» »

Gamepad od XBox360

Gamepad od XBox360

Jst ::

Hey.

Imam Dual Action od Logitecha, vendar v vseh igrah so tipke default neuporabne, ker so večinoma nastavljene za XBox360 Gamepad.

Zanima me pa, kako je z XBox360 GamePad-om. Se kupi za PC posebej. Ali potem lahko ta gamepad (za PC) uporabljaš tudi na konzoli?

X360 Gamepad.. ali ima zadaj tisti "tipki" analogni? Recimo če na pol držiš, potem je v F1 2010 tudi gas na polovici?

Saj sem gledal po internetu, vendar so informacije (za PC) tako dvoumne, da bi raje slišal iz prve roke.

Ima kdo X360 Gamepad za PC? Dela tudi na Konzoli?


tnx.

lp,
./m
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Xbox 360 gamepad za PC kot tak ne obstaja, zato ker dela Xbox 360 gamepad normalno na PCju. Če imaš ožičeno verzijo ga samo priklopiš na USB in pobereš driverje. Če pa imaš brezžično verzijo, potem pa moraš za PC kupit sprejemnik pa tudi stvar dela.

In da, zadnji dve tipki sta analogni in se na PCju predstavita kot ena so in sta zato vedno plin/zavora v dirkačinah.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

Mavrik: Hvala. Pa si probal kakšno dirkačino na PCju? Delata tista dva analogna gumba normalno? (Saj pravim, konfliktne informacije po internetu)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JerryP ::

Hej mam brezžičnega z vmesnikom, sprobu sm dirt2 ter grid in dela tko kt na xboxu. Se pravi da maš analogno doziranje gasa in bremze 8-)

Jst ::

Eni pa pravijo, da jim tista analogna gumba zazna kakšna igra digitalno. Zato sprašujem, ker nočem vreči stran slabih 60 eur.

Anyway, hvala. Na Slo-tech se vedno lahko zaneseš. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

JerryP ::

Ja tisti špili k majo že v štartu podporo za xbox 360 gamepad morjo delat tko kt na konzoli.

Verjetno bi res na kakšnem starejšem špilu znal mal ponagajat. Bom pa sam zate sprobu wtcc slično gtr2, pa poročam če dela kul. Sam inštalira se še mora 8-)

Sm sprobu in dela super, imam analogen nadzor nad bremzo in gasom. Edino vibracije niso delovale in odzivnost gobic za volan bi blo potrebno mal nastavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

Jst ::

Eni poročajo na Steam forumu, da jim x360 gamepad analogna gumba v igri F1 2010 delujeta digitalno.

Verjetno zato, ker jim sploh ne zazna gamepada. Tako kot v ReadMe-ju piše, da Logitech Dual Action (Rumblepad brez vibratorjev) podpira out of the box, pa ne, sem tipke moral nastaviti sam. Zavijam sicer lahko analogno, to je pa tudi edina dobra stvar. Pa tudi to me moti, ker so pri vseh igrah so gumbi narobe označeni.

Pa še nekaj malenkosti je botrovalo mojemu premišljevanju, da si kupim MSjev gamepad. Da se neham zajebavati z igrami, potem sprintati sliko gamepada z opisi knofov, kaj pomenijo in prilimati na steno nad monitorjem. Za vsak špil posebej.

(Čeprav ne uporabljam dosti gamepada, se bolj prah nabira, kot ne. Ampak tudi opažam, da bo počasi pri meni prišel čas, da si omislim konzolo za igranje iger.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

virtuality ::

No ta kontroler sem kupil pred 2 tednoma, torej bel ožičen xbox 360 kontroler in do zdaj deluje odlično. V vseh igrah ki sem jih do sedaj probal delujete tipke analogno, tako da doziraš plin in zavore npr F1 2010, dirt 2, WRC 2010,..... Kupil sem ga za 36EUR na tej strani: http://www.goblin.si/xbox-360/dodatna-o... prispelo pa je v 1 dnevu. Mene kabel čisto nič ne moti pa še polnit mi ga ni treba medtem ko boš brezžični kontroler moral polnit.

Zgodovina sprememb…

JerryP ::

No js mam v svojmu orig. akumulator in mi drži res doug cajta. Mam pa še play and charge kit tko da k se spomnm/ k je baterija švoh ga tud gor pounem, tak da ni problema glede prazne baterije ama nkol ;-)

Tud na mojmu se bolj kot ne nabira prah, kdaj pa kdaj pa zapaše kako odpelat in takrt mi kr prou pride8-)

BTW Jst maš steam, pa kj mp špilaš? ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

gansta ::

Okej jaz imam tudi logitech rumbelpad 2 brezžičnega, pa me zanima kaj so sedaj analogne tipke, kako nastaviti pri f1 da bi lepo doziral gas, ne samo ful pa nič), kaka stran, linki, tudi za druge špile...?

jRk0 ::

f1 itak nic ne podpira, saj tudi moj volan kao podpira pa itak nic out of the box ne dela...
You fuck up once, you loose two teeth.

gansta ::

Aha, potem pa beda;

kaj pa npr. nba 2k11, fifa2011?, kako igrate na obadva "vrtljiva-360" "gumba", ali na gor, dol, levo, desno +tipke , ker pri tem logitechu se ne znajdem najbolje, čeprav sem slišal da velja za enega boljših gamepadov..

JerryP ::

Probite pogledat xpadder, podpira večino ploščkov in nastavljanje skoraj vsega.

IgorM ::

Sam uporabljam xbox 360 kontroler za vse razen streljačin.
Če ne druga mi je čisto drugače, ko se zvečer udobno namestim v počivalnik in igram, kot pa da bi skoraj pa celem dnevu na stolu zvečer še igral v istem položaju. Do zdaj nisem imel težav z nastavitvijo, tipk, res pa da je da skoraj povsod samodejno prepoznalo kontroler, tako da je bilo plug&play.
Ko sem kupoval je bil najcenejši na mimovrste, kot sem že omenil v podobni temi.

Jst ::

No, jaz sem pa takrat, ko je prišel ven PS3, prišel v BigBang po prazne DVDje. Tam je bil PS3 na razstavi in sem probal malo igrati - tenis. Pa mi je bilo kul.

In tako sem se ogrel za gamepad. Sem šel do police, kjer so jih imeli in Logitech Rubmblepad ter Dual Action sta enaka vendar Dual Action nima vibre. Sem si mislil, ker je lažji, pa ker me kabel ne moti in še stal je drobiž, sem dal tistih bogih ~20EUR in ga kupil.

Čeprav je moja primarna zvrst FPS, sem si mislil, da bom kakšno dirkačino ali igro, ki se igra bolje na gamepad, pač igral z gamepadom.

Devil May Cry 4, potem ko sem nastavil tipke tako kot so na PS3, je bil takšen užitek. Superca, še posebej, ker imam dokaj dober naslonjač in sem res užival.

Dirkačine sem pa igral TDU in Fuel (poceni na Steamu).

Za 20 EUR dovolj zabave, čeprav sem vsakič, ko sem ga uporabil, moral spucati praha. :)

F1 2010 me pa je čisto zakuril in mi Dual Action ne ustreza ker je gas/bremza 0 ali 1. Rad imam pa izziv: Ravno sedaj sem na Bahrajnu Practice 2. :) In če bi imel analogni gas, bi lahko izklopil še kakšno pomagalo.

Samo škoda, ker ima F1 2010 toliko bugov, čeprav Codiesi pravijo, da delajo na temu. Vendar prvo bo prišel uraden dx11 patch, šele potem pa patch, ki popravi EGO 2, njihov najnovejši pogon, na kateremu deluje igra. To jim bo vzelo več časa. Vsaj tako pravijo pri Codemastersu. Škoda, da je F1 2010 prva igra s tem pogonom.

Anyway, Happy GamePad Gaming, Anyone!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gansta ::

Jah kura* jaz sem dal skoraj 65EUR za rumbelpad cordless 2, pa sem na enakem kot ti, 0 ali 1 :S

barocco ::

Pred 2 letoma sem kupil ožičen Logitech rumbelpad 2 in mi deluje pri večini iger, kot so ,nogomet ,košarka DIRT2 ,F1 2010 splinter cell-Conviction
ni pa mi deloval pri igri Alone in the dark oz me je zajeb...!

Smrkovc87 ::

MENE ZANIMA NEKAJ.... VČERAJ SEM KUPIL XBOX ...PA ZRAVN DOBIŠ KONTROLER... POTEM SEM PA ŠE KUPIL DODATNO ŠE EN KONTROLER....PA ZDAJ TEGA DRUGEGA KONTROLERJA NEZNAM NASTAVITI....DA BI GA LAHKO UPORABLJAL....

HVALA ZA POMOČ..

LP

JerryP ::

Je res tako težko držati ta okrogel gumb z velikim X-om da ti ga ne prepozna :|

Smrkovc87 ::

*jerryp : hvala za pomoč...samo tko ni kot si reku.. ampak moreš istočasno držati tipko z tremi oklepaji na xboxu in na kontrolerju :)

Jst ::

Xbox ima poleg tipke za vklop še eno tipko?

Me zanima, v primeru, če bova s kolegom kakšno igro odigrala, pa bom jaz z svojim (bodočim) kontrolerjem gledal v luft.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gamepad? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5512979 (10942) yero7
»

Kateri gamepad za PC in kje ga kupiti???

Oddelek: Kaj kupiti
395752 (3196) opeter
»

shift 2

Oddelek: Igre
252117 (1395) Sssaga
»

Gamepad

Oddelek: Konzole
212483 (1577) gslo
»

Xbox 360 ni niti na polovici življenja

Oddelek: Novice / Konzole
455367 (2978) MrStein

Več podobnih tem