» »

Program za npr. vodenje evidence prisotnosti...

Program za npr. vodenje evidence prisotnosti...

cucolino ::

Pozdravljeni
Torej, delam projetkno nalogo, in me zanima, ce ima kdo kaksen predlog, pripombo, idejo... karkoli, vse je zazeljeno. :)
V glavnem gre za programsko aplikacijo oz. sem si zaenkrat zamislil zadevo bolj v html aplikacijskem okolju, v katerem bi vodil neko evidenco prisotnosti.

Opis:
Uporaba citalca crtnih kod; (Standardna uporaba phrase+enter);
Pri vsakem vnosu je dodana sama stevilka/beseda iz crtne kode, ''dekodirana'' crtna koda (brana iz izdelane baze) naziv (recimo: prihod/odhod) ter cas (samo ura-datumsko loceni vnosi vsak dan posebej - vsak dan nove podatkovne datoteke-verjetno za zacetek kar *.txt )

Branje crtne kode in shranitev vnosa; (prvi vnos vsake kode ima dodeljen primarni naziv)
Moznost branja neomejenega stevila crtnih kod zapored; (recimo kot pri prihodu v sluzbo...)
V primeru vnovicnega branja ze prebrane crtne kode, se vnos shrani pod sekundarnim nazivom;
Po moznosti zavrnitev branja crtne kode (ni potrebno da sploh shrani), v kolikor je brana prej kot v dolocenem casovnem intervalu;
Dodatek: na koncu vsakega dneva, ko se ustvari nova ''log'' datoteka za shranjevanje, posebej oznaceni (ali duplikirani na koncu dnevnika) vnosi, kateri so imeli opravljen le primarni vnos (recimo, da je bila opravljena prijava, ne pa tudi odjava...).

Zamisel je letela na izdelavo standardne html spletne strani, shranjevanje omenjenih podatkov pa za zacetek, do izdelave nekega delujocega modela, kar v nacinu dodajanja in shranjevanja komentarjev, saj le-ta opcija v html-ju omogoca shranjevanje v .txt datoteke, samodejno dodeljevanje casa ipd...
Itak bi enota bila predstavljena kot samostojen sistem, ki ima zgolj in samo citalec crtnih kod, ter dnevno shranjevanje dnevnika na doloceno mesto... torej, se lahko, vsaj za zacetek, izognemo samemu izgledu in poteku programa, saj ni zaslona ter neposrednega dostopa do programa...


Zanima me, ce ima kdo kaksno dobro idejo za izdelavo in uporabo ''baze'' za pretvarjanje crtnih kod v recimo ime in priimek, prepoznavo ob branju iste crtne kode, omejitev bralnega intervala iste crtne kode itd...

Ne bi se branil tudi morebitnih ze narejenih podobnih izdelkov, ki bi mi pomagali pri izpopolnjevanju svoje projektne naloge... :)


L.p. Marko

Ericssony ::

Za tak sistem je bolj primeren RFID kot pa črtna koda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android preverjanje cene artiklov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
12819054 (10344) dacker
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019967 (13916) ales85
»

exploit v knjižnici

Oddelek: Informacijska varnost
366835 (6088) poweroff
»

Črtne kode beremo že 35 let

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
306665 (5509) opeter
»

Črtne kode poenotene

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
52508 (2508) Highlag

Več podobnih tem