» »

Odmaknjeni tolmuni

Odmaknjeni tolmuni

kalko ::

Iščem odmaknjene tolmune, čim bolj v divjini, kamor se lahko človek umakne, da ima mir in prijeten hlad. Podobno kot npr. Iška, vendar bolj odmaknjeno in manj obljudeno, najraje v Julijcih. Če je dostop zahtevnejši in zahteva malce plezanja in/ali hoje v vodi, še bolje. Do nekje 2 uri plezanja/hoje v eno smer.

Blejski vintgar, Martuljški slapovi, Šunik v Lepeni, ... preveč enostavno dostopno in preveč ljudi.

Sicer se zavedam, da kdor pozna skrite kotičke, jih ponavadi noče deliti z ostalimi (ker potem niso več skriti), a probati ni greh.

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

me gusta ::

kaj pa če poskusiš kakega najti sam?

kalko ::

Hvala, vendar preveč mirna voda in preveč enostavno dosegljivo. :) Mora biti v alpskem svetu, torej skalovje, mrzla voda in vsaj malce "alpinističen" dostop.

Ne gre se mi za samo izležavanje (v bistvu to ša najmanj), ampak da je zraven tudi hoja, orientacija, iskanje prehodov čez skalne skoke, plezanje, ... Počitek v miru in hladu na koncu je zgolj "nagrada". :)

me gusta ::

točno sedaj sem se spomnil, poizkusi tolminska korita, smo bili tam že dolgo nazaj v šoli v naravi in je bilo čudovito :)

kalko ::

me gusta je izjavil:

kaj pa če poskusiš kakega najti sam?


Tisto, kar poznam, je vse kar obljudeno. Pač ne prenašam, da grem nekam, ker si želim miru in moram potem poslušati pasji lajež ali dretje otrok.

Sem drugače prejle našel stran http://slapovislovenije.info/ in je kar nekaj zanimivih in težje dostopnih lokacij, ki bodo za preveriti.

me gusta ::

pa še tole: http://www.geocaching.com/ , Geocaching, zelo zanimiva igra, geocachi pa so velikokrat skriti na zelo težko dostopnih lokacijah, preveri kako v tvoji bližini, morda najdeš kar iščeš :)

francek1 ::

kalko je izjavil:

Hvala, vendar preveč mirna voda in preveč enostavno dosegljivo. :) Mora biti v alpskem svetu, torej skalovje, mrzla voda in vsaj malce "alpinističen" dostop.

Ne gre se mi za samo izležavanje (v bistvu to ša najmanj), ampak da je zraven tudi hoja, orientacija, iskanje prehodov čez skalne skoke, plezanje, ... Počitek v miru in hladu na koncu je zgolj "nagrada". :)

Malo višje od tu so konkretne brzice; če hočeš plezat, je nad tem predelom skalna stena, ki se dviga 300 m... Voda pa ima ponavadi poleti max.17-18 stopinj...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vajenc ::

Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

kalko ::

Vajenc je izjavil:

Soteska Kramaršce



E, to! Gre na seznam. Hvala.

BigWhale ::

Vso sreco, zdaj bo tam pol slo-techa. Jaz pridem z otroci! ;>

Vajenc ::

BigWhale je izjavil:

Vso sreco, zdaj bo tam pol slo-techa. Jaz pridem z otroci! ;>

Idealna destinacija tudi med vračanjem z metal campa. Ampak brez skrbi to je samo 1x letno ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

DonMatejo ::

Iz SlapoviSlovenije si poglej Fratarico... če prideš do Parabole dol na en način si pomojm iz vode (no ja, ubistvu pri vodi, ampak je res lepo), je pa lepa hoja 25min do tja... za naprej naslednje slapove si pa mal preberi, ker baje rabiš že čelado in ostalo alp. opremo.
Sarcasm: Pustte modela, bi rad sexal ob slapu no. :)
Sarcasm off: je le slo-tech, živimo za te komentarje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj in kako na Triglav? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14837868 (9120) PunkDude
»

Kaj pokazati turistu v Sloveniji?

Oddelek: Loža
448429 (3525) Samuel
»

Kraji vredni obiska

Oddelek: Loža
202865 (1912) bdoxx
»

Turno bordanje,smučanje

Oddelek: Loža
183360 (2964) gzibret
»

kraji za izlete po SI

Oddelek: Loža
227297 (5682) Miha_T

Več podobnih tem