» »

kateri usb kljuc

kateri usb kljuc

«
1
2

pinctinc ::

pozdrav

ne vem kako naj se odlocim za nakup usb kljuca(2.0 ali 3.0 tam do 16 gb)glede na to da mi maticna podpira 3.0...kaj je bolj pomembno pisanje ali branje??Ali deluje tudi 3.0 ce je vklopljen na prednji strani ohisja??

se mogoce kaki link od teh kljucev(zelo hitrih do 25 e)

hvala vsem

AlphaOne ::

Recimo kaj takega, patrioti so med najhitrejsimi, vsekakor usb 3.0, ker razlika v cenah je minimalna, gain pa kar velik glede na 2.0. Ne vem, kateri port mas spredaj, ce mas 2.0, bo pac kljucek 3.0 deloval pri tej hitrosti.

Kaj je bolj pomembno pisanje ali branje? SIstem vedno tezi k ravnovesju in kolikor bos nalozil, toliko bos tudi prebral, torej oboje (branje pa je skoraj vedno hitrejse od pisanja)

http://www.mimovrste.com/artikel/202011...

Matija82 ::

Imam spodaj navedenega in sem izjemno zadovoljen.

http://www.mimovrste.com/artikel/202006...

Prednji port pa verjetno ne bo delal na 3.0. Poglej specifikacije sistema.

Rainbow Dash ::

razlika v ceni med 2.0 pa 3.0 je tok mala da se ti dle splaca 3.0 uzet 100%

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

pinctinc je izjavil:

pozdrav

ne vem kako naj se odlocim za nakup usb kljuca(2.0 ali 3.0 tam do 16 gb)glede na to da mi maticna podpira 3.0...kaj je bolj pomembno pisanje ali branje??Ali deluje tudi 3.0 ce je vklopljen na prednji strani ohisja??

se mogoce kaki link od teh kljucev(zelo hitrih do 25 e)

hvala vsem

http://www.mimovrste.com/artikel/202010...

kaj takega vzemi....

T_F_7 ::

Kupujem USB ključek od 32Gb do 35€. Ključek je lahko komot USB 3.0, čeprav naprave na katerih ga bom uporabljal podpirajo zgolj 2.0. Na slo-techu nekdo priporoča tegale: A-DATA S102 PRO 32GB USB 3.0, vendar me zanima, če se da v željenem cenovnem razredu dobiti kaj hitrejšega? Kako naj ugotovim (online testi) za 3.0 ključke kakšne hitrosti dosegajo pri 2.0? Kaj mi priporočate?

deadzone ::

AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

hojnikb ::

deadzone je izjavil:

Kaj menite glede tega?
http://www.ebay.com/itm/NEW-128GB-128G-...

pohekan kontroler. Ni varjante da je stvar 128GB...
#brezpodpisa

deadzone ::

Nevem, kar nekaj modelov je z temi 128GB ključi. Ali so res shekani ali neverjetno počasni. Drugače minimalna cena verodostojne firme je 70€ od San diska, to pa niti ni toliko
AMD Fx-8120 4.5GHz, XFX 7870 2GB, TGX 4Gb 1600MHz, GIGABYTE 990XA-UD3
Xbox 360 Slim 500GB JTAGd Origin:Matija2209 Xfire:matijaz

hojnikb ::

Ti povem, da so pohekani, sicer nebi bli 35$...
#brezpodpisa

kmetek ::

Za ta denar imaš 1tb 2,5''.

hojnikb ::

kmetek je izjavil:

Za ta denar imaš 1tb 2,5''.

pa ne za 35$
#brezpodpisa

Han ::

T_F_7 je izjavil:

Kupujem USB ključek od 32Gb do 35€. Ključek je lahko komot USB 3.0, čeprav naprave na katerih ga bom uporabljal podpirajo zgolj 2.0. Na slo-techu nekdo priporoča tegale: A-DATA S102 PRO 32GB USB 3.0, vendar me zanima, če se da v željenem cenovnem razredu dobiti kaj hitrejšega? Kako naj ugotovim (online testi) za 3.0 ključke kakšne hitrosti dosegajo pri 2.0? Kaj mi priporočate?

Glede na to, da boš ključek uporabljal na USB 2.0, je A-DATA S102 Pro najboljša izbira.

Za kopiranje podatkov prek USB 3.0 na drug hiter ključek ali SSD je trenutno zelo dober Sandisk Cruzer Extreme, a ni poceni.

kmetek ::

hojnikb je izjavil:

kmetek je izjavil:

Za ta denar imaš 1tb 2,5''.

pa ne za 35$


Kolikor so realno 128gb, 70€ ranga...ne razni čunga lunga kitajski fejki.

T_F_7 ::

Han je izjavil:

Glede na to, da boš ključek uporabljal na USB 2.0, je A-DATA S102 Pro najboljša izbira.


S to trditvijo se pa nikakor ne morem strinjati, žal.

Danes sem dobil in sprobal ter stestiral ADATA S102 32Gb in sploh nisem zadovoljen. Imam še dve leti stara Patriot XT Rage in Kingston DT R500 in bereta hitreje kot Adata. Edino kar lahko pozitivnega pripišem S102 je da zapisuje nekoliko hitreje, cca dobrih 20Mb. Na prenosniku imam tudi USB 3.0 porte (poleg 2.0), vendar ne bere/zapisuje nič hitreje kot na 2.0.

Na stacionarcu, kjer imam samo USB 2.0, ga nekateri porti sploh ne zaznavajo, mogoče kdo ve zakaj?

Han ::

Imaš navadnega ali PRO? Takšne hitrosti, kot jih omenjaš, zmore navaden ADATA S102...

ADATA S102 PRO zapisuje in bere na malo bolj zmogljivih mašinah prek USB 2.0 (npr. Intel P35 čipovje) s 30 MB/s ali celo še malo hitreje. Na USB 3.0 zapisuje do 45 MB/s, bere pa z okrog 90 MB/s. Tudi kompatibilen je praktično 100% - še nisem naletel na USB 2.0, kjer ne bi deloval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

T_F_7 ::

PRO: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Mah tudi na 2.0 bi moral bit vsaj malo hitrejši od 'ta starih' ključkov. Žalostno da se za tako ceno ne da dobit nič hitrejšega.

hojnikb ::

to je pr tebi neki narobe, ker s102pro gre čez 90MB read...
#brezpodpisa

T_F_7 ::

tudi sam ugotvaljam. sem še 1x inštaliral driver za usb 3.0 pa mi vrže ven blue screen - sem se spomnil da mi je metalo ven bluescreen že takoj na začetku, ko sem ga kupil (2 meseca nazaj) in skušal inštalirat tale driver. kljub bluescreenu mi javlja da je driver inštaliran.

vseeno bi se pri 2.0 moral boljše odrezati...

hojnikb ::

si stestiral z crystaldisk mark oba kjuča na istem usb2.0 portu ?
#brezpodpisa

T_F_7 ::

PATRIOT RAGE XT 16Gb:
 PATRIOT RAGE XT

PATRIOT RAGE XT


KINGSTON DT R500 16Gb:
 KINGSTON DTR500

KINGSTON DTR500


ADATA S102 PRO 32Gb:
 ADATA S102 PRO

ADATA S102 PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

hojnikb ::

zgleda da je s tvojim kjučom neki hudo narobe al se pa ne razume z onboard usb kontrolerjem

Evo moje hitrosti na USB 2.0
 usb2

usb2



In USB 3.0
 usb3

usb3

#brezpodpisa

T_F_7 ::

Enak test bom naredil z istimi tvojimi nastavitvami na prenosniku in stacionarcu, da vidimo v katerem grmu tiči zajec.

Zakaj pa mi nekateri USB vhodi (spredaj) na stacionarcu ne zaznajo ključka?

hojnikb ::

mogoče so fuč vhodi ?
#brezpodpisa

Han ::

Katero USB 3.0 kartico imaš in kateri driver?

Možno je, da je na nekaterih sprednjih USB 2.0 prenizka napetost (manj kot 5 V), ali pa so tudi sicer defektni.

T_F_7 ::

ostali usb 2.0 ključki delujejo na teh vhodih.

kje pogledam za usb 3.0 kartico? imam ProBook 4340s, driver je pa Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver.

T_F_7 ::

 USB 2.0

USB 2.0


 USB 3.0

USB 3.0



@hojnikb: na 2.0 so cifre podobne, kakorkoli je hitrost branja bolj boga. pri 3.0 pa imam očitno problem z driverjem...

hojnikb ::

očitno ti kjuček ne deluje v usb3.0 načinu oz neki kontroler heca... inštaliraj driverje direkt iz hpjeve strani (če jih nisi)...

pa si ziher da maš stvar sploh prklopleno v usb3.0 port ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Stestiraj zadevo še na kakšnem drugem računalniku. Možno je, da je ključek defekten...

hojnikb ::

tudi možno. Meni je stvar umrla po dveh mescih (najverjetneje corruptan firmware, ker komp ga je zaznal, ampak je bil prazn z 0 kapacitete).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

T_F_7 ::

driver je iz HPjeve strani. nikjer ne piše da podpira tudi Win7 Ultimate x64. bom res še kje drugje probal, ker mi očitno prenosnik nagaja. tudi touch pad ne deluje zmeraj brezhibno...

@hojnikb: usb ti je crknu po 2 mesecih? tale crap ima samo 2 leti garancije...

hojnikb ::

tale crap ima lifetime garancijo, kulker sn razbral iz embalaže.
Sicer pa ja... Tisto corruptanje bi lahko bilo čisto po moji krivdi (ker se pač nikol ne ukvarjam z safely remove gumbom :))).
In tut ni to moj prvi kjuč, ki se mu je corruptal firmware... Sn meu še en tak primer par let nazaj z transcend kjučkom. Sicer je bla takrat zadeva rešljiva z orodji iz ruskih strani :))

probi z driverji iz intelove strani...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

T_F_7 ::

moj crap iz enaa ma samo dvoletno in to je bla prva stvar, ki sem jo opazil, ko sem prijel embalažo v roke. seveda sem se prijel za glavo. pa tudi v drugih slo trgovinah ima samo dvoletno garancijo.

hojnikb ::

aja ?
wtf... na škatli je doživljenska garancija...
#brezpodpisa

Han ::

Meni deluje ta ključek že dve leti brezhibno, pa je kar veliko v uporabi. Glede na to, da ima lifetime warranty, pač uveljaviš garancijo prek ADATA RMA...

Ko mi je crknil skoraj 5 let star Sandisk Titanium, sem ga za 1 EUR poslal na Češko, od koder so mi po enem tednu poslali enakega novega, original zapakiranega.

hojnikb ::

tudi jaz sem dobu novga nazaj v roku parih dni...
#brezpodpisa

T_F_7 ::

v katerih trgovinah sta ga pa kupila?

Han ::

Sandisk Titanium v EnaA, ADATA S102 Pro pa v Amazon.de. Lani je dva ADATA S102 Pro 32GB nabavila še sodelavka pri Funtechu.

hojnikb ::

funtech here.
#brezpodpisa

T_F_7 ::

Funtech 1 leto garancije!

Problem je bil v USB 3.0 driverju. Tisti od HPja je vrgel ven blue screen, vendar je pisalo da se je inštaliral. Tale (isti po imenu) iz Intelove strani pa me je enako opozoril ob inštalaciji da imam že novejše driverje inštalirane, vendar ko sem nadaljeval inštalacijo, mi ni vrglo ven blue screena in se je vse brez problema inšaliralo. Razlika je pa očitna:


hvala za pomoč, sem vsaj 3.0 porte poštimal. škoda da na 2.0 ne deluje hitreje.

kmetek ::

elkotex

AS102P-32G-RGY
Garancija: 2 leti

ostalo direkt a-data, kje je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

T_F_7 ::

V paketu sem dobil zgolj Elkotex garancijo. Za ADATA RMA ne potrebuješ nobenih papirjev?

Han ::

Za RMA je glavna postavka serijska št. artikla. Včasih želijo tudi poskeniran račun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

Kul to. Seprav če pride do napak po 1 letu, pošlem direkt k adati...
Kar se tiče hitrost, je stvar super glede na ceno, sam ko 4K hitrosti nebi ble tak obupne. WinToGo ni glih užitek poganjat iz tega >:D
#brezpodpisa

T_F_7 ::

Kako pa je s takovrstno garancijo pri Kingstonih?

r3dkv1c4 ::

jaz imam patriot in corsair.....
pa sem izredno zadovoljen s patriotom
po drugi strani sem pa imel nesrečo z dobavo slabega ključka in mi je po pol leta super delovanja, nenadoma prenehal delovati.....(pač tak kos, ker sem imel pred tem popolnoma enakega, ki pa je delal perfektno)

ključka pa sta sledeča:

patriot xt 8gb

corsair voyager 3.0 16gb(ima pa corsair 10 let garancije tako, da rma ne zataji, ker nikoli ne popravljajo ampak samo menjajo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

amacar ::

Tudi sam kupujem nov usb ključek, pa me zanima, kaj je trenutno najboljša izbira, tam do 32gb. Pomembna je hitrost, pa tudi cena naj ne bo pretirana. Je ta: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... še vedno najboljša izbira?

Er333 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/202011...
Tale je malo dražji,je pa definitvno eden izmed najboljših,če ne kar najboljši.
Imam njegovega predhodnika 8gb 2.0 že par let in je preživel že veliko pranj v pralnem stroju, v žepu kavbojk :)
Hiter je ko strela, pa še Patriot je zanesljiva firma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

hojnikb ::

Er333 je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/202011...
Tale je malo dražji,je pa definitvno eden izmed najboljših,če ne kar najboljši.
Imam njegovega predhodnika 8gb 2.0 že par let in je preživel že veliko pranj v pralnem stroju, v žepu kavbojk :)

ta xt ima slabši write kot adata, sodeč po patriotovi strani..
#brezpodpisa

amacar ::

Hvala za odgovor, vendar ker ni bilo dva dni odziva sem že naročil zgornjega adata za malo manj kot 22€ s poštnino vred prek ebaya. Mikal me je sicer sandisk cruzer extreme, ampak bi se moral stegniti s poštnino vred do več kot 40€ , kar pa je enkrat več in nisem videl smisla.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509438 (5587) Han
»

Samsung smart tv in usb problem

Oddelek: Zvok in slika
111930 (1790) Laki_ laik
»

usb ključek

Oddelek: Kaj kupiti
232570 (2209) r3dkv1c4
»

Kateri USB ključek?

Oddelek: Kaj kupiti
225481 (4971) WyattEarp

Več podobnih tem