» »

Ali se mi splača ustanovit s.p.?

Ali se mi splača ustanovit s.p.?

«
1
2

S--line ::

Dober dan.
Zanima me ali se splača ustanovit sp če imaš mesečnega prometa cca 1000 eur, z ddv-jem?Stroske bi imel res minimalne,kajti bi delal kot resevalec iz vode.
po moje si strške predstavljam v tem poklicu kot:
-prevoz
-malca
-kako poloznico od elektrike
drugih stroskov pa ne vidim v tem poklicu=(

Zadeva je taka da mi je firma dala pogoj da delam,samo ce odprem s.p.


Trenutno sem nezaposlen.Sem na zavodu in imam moznost da dam vlogo za subvencijo 4500€ pod pogojem da mam sp odprt leto dni,ter da mam +stanje na koncu leta.

Machete ::

Ja odpri ane. Ne sekiraj se. Zakaj razmišljaš da ne bi?
V stroške daš lahko pa tudi kopalke, piščalko in patike :D

kmetek ::

mesečne stroške ne pozab so blazno dvignili al kaj že....

fosil ::

Maš tudi varianto t.i. normirane stroške, kjer se ti priznajo stroški v višini 25%, ne glede na to koliko jih imaš v resnici.

Sam pri 1000 EUR se ti po moje ne splača, ker že samo prispevki te bodo prišli 25%.

V stroške daš vedno lahko tudi računalnik (rabiš za vodenje poslovanja podjetja), pa mobitel, internet, elektriko.
Tako je!

Okapi ::

Prav veliko ti sicer ne bo ostalo, ker ko od jurja odšteješ 20% DDV, 350 evrov za prispevke in par deset evrov za računovodstvo, boš pristal pri nekih 450 evrih. Oziroma še nekaj manj, ker boš moral verjetno še nekaj akontacije dohodnine plačevati.

S 4500 evri subvencije (od katerih odštejejo dohodnino, da ne boš mislil, da res dobiš toliko), če je pogoj res samo eno leto obratovanja (včasih je bil dve leti), je malo bolje. Na drugi strani pa, če nimaš druge možnosti ...

O.

Izi ::

Dolgoročno gledano bo 1000 EUR prometa na mesec premalo, da bi zadeva imela kakšne smisel. Imel boš manj denarja, kot če greš v slabo plačano službo.
Probaj s popoldanskim s.p., ki ima precej nižje mesečne prispevke za socialno varstvo.

S--line ::

sem ze razmislsjal o popoldanskem sp,sako kaj ki firma ki me hoce zaposlit ni za to.hocejo sam sp da odprem.

aja pozabu sem se omenit da mi placajo 5EUR/h+ddv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S--line ()

Blinder ::

Ma računovodstvo ko sem jaz iskal je blo večinoma 50+EUR/mesec. Plus 100EUR za poslovno bilanco.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IceIceBaby ::

Do 24k eur (ali 25?) letnega prometa ni treba biti zavezanec za DDV, tako, da to zadevo malo omili. Od teh 1000EUR ti potem ni treba odšteti še DDVja. Samo vprašaj prej, če ti bo podjetje potem nakazalo 1000EUR ker si ne bodo mogli odbiti DDV.

Minimalni prispevki so cca. 280EUR +- par EUR. Računovodstvo za tak obseg poslovanja je verjetno okoli 50, 60EUR mesečno.

Kar se tiče stroškov. Lahko si obračunaš prevoz na delo in kilometrino. Tega se kar nekaj nabere. Potem si upravičen do prehrane. Vse stvari, ki jih kupiš za opravljanje dejavnosti grejo v stroške (telefon, računalnik, pisalna miza, pisarniški material...). Tega se da kar precej nabrat. Sploh pa ne boš rabil veliko stroškov pri takem prometu.

Na subvencijo pa glej kot bonus. Če ti ne uspe narediti dovolj denarja brez subvencije potem se v to ne spuščaj. Raje poišči še kakšen dodatni vir zaslužka, da bo zadeva že na papirju videti OK.

Looooooka ::

Na tistih 4.500 EUR ne tko veselo mislit.Ko odpres mej denar za stroske pripravljen(oz...vzemi kredit).Na tist denar je treba cakat tud par mescev.
In ja...zdej bo zgleda cedalje vec zahtev po poslovanju preko s.p-jev.Ce ti rata stroske pokrit...odpri...ni treba prevec razmisljat.

Okapi ::

Minimalni prispevki so cca. 280EUR +- par EUR.
Samo ne prvo leto. AFAIK ti prvo leto opilijo 350, šele potem lahko tudi manj, če si dovolj malo zaslužil.

Za računovodstvo pa se da zmenit za kakšni 20-30 evrov na mesec, če imaš en izdan račun in par prejetih. V bistvu lahko to brez problema vodiš tudi sam, samo na koncu za bilanco plačaš kakšni 100-200 evrov.

O.

S--line ::

ko sem bil na zavodu so mi tko rekli:
-glede stroskov:250EUR(zavarovanje,pokojnina,delovna doba)
-80EUR racunovodkinja
-gorivo/hrana....

sicer racune bi vodil sam,kajti bi izdal samo 1racun,pa je rku kolega da me on nauci to.
hrana:itak imam o bone v firmi,sam nikoli ne jem ker hrana mi lih ne pase njihova.

glede subvencije pa je tko:ko odobrijo(npr januarja)ima pravico drzava obdrzat ta denar 90dni.
se pravi da ta tedan lahko dobim komaj feb,mar ali prila.

kako pa prevoz.kako da dokazem na kocu leta,kaj morem pisatwsak dan potne naloge?in kako dokazem za malco?hranjujem racune??

djordjevic ::

Od začetka ti obračunavajo prvi razred prispevkov, torej 280EUR.
No grave is deep enough to keep us in chains.

S--line ::

Ah wes kako je na zavodu. Oni ba najraje da se ne spuscac v to. Zato ti dajo informacije lih da so.. Pol am pres ostalo wse sam iskat!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

opeter ::

Jaz sem tudi (bil?) v podobni situaciji.

Na Zavodu za zaposlovanje so tudi meni predlagali opcijo samozaposlitve (in njihovo subvencijo), a sem na koncu ugotovil, da se enostavno ne splača, ker imam premajhne mesečne prihodke. Dela opravljam preko avtorske pogodbe in znesek le tega zelo niha (mesečno med 200 in 700 EUR neto). Povprečje je okoli 400-450 evrov.

Četudi bi šel v ta program, ko od Zavoda dobiš 4.500 EUR, bi bilo prvo leto recimo, da OK, a naslednje pa več ne (razen, če bi se mi mesečni prihodki nekako dvignili. A glede na naročnike in trenutne splošne ekonomske tendence v pokrajini (heh) do tega še nekaj časa ne bo prišlo. Zaradi narave dela tudi ne bi imel dovolj časa za računovodstvo. Imam srečo, da živim v gospodinjstvu, kjer imamo skupne, deljene stroške. Tudi mamo imam brezposelno.

Skratka, dokler mesečno ne moreš dati stran od prihodkov ene 400-500 evrov (za prispevke, računovodstvo itn.) se po mojem s.p. ne splača. Potem že podnajemna ali avtorska pogodba, če ta možnost obstaja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

S--line je izjavil:

ah wes kako je na zavodu.oni ba najraje da se ne spuscac v to.zato ti dajo informacije lih da so..pol am pres ostalo wse sam iskat!!


Na zavodu želijo ravno to, da sprejmeš njihove programe, kajti le tako dobijo njihovi svetovalci dodatne točke in možnost napredovanja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

S--line ::

mhm...meni je gospa prvo rekla da ko odprem sp,se ne smem zaposlit za 3 mesece,ce hocem dobit subvencijo.nato sem se pozanlma al je to res in NI res!!!
Do subvencije za samozaposlitev NISO upravicene bresposelne osebe:
(ta je naj zanimiva)
-ki se samozaposlijo v okviru gospodarskega subjekta, ki je ustanovljen vec kot 3meseca pred izvedeno samozaposlitvijo

po domace recenoce mas odprt sp ali kako drugo podjetje vec kot 3 mesece,subvencije ne mores dobit!

LOPOVIII....!!

IceIceBaby ::

A ni logično? Zato se pa reče subvencija za samozaposlitev, ne subvencija za vse po vrsti.

Furbo ::

Od kje vam ideja, da lahko daje elektriko v stroške, ko pa vendar niti poslovnega prostora ne bo imel. Elektrika odpade.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IceIceBaby ::

Lahko daš določen % elektrike. Tudi najemnino si lahko obračunaš za lastno stanovanje, pač po %. Ampak s tem je imho več problemov kot koristi. Za par 10EUR na mesec se da druače dobit stroške.

Izi ::

Furbo je izjavil:

Od kje vam ideja, da lahko daje elektriko v stroške, ko pa vendar niti poslovnega prostora ne bo imel. Elektrika odpade.

s.p. moraš prijaviti na nekem naslovu. Če nimaš nič ga pač prijaviš na domačem naslovu in potem gredo elektrika, ogrevanje, telefon, voda, snaga, ... v stroške, ampak ne v celoti, ponavadi nekje med četrtino in polovico.
Pri s.p. je lahko tvoje stanovanje hkrati tudi tvoja firma in se pač stroški delijo. Logično, ker pri s.p. je tvoje celotno premoženje hkrati tudi od tvoje firme. Ni ločeno kot pri d.o.o.

Sicer pa moraš na stroške gledati samo kadar imaš veliko prometa. Pri 1000 EUR ali manj na mesec stroški sploh niso pomembni, ker boš na koncu leta, ko boš vse seštel in izračunal, v vsakem primeru dobil izgubo :'(
Več stroškov ti bo prikazalo samo večjo izgubo, kar pa ti prav nič ne koristi. Ko si enkrat v minusi je vseenoa li za 100 EUR ali pa za milijon. Še vedno boš naslednje leto plačeval najnižje prispevke 280 EUR na mesec, ki nižje ne morejo iti ne glede koliko izgube si pridelal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

T0RN4D0 ::

Za 5EUR/uro bi šel ti odpirat SP? :)

Hja, če ne najdeš nobenega drugega posla, kjer bi ti ponudili 3EUR na uro, morda...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

S--line ::

T0RN4D0 je izjavil:

Za 5EUR/uro bi šel ti odpirat SP? :)

Hja, če ne najdeš nobenega drugega posla, kjer bi ti ponudili 3EUR na uro, morda...



Raje delam za 5€/h kod pa da sedim doma in zivim s pomocjo sociale cc 230€ na mesec!!

amigo_no1 ::

Ne trolaj. 230 socialne pomoči pri nas ne boš dobil ampak ~155 (max. je 226,80), še posebej ko/če csd smatra da imaš "rešen" stanovanjski problem (imaš stanovanje v najemu ali živiš pri starših) boš skoraj avtomatsko samo še na 0,70 max. zneska, sploh če nimaš nekih olajševalnih okoliščin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

S--line ::

jz sem lani dobbivu 230EUR,ce ti kaj ni jasno ti dam ispis banke...??

T0RN4D0 ::

Saj pravim, če ne dobiš nič, potem ja. Če dobiš karkoli drugega, potem ne. Ker kurc pa 5EUR na uro, kjer ti konec meseca poberejo polovico. 5EUR na uro je dobro da ti ostane na koncu... (Kar pa pomeni, da bi ti morali plačati cca 8EUR/h)

Sicer ti prispevke zdaj plačajo, ampak vseeno dobro premisli... Sosed dela na davčni in pravi da je katastrofa koliko SPjev je zadolženih... Ko enkrat zabluziš in parkrat ne plačaš prispevkov, pa obresti in dodatni stroški tako hitro rastejo da si hitro ob hišo/whatever. Tudi zaradi par jurjev dolga je bil folk že ob bajte.

Enivejs, kar sm hotu rečt- če se odločiš za SP, in vidiš da finančno ne gre skoz, zapri preden nardiš še več minusa.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

amigo_no1 ::

Od csd nikakor ne, lahko da od česa drugega.

glej zneske pod Višina denarne socialne pomoči
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

S--line ::

@T0RN4D0 hvala za nasvete!!!!
sicer mi placajo 5EUR+ddv na to cifro.
prispevke placam sam.
ce naredim racunico na hitro:

5EUR x 200h = 1000EUR na koncu meseca

zdaj pa -280EUR(prispevki)
-50EUR(gorivo)
to je nekje na koncu okoli 650EUR

doro dej...ugl wem da sem dobu okoli 230EUR(euro gor euro dol)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S--line ()

Vikking ::

Izi je izjavil:


1. s.p. moraš prijaviti na nekem naslovu. Če nimaš nič ga pač prijaviš na domačem naslovu in potem gredo elektrika, ogrevanje, telefon, voda, snaga, ... v stroške, ampak ne v celoti, ponavadi nekje med četrtino in polovico. Pri s.p. je lahko tvoje stanovanje hkrati tudi tvoja firma in se pač stroški delijo.

2. Logično, ker pri s.p. je tvoje celotno premoženje hkrati tudi od tvoje firme. Ni ločeno kot pri d.o.o.

3. Sicer pa moraš na stroške gledati samo kadar imaš veliko prometa. Pri 1000 EUR ali manj na mesec stroški sploh niso pomembni, ker boš na koncu leta, ko boš vse seštel in izračunal, v vsakem primeru dobil izgubo :'(

4. Več stroškov ti bo prikazalo samo večjo izgubo, kar pa ti prav nič ne koristi. Ko si enkrat v minusi je vseenoa li za 100 EUR ali pa za milijon. Še vedno boš naslednje leto plačeval najnižje prispevke 280 EUR na mesec, ki nižje ne morejo iti ne glede koliko izgube si pridelal.


Ne moreš takšne strelat vse povprek.

1. Prvo se sklene najemna pogodba. Pa tudi če daješ sam sebi v najem. Izračunati moraš sorazmerni delež delovne sobe na velikost stanovanja/hiše. Verjemi mi da če boš kr polovico "vžgal" sploh pa brez najemne pgodobe, ti bo davčna to vse ven zmetala. Se pravi ponavadi je tako, da fizična oseba plača vse račune (elektrika, voda, ogrevanje...), tebi pa zaračuna sorazmerni delež (vode, elektrike..) in najema prostora. S stacionarnim telefonom je isto, razen če si nisi pridobil nove telefonske številke na s.p.

2. Ne ni, samo vsa osnovna in drobni inventar, ki jih imaš v podjetju, jih kot takšna vodiš v podjetju oziroma vodiš tudi amortizacijo. Če se ukvarjaš s programiranjem, potem ne moreš dati v osnovna sredstva tudi svojega traktorja, ki ga imaš doma. ODGOVARJAŠ pa z VSEM svojim premoženjem. Razlika!

3. Imeti dobrega računovodjo, pa ti bo pravilno pomagal in boš imel na koncu leta pozitivno ničlo. Zakaj pa 1000EUR meja? Ni važno koliko, zakaj pa bi davek od dobička plačeval tudi za manj denarja, saj si ga krvavo prislužil in še kako lepo je ko ti ostane kak evro več.

4. Tukaj je potrebno biti pravilen, saj lahko dobiš inšpekcijo če boš namerno prikazal več izgube. Ponavadi se zgodi to prav zaradi tega, ker se dosti storitev opravi brez računa na črno, material pa se kupi na podjetje. Bo prišla davčna preverla nabavo, prodajo, zaloge pa ti ne bo lušno. Pozitivna nula. S.p. se splača, sicer pa nevem zakaj vsi vidite stroške v teh prispevkih 280€. Zakaj? Teče ti delovna doba, si socialno in invalidsko zavarovan. Pa vam dodam še link da ne boste preveč ugibali kakšni so prispevki. Točno za september bo kar tukajle

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

S--line ::

mam se neo vprasanje.
trenutno sem na zavodu,in preko zavoda odpiram s.p.
Ker se to vlece prevec casa(cc 2meseca)bi sam to zrihtal na mojo roko(cc2 2dni)
sedaj me zanima,ce grem na svojo roko,ali lahko dam vlogo za pomoc nepovratnih sredstev??

na kratko:meni se ne da bit doma in cakat kr neke datume,(svetovalni intervju,obisk pri svetovalnici...)
rad bi cem prej zacel delat!

ALT ::

brez teh intervjujev, svetovalca, tecaja in ne vem kaj se NI nepovratnih sredstev. vse te stvari so pogoj za pridobitev sredstev.

Yugos ::

Ne splača se ti ker vsaka majhna stvar ki bo šla narobe bo šla tebi in ne drugim, ne moraš imeti glig za glih ker nikoli ni tako, vedno gre kaj narobe, moraš še kaj dokupit, popravit,doplačat,nepredvidljivi stroški,situacije in je boljše da delaš za nekoga drugega in si z s.p-jem izboriš boljšo plačo kot pa sam bojuješ bitko!

49106 ::

Vikking je izjavil:

Izi je izjavil:


1. s.p. moraš prijaviti na nekem naslovu. Če nimaš nič ga pač prijaviš na domačem naslovu in potem gredo elektrika, ogrevanje, telefon, voda, snaga, ... v stroške, ampak ne v celoti, ponavadi nekje med četrtino in polovico. Pri s.p. je lahko tvoje stanovanje hkrati tudi tvoja firma in se pač stroški delijo.

2. Logično, ker pri s.p. je tvoje celotno premoženje hkrati tudi od tvoje firme. Ni ločeno kot pri d.o.o.

3. Sicer pa moraš na stroške gledati samo kadar imaš veliko prometa. Pri 1000 EUR ali manj na mesec stroški sploh niso pomembni, ker boš na koncu leta, ko boš vse seštel in izračunal, v vsakem primeru dobil izgubo :'(

4. Več stroškov ti bo prikazalo samo večjo izgubo, kar pa ti prav nič ne koristi. Ko si enkrat v minusi je vseenoa li za 100 EUR ali pa za milijon. Še vedno boš naslednje leto plačeval najnižje prispevke 280 EUR na mesec, ki nižje ne morejo iti ne glede koliko izgube si pridelal.


Ne moreš takšne strelat vse povprek.

1. Prvo se sklene najemna pogodba. Pa tudi če daješ sam sebi v najem. Izračunati moraš sorazmerni delež delovne sobe na velikost stanovanja/hiše. Verjemi mi da če boš kr polovico "vžgal" sploh pa brez najemne pgodobe, ti bo davčna to vse ven zmetala. Se pravi ponavadi je tako, da fizična oseba plača vse račune (elektrika, voda, ogrevanje...), tebi pa zaračuna sorazmerni delež (vode, elektrike..) in najema prostora. S stacionarnim telefonom je isto, razen če si nisi pridobil nove telefonske številke na s.p.

2. Ne ni, samo vsa osnovna in drobni inventar, ki jih imaš v podjetju, jih kot takšna vodiš v podjetju oziroma vodiš tudi amortizacijo. Če se ukvarjaš s programiranjem, potem ne moreš dati v osnovna sredstva tudi svojega traktorja, ki ga imaš doma. ODGOVARJAŠ pa z VSEM svojim premoženjem. Razlika!

3. Imeti dobrega računovodjo, pa ti bo pravilno pomagal in boš imel na koncu leta pozitivno ničlo. Zakaj pa 1000EUR meja? Ni važno koliko, zakaj pa bi davek od dobička plačeval tudi za manj denarja, saj si ga krvavo prislužil in še kako lepo je ko ti ostane kak evro več.

4. Tukaj je potrebno biti pravilen, saj lahko dobiš inšpekcijo če boš namerno prikazal več izgube. Ponavadi se zgodi to prav zaradi tega, ker se dosti storitev opravi brez računa na črno, material pa se kupi na podjetje. Bo prišla davčna preverla nabavo, prodajo, zaloge pa ti ne bo lušno. Pozitivna nula. S.p. se splača, sicer pa nevem zakaj vsi vidite stroške v teh prispevkih 280€. Zakaj? Teče ti delovna doba, si socialno in invalidsko zavarovan. Pa vam dodam še link da ne boste preveč ugibali kakšni so prispevki. Točno za september bo kar tukajle


Teče delovna doba, pokojnine pa po vsej verjetnosti neboš videl. Poleg tega pa plačuješ za stroške, ki bi jih moral plačati delodajalec, v tvojem imenu seveda. Delodajalci bodo vse bolj želeli 'podizvajalce', vsaj glede odpravnin, odpovedi in odgovarjanja za morebitno škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

S--line ::

@Yugos

ja razumem.nikoli ne wes kaj te caja ju3...problem je v tem da sem trenutno na zavodu.
tolko casa NE morem cakat za odpret s.p.(na koncu mi delodajalec nebo nudil delo za 1leto in sem ga oplel)
pismo...tesko je brez sluzbe, a ko jo mamo jocemo da nismo z njo zadovoljni.

nc ko jih *ebe. nebom odpru sp preko zavoda,ampak sam!
ker nikoli neves kdaj ti pade boljsa ponudba sluzbe!1leto je dolga in se marsikaj lahko zgodi!

49106 ::

Poleg tega pa mislim da tisto o vrčanju sociale velja tudi za subvencije. Nisem čisto prepričan, mislim pa da bodo morali kmetje vračat subvencije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Blinder ::

Jaz sem imel odprt s.p. za plačilo 5.3EUR na uro. Bedno to.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

S--line ::

Blinder je izjavil:

Jaz sem imel odprt s.p. za plačilo 5.3EUR na uro. Bedno to.



kaj pol si zaprl?

Blinder ::

S--line je izjavil:

Blinder je izjavil:

Jaz sem imel odprt s.p. za plačilo 5.3EUR na uro. Bedno to.



kaj pol si zaprl?


Sem zaprl. Samo odkar sem sprožil zapiranje do zaprtja je trajalo 14 dni, tako da sem še za pol mesca plačal prispevke in obenem skoraj nič delal. Tako da je bila izguba na koncu. Premalo ur sem imel.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

S--line ::

hjaooooo....zapiras in placujes prispevke..gr neki res!

Blinder ::

S--line je izjavil:

hjaooooo....zapiras in placujes prispevke..gr neki res!


Ma 14 dni rabijo oni, da zaprejo. Tko da ko hočeš zapret moraš sprožit zapiranje 14 dni prej, tako nekako. Samo da jaz tega nisem vedel .
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

LeQuack ::

V normalni državi so ponosni na dobiček. Pri nas ga moreš pa skrivat pred državo.
Vse uspešne firme pri nas so ali državne, ali povezane z državo, ali uspevajo na državnih razpisih... Če se pa odločiš bit uspešen brez "pomoči" države je pa no go. Pod pomoč seveda mislim na provizije, ki jih moraš izplačati tem ljudem. So izjeme, ampak sej veste kaj pravijo za izjeme.
Quack !

S--line ::

mislim da ne bom odpru sp-ja preko zavoda!
2meseca mi je malo prewec za cakat,pa pol da sem vezan na neko firmo za leto dni....med tem casom pa da mi pade kaka bolsa prilika sluzbe!

Furbo ::

Saj če ste s firmo v normalnih odnosih, lahko začneš delati takoj, plačajo ti pa potem, ko odpreš s.p. in daš račun.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gost ::

Tveganje je preveliko pri zanašanju na eno samo samcato podjetje, da bi zaradi njih odpiral s.p. Če te ne morejo nekako zaposliti, ti tudi tvojih računov ne bodo mogli plačevati, da boš ti preživel. Imaš samo dve opciji - iskanje zaposlitve ali pot podjetništva brez polovičenja. Nekaj vmesnega je samo trenutna modna muha in imaš z njo veliko problemov na dolgi rok.

opeter ::

Zakaj pa z njimi ne skleneš avtorske ali pa podnajemne pogodbe? Ali ti ta firma garantira, da boš od njih tudi naslednje leto dobil posel?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

opeter je izjavil:

Ali ti ta firma garantira, da boš od njih tudi naslednje leto dobil posel?


To mu zagotovo ne, smisel najemanja zunanjih izvajalcev je prav v tem, da ga lahko v vsakem trenutku odsloviš, če zmanjka dela itd. Če bi imeli garantirano delo, bi jih ceneje prišel delavec.

To ni za človeka, ki bi rad do smrti visel na eni firmi.

Prednost je v tem, da lahko delaš še za koga drugega, najdeš nove stranke, trge.. za tistega, ki to zna izkoristiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

opeter je izjavil:

Zakaj pa z njimi ne skleneš avtorske ali pa podnajemne pogodbe? Ali ti ta firma garantira, da boš od njih tudi naslednje leto dobil posel?


Avtorsko delo ni za reševalce iz vode. Podjemna pogodba pa je zelo obdavčena.
Več o tem tule:
http://slo-tech.com/forum/t431078/p2887...
Quack !

S--line ::

zaposliti me nocejo zaradi razloga(tako so meni rekli)da imajo ze dovol zapolnjen kader kot resevalce iz vode.
zanimivo pa je da so mi rekli da bi lahko delal tudi xxx let pri njih k rabijo delovce.
tudi na studenski servis so napisali da rabijo resevalce (studente).



--->Zakaj pa z njimi ne skleneš avtorske ali pa podnajemne pogodbe...

na to niti ne pomislijo...

ker sem hotel odpret drustvo,pa jim ne pase,kao prewec papirjew za rihtat itd=/

LeQuack ::

Ne vem no meni to vse bolj smrdi. Ni razloga, da te ne bi mogli zaposliti redno, tudi za krajši čas (pogodba za določen čas). Sicer pa lahko tudi odpovedni rok daš primerno kratek v pogodbo, na primer 1 mesec.

No je en razlog, škrti so ko sto matr. Valda jim je najbolj prek SP-ja, nakažejo ti denar, če sploh ga (saj poznaš tiste zgodbe o plačilu podizvajalcem), potem pa se ti zajebavaj z davki in prispevki in podobno. De sploh ne omenim dvojne obdavčitve (DDV in še na osebni dohodek). SP ni namenjen temu, niti ni primeren za tako obliko dela.

Predlagam ti, da si najdeš bolj resnega delodajalca.
Quack !

djordjevic ::

S.p. ni primeren za marsikatero dejavnost, pa se v imenu 'klestenja stroškov' marsikatero podjetje odloča za sodelovanje na tej bazi. Zakaj je to zanje bolje, je lepo osvetljeno v zgornjih prispevkih.
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911656 (10465) M.B.
»

Ustanovitev s.p

Oddelek: Loža
347010 (4885) BaToCarx
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614455 (13017) pirx
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013405 (8893) Vikking
»

[Paypal] Davki

Oddelek: Loža
337979 (6111) Invictus

Več podobnih tem