» »

Avtorska pogodba, vprašanja

Avtorska pogodba, vprašanja

l0g1t3ch ::

A to jest prav razumem?
Delodajalec kao meni plača 1000€, 10% je normiranih stroškov. Torej mi na 900€ nabijejo 25% akontacije za dohodnino in na račun na koncu dobim 775€.
Plačan pa seveda nimam nobenih prispevkov in tudi delovna doba ne teče.

P.S. A delodajalec torej plača samo teh 1k€ al, še kaj več ?

zee ::

Avtorska:
Avtorski honorar: xEUR
Priznani materialni stroški: 10%
Osnova za izračun davčnega odtegljaja: xEUR-10%
Davčni odtegljaj: 25%

Podjemna:
Podjemna pogodba bruto: xEUR
Priznani materialni stroški: 10%
Osnova za izračun davčnega odtegljaja: xEUR-10%
Davčni odtegljaj: 25%
Dajatve na bruto prejemke
Prispevek za invalidsko in pokojninsko zavarovanje: 6%
Prispevek za zdravstvo: 4,34EUR
Obračun posebnega davka na določene prejemke: 25%


Vir.

Delodajalec plača "samo" teh 1 kEUR.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

l0g1t3ch ::

Se pravi (številke so okrogle za lažji izračun):
delo prek ŠS: 100h x 10EUR/h = 1000EUR Zame, cca 1100 stroškov za delodajalca
delo prek avtorske: 100h x 10EUR/h = 775EUR Zame, 1000 stroškov za delodajalca

Imam prav ?

Doman ::

Meni je delodajalec nakazoval preko SŠ tolikšno vsoto, da nisem presegel tistih 6400kEUR, oz. kolikor že je danes. Ostalo sem delal preko avtorske pogodbe ( 100h x 10EUR/h = 1000 zame, 1200 za delodajalca )
Zato sem dobil pri dohodnini povrnjeno skoraj kompletno vsoto, katero je vplačeval preko te pogodbe. Kar letos prvi ni bilo tako malo :>

Čeprav je bilo pri meni malo drugače, saj sem bil dogovorjen za fiksen mesečni neto znesek.

l0g1t3ch ::

Ja ti si bil dogovorjen za fiksen neto znesek.
Ampak mene zanima tko v splošnem. Torej delo prek avtorske: 100h x 10EUR/h = 775EUR Zame, 1000 stroškov za delodajalca

St235 ::

Ne pozabit, da tisti davčni odtegljaj na koncu leta šteje kot predplačilo dohodnine. Tako, da pri napotnici, če presežeš letni cenzus in nisi sproti plačeval akontacije dohodnine te bo pošteno usekalo, ko boš oddal napoved za dohodnino.

Če ne prekoračiš splošne olajšave, akontacije tudi v primeru avtorske pogodbe dobiš nazaj.

Tako, da ta izračun ima veliko luknjo dokler ne oceniš kolk bo denarja v celem letu. Če prekoračiš neki čez 6k EUR ali 3k EUR(Odvisno a te starši prijavijo v svojo dohodnino) v celem letu, potem je avtorska pogodba v bistvu cenejša.

l0g1t3ch ::

Prosim ne mešat v to temo še vse ostale slame. Mene zanima samo tist kar sm prašal že prej. Plačan pa bom po uri in nisem zmenjen za kak fiksen neto znesek.


Se pravi (številke so okrogle za lažji izračun):
delo prek ŠS: 100h x 10EUR/h = 1000EUR Zame, cca 1100 stroškov za delodajalca
delo prek avtorske: 100h x 10EUR/h = 775EUR Zame, 1000 stroškov za delodajalca

Imam prav ?

Gost ::

Nimaš prav. Zgoraj ti je zee citiral točnejši izračun avtorske pogodbe.

Delodajalec mora v katerem koli primeru plačati še prispevke in neke zadeve.

Če si delodajalec, vprašaj svojo računovodjo, če si delavec pa delodajalca zakaj ne dobiš ustrezne vsote na TRR.


NEE. Očitno imaš prav:
izračun:
http://www.racunovodstvo-arfidas.si/izr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Doman ::

Morda se motim, ampak sem skoraj 100% prepričan, da je na uradni pogodbi o avtorskem delu potrebno točno navesti ali gre za NETO ali BRUTO urno podstavko?
Če je še vedno tako v neto urni podstavki dobiš toliko kolikor moraš in te briga, koliko mora on akontirati (upaj le, da bo dovolj akontiral )

l0g1t3ch ::

Hm ?

zee pravi:

Avtorski honorar: xEUR
Priznani materialni stroški: 10%
Osnova za izračun davčnega odtegljaja: xEUR-10%
Davčni odtegljaj: 25%


torej če naj bi jaz imel urno postavko 10EUR in znese avtorski honorar 1kEUR od tega odbijem 100EUR in dobim 900EUR osnove za plačilo akontacije. Od 900EUR plačam 25% akontacije in na koncu dobim 775EUR na svoj račun.
Seveda mi lahko konec leta preveč plačano akontacijo vrnejo ampak na mesečni ravni jaz od 1kEUR vidim 775EUR.

Kje je tu napaka ?

EIDT (dodan izsek osnutka pogodbe):

Za storitve iz te pogodbe je izvajalec upravičen do plačila honorarja določenega v urni postavki v višini X EUR na uro.

S strani izvajalca mesečno realizirana kvota ur se plačuje mesečno na podlagi popisa del izvajalca, ki ga potrdi naročnik in je podlaga za mesečni račun s strani izvajalca.

Vsi zneski iz te pogodbe so navedeni v bruto znesku in vsebujejo davščine, ki je po vsakokratni veljavni zakonodaji dolžan iz zneskov in na zneske honorarja plačati naročnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

St235 ::

Točno tako. Delodajalec ne plača nobenih dodatnih prispevkov.

opeter ::

Če si dovolj pameten, se vedno zmeniš za neto znesek. Briga te, kaj je bruto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

l0g1t3ch ::

No samo če jaz prav razumem gre v mojem primeru za bruto in jaz delodajalca stanem samo toliko kot je urna postavka na pogodbi krat število opravljenih ur. Potem pa se od tega trga akontacija.

opeter ::

Zato pa bi moral podati urno postavko v neto znesku ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

l0g1t3ch ::

Ja že. Samo na pogodbi piše bruto in potem velja kar pravim jaz.
Če bi pisalo neto potem pa bi delodajalec poleg tega kar dobim jaz moral plačati še nekaj viška.

Je tako ?

St235 ::

Drugače pa je precej informacij na temo Avtorske pogdbe zbranih tukaj: http://www.svetovalnica.com/index.php?o...

Tukaj: http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko... pa so tudi primeri izračunov. To kar si povedal je točno. Delodajalec plača bruto znesek, ti pa dobiš nakazano neto. Ne plačuje se nikakršnih prispevkov.

Še primeri same pogodbe in računa:
http://www.artservis.org/prirocnik/avto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

opeter ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ja že. Samo na pogodbi piše bruto in potem velja kar pravim jaz.
Če bi pisalo neto potem pa bi delodajalec poleg tega kar dobim jaz moral plačati še nekaj viška.

Je tako ?


Je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

Ne pozabit edino, da moraš ti delodajalcu izdati račun na podlagi katerega on izvrši nakazilo.

l0g1t3ch ::

Sedaj ko je to razčiščeno pa se vrnimo na primerjavo z delom preko SŠ glede tega koliko stanem delodajalca in kolko priteče mesečno na moj račun.

Recimo, da sem bil prej preko ŠS plačan 10EUR/h in da bi sedaj delodajalec rad vtaknil isto postavko v avtorsko pogodbo. V priemru da delam 100h je situacija sledeča:

delo prek ŠS: 100h x 10EUR/h = 1000EUR Zame, cca 1100 stroškov za delodajalca
delo prek avtorske: 100h x 10EUR/h = 775EUR Zame, 1000 stroškov za delodajalca

Torej sem sedaj preko avtorske na slabšem in bi se mogel zmenit za vsaj 12EUR/h, da bi bil mesecni priliv isti.

Gandalfar ::

Tako je. Najbolj ti je pa v interesu se zmenit za neto in se nehat ukvarjat s tem.

l0g1t3ch ::

Mnja, pravjo d bo bruto ostal. Torej se je treba za ustrezno vc izpogajat8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

nejcek74 ::

študentsko delo, bolj natančno:
neto 1000 evrov
koncesijska dajatev po ZZZPB 12% = 120 evrov
dodatna koncesijska dajatev po ZDKDPŠ 2% = 20 evrov
DDV na kocesijsko dajatev (obe) 20% = 28 evrov
pavšalni prispevek po ZZVZZ = 4,34 evra

skupaj bruto za podjetje = 1172,34 evrov

tako da imaš še malo boljše izhodišče ;)

St235 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sedaj ko je to razčiščeno pa se vrnimo na primerjavo z delom preko SŠ glede tega koliko stanem delodajalca in kolko priteče mesečno na moj račun.

Recimo, da sem bil prej preko ŠS plačan 10EUR/h in da bi sedaj delodajalec rad vtaknil isto postavko v avtorsko pogodbo. V priemru da delam 100h je situacija sledeča:

delo prek ŠS: 100h x 10EUR/h = 1000EUR Zame, cca 1100 stroškov za delodajalca
delo prek avtorske: 100h x 10EUR/h = 775EUR Zame, 1000 stroškov za delodajalca

Torej sem sedaj preko avtorske na slabšem in bi se mogel zmenit za vsaj 12EUR/h, da bi bil mesecni priliv isti.


Še vedno nismo ugotovil koliko zaslužiš na leto. Če greš čez cenzus za dohodnino potem te bodo opalili drugo leto. Ne razumem logike: boljše da imam višji mesečni dohodek potem pa plačam 600€ dohodnine, kot pa da vsak mesec dam 50 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

l0g1t3ch ::

Ne štekam kaj misles ?
Akontacijo nameravam sproti mesecno plačevat, na letni ravni pa recimo da bo zneslo 10kEUR.

jernejl ::

l0g1t3ch je izjavil:

delo prek ŠS: 100h x 10EUR/h = 1000EUR Zame, cca 1100 stroškov za delodajalca
delo prek avtorske: 100h x 10EUR/h = 775EUR Zame, 1000 stroškov za delodajalca

Torej sem sedaj preko avtorske na slabšem in bi se mogel zmenit za vsaj 12EUR/h, da bi bil mesecni priliv isti.

Kot je že nekdo odpisal, je pri študentskem delu okrog 1170eur stroškov za delodajalca.
Vendar moraš upoštevati, da v zgornjem primeru pri študentskem delu nisi plačal akontacije dohodnine, pri avtorski pogodbi pa si jo (25%). Ta razlika se bo poznala prihodnje leto, ko boš moral doplačati (ali dobil vrnjeno) dohodnino.

lambda ::

Malo si bom izposodil temo ...

Zanima me namreč, če je kaj posebej določeno, kako se časovno lahko dela preko avtorske pogodbe. Gre namreč za to, da imam še par izpitov in diplomo, pa ne bi rad sklepal delovnega razmerja, ker bi si rad vzel še nekaj prostega časa za študij. To pomeni, da bi recimo sedaj 2 meseca delal (praktično polni delovni čas), potem en mesec napol, potem 2 meseca zelo malo, potem pa spet polni čas ...

Ali je to z zakonom kakorkoli prepovedano, da je delovni režim tak, da nekatere mesece delaš polni delovni čas? (tip dela je ustrezen in spada pod avtorsko pogodbo, tu ni skrbi))

St235 ::

Ne, pri avtorski pogodbi ni omejitve ali delaš poln ali polovičen delovni čas. Lahko delaš tudi eno uro na teden, če se delodajalec s tem strinja.

PrimozBo ::

Oprostite ker obujam staro temo. Delal sem preko avtorske pogodbe in sedaj sem dobil plačilo pa me je presenetilo požrtost države.

Za plačilo sem bil zmenjen 2k EUR bruto, in moja računica je bla da iz tega dobim 1550EUR.
Sedaj pa je stanje po postavkah na plačilnem listu tako :(

Bruto znesek 2000
bruto prejemek oz. dohodek 1524
normirani strošek 152
osnova za dohodnino 1372
akontacija dohodnine 343
neto izplačilo 1181:(
Poseben davek na določene prejemke 381
Prispevek za PIZ 91
Prisevek za PPD 4

WTF je poseben davek na določene prejemke ? V tej in še eni drugi temi nisem tega nikjer zaslediv.

Pacient ::

http://www.racunovodstvo-arfidas.si/izr...

Moral bi. Nategnil so te. 1524 so ti dal, ne 2k. Vprašaj jih zakaj!

jernejl ::

PrimozBo je izjavil:

Oprostite ker obujam staro temo. Delal sem preko avtorske pogodbe in sedaj sem dobil plačilo pa me je presenetilo požrtost države.

Za plačilo sem bil zmenjen 2k EUR bruto, in moja računica je bla da iz tega dobim 1550EUR.
Sedaj pa je stanje po postavkah na plačilnem listu tako :(

Bruto znesek 2000
bruto prejemek oz. dohodek 1524
normirani strošek 152
osnova za dohodnino 1372
akontacija dohodnine 343
neto izplačilo 1181:(
Poseben davek na določene prejemke 381
Prispevek za PIZ 91
Prisevek za PPD 4

WTF je poseben davek na določene prejemke ? V tej in še eni drugi temi nisem tega nikjer zaslediv.

Si prepričan, da ne gre za podjemno pogodbo?
http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

PrimozBo ::

Huh ja. Na podpisani pogodbi govorijo o avtorski pogodbi na plačilnem listu piše podjemna pogodba.

Torej je podjemna pogodba še dodatno 25% obdavčena ?

LeQuack ::

Redna zaposlitev:
Za 1550EUR neto mora delodajalec dati 3030EUR vsega skupaj (brez malice in prevoza).
Podjemna pogodba:
Za 1550EUR neto mora delodajalec dati 2620EUR. Je precej obdavčena stvar.
Avtorska pogodba:
Za 1550EUR neto mora delodajalec dati 2000EUR, kot si sam izračunal.

Za stvari, ki so avtorske narave (programi, slike, članek, knjiga) je smiselno torej uporabiti avtorsko pogodbo. Seveda za veliko stvari to ne pride v poštev, saj se ne smatrajo kot avtorsko delo (na primer delo v McDonaldsu). Je pa velika razlika seveda med na primer rednim delom in avtorsko pogodbo. Čeprav je razvodno, da delodajalec da 1050€ manj, s tem izgubiš veliko stvari, kot so zdravstveno zavarovanje, pokojninsko zavarovanje, dopust, bolniška, regres, malica, prevoz...

Zaradi teh stvari moraš paziti, da vse te stroške že sam vkalkuliraš v svoj znesek. Za delodajalca je velik privilegij že to, da si mu fleksibilna delovna sila in ko te ne rabi več je to to. Zakaj bi bi bil poleg tega še cenejši? Kvečejmu dražji bi jaz rekel. Nobena stvar ni zastonj pravijo.
Tako da jaz ti priporočan delo po avrtoski pogodbi, pri tem se ne oziraj na izračune, prilagojene za avtorsko pogodbo (se pravi 22,5% akontacije), ampak vzemi kar izračun za redno plačo. Tako boš iz žaljenega neto zneska dobil bruto znesek, v katerem pa bodo že upoštevane stvari kot so zdravstveno zavarovanje, pokojninsko zavarovanje in morebitni stroški. Predvsem pa boš videl, koliko efektivno bo davka pri dohodnini, pavšalna akontacija 22,5% je namreč komedija, saj lahko na koncu leta kar veliko doplačaš za davek in potem ta tvoj neto ni več tak, kot je bil.
Za zgornji primer 1550€ bi tako rekel, da ti plačajo okoli 3000€, minus prispevki delodajalca, tako da nekje dobrih 2600€. Amak odvisno od tebe je pač, ali boš pustil se izkoristiti v dobro delodajalca (lojalnost podjetju, arbeit macht frei in podobno).

Še nekaj definicij:

Podjemno pogodbo skleneta dve stranki, podjemnik (oseba, ki bo naročeno delo opravila) in naročnik (tisti, ki je delo naročil in ki ga bo tudi plačal).
Podjemna pogodba se torej sklene, ko stranki hočeta, da bi podjemnik opravil določen posel, kot npr izdelava ali popravilo kakšne stvari, kakšno umsko ali telesno delo. Ponavadi gre za kakšno fizično delo in za nekaj občasnega in enkratnega.
Vendar je potrebno biti pazljiv, saj se podjemna pogodba, skladno z zakonodajo, ne sme skleniti, če obstajajo elementi delovnega razmerja: če se delavec prostovoljno vključi v organiziran delovni proces delodajalca in v njem za plačilo osebno in nepretrgoma opravlja delo po navodilih in pod nadzorom delodajalca.

Obračun posameznih postavk v podjemni pogodbi:
PIZ
Osebe, ki opravljajo delo na podlagi podjemne pogodbe, so kot zavarovanci, ki v okviru kakšnega drugega pravnega razmerja opravljajo delo za plačilo, pri opravljanju tega dela obvezno zavarovani za invalidnost, telesno okvaro ali smrt, ki je posledica poškodbe pri delu ali poklicne bolezni, kakor je to določeno v 27. členu Zakona o pokojninskem invalidskem zavarovanju - ZPIZ-1 (Uradni list RS, št. 109/06 - UPB4). Prispevek za pokojninsko in invalidsko zavarovanje plačujejo izplačevalci plačila po podjemni pogodbi ( naročnik ) v znesku 6 odstotkov od bruto zneska osebnega prejemka.
Posebni davek
Podjetje je od zneska dohodka dolžno obračunati tudi posebni davek na določene prejemke v skladu z Zakonom o posebnem davku na določene prejemke. Davčna stopnja znaša 25 odstotkov in se izračuna od bruto prejemka v pogodbi.
Zdravstveno zavarovanje
Osebe, ki opravljajo delo na podlagi pogodbe o delu, so v skladu s 5. točko 17. člena Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju - ZZVZZ (Uradni list RS, št. 72/06 - UPB3) zavarovane za poškodbo pri delu in poklicno bolezen. Pravne in fizične osebe, pri katerih te osebe delajo, plačujejo pavšalni prispevek za zdravstveno zavarovanje v znesku 3,08 EUR od vsake sklenjene podjemne pogodbe, ki velja v posameznem mesecu. Zdravstveno zavarovanje se plačuje vsak mesec.

Več imaš tu:
http://www.eracunovodstvo.org/blog/racu...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

PrimozBo ::

Kolikor berem programiraš lahko pod avtorsko pogodbo. Le zakaj so me tlačli na podjemno ?
Se da sedaj ko je bilo že nakazano narediti kak undo ?

LeQuack ::

To je dobro vprašanje. Načeloma naj bi bilo možno nekako stornirati pogodbo, potem pa na novo skleniti avtorsko, vsaj jaz ne vidim kakšnega posebnega problema.
Quack !

St235 ::

Kaj si konkretno sklenil z njimi? Če si sklenil avtorsko pogodbo in so ti oni plačali po podjemni pogodbi je lahko prišlo do napake.

Tomyboy123 ::

Pozdravljeni

Da ne odpiram nove tem, bom raje kar tukaj vprašal.
Če mi lahko kdo pojasni, točno kako poteka postopek pri sklenitvi avtorske pogodbe in potem potek plačila?
Izračuni bruto in neto so mi jasni, samo potek plačila za podjetje ne.
Ko se z podjetem dogovoriš o projektu in ceni, se sklene avtorska pogodba, kje do obrazca ali se je potrebno najprej dogovoriti z AAZ, kjer je tudi obrazec ali to ni potrebno?
http://www.aas.si/
Z letom 2011 naj delodajalec ne bi več obvestil zavoda za zaposlovanje, potem takem komu je potrebno to obvestiti?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Zadeva zgleda takole: Ti z delodajalcem podpišeš pogodbo. Na podlagi pogodbe delodajalec tebi izplača neto znesek, državi pa vse ostalo. Ker slednje lahko sploh pri manjših podjetjih, ki imajo zunanje računovadostvo povzroča strošek, ali pa s tem sploh nočejo zajebavat imaš možnost zadevo uredit preko ASS. V tem primeru AAS izstavi račun podjetju. Podjetje račun plača kot vsak drugi. AAS pa poskrbi za to, da so vsi prispevki pravilno plačani. Za to si pobere določen procent od nakazila.

Torej ni nujno, da delaš preko AAS, je pa manj komplikacij za delodajalca in zate glede plačila dohodnine. Če pa te komplikacije odtehtajo njihove procente je pa dovisno od tvoje situacije.

Če hočeš, da bo AAS posredovala moraš avtorsko pogodbo sklenit na obrazcu, ki ga imajo objavljenega na spletni strani. Če pa sklepaš mimo AAS potem pa seveda lahko skleneš na drugačnem obrazcu, oziroma njihove prilagodiš. Z AAS se v bistvu ne rabiš nič dogovarja. Preprosto jim pošlješ dve kopije pogodbe in oni izstavijo račun podjetju. Ko dobijo računa plačan ti prenakažejo srestva.

Zadnjega vprašanja pa ne štekam njaboljše. Kaj bi pravzaprav v zvezi z avtorsko pogodbo morali sporočati zavodu za zaposlovanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tomyboy123 ::

Najlepša hvala za izčrpen odgovor.
Drugače pa je bilo potrebno obvestiti zavod, ker si recimo brezposelen in prijavljen pri njih. Z letošnjim letom to ni več potrebno, kot piše:
Z novim Zakonom o urejanju trga dela od 1.1.2011 podatkov o podjemnih pogodbah in pogodbah o naročilu avtorskega dela Zavodu ni več potrebno sporočati.
Trenutno imam s.p, ampak se nagibam k avtorskim pogodbam.
Kot sem gledal kaj spada pod avtroska dela, fotografijo sem zasledil, točno tega kar pa počnem jaz pa ravno ne, ampak mislim, da bi to tudi moralo biti. Če slučajno veš..... ? Izdelujem različne promocijske video spote za firme, animacijske oglase za velike zunanje LED zaslone, v prvi vrsti pa so športne animacije na LED zaslonih(rokomet, košarka, nogomet).
Se pravi potem je opcija, da mi vse lepo uredi AAS. Lahko pač njihovo provizijo vračunam v ceno, za višje zneske je pa ta tudi manjša. Za bolj točne informacije pa potem njih kontaktiram, ko bo to tako daleč.

LP

St235 ::

Aha, to obveščanje zavoda za zaposlovanja je za posameznika aktualno edino zaradi nadomestila plače (ki se ti ustrezno zniža, če dobiš plačilo preko avtorske pogodbe). V bistvu vse kar je če tega ne delaš je da si v prekršku. Če pa ne dobivaš nadometila za izgubo plače je pa vseeno. Predvsem pa je bilo prvenstveno namenjeno kontroli delodajalcev, da bi se motiviralo redno zaposlovanje.

To kar ti opisuješ je brez dvvma avtorsko delo, pa tudi definicija avtorskega dela je rpecej splošna. Torej dokler ti oblikuješ vsebino (videospoti, oglasi) je to brez dvoma avtorsko delo.

Drugače pa so iz mojih izkušenj na AAS izjemno ustrežljivi in se potrudijo svetvat, če se obrneš na njih. Provizija pa tudi ni ne vem kakšna, sploh pa imaš tako vsaj neko jamstvo,da so tvoje davčne obveznosti poravnane kot se šika. Če imaš večje število naročnikov, se lahko hitro kaj zaštrika, če kdo ne odvaja akontacije rpavilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Isotropic ::

zakaj se pa raje ne zmenis za redno zaposlitev, logitech?

Tomyboy123 ::

Isotropic je izjavil:

zakaj se pa raje ne zmenis za redno zaposlitev, logitech?

Zaenkrat mi še podjetje z katerim največ delam ni ponudilo zaposlitve, ker tudi vejo, da urna postavka za to delo ni majhna in je za njih tako bistveno ceneje.
Mogoče pa, če dobijo posel v Stožicah za vodenje zaslonov na evropskem prvenstvu. :)
Drugače pa še enkrat najlepša hvala Lakotnik29 za vsa pojasnila.

LP

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Ampak moraš vedeti, da ceneje je zato, ker ti ne plačujejo pokojninskega zavarovanja, zdravstvenega zavarovanja, davkov nad tistim pavšalom 22,5%, bolniških, dopustov, malice, prevoza, pa še kaj bi se našlo. Zato je ceneje, ker si se ti pripravljen odpovedat temu sebi v škodo.
Torej od tiste urne postavke moraš vse zgornjo odšteti, če hočeš priti do realnega izračuna koliko ti ostane.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podjemna ali avtorska pogodba?

Oddelek: Loža
253498 (1916) billy
»

Avtorske in ostale pogodbe

Oddelek: Loža
325700 (4243) Zion10
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219670 (17392) Furbo
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21539987 (34824) kkk7
»

Izplačilo honorarja - kako?

Oddelek: Loža
266203 (5413) Tarzan

Več podobnih tem