» »

HTPC

HTPC

««
6 / 6
»
»»

Slopek ::

sem izbral to ohišje z zunanjim napajanjem http://www.lc-power.com/index.php?id=24...
in to matično https://www.mimovrste.com/osnovne-plosc...
dodal bom še 4gb rama, svoj 60gb ssd, dvd enoto in wifi kartico...to, bo pa potem vse

Payk ::

Pozdrav, eno vprašanje.

Je naprimer za tole matično v postu od logi-ja dovolj dober tale ram Kingston 4GB 204-Pin DDR3 SO-DIMM DDR3 1600, oz ali je primeren?

Hvala.

Payk ::

Še eno vprašanje.

Remote controller (dalinjec).
Kakšne so kaj opcije.
Sedaj imam na rasppi kar remote od televizije (LG-simplink).

Pithlit ::

Ram bo delal, lahko pa prišparaš pa kupiš 1333MHz (kar plata podpira), ne rabiš 1600.
Life is as complicated as we make it...

BorutK-73 ::

Payk je izjavil:

Še eno vprašanje.

Remote controller (dalinjec).
Kakšne so kaj opcije.
Sedaj imam na rasppi kar remote od televizije (LG-simplink).

Jaz imam to za htpc

http://www.amazon.co.uk/DIGIFLEX-Comput...

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Jaz imam Measy RC11 (zato ker včasih tipkovnica tud prav pride).

 Measy RC11

Measy RC11

Life is as complicated as we make it...

Payk ::

super, hvala

delfinus ::

Microsoft MCE remote uporabljam ze leta. Deluje vse kar potrebujem kontrole pod HTPCjem. Sploh Kodi in green button start za Kodi je kar nuja.



lp, d.

Goody ::

Payk je izjavil:

Še eno vprašanje.

Remote controller (dalinjec).
Kakšne so kaj opcije.
Sedaj imam na rasppi kar remote od televizije (LG-simplink).


samo tole: https://play.google.com/store/apps/deta...

Meni boljše kot vsak daljinc.

BorutK-73 ::

Meni pa Kodi ne potegne. Ne moreš nastavljat podnapisov če niso sinhronizirani(ali avdio), playlista, boomarks.. Pot player ima vse to in še več.
Kodi je super če ga imaš kot smart tv za youtube in net dodatke, za filme in serije pa ni (tu ni štejem dvd in bluray-e).

delfinus ::

Hoj Borut. Ne razumem, ce podnapisi niso sihronizirani? Pod Kodijem si lahko instaliras Add-on npr. zame najboljsi Subscene.com in ti jih avtomaticno potegne dol. Sam lahko izberes podnapis za poljubno verzijo filma. Sploh ni potrebe, da bi podnapise sinhroniziral rocno. Sicer pa se pod Kodijem in se prej XBMC lahko stela tudi zamik, ce je sploh se kaksna potreba.

lp, d.

Goody ::

BorutK-73 je izjavil:

Meni pa Kodi ne potegne. Ne moreš nastavljat podnapisov če niso sinhronizirani(ali avdio), playlista, boomarks.. Pot player ima vse to in še več.
Kodi je super če ga imaš kot smart tv za youtube in net dodatke, za filme in serije pa ni (tu ni štejem dvd in bluray-e).



Kaj??? Seveda lahko vse delaš na Kodiju, imaš miljone addonov...Sam si sploh ne downloadam več filmov, serij, gledam kar preko add-ona Genesis. Za podnapise imaš kar nekaj add-onov, si jih nastaviš (jezik, opcije) in ti jih pri vsakem filmu avtomatsko doda. Gledanje izgleda takole: izbereš kaj hočeš gledati (search ali scroll down po mnogih menijih (najbolje ocenjeno, najnovejše, trenutno v kinu, ljudje gledajo....)), klikneš in gledaš (seveda če želiš s podnapisi, ki se avtomatsko dodajo...Seveda pa lahko gledaš tudi klasično - posneto kar imaš na disku (tudi pri tem ti lahko avtomatično poišče in doda podnapise (če ti slučajno ne najde podnapisa, ki je sinhroniziran s filmom, lahko narediš tudi to. Seveda si lahko tudi narediš playlisto, bookmarkse, favouritse.

BorutK-73 ::

Sem vedel da bom par oseb razburil:D.
V primerjavi z Pot playerjem mi je Pot bolj enostaven in že poznam vse bljižnice za tipkovnico. Ga še kdaj pa kdaj potestiram, ampak na sploh mi ni všeč za kar jaz uporabljam htpc, youtube in twitch raje gledam na 7" tablici.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Kakšna bi bila sestava za najcenejši HTPC s podporo prihajajočih 4K polnih blurayev. Pasivna grafika in mogoče pasivno hlajen proc. Predpostvimo, da bo vanj vgrajena 4K bluray enota.

ncc2000 ::

HDMI 2.0 in pasiva zaenkrat še ne gresta skupaj, kolikor je meni poznano

Anney ::

Torej zadeva še ni dovolj zrela. Počakajmo.

njyngs ::

Tisti, ki imate HTPC: imate nastavljen Login, ko se HTPC zbudi iz spanja oz. ga zaženete?

Sprašujem zato, ker bi želel HTPC imeti priklopljen na internet z dodanim Teamviewer dostopom in ne bi rad puščal mašine brez logina. Je pa sitno vpisovanje gesla vsakič, ko ga zbudiš iz spanja. Kako rešujete ta first world problem? Brez gesla, z geslom ali kako drugače?

Pithlit ::

Ummm kaj pa imaš takega na HTPC-ju da bi rabil z geslom imet zadevo zazihrano (in zakaj)?
Life is as complicated as we make it...

facepalm ::

verjetno webcam:)))

njyngs ::

Pithlit je izjavil:

Ummm kaj pa imaš takega na HTPC-ju da bi rabil z geslom imet zadevo zazihrano (in zakaj)?

U got to be kidding me. Dostop do NAS-a in in celotne mreže?

Pithlit ::

Zakaj bi te kdo zajebaval? Moj HTPC nima dostopa (no ima mrežnega, ampak je fw vmes). Če se na neko geslo zanašaš zaradi varnosti "celotne mreže in NAS-a" zadaj... počneš nekaj narobe. Da imaš prek HTPC-ja odprt dostop do vsega je tudi malenkost mimo.
Life is as complicated as we make it...

njyngs ::

LEL. Eh... pozabi.

Netrunner ::

Mogoče kdo ve, če se da kje dobiti kakšno htpc ohišje za micro atx plate za neko normalno ceno? ...kar sem gledal so vse od 70€ naprej ?

Pithlit ::

?

Za mATX imaš pa ja malo morje ohišij. Lahko se pa malo potrudiš in narediš svoje... oz. prirediš kaj drugega. Osebno mi je HTPC ena taka fajn prilika za 'igranje' ko imaš dve možnosti:
1.- Narediš/kupiš/prirediš ohišje ki se lahko 'pokaže'.
2.- HTPC nekam skriješ (recimo za televizor).

Prva možnost pride hudo prav ko/če uporabiš kak DVD/BR pogon, druga pa ko pogona ne rabiš (in ti torej ni treba imet 'fizičnega' dostopa).

But that's just me.
Life is as complicated as we make it...

Netrunner ::

hja .. saj imaš prav. V bistvu nobenega pogona ne potrebujem, tako da ni potrebe da je na vidnem mestu. Bi pa rad stlačil med dve polici kjer je višina 17cm, kar je premalo da bi dal klasično ohišje ležeče noter. Bi moral sam nekaj zložit skupaj če bi imel voljo in smisel :)

Pithlit ::

Probaj kje kako optiplex ohišje al pa kaj podobnega (slim desktop case) najt.

 VHS

VHS


Tole je nastalo eno popoldne par let nazaj. MicroATX plata (23*17cm), 3,5" HDD, DVD-RW (pač, DVD-jev ne mislim metat stran...), placa je še za en disk/ssd... poganja vse skup en PicoPSU. On/off knof dela, "record" knof je reset, nisem pa bla zgruntat kako na hitro usposobit "eject" knof da bi DVD 'odprlo'... pa sem pol nardila tko da se sam loputo na rahlo pritisne pa zadeva odpre. V glavnem zadeva deluje. Kdor zadevo celo prepozna kot VHS player se mi pa malo smeje da imam tolk zastarelo stvar pod televizorjem (niso pa redki tisti ki sploh ne vejo kaj ta stvar je - oz. je bila).
Life is as complicated as we make it...

BorutK-73 ::

Moj VHS je še sedaj priklopljen na tv, čeprav na elektriki ni bil že par let. Mladina ne ve kaj je scart, kaj šele vhs.

Spajky ::

Moj VHS/DVD je še vedno v uporabi (crknila mehanika VCR); služi za expres menjanje TV kanalov, ker je TV telekomanda fuč ter za Xvid ogled dokumentarcev iz YT ... dokler ne crkne pošteno ali ne morem popravit, ne menjam >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Netrunner ::

Sem preiskal po dolgem in počez za kakšno ustrezno ohišje vendar brez uspeha. No vsaj za normalno ceno ga nisem dobil. Pa glede na to da PC ne rabi biti viden, mi je vseeno kako izgleda, samo tista max višina 16cm me ovira. Kakorkoli... mogoče kdo ve če se da kje dobit samo kakšno "ogrodje" z nastavkom za matično in napajalnik in mogoče kak disk .. brez celotne škatle ? .. tako da bi lahko vse skupaj brez večjega napora dal v kakšen lesen zaboj narejen po meri.

Če ne bo druge bom eno staro ohišje razrezal in nekako prilagodil svojim potrebam... samo nimam volje in znanja za take zadeve :)
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plošča ASUS AT5IONT-I

Oddelek: Strojna oprema
242148 (1228) zavajon
»

ATOM aka Varčni vrag PC. :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
425081 (3551) floyd1
»

HTPC kupiti ali sestaviti

Oddelek: Kaj kupiti
172387 (2032) bb007
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612456 (9164) CoreySteel
»

Gradim zmogljiv HTPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519122 (7157) AvtoR

Več podobnih tem