» »

HTPC

HTPC

klemen1972 ::

hvala

grem na delo

lp k

icecube ::

je morda že kdo zasledil kakšno malo ohišje, v katerega bi se dalo spraviti ITX plato ter 6 diskov (za cd/dvd ni potrebno)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icecube ()

kuglvinkl ::

Ja, Lian Li V-354.
Your focus determines your reallity

icecube ::

mhm, luštna zadevščina, edino škoda ker cena ubija.

Drugače pa hvala!

antonija ::

Lian Li PC-Q08 tud zmore 6 diskov.

http://geizhals.at/eu/?cat=gehitx&xf=53...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

T-Majo ::

Kaj pa tole: za 1080i/p:

- ASUS M4A78LT-M (Radeon HD3000, HDMI, 7.1 zvok, optični izhod, DVI, VGA, USB 6x2.0, SATA2, AM3, mATX) 54EUR
- AMD Athlon™ II X2 255 (3.1ghz, 2mb, 2 jedra, AM3) 59EUR
- Exceleram PC3-10666 2048 MB (1.5V, 9-9-24, 1333mhz) 24EUR
- Samsung HD103SJ "Spinpoint(R) F3" (1TB, 7200rpm, 32mb, SATA2) 56EUR
- Samsung SH-S223L BEBE LightScribe (SATA, črn) 21EUR
+ ohišje mATX z napajalnikom LC 380W; cena mislim, da je okrog 35EUR

Matična se mi zdi res dobra za teh 54EUR, Radeon HD3000, HDMI fullHD, 7.1 zvok, DVI, VGA, usb 6x, optični izhod,
skrbi me pa, če bo napajalnik dovolj močan in če bosta procesor in ram dovolj dobra.

Sedaj gledam na Core 2 Dou 2.4ghz FullHD filme brez problema, ta je pa tudi dvojedrni s tem, da je 3.1ghz.

Za ram - Win7 ga v delovanju porabi cca. 1gb, torej bo Media Player Clasic Home Cinnema imel dovolj spomina?

MTm2H37rqt7B ::

Ce koga zanima:

ASUS AT5ION-I, fanless zadeva, se v mini-itx ohisju brez ventilatorja + zunanji power brick, v idle segreje do temperature CPU do 80C, GPU pa do 60C.

Potreben je minimalni prepih pa temperature padejo.

zavajon ::

Če imaš probleme z izdelavo bootable USB ključka, si lahko pomagaš z UNetbootin.

Edit: namig je namenjen klemen1972 :: 1. jan 2011, 11:46

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Primoz78 ::

Jaz upam, da bom ta teden uspel sestavit mojo konfiguracijo...

Asus AT5ION-I
2x1gb ram
500gb SATA2 disk
DVD-RW Sony Optiarc S7700
Wlan USB Alfa 500mw

Vse skupaj stlacil v
Ohisje SilverStone SST-SG06B "Sugo"

Daljinec bo WMC remote od HP-ja (12EUR z receiverjem iz Taiwana)
Glede tipkovnice se pa se odlocam (za surfanje in torrente)...dinovo Edge me matra a se mi zdi veliko 150EUR za tipkovnico...

OS bo pa Windows 7 (32-bit, ne vidim smisla za 64-bit) in WMC. Bom pa poskusil tudi Xbmc live ampak me precej motijo plug-ini za torrente...in nic pametnega ne nadem za internet browser in IPTV (SIOL).

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zavajon ::

T-Majo je izjavil:

...Za ram - Win7 ga v delovanju porabi cca. 1gb,...

Moraš imeti kar dosti reči v Autorun, kajti meni Win7 porabi cca. 500MB z AV, Girder in Sidebar v autorun ;)

antonija ::

OS bo pa Windows 7 (32-bit, ne vidim smisla za 64-bit) in WMC.

Najprej preveri da bo ta kombinacija OS/SW lahko prikazovala 1080p filme brez zatikanja. Ion prikazuje filme tekoce le ce uporabis taprav SW (winsi tega ne znajo po defaultu, cisto mozno pa da obstaja kaksen predvajalnik/driver ki stvar zmore).

Pa HDDji (s kovinskimi ploscami) so precej vroce zadeve. A ziher nimas moznosti bootat HTPCja iz SSDja, spominske kartice ali USB kljucka, torrente pa downloadat na mrezno diskovje?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

klemen1972 ::

zavajon je izjavil:

Če imaš probleme z izdelavo bootable USB ključka, si lahko pomagaš z UNetbootin.

Edit: namig je namenjen klemen1972 :: 1. jan 2011, 11:46


hvala za nasvet
res imam tezave


lp k

Primoz78 je izjavil:

Jaz upam, da bom ta teden uspel sestavit mojo konfiguracijo...

Asus AT5ION-I
2x1gb ram
500gb SATA2 disk
DVD-RW Sony Optiarc S7700
Wlan USB Alfa 500mw

Vse skupaj stlacil v
Ohisje SilverStone SST-SG06B "Sugo"

Daljinec bo WMC remote od HP-ja (12EUR z receiverjem iz Taiwana)
Glede tipkovnice se pa se odlocam (za surfanje in torrente)...dinovo Edge me matra a se mi zdi veliko 150EUR za tipkovnico...

OS bo pa Windows 7 (32-bit, ne vidim smisla za 64-bit) in WMC. Bom pa poskusil tudi Xbmc live ampak me precej motijo plug-ini za torrente...in nic pametnega ne nadem za internet browser in IPTV (SIOL).

Lp



pa obvezno ventiliraj
jaz imam podobno kofiguracijo z 4g
problem je v tem da tudi ko odprem ohisje in je heat sink prosto viden plata zaradi pregravanja zmrzne
pogojno mi stvar dela ce je plata v vertikali in tako pride vsaj do malenkosti naravnega prepiha
mislim da bom zamenjal ohisje

lp k

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Antonija SSD je v MBP-ju, 500gb disk ki bo v HTPC-ju je pa iz MBP-ja...razmisljal sem 32gb varianti SSD za HTPC, a ze tko je blo kar neki EUR tko da se mi se ta investicija ne splaca. Mogoce kak hiter USB kljuc (na USB 3.0) bi se prisel v postev ali pa 32gb varianta na PCIE (iz asus EEE) ker se mi zdi, da bi bila 16gb verzija mal premajhna za win7 + bomboncki...

Glede mojih potreb pa sem vse precekiral in bo WMC najboljsa varinta...drugace mi tudi XMBC lepo dela na MBP ampak kot sem reku, torrenti in pa browser me mal bega...bom se razmislil, tako ali tako bom mel cas za sprobat...rad experimentiram :-)

Klemen1972, ohisje ima ze po defaultu 120mm vent za intake in kar sem bral je kar ql zadeva, po potrebi bom pa dodal se enega direkt nad plosco.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kuglvinkl ::

Primoz, dej pofotkaj pa objavi, ko bos sestavljal.
Your focus determines your reallity

klemen1972 ::

antonija je izjavil:

OS bo pa Windows 7 (32-bit, ne vidim smisla za 64-bit) in WMC.

Najprej preveri da bo ta kombinacija OS/SW lahko prikazovala 1080p filme brez zatikanja. Ion prikazuje filme tekoce le ce uporabis taprav SW (winsi tega ne znajo po defaultu, cisto mozno pa da obstaja kaksen predvajalnik/driver ki stvar zmore).

Pa HDDji (s kovinskimi ploscami) so precej vroce zadeve. A ziher nimas moznosti bootat HTPCja iz SSDja, spominske kartice ali USB kljucka, torrente pa downloadat na mrezno diskovje?


malo sem se razgledal
stvar naj bi delovala tudi na win7
npr z http://mpc-hc.sourceforge.net/download-...

klemen1972 ::

MPC HC za mkv file kuri cpu okoli 15%
problrm je, da gre cpu preko 85C
glede na to, da je bil sistem misljen kot fanless in da bo vseeno potreben ventilator
mislim, da je delfinova kombinacija ali pa kombinacija z core i3 ali celo i5
bistveno boljsa nalozba

Primoz78 ::

kuglvinkl je izjavil:

Primoz, dej pofotkaj pa objavi, ko bos sestavljal.


Bom, takoj ko dobim ohisje...upam, da v cetrtek/petek. Bom pa zgleda se nekaj casa brez daljinca...ze vec kot dva tedna pa ni se prispel iz HK-ja...:|

@Klemen1972 zgleda da je AT5ION-I fanless misija nemogoce....:O kaj pa glede tipkovnice kater kaj uporabljate? A se splaca dat 100EUR+ za Logitech dinovo Edge? Ali je kaj drugega boljse...

Lp Primoz

p.s. Ce je kak interesent prodam Aplus CS-160 ohisje za miniITX, meni je premajhno in ne stlacim noter vsega kar sem hotel...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

antonija ::

Sej za HTPC ne rabis 32gb SSDja... rabis nekaj kamog gor spravis OS + SW + nekaj extra za vsak slucaj. Sicer ne vem kolk zasede full win 7 desktop (in osebno dvomim da je potreben za HTPC) ampak bi sel stavit da gre na manj kot 32gb.

Pa tista ko gre CPU pri 15% obremenitvi cez 85°C se mi tud zdi mal cudna. Nekej more ta CPU gret ko hudic da doseze take temp pri tako nizki obremenitvi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Primoz78 ::

@antonija, kar sem bral mal bloge itd naj bi blo nekje okrog 16-22gb tko da 32gb prostora bi blo ql sam...gledam na cenejso varianto in sicer zunanje ohisje (USB 3.0 ali raje eSATA) in pa met OS + SW na tem disku, druga particija pa za database....ze ko mam 500gb (+320gb WD Passport) disk iz MBP, ki ga ne potrebujem.

Kar se tice pa pregrevanja je pa mozno, da je bil to GPU in ne CPU, kar sem bral. Zal mojega sistema nisem se sestavil tako da je vse bazirano na info iz tujih forumov....

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen1972 ::

antonija je izjavil:

Sej za HTPC ne rabis 32gb SSDja... rabis nekaj kamog gor spravis OS + SW + nekaj extra za vsak slucaj. Sicer ne vem kolk zasede full win 7 desktop (in osebno dvomim da je potreben za HTPC) ampak bi sel stavit da gre na manj kot 32gb.

Pa tista ko gre CPU pri 15% obremenitvi cez 85°C se mi tud zdi mal cudna. Nekej more ta CPU gret ko hudic da doseze take temp pri tako nizki obremenitvi.



na zalost je res. CPU in GPU imata skupen heatsink in sumum da ko obremenis enega - drugega grejes

Ali morda kdo ve ali se da na heatsink dodatno prikljuciti se kasen hladilnik - v tem primeru bi bil zunaj skatlje?

Primoz78 ::

Kako mislis dodaten hladilnik zunaj skatle? Pomoje bi se dalo gor namontirat kak 92mm vent...to je pa tudi vse :|

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen1972 ::

Na zadnji strani se zakljucek heatsinka sem ga ogledoval, da bi dal gor se dodaten hladilnik oz hladilno rebro kot nekaksen podaljsek. Seveda bi potem vse skupaj gledalo oz skatlje.
Ali si ze sestavil svoj htpc. Predvsem me zanima glasnost ventilatorja v ohisju

lpk

Primoz78 ::

Nisem se, ker nisem se dobil ohisja...upal sem da bo jutri a slabo kaze...

lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

Koncno dobil ohisje in sestavil zadevo...temperature pri gledanju IPTV in pa HD (720p) muvijev grejo do 67°C kljub temu, da je spredi 120mm vent, kar je krivo to, da je vent pravokotno na potek hladilnih reber. Zadevo sem popravil tako, da sem montiral se en vent na stran, ki piha tako kot tecejo hladilna rebra in so temprature pod 50°C. Kot je antonija reku imam probleme pri HD (full HD nisem se probal)....za predvajanje MKV filov sem instaliral Shark007 codec pac ker mi z divx codecom ni prikazovalo podnapisov, nastavil sem po priporocilih in HD filmi stekajo, CPU usage pa gre krepko cez 85% tudi pri predvajanju IPTV. Sistem kto sem reku je Win 7 x64 spilam pa v windows media centru, ker mi je UI res zakon, ceprav sem do sedaj na MAC-u uporabljal XBMC in pa Boxee...

A lahko kdo z podobno konfiguracijo preveri CPU usage v WMC?

Konfiguracija pa je:
Asus AT5ION-1
2x1gb rama

win 7 x64 z vsemi popravki ter Shark007 (x86 + dodatek x64) codec pack.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

antonija ::

Nvidia PureVideo @ Wikipedia

NVIDIA's device drivers for Windows XP, Windows Vista and Windows 7 are PureVideo-enabled; with the appropriate (PureVideo-enabled) application software, the NVIDIA driver will automatically use whatever hardware-acceleration is available on the NVIDIA display-adapter.


Nvidia PureVideo @ Wikipedia

Tole pa naj bi bil software ki podpira tale PureVideo (VDPAU v linuxu). Probaj kej od tega, CPU usage bi mogu padet na ~30%, grelo se bo pa podobno kot zdej (upam).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Primoz78 ::

Tole sem ze vse pocekiral in vem, da WMC ne podpira VDPAU sam kar berem noben nima v WMC tako visok CPU Load kljub temu, da uporabljajo DXVA in ne VDPAU. Zgleda, da se meni se softwaresko dekodira in ni HW pospesevanja....ne preko CPU ne preko GPU (preko GPU logicno da ne bo)...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

antonija ::

A si pogledal v nastavitve driverjev ce je treba kaksno kljukico kam vtaknit?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Primoz78 ::

V driverjih ni nic, kar je je pri kodekih in sem povsod dolocil DXVA dekodiranje pa ne pomaga. Pri HD vsebinah ce vkljucs podnapise se CPU LOAD poveca sam na nekje 60-65% ne pa 85+ ker upocasni sistem da kar res ni.... sam ni mi jasno pri IPTV.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

antonija ::

Mas zadnjo verzijo driverjev? (Druzga mi vec nic ne pade na pamet :\)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Primoz78 ::

OK.d me je obvestil, da je od vceraj dalje nova verzija driverjev za ION pa bom namestil, ma pomoje sem mal zafrknil z temi kodeki, pa da pol vse to vpliva na CPU load. Danes bom odinstaliral vse kodeke in probal samo z divx kodekom kako bo in potem se samo FFDshow in bom vidu pri cem sem. Bi sel takoj na XBMC ali kaj drugega sam mi WMC res licno izgleda in deluje...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

antonija ::

Sej desktop vidis samo tisto minutko preden startas video, pol pa nic vec. A ti je tista minutka res tolk pomembna? ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Primoz78 ::

V bistvu je tako, nettop uporabljam tudi za IPTV in XBMC live ne omogca tega, ker mores met zraven mediaportal pa se to dela bolj tko tko (vsaj kar pisejo na siol forumu) na WMC pa dela ql. Prvo sem imel v mislih dat gor kar XBMC live sam ne omogca IPTV (in pa torrenti me precej hecajo v XBMC) zato sem si premislil in dal gor Win 7 z WMC in sem zelo zadovolje razen problemov, ki sem jih omenil :| Predlagas kaj drugega? ;)

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

antonija ::

http://www.yavdr.org/

Tole lahko probas (mod XBMCja z VDRjem). Ne vem sicer kako je z IPTV ampak s TV kartico baje dela OK. Sam ne vem pa če obstaja live verzija.

Za HTPC software na winsih sem pa tud jst bolj bogi...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Primoz78 ::

Sva ze 2.....sem ze tri leta na OS X in sem mal mrzu v WIN ampak mi je 7-ica za HTPC kar ql...ceprav bi raje mel recimo MAC mini za take zadeve ampak ne za tak dnar :-) Bom proval se yavdr pa bomo vidli...XMBC je front-end in ne zna sam po sebi pretvarjat tv signala...zato rabi mediaportal poleg. Bomo vidli, mogoce se bom danes mal poigral...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

antonija ::

Drugace obstaja nek software (za linux 100%, za win spet ne vem) ki prevaja UDP paketke v HTTP (udpproxy al nekaj takega) in lahko pol vecina SWja prikaze tak stream... To baje lahko domaci routerji poganjajo, tko da HTPC bi skor ziher mogu sam sebi znat isto delat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Primoz78 ::

Bom probal se CoreAVC in poskusal prepricat WMC da bo uporabljal te kodeke. Bomo vidli popoldan kaj mi uspe, ker neki sem zgleda res zafural ker ni normalno pri IPTV predvajanju 80%+ CPU LOADA.

@antonija, hvala ampak z linuxom sem totalno mrzel in bom kar na Win ostal zaenkrat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zavajon ::

Primoz78 je izjavil:

...za predvajanje MKV filov sem instaliral Shark007 codec pac ker mi z divx codecom ni prikazovalo podnapisov, nastavil sem po priporocilih in HD filmi stekajo, CPU usage pa gre krepko cez 85% tudi pri predvajanju IPTV. Sistem kto sem reku je Win 7 x64 spilam pa v windows media centru, ker mi je UI res zakon, ceprav sem do sedaj na MAC-u uporabljal XBMC in pa Boxee...


Inštaliraj si CoreAVC 2.0. Če si legalist, se splača plačati 10$ zanj ;) V nastavitvah izberi "Prefer CUDA acceleration" in "Use Tray Icon" (da vidiš, če ti res uporablja CUDA). Z drugimi nastavitvami se tudi lahko poigraš, sam imam nastavljeno Deinterlacing - None, Deblocking - Skip Always, Output Formats - YV12,YUY2,NV12 (v tem vrstnem redu)
V Shark007 nastavitvah pojdi na H264 tab, obkljukaj "Do not use ffdshow","Do not use MPC-HC","Use Microsoft codec".
Predvajaš lahko v kateremkoli predvajalniku, ki podpira HW dekodiranje, npr. WMP, MPC, BsPlayer, ... Če ti predvajalnik to podpira, se v trayu pojavi zelena ikona od CoreAVC.
Pri predvajanju 1080p mora biti proc obremenjen 10-20%, GPU pa 50-70%.

Primoz78 ::

@zavoj...thx a lot, bom sprobal popoldan...:)

Lp Primoz

Za HTPC so pa Win 7 ubitacni kar se tice boot time...sem odstranil vse nepotrebne service pa startup aplikacije tudi in vse potweekal ampak vseeno se mi ne boota-jo do uporabnosti pred 1 min +. Kolk vpival SSD na boot time pri windowsih 7? Pri OS X je ocitna razlika...od 0 do uporabnega delovanja v piclih 15 sekundah. Razmisljam, ce bi se mi splacalo vzet 30gb SSD za sistem v HTPC-ju.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

delfinus ::

Bootanje pri mojem HTPCju sploh ni relevantno. Jaz svojega HTPCja sploh ne ugasam. Restartal sem ga pri zadnjem Win7 updejtu. Uporabljam Hybrid Sleep, kjer pride k sebi v sekundi pet.

lp, d.

zavajon ::

Jaz ga niti ne ugašam, že zato, da ga lahko z daljincem zbujam ;)

Primoz78 ::

Daljinec je na poti tako da bom tudi jaz tko delal thx. @zavoj a ti delajo podnapisi zunanji in pa vgrajeni v mkv file z CoreAVC? Ker kar berem so ravno podnapisi problem in izklopijo DXVA...? Kaksen sistem pa mas? Ker razmisljam, da bi dal 2x2gb rama...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

zavajon ::

Delajo. Sicer mislim, da podnapisi nimajo zveze s CoreAVC, ampak s Haali Splitterjem, ki je vključen v Shark007. Nisem pa poskusil v WMC, uporabljam BsPlayer, ker jim lahko z daljincem spreminjam pozicijo in font. Npr, če je film "ozek", jih iz kavča prestavim v črno polje;) V MPC-HC tudi delajo, vendar se jih ne da enostavno premikati. Je pa delovanje podnapisov odvisno tudi od uporabljenega video rendererja. Pri ION je najbolje uporabiti kar "System Default", je najbolj tekoča slika. Sicer pa na "normalnih" mašinah priporočajo EVR.

Imam Zotac IONITX-F Atom 330, Win7 32-bit, 2GB RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

klemen1972 ::

Primoz

kako pa je kaj z glastnostjo ventov?

lpk

Primoz78 ::

@Klemen1972 glasnost vgrajenega 120mm venta v ohisju je prakticno neslisen, ta ki sem ga vgradil vceraj (120mm Akasa ultra silent - kao) je pa kar slisat tko da danes bom zmontiral zalmanov Fan mate 2 da bom mal znizal obrate.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

Vceraj sem zadevo porihtal, sedaj je poraba CPU nekje 15-35% tako med predvajanjem 720p in IPTV, ugotovljam da je najboljse pustit vse po defaultu za WMC in potem dela. Sem odstranil cisto vse kodeke in poskusil se 1x nalozit prvo CCC kodek pak, potem CoreAVC, samo FFDshow in na koncu se Shark007 (x86 + x64)opazil sem, da takoj ko nastavim kjerkoli na DXVA dekodiranje mi spet nabija CPU usage. Ko pa hocem sedaj vkljuciti moznost podnapisov v mkv in avi filih mi le-teh noce prikazat pod nobenim pogojem in zgleda ko je to doloceno spet izkljuci HW pospesevanje ker CPU "nabija" a podnapisov vseeno ni. Bom poskusil se kaksko drugo kombinacijo ce bo pomagalo, drugace bom pac preklapljal med VLC in MCE.

Pa se to, rama imam 2gb in ko gledam CPU in ram usage imam pri gledanju IPTV kot sem reklen nekje 15-35% rama pa imam cca. 1gb prosto a se vedno mi racunalnik neki sari po disku vsake par sekund, kot bi zapisoval...a je to mogoce "shranjanje" IPTV programov/singala ali kaj vem kaj zaradi timeshift funkcije?
Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

zavajon ::

Morda si naložil malo preveč kodekov. Tako CCCP kot Shark007 vsebujeta FFDshow, pa najbrž tudi druge kodeke. V bistvu bi bilo dovolj naložiti Shark007 in CoreAVC. CPU usage ti nabije najbrž zato, ker ti uporablja kateri drugi DXVA dekoder namesto CoreAVC. Značilnost CoreAVC je namreč ta, da v primerjavi z ostalimi kuri dosti manj CPU, kar pa plača s kvaliteto. Ampak za Atom je žal ta dekoder edini uporaben (do sedaj), vsi drugi porabijo preveč resursov, tako da predvajanje HD šteka.

Pa VLC ne zna uporabljati zunanjih DXVA dekoderjev. Od verzije 1.1 naprej ima svojega. Ki pa v tej verziji ni delal, ne vem pa, če so ga do zdaj popravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Primoz78 ::

Mogoce sem mal narobe napisal, ko sem probal vse te kodeke sem vsakega posebej probal in potem deinštaliral tako da ni bilo v teku naenkrat vec kodekov. Meni trenutno dela vse super edino podnapisov ni to je to.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zavajon ::

Ja, tukaj piše nekaj o tem, da so v WMC pri DXVA podnapisi problem.

Primoz78 ::

@zavoj thx za link, sicer neki sem nasel tukaj pa bom probal, ceprav avtor pise, da CPU usage se ni spremenil...bom sprobal pa da vidimo...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zavajon ::

Če imaš Atoma, dvomim da ti bo DXVA decoder od FFDshow dobro delal. Vsaj meni ne, kakor niti noben drugi razen coreAVC. Saj delajo, ampak filmi ne tečejo tekoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plošča ASUS AT5IONT-I

Oddelek: Strojna oprema
242136 (1216) zavajon
»

ATOM aka Varčni vrag PC. :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
425053 (3523) floyd1
»

HTPC kupiti ali sestaviti

Oddelek: Kaj kupiti
172380 (2025) bb007
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612385 (9093) CoreySteel
»

Gradim zmogljiv HTPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519082 (7117) AvtoR

Več podobnih tem