» »

Dober računalnik

Dober računalnik

1 2
3
4

fr4nc ::

hekerneo je izjavil:


No pa tak mimogrede, nisn reko da je x6 zankurac, ampak menim da če zaj kupiš x6 je kurac ker imaš marsikateri inteljev procesor ki ima majn jeder... dokazuje bolše teste...

priporočam 1090T, odličen za navijat, ni zakodiran tako da s tem neboš imel probleme, edino hladilnik si kr dober nabaviš, pa bo.. edini minuus je da če ga naviješ na 3.6 bo ti pokuro 150W več elektirke xD


Ja katera igra ima sedaj npr. minimalne zahteve 4-jedra, ali pa npr. 6-jeder, da bi se lahko videlo na testih, ali pa da vsaj izkoristi 6-jeder??
Jaz gledam za prihodnost. Ko bo minimalna zahteva za igro 6-jedrc, jo noben procesor z 4-jedri nemore zagnat. Imam prav??

Procesorja 2 leti ne bom navijal, tako da ne potebujem (boljšega) hladilnika... ko bom pa navil bom pa nabavil boljši hladilnik ja :).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Ko bo minimalna zahteva za igro 6-jedrc, jo noben procesor z 4-jedri nemore zagnat. Imam prav??
Eh, za prihodnjih nekaj let ni strahu in boš verjetno prej menjal računalnik. Poleg tega je veliko večji efekt s strani grafične kartice.

hekerneo ::

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

priporočam ti tega.. je dober proceso... menim da skoraj najbolši od x6... ogromno testov, in še zato je poseben ker je odprt, in lahko navijaš =) kar mi je pri amdjih všeč

je res, da bo prihodnost imela 6 jeder, samo če gledamo že sedaj... vsaj menim: da malo katera igra ima napisane zahteve da more bit quat not.. nisem prepričan ker jih neigram

in se tud strinjam z bluefish...se ga splača poslušat je kr lepo podkovan =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hekerneo ()

fr4nc ::

bluefish je izjavil:

Ko bo minimalna zahteva za igro 6-jedrc, jo noben procesor z 4-jedri nemore zagnat. Imam prav??
Eh, za prihodnjih nekaj let ni strahu in boš verjetno prej menjal računalnik. Poleg tega je veliko večji efekt s strani grafične kartice.


Ja no... mogoče imaš prav :D.

Potem bolje, da bi bilo takole:
Mainboard S-AM3 GIGABYTE GA-880GMA-UD2H, Micro ATX(Osnovne plošče) 93.70€
Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition, 3,2GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 149.92€
DDR3-RAM KIT 4 GB, 1333 MHz, CL7, KINGSTON HyperX(Pomnilnik) 112.44€
nVidia Gainward GTX470, 1280MB DDR5, 2xDVI / mHDMI(Grafične kartice) 327.64€
Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS(Trdi diski) 59.24€
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote) 18.44€
Ohišje Midi NZXT Hades, črna, ATX(PC Ohišja) 76.84€
NAP. SILENTPOWER LC8750-750W/14 II V2.2 BLUELIGHT(Napajalniki) 92.04€
= 930€

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

_koki_ ::

X6 se z lahkoto primerja z i7 procesorji glede na razliko v ceni...
Jaz osebno če bi sedaj kupoval bi kupil nekaj v tem smislu, ohišje in napajalnik spremeni po okusu saj sem izbral najcenejši komplet, lahko pa dodaš še 25EUR za malce zmogljivejšo gtx460 1gb:
Mainboard
Socket-AM3 ASUS
M4A88TD-V
EVO/USB3, ATX
1 107.09
odstrani

Procesor AMD
Phenom II X6
1055T, 2,8GHz,
Six-Core, S-AM3,
Boxed
1 199.45
odstrani

RAM PATRIOT.DDR3
2x 2GB 1333MHZ
SECTOR5 7-7-7-20
1 84.47
odstrani

Grafična kartica
GF GTX460 768MB
DDR5 DVI HDMI VGA
1 174.16
odstrani

Solid State Disk
2,5'' S-ATA 6Gb/s
64GB CRUCIAL
RealSSD C300,
MLC-Pomnilnik
1 163.88
odstrani

HDD SAMSUNG 1TB
SATA2 32MB/7200
(HD103SJ)
1 55.92
odstrani

DVD/RW SAMSUNG
SH-S223C/BEBE SATA
BULK črn
1 18.44
odstrani

Ohišje LC ATX
MIDI PRO933B
LC600H-12
1 48.45
odstrani

Skupaj:
851.85

Meizu ::

1. Quat - piše se Quad.
2. Niso vsi lynnfieldi i7 ampak so tudi i5
3. Pokaži mi primer teh zahtev, kjer so za Intel manjše zahteve
4. Pogledal sem teste za x6. In imajo čisto dober performanse, zadosti blizu i7 procom. Zdaj mi pa najdi i7 CPU za 199EUR. Ker drugače govoriš le to, da je procesor, ki je za 70EUR dražji (in to najcenejši, tj. i7 930), boljši. No shit Sherlock. Pa ni tolko boljši, da bi lahko rekel, da je razlika v hitrosti res opazna.
5. A i7 CPUji so pa varčni mogoče?
6. Da se dobit 256bitno 1GB GDDR5 (pazi) HD4870, ki je počasnejša od 128bitne HD5770 1GB GDDR5 (GDDR5, ponavljam). Po tvoje to ni možno. Razloži nam, zakaj.
7. Kaj bi rečt, da si tako močno proti x6, a x4 955 ti je pa solidna zadeva?
8. i7 zaenkrat prikazuje boljše rezultate le tam, kjer večnitnost pride do izraza. Ko bo pa sploh izšla kakšna podpora 6 jedrim vsaj delno vredna omembe, se bo pa razlika med tema dvema CPUjema še zmanjšala.

fr4nc - ne ga ravno poslušat, ker naklada. Naj te to ne zavede pri nakupu. Ja i7 so malce boljši od x6, vendar so tudi skoraj 100EUR dražji. Tudi solidne plate pridejo kar dražje - tam okoli 150EUR recimo Asus Sabertooth. Tako, da če nameravaš tale računalnik uporabljat dolgo časa bi bila neumnost kupovat x4 955. Najbolj ugodna dolgoročna opcija ti je AMDjev x6.

Edit: Post apelira na hekerneotov post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

bluefish ::

Ja, sestava, ki jo je zapisal koki, je videti kar OK.

Meizu ::

Čeprav jst bi vseeno za dolgoročen nakup vložil v 1GB GTX460.

bluefish ::

Glede 768MB vs. 1GB sem že jaz vse bolj v dilemi. Nekateri omenjajo, da razlika v ceni ne odtehta razlike v zmogljivosti, spet drugi pravijo obratno. Hm?

fr4nc ::

bluefish je izjavil:

Ja, sestava, ki jo je zapisal koki, je videti kar OK.


Je takole boljše:
Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A88TD-V EVO/USB3, ATX(Osnovne plošče) 107.09€
Procesor AMD Phenom II X6 1055T, 2,8GHz, Six-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 199.45€
RAM PATRIOT.DDR3 2x 2GB 1333MHZ SECTOR5 7-7-7-20(Pomnilnik) 84.47€
nVidia Gainward GTX470, 1280MB DDR5, 2xDVI / mHDMI(Grafične kartice) 327.64€
Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS(Trdi diski) 59.24€
DVD/RW SAMSUNG SH - S223L/BEBE BERE SATA BULK BLACK(Optične enote) 19.58€
Ohišje Midi NZXT Hades, črna, ATX(PC Ohišja) 76.84€
NAP. SILENTPOWER LC8750-750W/14 II V2.2 BLUELIGHT(Napajalniki) 92.04€
= 966€ (upam, da mi bo šlo tako finančno skozi)

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

_koki_ ::

Seveda je gtx460 1gb občutno boljša vendar, če si omejen s financami potem pač gledaš da dobiš najbolše za tist denar ane, je pa res da se ti 25EUR pri nakupu na obroke ne pozna neki...
Rajši vseeno dam boljše komponente v sam računalnik in da je poraba elektrike manjša (da se tudi ob uporabi špara čez leto) kot da mečem dve kartice not in nek drag napajalc in ostale stvari, je pa SSD nekaj kar je treba imeti v računalniku za toliko denarja, še posebej če so v igri zahtevni programi...

gtx 470 res ni vredna nakupa, ker ni toliko boljša kot je dražja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

DarwiN ::

Gtx 460 1Gb vs 768Mb

Razlike sploh ni! (beri- ~3%)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krispe ::

Ne bi se rad vmešaval v težke pogovore pa vendar...

Fr4nc, jaz bi na tvojem mestu raje vzel Phenom II x6 1090T namesto modela 1055T. Pri grafični pa bi malce prišparal in vzel GTX 460 (768MB ali 1GB) čez leto ali dve pa bi dokupil še eno in ju povezal v SLI.
No to je pač moje mišljenje.
Jaz osebno veliko raje zamenjam grafično kartico kot procesor ker je manj dela (in pri procesorju je treba bit bolj previdn zarad nogic.) :))

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

hekerneo ::

krispe je izjavil:

Ne bi se rad vmešaval v težke pogovore pa vendar...

Fr4nc, jaz bi na tvojem mestu raje vzel Phenom II x6 1090T namesto modela 1055T. Pri grafični pa bi malce prišparal in vzel GTX 460 (768MB ali 1GB) čez leto ali dve pa bi dokupil še eno in ju povezal v SLI.
No to je pač moje mišljenje.
Jaz osebno veliko raje zamenjam grafično kartico kot procesor ker je manj dela (in pri procesorju je treba bit bolj previdn zarad nogic.) :))

LP


no se strinjam... pol pa naj reče nekdo da samo jas tako razmišljam in da nimam pojma...

_koki_ ::

Zakaj bi plačeval toliko več za procesor ki je narejen za navijanje za telebane, če znaš navijat boš tudi x6 1055t spravu približno tako daleč kot BE...

Meizu ::

hekerneo je izjavil:

krispe je izjavil:

Ne bi se rad vmešaval v težke pogovore pa vendar...

Fr4nc, jaz bi na tvojem mestu raje vzel Phenom II x6 1090T namesto modela 1055T. Pri grafični pa bi malce prišparal in vzel GTX 460 (768MB ali 1GB) čez leto ali dve pa bi dokupil še eno in ju povezal v SLI.
No to je pač moje mišljenje.
Jaz osebno veliko raje zamenjam grafično kartico kot procesor ker je manj dela (in pri procesorju je treba bit bolj previdn zarad nogic.) :))

LP


no se strinjam... pol pa naj reče nekdo da samo jas tako razmišljam in da nimam pojma...


Ne, ti razmišljaš čisto drugače. In ja, nimaš pojma. Žal.

Krispe, le zakaj je 1090T bolj sensibilna izbira? Razen odklenjenega množilnika je ni razlike, razen dodatnih 50€. Dokler 1090T ne pade pod 200€ zame ni vreden nakupa, ker so pa potem res i7 procesorji že blizu kar se cene tiče. Oba pa se navijeta približno enako +- nekaj mhzjev.

krispe ::

1090T je sicer 60-70EUR dražji, je pa v igrah precej boljši.

Če za primer vzamemo Crysis.

Kot je razvidno iz slike, 1090T premaga 1055T za okrog 10fps (to je verjetno povprečna vrednost, torej bi na območjih kjer je bolj obremenjen CPU bila razlika še večja.)

MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

klinker ::

Kaj od tega, da se oba navijata podobno ti ni jasno? Seveda je 1090T hitrejsi ce pa ima visjo frekvenco, katero pa 1055T doseze brez problema in sta proca izenacena ;)

Jst dam glas za 1055T, AMD870 z Sata6 in usb3, 4gb 1600mhz rama, MSI 460GTX, Samsung F3, Corsair TX650, Cooler Master Centurion 690II Advanced

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

krispe ::

Ne smemo tudi pozabiti porabe elektrike. Oba procesorja z stock frekvenco porabita 125W, če se ne motim.
Če pa bi 1055T model navil, bi se cifra porabe znatno povečala (torej večji stroški elektrike).

No jaz če bi kupoval računalnik za 5 let naprej bi definitivno vzel kar se da dober procesor.

LP pa ne me razumet napačno, samo na glas razmišljam :)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

mihco ::

fr4nc je izjavil:


Ja katera igra ima sedaj npr. minimalne zahteve 4-jedra, ali pa npr. 6-jeder, da bi se lahko videlo na testih, ali pa da vsaj izkoristi 6-jeder??
Jaz gledam za prihodnost. Ko bo minimalna zahteva za igro 6-jedrc, jo noben procesor z 4-jedri nemore zagnat. Imam prav??
Lp


Tako razmisljanje je za moje pojme zgreseno. Toliko(se pravi izredno malo) kot je sedaj i7 boljsi od x6 zaradi "kao optimiziranih iger za 4 jedra" toliko(se pravi izredno malo) bo boljsi x6 ko bodo igre "kao optimizirane za 6 jeder". S tem da se poti obeh podnozij koncujeta je na AMD-ju to to, se pravi konec poti...Intel pa ima tudi za to podnozje boljse procesorje, ki so trenutno sicer cenovno nedosegljivi ampak cas bo to spremenil(sploh na trgu rabljenih bo v letu ali dveh veliko tega). Samo moje mnenje okoli AMD x6 vs Intel i7 "future proof" vprasanj.

fr4nc ::

krispe je izjavil:

Ne bi se rad vmešaval v težke pogovore pa vendar...

Fr4nc, jaz bi na tvojem mestu raje vzel Phenom II x6 1090T namesto modela 1055T. Pri grafični pa bi malce prišparal in vzel GTX 460 (768MB ali 1GB) čez leto ali dve pa bi dokupil še eno in ju povezal v SLI.
No to je pač moje mišljenje.
Jaz osebno veliko raje zamenjam grafično kartico kot procesor ker je manj dela (in pri procesorju je treba bit bolj previdn zarad nogic.) :))

LP


Evo:
Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A88TD-V EVO/USB3, ATX(Osnovne plošče) 107.09€
Procesor AMD Phenom II X6 1090T Black Edition, 3,2GHz, Six-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 267.72€
RAM PATRIOT.DDR3 2x 2GB 1333MHZ SECTOR5 7-7-7-20(Pomnilnik) 84.47€
Grafična kartica GF GTX460 768MB DDR5 DVI HDMI VGA(Grafične kartice) 174.16€
HDD SAMSUNG 1TB SATA2 32MB/7200 (HD103SJ)(Trdi diski) 55.92€
DVD/RW SAMSUNG SH - S223L/BEBE BERE SATA BULK BLACK(Optične enote) 19.58€
Ohišje Midi NZXT Hades, črna, ATX(PC Ohišja) 76.84€
NAP. SILENTPOWER LC8750-750W/14 II V2.2 BLUELIGHT(Napajalniki) 92.04€
= 877€ + mogoče še malo boljše (hitrejše) RAM-e in matično, ki podpira USB 3.0

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

krispe ::

mihco je izjavil:


S tem da se poti obeh podnozij koncujeta je na AMD-ju to to, se pravi konec poti...


Mislim, da bo AMD za nove "Bulldozerje" uporabil isti socket, torej Socket AM3. Morda bo se imenoval AM3+, vendar bo ostal enak. Potreben bo le flash biosa.

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krispe ()

mihco ::

...pustimo se presenetit :)

_koki_ ::

Bedarija je vlagat v močnejši napajalec, če ti plošča ne podpira sli, ta plošča ima že vgrajena dva usb 3.0 port-a, amd procesorji pa se tudi ne razumejo najbolše s hitrimi rami in je 1333mhz najbol optimalno...
Vzel bi konfiguracijo ki sem ti jo predlagal, mogoče bi si vzel ohišje in napajalc po želji če že glih hočeš met neki ekstra maš še 50EUR lufta do 900EUR, ti pa nobena druga komponenta ne pohitri samega nalaganja sistema in programov tako kot SSD, pa lahk daš "i10" procesor not...

_IKE_ ::

Hm še jst BI nekaj dodal k tejle debati:

Trenutno, poudarjam trenutno je best buy 460GTX še sploh če jo povežeš v SLI. Tudi nakup 2 kartice čez nekaj časa ne bi bil tako slab....

Glede debate okoli procesorjev, pojdimo v ekstrem in si poglejmo top ponudbo: 1090T in extreme i7 980X http://www.anandtech.com/bench/Product/...

V obeh primerih gre nenavite izvedbe pa me zanima če intel upraviči razliko v ceni ....i dont think so.....
Vsake oči imajo svojega malarja, moj je v barvi EUR, in gledam s tega vidika na zadeve...( da ne bo nejasnosti 10 fps več mi ne upraviči 20 in več% višje cene ne glede na proizvajalca )

@fr4nc

Veš kje imaš ti problem ( pa tudi jaz pa še kdo drug tudi) : v tem da ni AMD plate ki bi podpirala SLI in CF za podnožje AM3, tako kot to recimo omogočajo nekatere plate za 1156

Tukaj bi AMD brcnu na mars...pol pa z marsa še naprej v drugo galaksijo

ČE bi imel tako plato bi naredil sledeče

Zgoraj opisana plošča bi bila z 1055/1090 in CF ali SLi kombinacijo, ustreznim napajanjem in diskom future proof za kar nekaj časa za relativno ugoden denar... Verjetno bi imal prej težave/omejitve zaradi PCI ex 3.0 kot pa procesorja

Ker pa AMD favorizira CF, intel pa ponuja SLI in CF pomoje marsikdo preide na intel zaradi večjih možnosti pri "posodobitvi" sistema.

Kakor koli moj nasvet je da kljub vsemu počakaš z nakum kompa še enE pol leta, da se videlo kaj bo prišlo ven, kja bo ponujalo in predvsem za KAKŠNO CENO !!!

mihco ::

kje pa tukaj amd upravicuje isto ceno?? http://www.anandtech.com/bench/Product/...

mihco ::

in ce gremo iz ekstremov nazaj v realnost...

_IKE_ je izjavil:


Glede debate okoli procesorjev, pojdimo v ekstrem in si poglejmo top ponudbo: 1090T in extreme i7 980X http://www.anandtech.com/bench/Product/...

V obeh primerih gre nenavite izvedbe pa me zanima če intel upraviči razliko v ceni ....i dont think so.....
Vsake oči imajo svojega malarja, moj je v barvi EUR, in gledam s tega vidika na zadeve

Meizu ::

mihco je izjavil:

kje pa tukaj amd upravicuje isto ceno?? http://www.anandtech.com/bench/Product/...


Am, zakaj pa ne? Saj je v večini primerov celo hitrejši? Rendiranje še posebej?

Ok, očitno je videt, da v igrah poklekne zaradi manjše frekvence in očitne podpore 4im in ne 6im jedrom... Ampak se bo že popravlo vse skupaj :)

_IKE_ ::

mihco je izjavil:

kje pa tukaj amd upravicuje isto ceno?? http://www.anandtech.com/bench/Product/...



Zgleda da nisi dobro prebral post, primerjava je postavljena za top ponudbo obeh proizvajalcev : 1090T Vs I7 980X

p.s. kaj pa tole
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

:http://www.dinokomp.si/product_info.php... vs http://www.dinokomp.si/product_info.php...



Veš tole je bs, takole se lahko dajemo do onemoglosti pa ne pridemo nikamor ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

mihco ::

_IKE_ je izjavil:


Veš tole je bs, takole se lahko dajemo do onemoglosti pa ne pridemo nikamor ...

Tocno tako...zato je preferiranje katerekoli znamke brezsmiselno ali povdarjati amd-jeve superiornosti glede na ceno neumno ker so razlike tako v ceni kot v performansah minimalne.

Meizu ::

Zakaj pa nebi povdarjal AMDjeve superiornosti glede na ceno? In ne, očitno razlike v ceni kot performansu niso minimalne.

200EUR AMDjev X6 proti 1000EUR za ne spet toliko močnejši procesor... Do you call this minimal?

_koki_ ::

Ne moreš primerjat top ponudbe med obema, ker AMD nima nič konkurenčnega i7 980x, bi pa cena bila tudi višja če bi imel, zato pa je cena nastavljena tako kot je...
x6 procesorji so čist na nivoju 4-jedernih i7 procesorjev in če se navijajo približno enako, potem se mora cenovno gledat najšibkejši x6 1055t vs. i7 930 in cenovna razlika med njima ki pa je ogromna...
Vsak bi rad iztržil kar se da veliko za svoj produkt saj za več kot prodajo več imajo tudi zaslužka...

Meizu ::

Ne, koki, Intel drži ceno njihovih extremnih primerkov visoko, pa če AMD izstreli ju3 600 jedrnika. Tudi v P4 času, so bili Extreme Edition modeli svinjsko dragi, ponujali so pa kaj - nič.

mihco ::

Meizu je izjavil:

Ne, koki, Intel drži ceno njihovih extremnih primerkov visoko, pa če AMD izstreli ju3 600 jedrnika. Tudi v P4 času, so bili Extreme Edition modeli svinjsko dragi, ponujali so pa kaj - nič.

...kar jih izkljuci iz debate ze osnovi.

_IKE_ ::

hehe...no ja verjetno je res vse skupaj malo izgledalo kot preferiranje ene znamke v tem primeru amd, kar pa ni bil namen


" Ne moreš primerjat top ponudbe med obema, ker AMD nima nič konkurenčnega i7 980x, bi pa cena bila tudi višja če bi imel, zato pa je cena nastavljena tako kot je...
x6 procesorji so čist na nivoju 4-jedernih i7 procesorjev in če se navijajo približno enako, potem se mora cenovno gledat najšibkejši x6 1055t vs. i7 930 in cenovna razlika med njima ki pa je ogromna...
Vsak bi rad iztržil kar se da veliko za svoj produkt saj za več kot prodajo več imajo tudi zaslužka...
"

Ob upoštevanju price / performance je 980x zmogljivejši za nekje 25% a za 3,8x višjo ceno....

pa na eno stvar se tukja pozablja, tudi plošča za 1366 ni ravno poceni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

_koki_ ::

Mene osebno to ne gane sploh, zarad mene tut če jih po 2000EUR/kos prodajajo ko od mene ne bojo vidli niti EUR, vedno sem kupil to kar se je v danem trenutku najbol splačalo ker nisem nikoli potreboval računalnik za to da kažem kolk mam dolgega...
Mislim pa da tudi AMD ne bo svoje procesorje nove generacije prodajal tako poceni, če bodo več kot konkurenčni najboljšim intelovim...
Dal sem tudi svoj predlog glede konfiguracije in mislim da ni še noben drug sestavil kaj boljšega od mene...

_IKE_ ::

in ta konfig je :?

never mind že najdu ( kako za vraga sem sfalili enga daljših postov )

Ni slaba konfiguracija

Na nekaj podobenga bi sel jst če bi ne blo CENZURA amd-ja in njegovega CF forsiranja....tako pa bomo počakal na bager

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

_koki_ ::

Evo podoben sistem kot sem ga pripisal že malce višje le iz druge trgovine (mlacom), 5% popust je obračunan na gotovino imaš pa možnost nakupa tudi na 6 obrokov brez obresti seveda brez popusta, cena pa približno enaka (850EUR):

12DAMD1078
AMD Phenom II X6 1055T BOX AM3
kos
163,47 EUR
5%
20%
186,36 EUR

17EVGA0935
eVGA GTX460 768MB PCIe
kos
145,62 EUR
5%
20%
166,01 EUR

14MMGE6184
GEIL GVP34GB1333C9DC 4GB(2x2GB) PC10600 DDR3
kos
66,42 EUR
5%
20%
75,72 EUR

15ICRU0633
CRUCIAL C300 64GB 25/256/S600
kos
139,99 EUR
5%
20%
159,59 EUR

15EWDI0743
WD WD10EARS 1TB 7.2/64M/S300 GreenPower
kos
51,76 EUR
5%
20%
59,01 EUR

10DMST0966
MS-TECH LC-05B črn 550W
kos
45,48 EUR
5%
20%
51,85 EUR

11GZUA1701
ASUS M4A87TD EVO
kos
87,88 EUR
5%
20%
100,18 EUR

21LNEC04011
NEC AD-5260S DVD-+RW 24x dvoslojni SATA črn oem
kos
16,10 EUR
5%
20%
18,35 EUR

Ob spremembi količine
Skupna teža: 5 kg


Skupaj: 716,72 EUR
Popust: 35,84 EUR
DDV: 136,18 EUR
Za plačilo: 817,06 EUR
195.800,26 SIT

Meizu ::

GTX460 1GB ljudje, 768mb je napaka zdej kupovat, ko je 1GB standard...

fr4nc ::

_koki_ je izjavil:

Evo podoben sistem kot sem ga pripisal že malce višje le iz druge trgovine (mlacom), 5% popust je obračunan na gotovino imaš pa možnost nakupa tudi na 6 obrokov brez obresti seveda brez popusta, cena pa približno enaka (850EUR):



Dobra konfiguracija...

Samo 6 mesecev je na žalost premalo.

Na sestavi.si:
Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A88TD-V EVO/USB3, ATX(Osnovne plošče) 107.09€
Procesor AMD Phenom II X6 1055T, 2,8GHz, Six-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 199.45€
RAM PATRIOT.DDR3 2x 2GB 1333MHZ SECTOR5 7-7-7-20(Pomnilnik) 84.47€
Grafična kartica GF GTX460 768MB DDR5 DVI HDMI VGA(Grafične kartice) 174.16€
Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS(Trdi diski) 59.24€
Solid State Disk 2,5'' S-ATA 6Gb/s 64GB CRUCIAL RealSSD C300, MLC-Pomnilnik(Trdi diski) 163.88€
DVD/RW SAMSUNG SH - S223L/BEBE BERE SATA BULK BLACK(Optične enote) 19.58€
Ohišje Midi ANTEC Three Hundred, črna, brez napajalnika(PC Ohišja) 59.00€
NAP. SILENTPOWER LC8750-750W/14 II V2.2 BLUELIGHT(Napajalniki) 92.04€
=958€

Samo koliko se dejansko pozna SSD?? To se bi poznalo pri programih, ali v igrah tudi?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

_koki_ ::

Potem si pa kupi nekaj svojim finančnim zmožnostim primerno ne pa da si sestavljaš še 100EUR dražji računalnik skup, misliš da boš po spletnih gotovinskih cenah dobil pri plačilu na obroke???
Večinoma še pa moreš prištet stroške odobritve in stroške zavarovanja "hitrega kredita" tudi če je brez obresti!!!

_IKE_ ::

hm...kredit, obroki ....no way, no go for me...

Karkoli boš naredu, moj nasvet ostaja počakaj še malo z nakupom, če ne druga vsaj do prihoda 6 serije radeonov, kj veš mogoče pa bo ATI izdal kaj konkurenčega gtx 460....

fr4nc ::

_IKE_ je izjavil:

hm...kredit, obroki ....no way, no go for me...

Karkoli boš naredu, moj nasvet ostaja počakaj še malo z nakupom, če ne druga vsaj do prihoda 6 serije radeonov, kj veš mogoče pa bo ATI izdal kaj konkurenčega gtx 460....


Hmmm... konkurenčnega, mislim da bo nekaj, samo se bojim, da bodo cene tudi kar visoke??
http://www.hexus.net/content/item.php?i...
http://forums.macrumors.com/showthread....

ATI Radeon HD 6850 DirectX 11 Graphics Card Technical Specification:-

Manufacturer: ATI
Series: Radeon HD 6000
Core Clock: 850 MHz
Memory Clock: 1600 MHz
Interface: PCI-E 2.0 x16
Memory Bandwidth: 4.2 Gbps
Memory Type: GDDR5
Memory Size: 1GB
DirectX: 11.0
OpenGL: 3.2
Process: 40 nm
Texture Units: 48
Raster: 32
Max Power Consumption: 160 Watt
Expected Release Date: Q4 2010
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Če ne drugega se bodo sedanje kartice pocenile, tudi pri nvidii.

_koki_ ::

Brezveze sploh to gledaš pa se sliniš zraven če nimaš denarja da si kupiš, si boš ja mogu vzet kredit za pet let namesto za tri, če si to vzameš...

fr4nc ::

bluefish je izjavil:

Če ne drugega se bodo sedanje kartice pocenile, tudi pri nvidii.


Samo pocenile so bodo, ko bodo prišle ATI 6xxx kartice na domač trg, ali tuj trg?
Ker preden pridejo kartice na domač tg zna še trajat...

Ja dokončno sem pa ugotovil, da se mi bolj splača kupiti 1055T, kot pa 1090T, saj lahko ta denar (cca. 65€) namenim za en dober CPU hladilnik :D.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Pri nas je seveda vse z zamikom.

klinker ::

_koki_ je izjavil:

Brezveze sploh to gledaš pa se sliniš zraven če nimaš denarja da si kupiš, si boš ja mogu vzet kredit za pet let namesto za tri, če si to vzameš...


Samo res...ko ga bos izplacal bo pa se 50% manj vreden :|
Nebi reku da se zapufas za workstation, ker ga pac potrebujes in ves da bos mel nekaj od tega...ampak za igrice spilat neko high end masino.
Btw...nisem zasledil da bi omenu kak zaslon imas.

fr4nc ::

klinker je izjavil:

_koki_ je izjavil:

Brezveze sploh to gledaš pa se sliniš zraven če nimaš denarja da si kupiš, si boš ja mogu vzet kredit za pet let namesto za tri, če si to vzameš...


Samo res...ko ga bos izplacal bo pa se 50% manj vreden :|
Nebi reku da se zapufas za workstation, ker ga pac potrebujes in ves da bos mel nekaj od tega...ampak za igrice spilat neko high end masino.
Btw...nisem zasledil da bi omenu kak zaslon imas.


Ekran je LG W2243T (1920x1080).
Saj boljše grafične od GTX 460 sploh ne rabim...

Nima veze koliko bo vreden ko ga bom odlačal, važno je to da bo na njem vse lepo delovalo. V kar ne dvomim.

Saj moj sedanji računalnik iz leta 2004 ze zelo zelo počasi pogonja programe kot so AutoCAD, SolidWORKS, itd. kaj šele igrice...
Ja na žalost ne morem dolgo čakat, saj moram imeti račulanik pred izidom novega CoD-a, da bomo lahko s prijatelji čez vikend malo igrali.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

fr4nc ::

Evo v sredo, torej jutri dobim računalnik... stestiral ga bom takoj ko bo mogoče in sicer z 3DMark06 in 3DMark Vantage ter igrico H.A.W.X. in mogoče še CoD4.

Moj trenutni računalnik:
CPU: Intel P4 (stock 2800MHz)@ 2930MHz
RAM: 2x512MB DDR1
GPU: ASUS AH3450 DDR2, 256MB
Plata: AsRock P4i65G
PSU: 300W
Ohišje: ??
Disk: 120GB

bo zamenjal novi računalnik, ki bo sestavljen iz:
CPU: AMD 1090T BE
RAM: 2x2GB 1333MHz
GPU: ATI Radeon SAPPHIRE 6870 1GB
Plata: ASUS M4A88TD-V EVO/USB3, ATX
PSU: LC Power 750W
Ohišje: NZXT Hades
Disk: Samsung 1TB

Upam, da bo razlika očitna :D.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
416719 (5788) opeter
»

Računalnik za 600eur - help (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5810738 (9469) jazbec
»

računalnik ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1039922 (8231) nightbird

Novi Gaming PC (1850€) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11519697 (18016) bluefish
»

NOV KOMP - za igrice- best kombo cena/kvaliteta 600-850 €

Oddelek: Kaj kupiti
322781 (2230) opeter

Več podobnih tem