» »

Ojacevalec namesto glasbenega stolpa

Ojacevalec namesto glasbenega stolpa

cesnja ::

Imam nekaj let star glasbeni stolp Philips MCM760. Jakosti zvocnikov nikoli ne izkoristim do konca. Problem je, da je ventilator glasbenega stolpa pri normalni uporabi precej glasnejsi od zvocnikov, zato bi stolp zamenjal za preprost ojacevalnik. Zvok poslusam iz racunalnika, tako da ne rabim CD predvajalnika ali kasetnika.
Malo sem gledal ponudbe, pa je v Sloveniji za malo denarja zelo skopa ponudba. Na nemskem amazonu sem nasel tole: klik. So se neke cenejse zadeve, a jih ne posiljajo v Slovenijo.
Je za tak denar to dobra izbira, obstajajo boljse alternative?

Hvala in lep pozdrav.

...:TOMI:... ::

Najbolje, da ohranis obsojeci stolp pa samo dogradis en upor, ki bo znizal obrate ventilatorja.

Ce rabis samo za normalno glasnost, in je noter vgrajen recimo cip D klase, potem se to ne greje kaj dosti in v bistvu ventilatorja sploh ne rabis.

Lahko pa tudi odklopis ventilator, samo pazi, da ne bos pretiraval in ga obtemenjeval.
Tomi

Scorpia ::

Ce gre za starejsi stolp, je ventilator lahko samo obrabljen. Za par evrov ga zamenjas ali pa das boljsega/tisjega, pa je mir.
////

cesnja ::

Hm, nazadnje, ko sem odpiral ta stolp, mi do ventilatorja ni uspelo priti. Ventilator je bil pa vedno glasen, samo prej ni bilo tako ocitno, ker je bila desktop kista se glasnejsa. Zadnje case pa uporabljam samo prenosnik, ki vecinoma ventilatorja sploh nima prizganega, posledicno me je ta glasbeni stolp zacel precej motiti.
Drugace pa hvala za predloge, bom enkrat malo podrl zadevo in pogledal, kaj je notri.

Heisenberg ::

cenejša varianta je potem da najdeš kak rabljen glasbeni stolp, mogoče se komu od sorodnikov doma valja, pa zamenjaš za kos potice.

radmannsdorf ::

te mini ojačevalce ful hvalijo. http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=...
mal si poglej na youtube. je zanimivo, pa za drobiž. če boš naročal, glej da bo zraven še napajalnik ;)

cekr ::

Od kdaj pa dajejo v glasbene stolpe ventilator?
Mora bit pa res šrot zadeva.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cesnja ::

Danes sem odprl zadevo. Za 60mm ventilatorckom je precej velik heatsink, na njem pa nekaj tranzistorjev. Odklopa ventilatorja ne bi reskiral. Sem pa gledal cene nadomestnih, pa so v Sloveniji priblizno enako dragi kot tisti mini amp(i). Ce bi pa vlozil malo vec denarja, bi pa dobil marginalno boljsi amp, kot sem ga linkal v prvotnem vprasanju. A res nihce nima izkusenj s tistim?

SimplTech ::

Sigurno je bolje pogledati za kakšnim T-AMPom, SMSL ki si ga našel sam je skoraj overkill. Lahko začneš pri kakšni cenejši stvari: link

Za 55 EUR dobiš komplet ojačevalca in 12v napajalnika. Imaš po YT kup testov in si lahko sam ustvariš mnenje (YT test). Lahko pogledaš še na Ebay za SMSL, Topping, Muse in Sure ojačevalce. Se pa prej splača malo prebrati tale blog o T-AMPih: link

P.S. Nekaj govora je bilo o podobnih ojačevalcih tukaj na S-T v razdelku Zvok in slika - malo razišči.

vilonja ::

Če te ni strah rabljeno kupovati, mogoče poglej kaj na bolhi.
npr. http://www.bolha.com/avdio-in-video/avd...

Tole je kar zanimiva cena. Trenutno imam enaki ojačevalec doma ter poganja qa3050 zvočnike. Drugače pa tale t amp tudi ni slab.
Poglej mogoče še za kakšnim dacom če glasbo predvajaš s prenosnika.
hifimediy ima dobre stvari


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
222945 (2189) CMpunk
»

Kakšen ojačevalec-gostilna

Oddelek: Zvok in slika
303199 (1736) CMpunk
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
436807 (6523) 2x'=2
»

Izboljšanje kvalitete zvoka

Oddelek: Zvok in slika
243666 (3166) goblinsly
»

Glasbeni stolp [nakup]

Oddelek: Kaj kupiti
143089 (2718) 5er-->

Več podobnih tem