» »

Dota 2

Dota 2

gaja02 ::

Ali mi lahko da kdo invajt. Rad bi videl kaj se tukaj dogaja.
LP. Pavel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaja02 ()

celada ::

steam nick daj pa ti pošljem enega

erunno ::

A ni itak Eul (izvirni avtor dote) bil zraven pri Hon?

Dota2 pa je še precej nespolirana imo.

Lonsarg ::

Pri HoN je bil zunanji sodelavec kolko tocno jim je naredil ne vem. Pri Doti2 je pa vpdja cele svoje skupine k to dela.

erunno ::

Sepravi podobnk kot Guinoso pred njim, ki je šel ko je končal svoje delo na Dota Allstars v Riot (skupaj vodjem Dota Allstars comunitiy Pendragonom) in z njimi ustvaril LoL.

gaja02 ::

Moj steam nick je : gaja02

Latex ::

erunno je izjavil:

A ni itak Eul (izvirni avtor dote) bil zraven pri Hon?

Dota2 pa je še precej nespolirana imo.


Kko misliš nespolirana? Že zdaj je daleč pred konkurenco, proti recimo LoL ni primerjave.

VoidRay ::

lol se vedno igra veliko vec ljudi.

DrYuri ::

Ker je free in igra je že zunaj :D Ljudje so tudi navajeni in se jim ne da na novo učiti skillov, itemov... Moram pa reči, da mi je dota dosti bolj zanimiva, kot lol. Ne vem a sem se lola naveličal ali je res bolj zanimiva dota :)

Guzzy ::

Nemoreš rečt da je dota bolj spolirana od lola, ker je lol zunaj že kar dolgo...

Lonsarg ::

Dota2 sem sel po dolgem casu scekirat, ce so zrihtal dinamiko igre, pa me se vedno moti par stvari, ampak je zadeva ze zadovoljiva, pred pol leta je blo se srot. Tak da ocitno bom saltal iz LOL na doto2, itak mam za faktor 100 vec izkusenj iz dota1 kot iz lol:)

Bananovec ::

Zanimivo, da je tale stvar beta in ima vseeno +100k folka online. SPloh za tako zadevo, kjer ni prave kontrole. Meh, saj še bodo porihtal (saj to je vendar Valve), vendar trenutno špil ni za kaj drugega kot pa občasen zagon (in pa seveda služenja denarja).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Superboyy ::

Latex je izjavil:

erunno je izjavil:

A ni itak Eul (izvirni avtor dote) bil zraven pri Hon?

Dota2 pa je še precej nespolirana imo.


Kko misliš nespolirana? Že zdaj je daleč pred konkurenco, proti recimo LoL ni primerjave.



Tole se mi je ze dvakrat zgodil v ~10 igrah kokr sm do zdej spilu.

Ni ingame statistik kokr npr tole:
https://dotabuff.com/players/91895497

Ni player ratinga.
Nimaš hitrih statsov za ostale playerje (v honu maš tooltip v katerem ti pokaže zadnjih neki iger in ostale statse).
Nimaš prave hold komande in morš skoz spammat stop/hold/move, ker ti drugač autoattacka creepwave.
Stasha ne morš odpret razn, če kupiš 10 branchov in jih potem prodaš.
Ne kombinira ti itemov kot v honu -> maš poln inventory pa si dostaviš 2 itema, k ti manjkata za finiš enega itema, pa še en dodaten item, ti vse skombinira v hero inventory, pr doti morš pa iteme na tla metat in pobirat.
Ni concede vota.
Ni postgame screena s chatom.
Picking zaslon je bedno narjen (po abecedi razporejeni heroji, namest en tak grid kokr npr v honu).

Par stvari, k sm jih na hitr opazu.

dottor ::

Če rabi kdo invite za doto2 imam ene 4 viška. Steam nickname (najrajši link do accounta) na ZS.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

DrYuri ::

seveda maš grid view (pritisn CTRL) :) drugače pa ne moreš teh stvari obravnavat kot minuse ker igra še ni zunaj in je le beta... Če tega ne bojo porihtal pa bo ratu minus.

Superboyy ::

No, samo v odgovor kaj še ni spolirano :)

DrYuri ::

aja to pa itak :)

koyotee ::

Superboyy je izjavil:

Latex je izjavil:

erunno je izjavil:

A ni itak Eul (izvirni avtor dote) bil zraven pri Hon?

Dota2 pa je še precej nespolirana imo.


Kko misliš nespolirana? Že zdaj je daleč pred konkurenco, proti recimo LoL ni primerjave.



Tole se mi je ze dvakrat zgodil v ~10 igrah kokr sm do zdej spilu.

Ni ingame statistik kokr npr tole:
https://dotabuff.com/players/91895497

Ni player ratinga.
Nimaš hitrih statsov za ostale playerje (v honu maš tooltip v katerem ti pokaže zadnjih neki iger in ostale statse).
Nimaš prave hold komande in morš skoz spammat stop/hold/move, ker ti drugač autoattacka creepwave.
Stasha ne morš odpret razn, če kupiš 10 branchov in jih potem prodaš.
Ne kombinira ti itemov kot v honu -> maš poln inventory pa si dostaviš 2 itema, k ti manjkata za finiš enega itema, pa še en dodaten item, ti vse skombinira v hero inventory, pr doti morš pa iteme na tla metat in pobirat.
Ni concede vota.
Ni postgame screena s chatom.
Picking zaslon je bedno narjen (po abecedi razporejeni heroji, namest en tak grid kokr npr v honu).

Par stvari, k sm jih na hitr opazu.


autoattack je za noobe, drugače se ga lahko izklopi ;)

šele zdej vidm, koliko nebuloz je v tvojem postu
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Guzzy ::

"Nimaš prave hold komande in morš skoz spammat stop/hold/move, ker ti drugač autoattacka creepwave."

to je pač dota in tega se je treba navadit.

"Stasha ne morš odpret razn, če kupiš 10 branchov in jih potem prodaš."
Kaj?

"Ne kombinira ti itemov kot v honu -> maš poln inventory pa si dostaviš 2 itema, k ti manjkata za finiš enega itema, pa še en dodaten item, ti vse skombinira v hero inventory, pr doti morš pa iteme na tla metat in pobirat."

Ja pa ti, daje ti v stash in ti takoj sestavi ko zazna potrebne iteme za sestavo.

Superboyy ::

Guzzy je izjavil:


"Stasha ne morš odpret razn, če kupiš 10 branchov in jih potem prodaš."
Kaj?


Kako premakneš item iz inventorija v, do sedaj prazen, stash?

koyotee ::

pametnjakovič, to bo zate http://www.youtube.com/results?search_q...
če ti še kaj ne bo jasno, pa vprašaj ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Superboyy ::

Aja, ker sprašujem stvari, ki jih ne vem, sem pametnjakovič?

Guzzy ::

Ne rabiš, razen če misliš item prestavit v stash ko si drugje kot v bazi, tega pa nemoreš.

kris32 ::

Mam se 3 invite če ker rabi. Pa dodejte me v na steamu da gremo kako užgat premal slovencev špila doto 2 :P. So vsi na lolu zgleda haha :P

Moj steam: KrisAlmighty

koyotee ::

Superboyy je izjavil:

Aja, ker sprašujem stvari, ki jih ne vem, sem pametnjakovič?


ti trdiš nekaj, kar sploh ni res, ker ne poznaš igre.
primerjaš doto s honom, kar je totalni nesmisel.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tr0n ::

Jaz sem tudi zacel malce studirat zadevo (wiki, guidi, ytube in boti). Look forward to feeding soon!

nuclear ::



mam 7 invajtov, če kdo rabi.

steam: roflmaogod
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

freesty ::

Imam 12 invajtov, ce kdo rabi :>
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

dope1337 ::

freesty je izjavil:

Imam 12 invajtov, ce kdo rabi :>


ditto
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

koyotee ::

Proti lolu? Dota2 ima bazo igralcev še iz dota1, tako da...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Lonsarg ::

Ja res je, pri LOLu so bolj generalizirali vse spele, da se večkrat ponavljajo, pri doti imaš pa veliko čistih unikatov ki popolnoma spremenijo celo igro. Tako da je od posameznega timinga določenga spela lahko odločen cel fight. Men to veliko bolj ustreza, pa tut carji so, da so tok balanciral zadevo pri doti, kjub tako hudim spelom. Je pa dota večkrat odločena lahko že zaradi picka in ne samo igre, sploh potem, ko je še bolj profi igra, ravno zaradi istega razloga.

DrYuri ::

ja res je, na teh mega low level igrah k js igram itak vsi hočjo sam carryje jemat haha. Všeč mi je tut to, da ni "supportov" v taki obliki k pr lolu ki v lolu nimajo praktično nič za prispevat v obliki dmga. dota supporti so pa mega fun za špilat, se mi zdi da so supporti v doti nekak podobni AP champom v lolu, se bl na spelle zanašajo kot na right clickanje.

koyotee ::

js mam lino nadrkano :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Lonsarg ::

Jaz pa Acient Apparition, res zanimiv heroj:)

Tr0n ::

Poznat moras vse herote, ne samo enega, ker potem lazje izberes pravi counter in buildas iteme, ki so najbolj primerni glede na nasprotnikove herote in iteme v doloceni fazi igre. Seveda pa za to rabis ogromno casa. Pri 96 herotih (ob releasu jih bo 110) je to kar velik zalogaj. :)

Sicer nisem igral LoL, ampak kolko vem nima moznosti deny-jev in nima courierja? Se ena stopnja kompleksnosti vec pri DotA2 vs. LoL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

koyotee ::

lol je brezglavo klikanje, kdo bo prvi... pri doti pa ima naprimer skoraj vsak predmet nek spell, ability. ne tko kot v lolu ko je 3/4 zadev passive, pac za noobe
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tr0n ::

Pri Doti je tudi kar nekaj pasivnih skillov, imas pa zato precej vec aktivnih itemov, ki so instrumentalni za zmago (blink dagger, BKB etc.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Lonsarg ::

Pa saj pri LOLu moraš tudi znati zadeve, tudi gre za strategijo, sam je fokus na hitrem akcijskem mišljenju. Tak da meni sta oba všeč konec koncev. Sam če vem pri doti iz dote1 vse spele napamet se seveda ne bom matral z LOL, enostavno ne da se mi vse heroje po vsaj enkrat špilat.

Ciklamen ::

Lol, koyotee ti si sam en noob. Poglej si kakšno prvenstvo LoLa, kjer igrajo top ekipe (IEM Katowice prihaja v naslednjih dneh - 18 januar mislim da se začne), pa poglej kako ekipe igrajo, kakšna koordinacija, kje uporabljati spelle, na komu jih uporabljati itd.

Vem, igram Dota2 (zelo amatersko sicer) in LoL. Reči, da je LoL za noobe je laično in zelo nepoznavalno. Dota 2 kljub temu da je isto MOBA, je kar različna od LoLa, že pri pickih (kot je nekdo zgoraj izpostavil) je razlika, ker nimaš takozvanih standardnih supportov kot pri LoLu.

Nekdo ima rad Dota2 nekdo LoL, reči lolomfgbbqhaxl33tdota2roxlolstinx je pa zelo "neprofesionalno" :)
- End of the Post ->

m0f0x ::

Dota 2 beta keyi se mi nabirajo. Dajte vaše maile, da vam pošljem
 Beta čaka

Beta čaka

freesty ::

Lahko pa mi senkas en MNC vidim, da imas viska:>
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

NightHawk ::

A so ze dal Phoenixa v doto2? Ker pred tem je brezveze da začnem :P

DamnYall ::

freesty je izjavil:

Lahko pa mi senkas en MNC vidim, da imas viska:>

Sej je f2p..

ronaldo ::

Potreboval bi 2 beta keya. Account name: ilovemaja in glai
Hvala lepa :)

ronaldo ::

ronaldo je izjavil:

Potreboval bi 2 beta keya. Account name: ilovemaja in glai
Hvala lepa :)


Napacno napisal uporabniska imena. zelel bi invite na to ime: aksim9
Hvala.

Poldi112 ::

koyotee je izjavil:

Proti lolu? Dota2 ima bazo igralcev še iz dota1, tako da...


Ima in nima. Jaz sem jo res nestrpno čakal, in ko sem jo videl sem bil totalno razočaran. Slabša kot stara. Enako kolega. Tako da sva žal ostala na lol. Mogoče čez kakšno leto spet probam, da vidim, če je postalo uporabno. Do takrat bom pa pogrešal Mortred :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

arjan_t ::

Poldi112 je izjavil:

Slabša kot stara.


v čem slabša?

Ciklamen ::

No naj še jaz povem svojo izkušnjo z Dota2 v primerjavi z ostalimi igrami (predvsem LoL).

Igra kot taka mi je ful všeč, ravno zadnji čas ko sem igral par iger na dan (ene 3-4) sem čist padel "not". Igra zahteva malo več poznavanja, vsaj kaj kako in kje uporabit svoje abilities, iteme, itd. kar ni slabo, vendar če ne prihajaš iz Dota1 (jaz nisem igral nikoli MOBA poprej) zna bit malo težavno, ker preprosto nisi navajen.

Mogoče edina stvar ki me zmoti je to, da je gameplay rahlo zjeban če nimaš koliko toliko dobrega računalnika, se pravi jaz imam laptop z i3 procesorjem, 4 giga rama, Radeon 4500 series grafično z 512mb rama, pa mi igra ne dela dobro niti na low (pa kot vsak ve igra je za en kurac če jo igraš na low - ker ni taprave igralnosti) - mi šteka. Medtem ko pa na LoLu lahko igram na medium ali celo high. Mogoče bi bilo dobro da bi se osredotočili na gameplay bolj kot na eye candy igro (zgolj moje mišljenje in opažanje).

Vseeno pa še en čas ne bom prešaltal na DotA2, bom kar ostal pri LoL, dokler ne bom zmožen dostojno poganjati igre na medium/high :)
- End of the Post ->

Poldi112 ::

arjan_t je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Slabša kot stara.


v čem slabša?


Osebno mnenje
- grafika na undead strani je totalno zamorjena, plus da je vse tako načačkano da se dosti težje znajdeš. Sploh v gužvi herojev (isto kot v lol, zelo težko zadeti tistega, ki ga ciljaš, če so vsi na kupu - ne spomnim se, da bi bil to problem v stari doti).
- premalo igralcev - odigral mislim da cca 5 iger, v nobeni nismo prišlo do konca.
- neposredna posledica tega je tudi, da v dota1 ni bil pretiran problem najti ljudi za deathmatch (moja priljubljena opcija), tu ni bilo varjante (če sploh obstaja, pozabil)
- v dota1 je bil nek sistem, da si lahko kickal odvečne, oz. je nekdo menjal team. To se tu ni zgodilo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lonsarg ::

Poldi112 je izjavil:


Osebno mnenje
- grafika na undead strani je totalno zamorjena, plus da je vse tako načačkano da se dosti težje znajdeš. Sploh v gužvi herojev (isto kot v lol, zelo težko zadeti tistega, ki ga ciljaš, če so vsi na kupu - ne spomnim se, da bi bil to problem v stari doti).
- premalo igralcev - odigral mislim da cca 5 iger, v nobeni nismo prišlo do konca.
- neposredna posledica tega je tudi, da v dota1 ni bil pretiran problem najti ljudi za deathmatch (moja priljubljena opcija), tu ni bilo varjante (če sploh obstaja, pozabil)
- v dota1 je bil nek sistem, da si lahko kickal odvečne, oz. je nekdo menjal team. To se tu ni zgodilo.


- Grafika je mogoče sicer stvar navade, drugače se pa strinjam, da so animacije tako nagužvane, da se je veliko težje znajt kaj se dogaja, kot v dota1, da ne omenjam premahnjega FOV, pri dota1/LOL/HoN je fajn, se pravočasno vidi, pri Doti2 pa če nekdo prihaja iz zgoraj spodaj sploh ga nimaš na ekranu, dokler te že ne šica. Višina, ki jo imaš na ekranu je približno enaka, ali pa celo manjša, kot 2*range za šicanje, nesprejemlnjivo!!!

- igralcev pa ni več premalo, jaz komot najdem igre in večino iger do konca, pri dota1 veliko zajebancije z tem, da ne omenjam problem z leaverji pri dota1, ki je tukaj MNOGO manjši, jaz sem šel iz dota1 na LOL ravno zato, ker tisto sranje od gamematchinga od dota1 ni imalo kaj iskati v 21. stoletju. Playdota je popravilo zadevo malo, ampak premalo, preprosto so ljudje kickal in si v svoj team tabolše dajali, kr neki.... nujno mora biti automatching, tako kot imajo vsi sodobni špili porihtano


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

se da blokirat spletnega trgovca od tolčenja kartice?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81757 (1170) Riff
»

Heroes of the storm (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11519517 (11587) ahac
»

Izšla Dota 2

Oddelek: Novice / Igre
3912364 (10006) Tr0n
»

Dota

Oddelek: Igre
122422 (1812) koyotee

Več podobnih tem