» »

Microsoft napovedal sodelovanje s Facebookom pri iskanju

Microsoft napovedal sodelovanje s Facebookom pri iskanju

CNet - Navzočnost Facebooka na vseh ravneh internetnega življenja se preliva tudi v iskanje po spletu, saj je Microsoft napovedal, da bo sodeloval s Facebookom pri izpisovanju iskalnih zadetkov na svojem Bingu. Uporabniki bodo kmalu dobili možnost prebiranja rezultatov iskanja, ki bodo vsebovali tudi teme, skupine, interese, pojme in drugo, kar bodo njihovi prijatelji na Facebooku označili s klikom na gumb Všeč mi je (Like). Novost so predstavili danes ponoči po evropskem času na Microsoftovi izpostavi v Silicijevi dolini. Podjetji pravita, da bodo rezultati iskanja na ta način kakovostnejši, saj bomo dobili predloge, ki so všeč tudi prijateljem in torej morajo biti dobri. No, ja ...

Microsoft bo začel storitev uporabnikov ponujati še danes, seveda ne vsem hkrati, je dejal Bingov vodja Yusuf Mehdi. Uporabniki z aktivirano funkcijo bodo videli okence v desnem zgornjem kotu strani, kjer bodo lahko povezali svoj profil na Bingu s tistim na Facebooku. To naj ne bi bilo vsiljivo, saj bo po petih obiskih strani okence izginilo in bo potrebno za navezavo računov pokukati v nastavitve. Mehdi in Facebookov Mark Zuckerberg sta zagotovila, da Bing ne pošilja rezultatov iskanja in ključnih besed nazaj na Facebook, ki torej teh podatkov o uporabniku naj ne bi imel.

Spomnimo, da je Microsoft leta 2007 v Facebook vložil 240 milijonov dolarjev in da podjetji vse od takrat sodelujeta. Bingov pogon skrbi za iskanje po Facebooku, Microsoft je prodajal oglasni prostor na Facebooku in Bing Maps je povezan s Facebook Places. Zuckerberg je sicer dejal, da lahko v prihodnosti podobno sodelovanje pričakujemo tudi z drugimi iskalniki.

18 komentarjev

CyberPunk ::

Podjetji pravita, da bodo rezultati iskanja na ta način kakovostnejši, saj bomo dobili predloge, ki so všeč tudi prijateljem in torej morajo biti dobri


Kakor za koga. Po mojih izkušnjah sodeč (če se zgolj na Facebook omejim) imam s svojimi prijatelji čisto različne interese in "like". V realnosti je seveda drugače. Go figure.
Načeloma pa ne povezujem accountov med sabo (razen če je res kakšna dodana vrednost od tega - npr. paper.li+twitter), tako da bo za GMXovim forsiranjem FB povezave tudi ta ostala zaprašena (vsaj pri meni).

smash ::

na vse načine se upiram uporabi facebooka, pa vendar se mi dozdeva, da bom na koncu le moral podleči in si ustvariti profil :)

Bistri007 ::

Sem prebral eno novico zjutraj in pravi, da se Zuck boji Googla - ker hoče Google postati konkurenca FB - tj. povečati čas, ki ga ljudje preživijo na Googlovih straneh.

Dva protigooglovca skleneta pakt. Sicer pa ima MSFT nekaj lastniškega deleža v FB.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

lebang1 ::

Naj facebook raje ostane kjer je, že tako je preveč nadležen in vsiljiv.

Tody ::

To da hoče google da ostanemo na njegovih straneh je tak bulshit da ne more bit večji. Google vsaj za iskalnik nima te želje, saj hoče stranko čim prej napotiti na pravo spletno stran, drugače bi naredil pač imenik pa zdej brskaj na njemu in nam nabijaj minute. Če bi pa kombiniral koliko smo na gmailu, picasi, docsih, koledarju,... pa pomoje sesuje facebook tok da kr res ni.

smash ::

Tody..se ne strinjam...

1.) google seveda hoče da ostanemo čimdalj na njegovih straneh, mogoče ne na google.com, ampak tudi za google.com mu je vazno, da je stran bolj obiskana kot stran od facebooka

2.) facebook je pomojem veliko bolj obiskan kot gmail in ostale googlove strani....si predstavljam da mladina prezivi na facebooku kar nekaj ur dnevno, je kot nek messenger, ki je vedno vklopljen, medtem ko za google aplikacije tega ne moremo reči: mail vklopis, pogledas in zapres

kopernik ::

smash je izjavil:


2.) facebook je pomojem veliko bolj obiskan kot gmail in ostale googlove strani....si predstavljam da mladina prezivi na facebooku kar nekaj ur dnevno, je kot nek messenger, ki je vedno vklopljen, medtem ko za google aplikacije tega ne moremo reči: mail vklopis, pogledas in zapres


V splošnem je res, da ima folk odprt facebook cele dneve. Ampak tudi gmail se tako uporablja, jaz sam ga imam non-stop odprtega (podobno opažam tudi pri kolegih) podobno kot imam ves čas odprt thunderbird.

Tody ::

Smah razlika med obiskanostjo in časom ki ga človek prebije na strani sta dve zelo različne stvari.

CyberPunk ::

Pri meni je Facebook "vklopis, pogledas, zapres". :) Oz. zdaj se to bolj poredko, ker uporabljam en servis, ki mi na dolocene termine posilja povzetek Facebook dogajanja na mail.
Outlook, po drugi strani, pa je stalno prizgan. :D

Icematxyz ::

Kaj kočljiva fotografija z zadnjega pijančevanja se tudi pokaže zraven? Dajmo jih alkoholike!

Jst ::

na vse načine se upiram uporabi facebooka, pa vendar se mi dozdeva, da bom na koncu le moral podleči in si ustvariti profil :)


Same here.


--

Če bi Google želel, da čimveč ostanemo na njihovih straneh, potem ne bi rad "optimiziral" ves internet, začenši s svojimi kodeki, do Google Instant Search.

Google mora imeti tako ogromne datacentre po svetu... me prav zanima, koliko W se porabi za povprečen Instant Search.

Googlu je namen, da ti dostavi pri iskanju rezultate čim hitreje, da odpokaš na želeno stran, kjer je možnost, da klikneš na njihovo reklamo. Vsaj tako se "obnaša."

Drugače pa: Kaj je Googlov ultimate goal, pa lahko samo pišemo conspiracy teorije. Finančna stran je pa itak verjetno jasna vsem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bistri007 ::

Jst je izjavil:

Če bi Google želel, da čimveč ostanemo na njihovih straneh, potem ne bi rad "optimiziral" ves internet, začenši s svojimi kodeki, do Google Instant Search.

Google mora imeti tako ogromne datacentre po svetu... me prav zanima, koliko W se porabi za povprečen Instant Search.

Googlu je namen, da ti dostavi pri iskanju rezultate čim hitreje, da odpokaš na želeno stran, kjer je možnost, da klikneš na njihovo reklamo. Vsaj tako se "obnaša."

Drugače pa: Kaj je Googlov ultimate goal, pa lahko samo pišemo conspiracy teorije. Finančna stran je pa itak verjetno jasna vsem.


Da ne boš rekel, da sem si zgoraj napisane "zarote" sam izmislil, sem pogledal v zgodovino svojega mobilnika za link do članka:

Facebook partners with Microsoft to slow down Google juggernaut

Qi Lu, president of Microsoft's online services division, headlined the Wednesday press conference at which Microsoft announced a partnership with Facebook to integrate Microsoft's Bing search engine into the world's most popular social network.

Lu's presentation might lead you to believe this was mostly about Bing continuing to nibble away at Google's seemingly unshakeable 60%-plus share of the U.S. search market.

Lu, whom Microsoft lured from a senior post at Yahoo, vowed that Bing integrated into Facebook would " harness and unlock the tremendous potentials of social."

However, this partnership isn't really about Bing vs. Google. It's much more about Facebook hunkering down to repel the ambitious search giant.

Gartner tech industry analyst Ray Valdes points out that Facebook's engineering team was in lockdown mode from mid-August until last week, when the team emerged to unveil an updated Facebook Groups and several other improvements.

This skunkworks output and the Bing partnership stem directly from Facebook CEO's Mark Zuckerberg's concern about Google's relentless and continuing attempts to muscle its way into the social Web, says Valdes, who has recently spoken with Zuckerberg about this.

Lucky for Zuck, Google thus far has stumbled. It's acquisitions of microblogging site Jaiku and mobile social network Dodgeball have gone nowhere. Its ambitious, would-be Facebook-killer initiatives Google Wave and Google Buzz both fizzled -- Buzz spectacularly so. Last month, Google quietly agreed to pay $8.5 million to settle a privacy lawsuit stemming from the February launch of Buzz, the massive social network Google created overnight by automatically including Gmail users' private contacts on public Buzz profiles.

But Google is nothing if not relentless. Its resolve to get a toe hold on Facebook's turf became evident three months ago when Paul Adams, a senior user-experience designer, posted this extensive presentation, which got 300,000 page views on slideshare.net. Adams outlined what he characterized as a glaring weakness in Facebook's architecture: the inability for members to easily create multiple independent groups of friends. The implication: Google is developing a secret project that will exploit this weakness, says Valdes.

Shortly after Adams posted his slides, Zuckerberg ordered his engineers to work seven days a week in the skunkworks, says Valdes. The improvements Facebook announced last week -- and the new Bing partnership -- directly result from the gauntlet thrown down by Adams. Facebook's recent moves should be viewed as pre-emptive strikes to impede the Google juggernaut, he says.

"Facebook's no. 1 threat right now is Google," says Valdes. "So Facebook is trying to align its forces with others, in this case Microsoft, who are also trying to compete against Google."

Google has not been deterred. The search giant has recently "hired a bunch of people, repositioned management and continues to view the social Web as strategically important," says Valdes. "Rumor has it Google will roll out a major new social Web initiative over the next few weeks or months."

http://content.usatoday.com/communities...
By Byron Acohido


Glede ekonomike instant search: če ne bi imeli zadostnih kapacitet, tega ne bi bili uvedli.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

smash ::

"Rumor has it Google will roll out a major new social Web initiative over the next few weeks or months."

a kdo ve kaj o tem?

CyberPunk ::

No, danes je pa vzpostavljena še Skype+Facebook povezava. Podprto s strani nove verzije Skype (5.nekaj). Nič pretresljivega pravzaprav - newsfeed znotraj Skypea, možnost spreminjanja svojega statusa od tam, pa pregled seznama prijateljev (in seveda phonebook, ker Skype pač želi, da jih kličemo preko njih)... Le korak več kot Outlook Social Connector. Zaenkrat še ni sledu o tem, da bi bil združen messenger od Skype in Facebooka.

Iatromantis ::

smash je izjavil:

"Rumor has it Google will roll out a major new social Web initiative over the next few weeks or months."

a kdo ve kaj o tem?



buzzorkut 2 :D

Jst ::

Jaz sem poudaril, da google želi s svojimi invacijami, kot so Google Instant Search, da se hitro spokamo iz *Search* strani.

Google ima pa v planu toliko projetkov, da bi mi bilo čudno, da se ne bi vrgli še v Social Network. Na vodi v kolenu čutim, da bo z google tv in nekaj drugih projektov, vse to združeno v lep social network interface, kjer boš gledal njihove reklame in google bo služil še bolj. It's time we should begin to fear google.

Sicer pa: Mark Zuckerburg je javni hater Googla, to je menda znano. Najrajši namreč zaposluje pobegle programerje/designerje iz googla.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

smash ::

nebi se čudil, da nebi google plačeval te pobegle progamerje 2x več kot Mark Zuckerburg, samo da bi vedel, kaj se kaj dogaja pri konkurenci

mtosev ::

facebook manija je tudi Microsoft zajela. aja tudi Bill Gates je imel profil na FB:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft prenavlja Bing, da bo bolj družaben

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
176345 (5634) jype
»

Microsoft vložil patent za prikaz iskalnih rezultatov glede na sposobnosti uporabnika

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3210672 (9243) murmur
»

Google ureja cenzuro po državah

Oddelek: Novice / NWO
138273 (6754) CyberPunk
»

Bing s facebookovskim Všeč mi je

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
133826 (3139) jiga
»

Microsoft napovedal sodelovanje s Facebookom pri iskanju

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186611 (5648) mtosev

Več podobnih tem