

Lion29 ::

Gandalfar je izjavil:

mega! se da zrihtajo firebug za chrome pa bom uber happy


Amm .. to je ze vsaj 1 leto del chroma? Vklopi si dev toolse v chrome



tisto kar majo oni je ok, sam se ne more kosat s FB
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gandalfar ::

zame je ze dovolj, da sem nehal uporabljati Firebug

wechta ::

Hehe, jest sm si pa glih prvič naložu win7, pa takoj se chrome, pa gledam... a je v win 7 chrome drugacen???

alessio2 ::

Lion29 je izjavil:


mega! se da zrihtajo firebug za chrome pa bom uber happy

Drugače pa Firebug že obstaja za Chrome in preverjeno deluje na 7ki
https://chrome.google.com/extensions/de...

xyxyxyxy ::

Sn0wMaN je izjavil:

malo glupo... namesto da bi imenovali 6.0, 6.1, 6.2 ipd... se za vsakih 6 tednov odločijo da dajo novo lepo cifro, kaj bistvenega pa razen dodanih APIjev, odprave hrošča in malih popravkov pa mogoče še kaka malenkost ne spremeni. Jedro chroma je še vedno v osnovi isto.


Res neumno poimenovanje. Tole bi morala biti verzija 6.1.

Lion29 ::

alessio2 je izjavil:

Lion29 je izjavil:


mega! se da zrihtajo firebug za chrome pa bom uber happy

Drugače pa Firebug že obstaja za Chrome in preverjeno deluje na 7ki
https://chrome.google.com/extensions/de...


tell me you are joking, right? to je FB lite, velik slabse kot tisto kar je integrirano v chrome...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Isht ::

Sem upal, da bodo odpravili neumnost s preverjanjem digitalnih certifikatov, ki se je pojavila v 6-ki:
Vsakič, ko grem v Klik, mi za vsak element na pejdžu zahteva potrditev digitalnega certifikata... Namesto, da bi Chrome to zahteval samo prvič, kot je normalno.
No, neumnost je še vedno tu.

luky ::

Mene zahteva, da kliknem saj 5 ali večkrat na certifikat če grem v KLIK. Pa to ni normalno...
luky!

war-dog ::

@luky: same shit here... prej delalo ok v 6.

sicer pa Chrome ni uradno podprt pri NLB Klik, samo IE in FireFox
Object reference not set to an instance of an object.

luky ::

war-dog je izjavil:

@luky: same shit here... prej delalo ok v 6.

sicer pa Chrome ni uradno podprt pri NLB Klik, samo IE in FireFox


OK hvala za obvestilo. Je pa res, da v 6. verziji je delal normalno...
luky!

technolog ::

Interpreter in parser še zdaleč ni isto. Kar so oni mislili je parser.

Drugače pa sam uporabljam kar 4 različne brskalnike: Midori, Firefox, Chrome, Opera.

RejZoR ::

Poimenovanje verzij je totalen joke. Sploh ne vem zakaj uporabljajo minor in build verzije, ko itaq vsake 2 mesca izdajo novo major verzijo lol.
Firefox ima to dost bolj smiselno, enako Opera. Če so večje spremembe preskočijo 5 minor verzij, če so manjše samo eno. Če gre za bug fix povečajo samo build verzijo. Major se spreminja samo kadar povsem predelajo zadevo oz dodajo ogromne spremembe. Ne vem kako bojo označeval Chrome čez 2 leti.
Chrome 19 ? Lol. Opera je na sceni like desetletje dlje od Chroma pa jih bojo po verzijah dohitel v 2 letih. Očitno hoče imet Google vejo številko. Ker večje številke so vedno boljše od manjših.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tr0n ::

madmitch ::

luky je izjavil:

Mene zahteva, da kliknem saj 5 ali večkrat na certifikat če grem v KLIK. Pa to ni normalno...


Hmmm, meni teži samo prvič, pred vpisom gesla, potem pa ne več.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kopernik ::

Zanimivo, uporabniki se pritožujete nad verzioniranjem :)

Naj vas skrbi uporabnost, ne verzioniranje. Verjetno povečujejo vodilno številko verzije zaradi tega, ker hočejo s tem nekaj povedati. Mogoče to, da med sabo niso kompatibilne ? V smislu, chrome7 je toliko različen od chrome6, da ne prikazujeta spletnih strani popolnoma identično. Nekaj v tej smeri, kaj pa vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

vorantz ::

kopernik je izjavil:

Zanimivo, uporabniki se pritožujete nad verzioniranjem :)

Naj vas skrbi uporabnost, ne verzioniranje. Verjetno povečujejo vodilno številko verzije zaradi tega, ker hočejo s tem nekaj povedati. Mogoče to, da med sabo niso kompatibilne ? V smislu, chrome7 je toliko različen od chrome6, da ne prikazujeta spletnih strani popolnoma identično. Nekaj v tej smeri, kaj pa vem.


Ja to bi bila pa res lepa novica za web developerje...vsake 2 mesca pejte spet preverit če še dela v tem brskalniku :D

Pesimist ::

vorantz je izjavil:

6 tedenski razvojni cikel? o_O
Upam, da bodo pri res velikih cifrah dali novo ime in začeli štet od začetka.


zakaj? kaj za vraga ima ime veze tu? pa ce pise crome 510 me bk.

kopernik ::

vorantz je izjavil:

kopernik je izjavil:

Zanimivo, uporabniki se pritožujete nad verzioniranjem :)

Naj vas skrbi uporabnost, ne verzioniranje. Verjetno povečujejo vodilno številko verzije zaradi tega, ker hočejo s tem nekaj povedati. Mogoče to, da med sabo niso kompatibilne ? V smislu, chrome7 je toliko različen od chrome6, da ne prikazujeta spletnih strani popolnoma identično. Nekaj v tej smeri, kaj pa vem.


Ja to bi bila pa res lepa novica za web developerje...vsake 2 mesca pejte spet preverit če še dela v tem brskalniku :D


Obstajajo nivoji sprememb. Zelo verjetno je večina spletnih strani povsem uporabna še v chrome4 (ne vem, ker ne testiram). Po drugi strani pa je zelo verjetno tudi to, da chrome4 in chrome7 nimata identičnega prikaza. Dodajali so stvari, ki se tičejo html5, potem css3 in tako naprej. Boš verjetno ti več vedel, če si web developer.

WamPIRe- ::

Chromium je že verzija 8.0.560.0 :P
Kar se prikaza tiče so pomoje "možne" razlike samo na straneh s HTML5 za ostale pa razlike ni, če so le strani narejene po standardih.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Mipe ::

Chrome 7, kaj? Whatever, gremo pogledat, kako napreduje Firefox 4...

Tr0n ::

FF4 je za en qurac po domace povedano. Ampak ti kr poglej. :)

Zmajc ::

Z par nujnimi extensioni je Chrome prav všečen.

Mipe ::

Bolje qurac nego big brother ;)

amigo_no1 ::

Počakaj da updejtajo ChromePlus in SRWare Iron...

PARTyZAN ::

FF4 je kul.

xyxyxyxy ::

Mimogrede, pravkar je izšla Opera 11 Alpha, ki podpira razširitve!

http://www.opera.com/browser/next/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Good Guy ::

xyxyxyxy je izjavil:

Mimogrede, pravkar je izšla Opera 11 Alpha, ki podpira razširitve!

http://www.opera.com/browser/next/


ma pusti opero..

chrome je prava stvar

xyxyxyxy ::

Oh, ti. :))

Zmajc ::

Good Guy je izjavil:

xyxyxyxy je izjavil:

Mimogrede, pravkar je izšla Opera 11 Alpha, ki podpira razširitve!

http://www.opera.com/browser/next/


ma pusti opero..

chrome je prava stvar


Vsakemu svoje, še dobro da imamo izbiro da smo lahko vsi zadovoljni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Mipe ::

Še čakam na to, kaj porečejo Safarijaši...

Gandalfar ::

Kaj pa je za rect, saj je prakticno isto oboje.

System ::

Chrome napreduje z najhitrejšo hitrostjo napram vsem njegovim tekmecem. Saj ni čudno, ko pa je Googlov.

murmur ::

Missing Dependency: libnss3.so(NSS_3.12.3)(64bit) is needed by package google-chrome-stable
Missing Dependency: lsb >= 3.2 is needed by package google-chrome-stable

FAKOF Google chrome. Zakaj je tko super komplicirat lajf. FAKOF.

murmur ::

Tr0n je izjavil:

FF4 je za en qurac po domace povedano. Ampak ti kr poglej. :)


Minefiled 4.0b dela super, no, vsaj meni.

Gandalfar ::

@murmur: pomojem da pocakaj na official paketke svoje distribucije

korenje3 ::

je chrome še vedno najhitrejši brskalnik?

Gandalfar ::

a ti je pomembno za 10% od milisekund?

P4ajo ::

@korenje3
Saj od opere ~10.5 ni bil več znatno najhitrejši, tako da nevem zakaj "še vedno"... drugače pa ja, še vedno je dovolj hiter, da se bolj lahko hvalil da uporabljaš najhitrejši brskalnik (čeravno to ni).

@gandalfar
Čeravno se strinjam stabo, da so vrednosti zanemarljive je lahko uporabniška izkušnja boljša, če je nalaganje še bolj tekoče, tako da nekaj malega vrednosti tudi te, drugače zanemarljive vrednosti imajo.

aco111 ::

Trenutno najnovejša verzija Google Chrome je 8.0.552.5 Beta. Sem že našel nekaj napak prikaza in odpiranja strani. Posredoval sem napake za popravek.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

System ::

Google ima pač največja finančna sredstva, ter kolikor vem tudi delijo visoke nagrade tistim, ki najdejo kakšno luknjo v Google Chrome. Saj se tudi po statistikah vidi, da najhitreje pridobiva na uporabnikih, dober je sploh zato, ker ima zelo zelo hiter develeopment ter mislim, da največ ljudi dela na tem projektu.

Filo ::

... a je mogoče kdo najdu kak irc add-on za Chrome?

SunCell ::

hum.. jst pa še vedno obupano čakam na master password opcijo :\

techfreak :) ::

Chrome na Mac OSu uporablja Keychain gesla, ki so zaščitena z uporabniškim geslom.

Frgazor ::

Je kdo probal chrome 7 na linuxu in mu klik dela normalno? Da ne bom brezveze apgrejdal iz 6...

Zaenkrat sem s chromom 7 rahlo nezadovoljen zaradi nedelovanja klika in parih drugih strani, ki prej niso imele problemov.

nUUb ::

Uporabljam od kar je ven prišel. Ne menjam nikoli več browserja. Ni več jebenih bedarij ki jih Firefox nameče zgoraj v toolbar...Chrome ma tab-e,naslov in opcijsko zaznamke. Vse malo, da ostane placa za stran dovolj.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IE11 tudi za Windows 7

Oddelek: Novice / Brskalniki
3811138 (8198) MrStein
»

Google dodal predogled zadetkov instantnemu iskanju

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
124403 (3471) Mercier
»

Izšel Chrome 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6318341 (14551) Tr0n
»

Delež IE na najnižji ravni

Oddelek: Novice / Ostale najave
288100 (6875) technolog
»

Mozilla predstavila Kraken

Oddelek: Novice / Brskalniki
499984 (8795) SLO_Matej

Več podobnih tem