» »

ASUS a7v333 OverVolt Jumper

ASUS a7v333 OverVolt Jumper

DeLonghi ::

Je kdo mogoce ze premikal ta jumper? Me zanima tocno, kaj naredi - ali ti v biosu samo da na razpolago vecje nastavitve voltaze ali ti kar dodatno navije voltazo ob obstojeci? Bojim se namrec, da mi ne poveca voltazo nad 2 volta in skuri procesor...

Koliko je sploh varno kaksnemu XPju povecati voltazo - trenutno imam na 1.85 in 1533@1725 in to je tudi trenutna meja (vodilo 150)..povecal bi se mogoce voltazo na/do 1.95...
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

salesky ::

Živjo!
Ta jumper ti avtomatično poveča za 0,2V. Sepravi če maš u Biosu nastavljeno na 1.75V boš mel s tistim jumperjem 1.95V.
V biosu ti bo se zmeri pisalo da maš 1.75V, če boš pogledu pa u Hardware monitor ti bo pisalo 1.95V

Tako je vsaj pri a7v8x. Ma sm skor 100% da je tud pr a7v333, saj je samo "nadgradnja". :D

Jst sm mel XP1700+ na 2.05, samo pazi na hlajenje.

DeLonghi ::

Salesky, car si! Sem cakal na odgovor ze nekaj cajta...ker, ja, v biosu ne kaze vec kot 1.85 cetudi das jumper na overvoltazo
Se enkrat hvala za info!

Do koliko pa mislis, da bi si se lahko privoscil navitje voltaze z Zalmanom (on ko ima extra vent in hladilno telo)?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

salesky ::

Ti, nevem, to mors probat pa gledat na temp. Pa it skozi TOAST za enih 15- 20min. :D

DeLonghi ::

OK, bom :)
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

kllicker_ ::

kjer jumper je to točn ? a mate kak link ?

tnx

salesky ::

Poglej pod starimi novicami. Verjetno da je September. Piše.

DeLonghi ::

Ti pise tudi na sami plati...jumper se nahaja nad socketom za CPU (ce gledas kisto, ko je pokonci) in pise gor nekaj v smislu Volt...jumper premaknes enable/disable

Moram pa opozorit, da je meni vrglo voltazo direkt na 2.14 volt-a, cetudi sem prej v biosu imel na 1.75!

Pridobil pa sem nekaj FSBjev...prej 150 potem 155, pa 5 stopinj gor (na 55)...imam pa Zalmana
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

salesky ::

Direkt? Poglej v uni novici (september) če kej piše o tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703637 (2966) Pyr0Beast
»

Voltaža na MSI K7t Turbo

Oddelek: Navijanje
5763 (706) |Luka|
»

SA6R in navijanje celerona

Oddelek: Navijanje
221203 (986) singular
»

Celeron 2 600@900

Oddelek: Navijanje
211426 (1178) matevzm
»

Abit BE6-II

Oddelek: Navijanje
141160 (970) zizi

Več podobnih tem