» »

čile live...

čile live...

LordTado ::

Pyr0Beast ::

Kolko je že tega, mesec, dva ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Dobra dva.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mtosev ::

tisti rudar kateri bo zadnji prisel na povrse zemlje bo vpisan v Ginnesovo knjigo rekordov. drugace pa so jih kr hitro resili.prva napoved je bila dec 2010

guest #44 ::

Sicer lepo da so naredili celo kapsulo z live spremljanjem. Ampak, zaradi mene bi lahko poslali en pas za plezanje in se nebi pritoževal.

cekr ::

Včeraj, ko sem gledal priprave na spuščanje kapsule, je bil med prisotnimi v večini uporabljan nemški jezik.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Starodavni ::

guest #44 je izjavil:

Sicer lepo da so naredili celo kapsulo z live spremljanjem. Ampak, zaradi mene bi lahko poslali en pas za plezanje in se nebi pritoževal.


15 minut te dvigujejo, prostor je zelo ozek in mislim da bi se kar fejst pritoževal nad nihanjem vrvi - globina jaška je 700 metrov.

Kapsula je še vedno boljša in varna rešitev za dvig osebe.

T0RN4D0 ::

Hehe ne bi bilo najbolj prijetno se 600 metrov drajsat po jašku, sploh ker so mel več kot dovolj časa za nardit eno bogo kletko. :)

So že vsi zunaj?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Še 6 (+ reševalci)

guest #44 ::

Ajde 70cm ravno ne, ampak če bi bilo tam okoli 90cm premera bi en srednje izkušen plezalec komot preplezal. Noge pa hrbet, to je najlažji način plezanja in 600m narediš dovolj hitro ob idealnih pogojih. Pa če te vlečejo gor nebi ravno drsal kot kos kamnja, z rokami se enakomerno odrivaš in to je to.
Skratka plezalci nebi imeli nekih hudih težav, sam pač razumem niso vsi plezalci zato je treba poskrbet na drug način.
Sm hotu sam rečt, da zarad mene, raje ko zapravit 10h s testiranjem kapsule naj mi spustijo dol pas pa je.

Matev ::

Sm hotu sam rečt, da zarad mene, raje ko zapravit 10h s testiranjem kapsule naj mi spustijo dol pas pa je.


nisem vedel da je tudi slovenec dol ujet

Icematxyz ::

Presežek je to reševanje. Kapo dol. Če se znajdeš v takšni situaciji. In te v dveh mesecih rešijo iz nje. Ne vem. Resnično kapo dol, za to reševanje. Ocena odlično vsem, ki so pri njem sodelovali in ga izpeljali brezhibno!

Pyr0Beast ::

++ za reševanje
-- za čas ki so ga rabili
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

USS Liberty ::

Lepo, da so vsi rudarji na površju in v dokaj dobrem stanju in da so jih rešili celo dva meseca prej kot je bilo sprva rečeno. Se pa vidi, da je Čile dokaj urejena država... če bi se kaj takega zgodilo na Haitiju, bi šlo pri reševanju sigurno vse narobe...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

guest #44 ::

Matev je izjavil:

Sm hotu sam rečt, da zarad mene, raje ko zapravit 10h s testiranjem kapsule naj mi spustijo dol pas pa je.


nisem vedel da je tudi slovenec dol ujet


I'm just sayin'

fosil ::

Men je zanimivo to, da je ravno Čile enkrat v preteklosti že imel eno podobno zgodbo. Se spomnite knjige/filma Živi?
Tako je!

tx-z ::

A ni blo tm strmoglavljenje letala? Drgač pa pohvale vsem reševalcem....Men se zdi to izjemno da so 700m globok jark take debeline skopal in vse srečno vn potegnil...Se prou še spomnm par mescv nazaj k sm spremlu, k se je pač tist rov podru in da bojo mogl bit notr....Pa res vsa čast vsem rudarjem da so zdržal tok cajta spodi=)
tx-z

genesiss ::

fosil je izjavil:

Men je zanimivo to, da je ravno Čile enkrat v preteklosti že imel eno podobno zgodbo. Se spomnite knjige/filma Živi?

Tam so strmoglavili, nihče jih ni rešil (rešili so se sami), dosti jih je tudi umrlo...

sidd ::

guest #44 je izjavil:

Ajde 70cm ravno ne, ampak če bi bilo tam okoli 90cm premera bi en srednje izkušen plezalec komot preplezal. Noge pa hrbet, to je najlažji način plezanja in 600m narediš dovolj hitro ob idealnih pogojih. Pa če te vlečejo gor nebi ravno drsal kot kos kamnja, z rokami se enakomerno odrivaš in to je to.
Skratka plezalci nebi imeli nekih hudih težav, sam pač razumem niso vsi plezalci zato je treba poskrbet na drug način.
Sm hotu sam rečt, da zarad mene, raje ko zapravit 10h s testiranjem kapsule naj mi spustijo dol pas pa je.

Po tolikem času pod zemljo, bi te rad videl plezat ja...

Drugač pa "zahvala naftni industriji" da ni "tak problem" izvrtat takšno reševalno luknjo.
no idea for signature
signed
I

guest #44 ::

sidd je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Ajde 70cm ravno ne, ampak če bi bilo tam okoli 90cm premera bi en srednje izkušen plezalec komot preplezal. Noge pa hrbet, to je najlažji način plezanja in 600m narediš dovolj hitro ob idealnih pogojih. Pa če te vlečejo gor nebi ravno drsal kot kos kamnja, z rokami se enakomerno odrivaš in to je to.
Skratka plezalci nebi imeli nekih hudih težav, sam pač razumem niso vsi plezalci zato je treba poskrbet na drug način.
Sm hotu sam rečt, da zarad mene, raje ko zapravit 10h s testiranjem kapsule naj mi spustijo dol pas pa je.

Po tolikem času pod zemljo, bi te rad videl plezat ja...

Drugač pa "zahvala naftni industriji" da ni "tak problem" izvrtat takšno reševalno luknjo.


Jah ok, če bi bil v normalni fizični pripravljenosti. Glede psihe pa nevem točno kako bi reagiral. Jaz sklepam nekako srednje. SIgurno bi mal paničaru, ampak pomojem ne tolko da bi bil neoperativen. Sicer pa imam fetiš na kaverne :P

WarpedGone ::

Noge pa hrbet, to je najlažji način plezanja in 600m narediš dovolj hitro ob idealnih pogojih.

600 m višinske razlike v tanki navpični cevi?
Si ti že kdaj abzajlal? Pa ne dol, gor?
Če te pa vlečejo je pa problem, da ne vidijo v kater kamen si se zataknu in te fino poškodujejo.
Kapsula je bla zlo blizu optimuma.
Zbogom in hvala za vse ribe

TekO ::

Hehe, tale je bil očitno "najpogumnejši" izmed ujetih rudarjev:)
Ideas are bulletproof.

PaX_MaN ::

Men se zdi to izjemno da so 700m globok jark take debeline skopal in vse srečno vn potegnil...

P/P > 1.
(Ni treba tazasutga odkopavat, sam tole novo luknjo razširijo, pa je. :P)

Dr_M ::

TekO je izjavil:

Hehe, tale je bil očitno "najpogumnejši" izmed ujetih rudarjev:)



Car :)) Pa drugadva tudi :)):D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mikena ::

Sam od česa so oni tako dolgo živeli v tistem "podzemlju"?
Od kje jim hrana, voda itd.

Pyr0Beast ::

Down the shaft :3
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Najprej so zvrtal eno malo luknjo, po kateri so jim pošiljal hrano in druge zadeve.

Nisem pa zasledil podatka, od česa so preživel tistih prvih 14 dni, preden so zvrtal tisto manjšo cev?
Tako je!

Slo-One ::

Nekje sem prebral, da so neke konzerve meli še od prej, pa da so ful zlimitirano jedli pa to.

krneki0001 ::

Od dveh žlic tunine na osebo na dan.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

14 dni preživiš brez hrane BP. Malce ti kruli ampak ni hudega.
Kar je problem je voda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Nekaj rezerv do imeli. Ostalo so dobili kasneje.
pivo pa to :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sverde21 ::

Kolkr sm bral so vodo dobil tko da so jo iz hladilnikov tiste mašinerije spodaj tankal..
<?php echo `w`; ?>

guest #44 ::

WarpedGone je izjavil:

Noge pa hrbet, to je najlažji način plezanja in 600m narediš dovolj hitro ob idealnih pogojih.

600 m višinske razlike v tanki navpični cevi?
Si ti že kdaj abzajlal? Pa ne dol, gor?
Če te pa vlečejo je pa problem, da ne vidijo v kater kamen si se zataknu in te fino poškodujejo.
Kapsula je bla zlo blizu optimuma.


Ja sej pravim niso bili idealni pogoji. Sm pa enih 100m naredu navzgor po nekem kaminu, gre počasi ampak se da. Čeprav res, neprivezan 600m rabiš met balls of steel. Sm pa že vidu plezalce ki so plezali med dvema navpičnima peščenima stenama neprivezani, Nevada ZDA.
Ok popravljam svojo izjavo, 600m bi moral biti že res dober plezalec in idealni pogoji plezanja.

Če je luknja razmeroma gladka, kar je zelo možno, če so jo z zemeljskim svedrom kopali, potem nimaš na kam se zataknit. Če te vlečejo dovolj počasi lahko z rokami držiš razmak.

Matev ::

Sm pa enih 100m naredu navzgor po nekem kaminu, gre počasi ampak se da.


me zanima pametnjakovič kako bi ti plezal po 30 dneh preživetih v jami

OrkAA ::

Če bi rudarji plezali sami in bi posledično en umrl zaradi padca, bi se jverne polnih ust drl:

"Samo eno miniaturno kapsulo bi blo treba narest! Samo to! Jaz sem delal take kapsule v vrtcu, ko smo se dvigovali na vrtno lopo!"

guest #44 ::

Matev je izjavil:

Sm pa enih 100m naredu navzgor po nekem kaminu, gre počasi ampak se da.


me zanima pametnjakovič kako bi ti plezal po 30 dneh preživetih v jami


Pa sej sem reku, v idealnih razmerah. Šlo je bolj za primerjavo.

Glede pasa pa se upam trdit, da bi nekdo tudi z minimalnimi izkušnjami uspel in tudi v manj idealnih razmerah. oz...če bi šlo zame, za druge ne morem jamčit.

Pa nočem zdej metat blato na rudarje, oni so res pogumni da so tok zdržali. Sam pomojem bolj kot fizično je šlo za psihološko izmučenost.

EDIT: Se morem popravit...zdej šele vidim da je vrtina pod precejšnjim kotom. No v tem primeru je res boljša kapsula, ker drugače drsiš po guzi 600m kar ni ravno prijetno. Ni pa nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plezanje

Oddelek: Šport
457347 (1136) MTB4life
»

Ferate pri nas in v tujini

Oddelek: Šport
143165 (2234) Excavator
»

Alpinizem kot igra na srečo

Oddelek: Loža
214643 (2936) Smrekar1
»

Odmaknjeni tolmuni

Oddelek: Loža
122302 (1923) DonMatejo
»

Balvansko plezanje

Oddelek: Loža
122940 (2783) gorenc

Več podobnih tem