» »

PS3 - Težave z grafiko

PS3 - Težave z grafiko

Dr_Andy ::

brat je igral moj ps3 in je zgleda nekam zašou al pa se mu je neki napisal in ker ne zna angleško mi je zaje*** grafiko. Sedaj je vse povečano in pisava je motna. Povedal je da je pisalo neki z HDMI.... Kaj naj naredim?




Hvala

LuGi ::

Povrni tovarniske nastavitve

St235 ::

Najprej probaj samo resitirat video nastavitve.
Pri zagonu PS3 drži tipko power približno 5sekund. Dokler parkrat ne zapiska. To bi moralo 99% rešit problem. Zgornji tutorial mislim, da ne dela več na verzijah višje od 3.42. nisem pa probal. PRedvsem pa z tem tutorialom lahko sesuješ vse podatke, ki so na HDD (save games in podobno) kot tudi vse userje, če ne veš kaj delaš.

Dr_Andy ::

lakotnik hvala ti full! use sm porihtu!

galu ::

Mam en problem... Meni PS3 pri enih igrah noče delat na 1080p, pa čeprav tv (SAMSUNG C750 46"), valda da podpira 1080p. PS tudi zazna, da moj TV podpira to resolucijo, ampak je skoraj nikoli ne uporabi... Npr. v GTA IV gre v 720p, pa vem da je igra narejena tudi v 1080p, ker na xboxu pa gre 1080p..
V video settings sem probal dati samo 1080p, pa ostale resolucije disejblat, pa ne morem disejlblat 540p, ker ima 'zamrznjeno' kljukico, al kako naj rečem... Pač 540p mora vedno biti enejblan med drugimi.. Berem po netu, in je tega ogromno, pa baje ni HDMI kabel problem (so ljudje probali z 10$ kablom in z 200$ kablom, pa ni razlike).
A ve kdo mogoče kaj narediti?

lp
Tako to gre.

St235 ::

Velika večina iger za ps3 deluje v 720p, če sem odkrit ti takole z glave ne znam poveat niti ene ki bi delala na 1080p. Poglej na zadnjo stran škatle. Nekje na spodnjem delu so okvirčki, ki povejo iz katere regije je igra, pa za koliko igralcev je, itd. Tam je tudi okvirček, ki pove v kateri resoluciji bo laufala igra.

Konkretno za GTA ti lahko povem, da tako na Xboxu laufa 720p, tako, da če si jo videl na 1080p je bilo to samo in le preko vklopljene funkciej upscaling, ki jo lahko priklopiš tudi na ps3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

galu ::

Aha, in kje lahko ta upscaling vklopim na PS3?
Tako to gre.

Berserker ::

Recimo MAG, FF13, Gow 3 imajo možnost predvajat 1080p. GTA4 je na ps3 480 ali 540p nikakor pa ne 720p pa FPS izjemno poskakuje.

techfreak :) ::

Na GTA VI škatli za Xbox piše HDTV 720p/1080i/1080p.

St235 ::

tr33k ne vem od kje ti informacije o 480 ali 540p, ker gtaIV native rezolucija je 720p. Na škatli so navedene vse tri resolucije, ampak zgornji dve doseže samo z upscalingom, ker pa nekako nima veze, ker gre za umetno dviganje ločljivosti.

Bistvena pri špilih je native resolucija v kateri je špil delan in teh praktično ni 1080. Tudi FF13 ima native roslucijo 720p. Za ostal idve pa ne vem ker jih njimam doma, po hitrem google pregledu sta obe native 720p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Berserker ::

Najbrž bo potem res tako, nekdo mi je o tem pravil, očitno se je zmotil. Upam da bo vsaj GT5 delal v 1080p, obljubljali naj bi tudi 60FPS.

galu ::

Fajn, super, sam mi lahko kdo pove, kako se vklopi upscaling???:D
Tako to gre.

techfreak :) ::

Ni upscaling avtomatično vključen? Pač če imaš na konzoli nastavljeno na 1080p ti verjetno igra sama ugotovi in upscale-a.

galu ::

Monitor zazna 720p... Tko da zgleda da ni vključen.
Tako to gre.

St235 ::

nekje v nastavitvah, bom pogledal ko pridem domov in javim. al je v video al pa v system settings.

galu ::

Ok hvala. :)

P.S. sam še 1 vprašanje... A lahko uporabiš tiste PSN points, kupljene v DE, v SLO?
Tako to gre.

Berserker ::

Če imaš eng acc kupuj izključno samo tiste iz anglije ali pa preko 3D svet(čeprav so nategunsko dragi). V slo trgovinah še nisem zasledil teh točk.

St235 ::

Nisem sicer imel prilike sprobat, ampak na vseh karticah je v kotu oznaka države in piše "ime države" only. Tako, da je velika verjetnost, da NE dela. Delajo pa na slovenskem psn storu brez težav vse kreditne kartice.

galu ::

Aha, ok, najlepša hvala. :)
Tako to gre.

opeter ::

Kako pa prideš v slovensko trgovino?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Berserker ::

Mene nekaj še zanima, imam Halo reach, kupljenega iz mullerja in je nemška verzija. A bodo kaj komplikacije med verzijami če si z M$ točkami nabavim prihajajoč pack ?

St235 ::

@opeter: Narediš nov account na katerem zbereš državo Slovenija

@Tr33k: malce faljena tema, samo načeloma med igrami kupljenimi znotraj EU ni problemov z dodatki. Vsaj na PS3 je tako. Z xbox me pa niti ne zanima >:D

Berserker ::

Vem da je offtopic ampak trenutno se ravno pogovarjate o podobni temi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS3 vs. Xbox 360 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Konzole
478265548 (11786) Larisabrownb
»

Ps3 slaba grafika (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
597209 (5364) galu
»

PS3 problem z 1080p resolucijo

Oddelek: Konzole
6956 (744) St235
»

Naslednika PS3 in Xbox 360 prihajata šele leta 2014? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
9025098 (23022) revvs
»

Sony napoveduje pomanjkanje PS3

Oddelek: Novice / Igre
377953 (6693) Tr0n

Več podobnih tem