» »

Abit BE6-II

Abit BE6-II

boko34 ::

Zanima me ce kdo pozna finto,trik (ce je seveda mogoca),kako bi lahko zvisal napetost na plosci BE6-II.Sedaj mi gre do 1.75V,vendar bi rad dvignil vsaj do 1.8-1.85V.Imam zadnji BIOS,vendar mi moj C566@850 dela tudi z visjo frekvenco,vendar nestabilno.Zato bi se rad se malo s tem poigral.Hvala vsem!

hatch ::

Na slotketu daj jumperje na 1.6 in bos imel v biosu moznost do 1.85. Ce das na 1.7 bos mel moznost do 1.95... itd...

boko34 ::

Problem je v tem,da na slotketu imam jumperje ,preko katerih lahko nastavljam samo tip procesorja in njihovo frekvenco.Ce se ne motim je slotket od ABITA (kupljen je v ESSEDI-ju,ce si iz obale bos najbrz vedel),drugace pa me zanima ce je se kaksna druga moznost glede voltaze!

hatch ::

Ja je...
Izklopis stelanje voltaze v softmenuju.. in jo nastavis z dipswitchi...
Poglej v knjigico...

EASYdoor ::

A je Abit SlotKET edini, ki podpira zvisanje voltaze?
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

boko34 ::

Kako naj izklopim stelanje voltaze v Softmenuju? Izklopim lahko samo celotnega. Kot drugo pa lahko z dipswitchi nastavljam samo factor in external clock frequency.Vsega skupaj jih je deset,s tem da sta deveti za nastavitev AGP frekvence,deseti pa za izklop/vklop Softmenuja.Dal sem celo knjigico skozi,vendar nisem nasel drugih DS,ki bi mi omogocali nastavitev voltaze.
Pa valda nisem toliko neumen???!!!!! I still need help.:'(

hatch ::

hmm.. sem pogledal.. in zal imas prav.. dipswitchev za voltazo ni.

torej edino kar ti preostane da kupis SlotKet III, ki ima jumperje za voltazo.
2.400 sit stane v megahitu...

VASkO ::

ali pa MSI Master (1905 se mi zdi), ma tudi za stelanje voltaze gori pa je cenejsi, stane okoli 1500sit

{CoOoLeR} ::

8-O
ejjj Ful čudno !!! Ko sm js kupu Abit BE6 2 sm že mel voltaže do 2.40!!! Ti se morš pa neki jebat z novimi biosi Ha Ha:D
js sm pa CoOoL :)

S-T-M ::

JA jaz tui nevem no .......jaz mam na moji ABIT BE6-II voltažo do 1.9V......
nevem no .......probaj z novejšim biosom..
Simon The Master

boko34 ::

Hvala vsem.Kupil sem slotket III,kot je Hatch rekel in zdaj imam malo morje moznosti glede voltaze.Sedaj moj c566 dela na prelepih 901Mhz in to samo z GoldenOrbom.

Sicer nevem na koliko bi lahko dvignil napetost,saj se mi racunalnik zbudi tudi na vec,vendar zdaj imam napetost na 1.85V in imam malo straha se dvigovat.Ce bi kdor koli kaj vedel naj mi sporoci.S to voltazo pa je najvisji peak toplote procesorja 45 stopinj.Ali je prevec?Mislim da mi morala delat vredu?:D

RoMar ::

jaz sem imel podoben problem na enaki plosci.
sicer imam asusov adapter, ampak dokler sem imel na adapterju nastavljeno voltazo na "cpu default" nisem mogel iz biosa nastavit visjo napetost kot 1,75 pol sem pa voltazo na adapterju dvigno na 1,8 in glej ga zlomka, sedaj lahko dvigujem napetost iz biosa vse do 2,2V

Martesan ::

celeron 600 dela preverjeno tudi na voltaži 2.3 tak da se nimaš kej batr da bi dal preveč, eni procesorji so pač bolj požrešni od drugih
Enforcer, [MOb] - Members of besTeam

Hitman- ::

Men tut ni devu na voltazi 1.85V kukr sm loh na zacetku nastimu na bx6 rev.2.0 s c633. No na sreco mam pa MSI-jov konektor slot1/fcpga MS-6905 za kerga sm zvedu u megahitu da se mu da jumperje prmaknt tko da pol loh stimas voltazo od 1.35-2.40V. zdj mi moj c633 koncno dela na 950 na 2.10V. Aja gor sm mel prej Golden orba zdaj pa Crome in mi hladi dost bol.:)

zizi ::

:D:D:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452952 (1924) sidney
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222278 (1726) GTi
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211202 (984) misko
»

Kako OC !!!

Oddelek: Navijanje
7958 (786) Administrator
»

Celeron 2 600@900

Oddelek: Navijanje
211428 (1180) matevzm

Več podobnih tem