» »

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

««
7 / 7
»
»»

LuiIII ::

Postavlja se mi vprašanje kaj je območje zasebnosti v prostorskem smislu? Ne vem kako je to rešeno v naši zakonodaji.

guest #44 ::

LuiIII je izjavil:

Postavlja se mi vprašanje kaj je območje zasebnosti v prostorskem smislu? Ne vem kako je to rešeno v naši zakonodaji.


Isto sprašujem jaz. Sam zgleda da noben ne zna.

Pomojem sploh ni definirano, zato pomojem če bi google želel bi lahko mel mini helikopter v nad tvojo parcelo in počel kar mu paše, brez da bi imel težave z zakonom.

Google čeprav ponudi nekaj v zameno, izkorišča luknje v zakonu. Če bi želel bi lahko postavu kamere in mikrofone vse okoli roba tvoje parcele in vprašanje če bi lahko se sploh kaj pritožu.

Treba definirat mejo zaznavanja.

Mipe ::

Okapi je izjavil:

Nerazumna zahteva je, če se zaradi nekih principov (predsodkov, vere ...) odpoveš koristni storitvi. Samo to, in nič drugega.

O.

Storitev pa le ni tako hudo koristna, da bi upravičila sredstva.

3p ::

Lui je spomnil na Microsoft (katerega StreetSide view je še malo bolj fancy kot Street View).

Kaj torej pravite zagovorniki zasebnosti na njihov PhotoSynth? Vaše parcele namreč ne rabi poslikati Google, ampak eno sliko da Ferdo, eno špelca na fejsbook, tretjo Jože na flickr, Photosynth pa vse skupaj zlepi in obiskovalec se sprehodi mimo vaše hiše in pogleda kaj ste imeli na roštilju? Boste svojim kolegom prepovedali fotografiranje?

poweroff ::

Tole, ja: http://phototour.cs.washington.edu/bund...

Samo tukaj ni OSEBNIH podatkov. Ni obrazov in registrskih.
sudo poweroff

Gandalfar ::

seveda so, zakaj cudezno ne bi bili?

Manu ::

Lion29 je izjavil:

Mehmed: popolnoma razumna zadeva...

nerazumna zadeva je le v tolko, da zaradi "take malenkosti"* bo imel google neprimerno vecje stroske.. temu se zvisuje visji riziko, da se bodo odlocili da ne pokrijejo pri nas, ker se jim ne izplaca...


*malenkost pravim zato, ker bi jo (po pisanju osebkov v tej temi) bila vecina pripravljena spregledat za placilo

Sem opazil, da je take miselnosti precej: ljudje , ki niso povezani z nekim podjetjem skrbijo za njihove stroške.
Zakaj te skrbijo Googlovi stroški? Imaš mogoče Googlove delnice?

Zakaj bi mi moral svoje zakone in zasebnost prilagajat Googlovim stroškom?

Google je v Sloveniji gost in naj se prilagodi naši zakonodaji.

Ampak to o stroških si povedal ti in ne Google. Google se do zdaj ni nič pritoževal glede stroškov, ki bi nastali s spoštovanjem naše zakonodaje.

3p ::

poweroff je izjavil:

Tole, ja: http://phototour.cs.washington.edu/bund...

Samo tukaj ni OSEBNIH podatkov. Ni obrazov in registrskih.


Glej recimo tole.

poweroff ::

Hmm, nekako ne vidim nič. Uporabljam Firefox/Ubuntu...
sudo poweroff

Gandalfar ::

Torej nisi pripravljen stopiti do sosednjega racunalnika z windowsi in si pogledat kako tvoj predlog v praksi ne deluje?

Mipe ::

Hm, torej Firefox na Linuxu ni enak Firefoxu na Windowsih... kdo bi vedel!

Javascript?

3p ::

Matthai: photosynth menda hoče Silverlight. Na Ubuntu lahko poskusiš z moonlightom - ne vem pa če photosynth z njim deluje...

techfreak :) ::

3p je izjavil:

Matthai: photosynth menda hoče Silverlight. Na Ubuntu lahko poskusiš z moonlightom - ne vem pa če photosynth z njim deluje...

Dvomim, ker sem že na Windowsu moral namestiti posodobitev SLja, da sem lahko videl photosynth.

poweroff ::

OK, se pravi so gor objavljeni osebni podatki ljudi (obrazi,...). Ni problema - bomo še njih prijavili, pa naj jih Pooblaščenka zapre. :D

Itak ne bo "škode", ker uporabljajo zlobni zaprtokodni Silverlight... :))
sudo poweroff

Matako ::

^^^ Matthai.. ali se delaš, ali si pa res. Razlagamo ti, da se tukaj ni vozil noben avto mimo, da bi mu lahko kaj prepovedal. Slike bo dal gor tvoj anonimnisosed ali celo kak Slo-techovec!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Poldi112 ::

No, samo če je stvar ilegalna pri nas morajo verjetno vseeno odstraniti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Ja, to pravim. Zadevo bomo prijavili, pa bodo site skinili dol. Pa še vse IPje bodo morali razkriti (borba proti piratstvu, a ne Okapi ;)), pol pa lahko pričakujete raid Pooblaščenke po vaših domovih in plenjenje fotoaparatov.

:D

(hecam se)
sudo poweroff

Matako ::

Prepozno Matthai. Slike so že gor in so izven dosega. Misliti bi bil moral prej, ko si si ga šibal pri odprtem oknu - zdaj je, kar je!


(hecam se)

Poldi112 je izjavil:

No, samo če je stvar ilegalna pri nas morajo verjetno vseeno odstraniti?


IMO ne. Veliko strani pri nas objavlja stvari, ki so ilegalne po, ne vem iranskih zakonih - pa jih ne bo nihče odstranil z naših strežnikov. Lahlo bi se sicer blokiralo (verjetno ne) ampak tvoje slike ne bodo nič manj gor. Še vedno jih lahko gledajo Italijani, Hrvati in v bistvu sploh vsi... in se lulzajo tvojim nespodobnostim in nerodnostim.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Zato se pa take zadeve rešuje na ravni EU. Google je pač sedaj "nabasal na mino", naslednji bo po moje Facebook.
sudo poweroff

stratosD ::

...in kedaj se gremo pol sprehajat "naked in the moonlight"?

(hecam se)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034382 (22744) GreenT
»

Google street view tudi v sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612879 (8593) jest10
»

Google Street View dodal posnetke Nemčije (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23151995 (44611) Keyser Soze
»

Švicarsko sodišče terja anonimizacijo posnetkov za Google Street View

Oddelek: Novice / Zasebnost
4212535 (11586) Pyr0Beast

Več podobnih tem