» »

Operacijski sistem za USB ključ

Operacijski sistem za USB ključ

Padly88 ::

Podravljeni!
No, jas iščem operacijski sistem za na usb, preko katerega bi lahko gledal filme, bil na spletu (bi podpiral wireless)in se bi vse spremembe tudi shranile! (Ne pa kot ubuntu netbook remix, ko vgasneš pc in ga vklopiš pa morš flashplayer in codeke in vse na novo gor dat)...

Potreboval bi ga za laptop - specifikacije:
128mb grafe
2,00gb rama
1,6ghz intel centrino procesor...
Nima trdega diska!

Prosim za predloge in hvala že vnaprej!

Tarzan ::

Jaz imam na USB disku lepo nameščeno desktop verzijo Ubuntuja in sem zadovoljen, da bolj ne bi mogel biti. Shranjuje mi vse, kar na sistemu naredim, saj je USB disk v sistemu viden enako kot ostali morebitni diski, ki se nahajajo v sistemu.
Je pa pri ključku, kot ga imaš naprimer ti, lahko težava zaradi nižje hitrosti v primerjavi s klasičnim diskom, kot ga imam sam. Na 8 GB ali 16GB ključku (sam sem sprobal slednjo opcijo) deluje zadeva že povsem zadovoljivo, ampak ekstremno počasi. Sam sem imel nesrečen ključek, ki sicer lahko naslovi 16GB prostora, ima pa odurno hitrost ušivih 5MB/s. Sistem delal bo, boš pa precejkrat opazil, kako aktiven program posivi in počaka, da sistem naloži podatke s ključka.

Pri meni ni nobene razlike v hitrosti delovanja sistema, če primerjam s sistemom, ki se nahaja na notranjem disku, edino sistem se morda nekoliko dlje nalaga, pa še to ne bistveno. Lepota vsega je, da se lahko s tem diskom priklopim praktično na vsak računalnik, ga zaženem s svojega sistema in imam svoje podatke lahko vedno pri roki, ne glede na to, s katerega računalnika se priklopim.

rupo ::

Tarzan je izjavil:

Jaz imam na USB disku lepo nameščeno desktop verzijo Ubuntuja in sem zadovoljen, da bolj ne bi mogel biti. Shranjuje mi vse, kar na sistemu naredim, saj je USB disk v sistemu viden enako kot ostali morebitni diski, ki se nahajajo v sistemu.
Je pa pri ključku, kot ga imaš naprimer ti, lahko težava zaradi nižje hitrosti v primerjavi s klasičnim diskom, kot ga imam sam. Na 8 GB ali 16GB ključku (sam sem sprobal slednjo opcijo) deluje zadeva že povsem zadovoljivo, ampak ekstremno počasi. Sam sem imel nesrečen ključek, ki sicer lahko naslovi 16GB prostora, ima pa odurno hitrost ušivih 5MB/s. Sistem delal bo, boš pa precejkrat opazil, kako aktiven program posivi in počaka, da sistem naloži podatke s ključka.

Pri meni ni nobene razlike v hitrosti delovanja sistema, če primerjam s sistemom, ki se nahaja na notranjem disku, edino sistem se morda nekoliko dlje nalaga, pa še to ne bistveno. Lepota vsega je, da se lahko s tem diskom priklopim praktično na vsak računalnik, ga zaženem s svojega sistema in imam svoje podatke lahko vedno pri roki, ne glede na to, s katerega računalnika se priklopim.


A lahko prosim poveš kako se namesti na USB ključek? Oz. prilepiš link do kakšnega vodiča?

boogie_xlr ::

Vstaviš ključek, vstaviš cd, inštaliraš.

hojnikb ::

Ubuntu lahko inštaliraš tud tak da ti shrane stvari (ampak še vedno ni "prava" inštalacija).
Direkt inštalirat pa se mi ne zdi preveč pametn, ker se ti zna kjuč hiter obrabit (razn če potweakaš sistem, da čim manj zapisuje na kjuč)
#brezpodpisa

Padly88 ::

hojnikb je izjavil:

Ubuntu lahko inštaliraš tud tak da ti shrane stvari (ampak še vedno ni "prava" inštalacija).
Direkt inštalirat pa se mi ne zdi preveč pametn, ker se ti zna kjuč hiter obrabit (razn če potweakaš sistem, da čim manj zapisuje na kjuč)

No, jas sem enkrat že prej inštaliral ubuntuja netbook remix preko enega programa prav narejenega za to, ki ga sicer zaženeš iz windowsom in izbereš USB ključ ter .iso dadoteko in ti pač naredi kopijo iz cd-ja na usb ključ. Ta stvar mi ni bila povšeči ravno zaradi tega, ker mi kot sem že zgoraj navedel ni shranjevalo sprememb. Sedaj sem naredil direktno inštalacijo in sem za enkrat zadovoljen, (hitreje deluje celoten sistem, mi shranjuje stvari, no isto kot da bi imel poinštalirano na trdi disk)!

Bi pa rad vprašal, če ima kdo kakšen trdi disk za prenosnike z IDE vodilom, tam nad 60 giga, saj bi vseeno raje imel xpje kot sem jih imel prej, sicer pa mi je sedmica tudi lepo delala z nekaj modifikacij na tem starem laptopu!

hojnikb ::

Če inštaliraš direkt iz ubuntuta z posebi programom vgrajenim noter, lahko nastaviš plac, na katerga ubuntu shranjuje nastavitve.
#brezpodpisa

RuskiSnajper ::

je gdo probal dat win7 gor :D

primooo ::

jaz sem probal namestiti ubunto na usb ključek in namestitev poteka ok, potem pa ob ponovnem zagonu noče zagnati ubunteja. v biosu je nastavljeno da prvo zažene ta usb ključek, ampak vseeno ne zažene. Ko bi moglo zagnati ubunto enostavno pokaže samo črni zaslon in utripa ena črtica desno zgoraj.
Če ga pa zaganjam z usb ključka brez namestitve pa deluje sam ne shranjuje mi nič kaj naredim.

Ima kdo idejo kaj naredit?

primooo ::

hojnikb kateri program pa moraš zagnati da ti pol shranjuje podatke?

jest10 ::

Ta stran je ata in mama za inštalacijo raznih distribucij na USB ključ

primooo ::

ja to sem že uporabo, sam potem ti ne shranjuje nič sprememb ki jih narediš. Vsakič ko zaženeš ga nanovo je vse isto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primooo ()

hojnikb ::

Morš direkt iz ubuntuta zagnat oni program za inštalacijo na usb kjuč, potem mu še pa določiš plac za shranjevat.
#brezpodpisa

primooo ::

aha uspelo. Sam me moti ker vedno sprašuje ali ga želiš testirat ali namestit.
Kaj mislite da se ključek lahko res obrabi če ga direktno nanj namestiš (PRAVA INŠTALACIJA)?

Pyr0Beast ::

Jaz imam direktno nameščeno, kake hude obrabe ni videt.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6713945 (11520) knap
»

win10 + linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192498 (1895) krneki0001
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215293 (14632) s6c-gEL
»

OS na USB disku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121914 (1537) ST-777
»

USB boot

Oddelek: Strojna oprema
229768 (9217) T-Majo

Več podobnih tem