» »

Uveljavljanje stvarne napake za mobitel

Uveljavljanje stvarne napake za mobitel

barakus ::

Pozdravljeni,

Kupil sem SonyEricsson Vivaz pri simobilu in stvar je za v smeti. Rekli so da je vse udpejtano na zadnje verzije a stvar se mi na random ugaša (v eni uri sedemkrat!).
Sploh se nočem ubadat zakaj ne dela, kaj je narobe, samo delujoč telefon rabim.

Ali lahko preprosto vrnem telefon na simobil in uveljavljam stvarno napako? Imam podlago za to glede na zgora opisane težave?
Sem prepričan, da bodo ponudili ali a)menjavo telefona ali b)popravilo, ma nočem nič od tega, drugih zanimivih telefonov nimajo, tako da bi rad nazaj kupnino, pa bom kupil kaj drugega - kje drugje.


Lep pozdrav.
  • spremenil: barakus ()

Ziga Dolhar ::

Razdor pogodbe je zadnja možnost in boš praviloma moral pristati na popravilo oz. menjavo.

Lahko jim pa kamot omeniš, da bi raje vzel kak drug telefon (pri njih). Komunikacija dela čudeže. :)
https://dolhar.si/

barakus ::

Kaj to pomeni zadnja možnost?

Vivaz so imeli po ugodni ceni, ostali aparati ali mi niso všeč ali pa bi jih drugje vzel pod boljsimi pogoji. Aparat sem danes vzel in sem totalno razočaran, sem mislil, da je to, da stvar ne dela, dovolj za stvarno napako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

St235 ::

v prvih šestih mesecih po nakupu se šteje, da je napake, ki se pojavijo imel artikel ob nakupu in si zato upravičen do uveljavljanja stvarne napake. Preberi si relavantne zakone (Zaščita potrošnikov, obligacijski zakonik), naredi par printov in se odpravi na Simobil. Najprej bodi kar se da produktiven in prijazen nato pa zadevo po želji stopnjuj. Bistveno je, da ne vzamejo telefona v garancijsko popravilo, ker si se v tem primeru odrekel zahtevku za stvarno napako.

Bo pa zanimivo, ker vračilo kupnine pomeni, da ti vrnejo kolikor si plačal za telefon, to pa samo po sebi še ne razveljavi aneksa, ki si ga podpisal za dve leti. Tako da lahko dobiš nazaj 50EUR (ali kolikor si plačal za telefon) še vedno bom pa moral biti njihov naročnik nadaljnji dve leti. Torej previdno s to zahtevo. Ti pa na tem mestu ne znam odgovorit ali stvarna napaka avtomatično razveljavi tudi aneks.
Druga možnost, ki izhaja iz stvarne napake je zamenjava aparata, vendar boš v tem primeru dobil enak telefon. Zamenjava aparata za drug telefon pa zakonsko ni predvidena in ti je niso dolžni omogočit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

barakus ::

Ja to sem že razmišljal kako je ptoem z aneksom, bom moral pri njih vzet nekaj drugega očitno.

St235 ::

nekaj drugega ni opcija, ki jo lahko uveljavljaš pri stvarni napaki. Je možno,da ti jo bo prodajalec ponudil ni mu pa treba.

barakus ::

Ja ja, simobil mi dovoli da menjam, problem je, da imajo smotane aparate. Treba prebrat kaj se zgodi ce predcasno prekinem aneks in ugotovit kaj se mi bolj splaca.

IvoJan ::

priporočam ti da greš na simobil in zamenjaš telefon za htc wildfire :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

barakus ::

ja razmisljam med wildfire in e52

IvoJan ::

definitivno wildfire. e52 ni vredna tega denarja. ce ze hoces nokio vzemi e72.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

UNIVERZUM ::

Da obudim temo:

V petek sem kupil telefon- danes se mi je samodejno izklopil (baterija je bila polnjena čez noč) in sedaj se restarta še preden se naloži sistem. Enako se dogaja,če je priklopljen na polnjenje, če je priklopljen na PC z ali brez SIM kartice.

Bi na podlagi tega lahko uveljavil stvarno napako?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

mr1two ::

Da. Lahko jim tudi malo zatežiš(če gre za nov telefon), naj ti ga zamenjajo za novega.

LP

UNIVERZUM ::

Ja čisto nov (kupujem telefon 1x na 4-5 let) in takrat novega 8-) ker pri rabljenem nikoli ne veš kaj je z njim počel lastnik.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

St235 ::

vsekakor da, samo preberi si relavantno zakonodajo, natisni si mnenje Urada za varstvo potrošnikov, ki so ga ravno o mobitelih in stvarni napaki objavili pred par tedni.

Predvsem pa bodi odločen in vstrajen, ker se te bodo na vsak način želeli odkrižat z garancijskim popravilom.

Ziga Dolhar ::

Lakotnik29: misliš na tole ali kaj drugega?
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406101987 (51021) next3steps
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346822 (5757) St235
»

Stvarna napaka - vračilo denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7511997 (8049) ziggy89
»

Stvarna napaka pri mobilnem telefonu

Oddelek: Loža
265859 (4923) bobby
»

Servis - težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
458066 (6707) PINki

Več podobnih tem