» »

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

Nataša Pirc Musar preprečila prihod Google Street View v Slovenijo

««
«
1 / 7
»»

nobodyelse ::

http://dne.enaa.com/E-svet/E-druzba/Nat...

Kaj mislite o tem? Jest bi bil takoj za, ampak ker se je ena Natasa odlocila, da ona pa tega ne podpira pac Slovenije ne bo v google street mapsih...

Google vlaga miljone v projekt, bohvedi kakšen gps sistem bodo razvili v naslednjih 5ih 10 letih, ziher bo top of the pop. Slovenije pa pač ne bo notr...

Okapi ::

Ludisti pač, kaj moreš, zavirajo napredek v imenu svetlih idealov.;(

O.

djordjevic ::

Naj zabrišejo face ljudi in registrske oznake. Kolikor vem, je bilo to jabolko spora in razlog za zavrnitev googla.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Naj zabrišejo face ljudi in registrske oznake.
Zakaj le? Na tv pri poročilih vsak dan vidiš posnetke z ulice, brez zabrisanih fac in registrskih številk.

O.

kopernik ::

V linkanem članku piše, da je zahtevala brisanje registrskih oznak, obrazov in tudi druge kočljive situacije (npr. nezastrto okno v hiši). Dodatno želi, da se to stori že takoj po fotografiranju (verjetno v tistem avtomobilu), pred pošiljanjem posnetkov v nadaljno obdelavo. Skratka, dokaj nerazumne zahteve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

krucymucy ::

Kdo s Slo-techa je napisal ta komentar?

Na koncu pa to itak vodijo dve ogranizacije ILUMINTATI in FREEMASON!!!! Ljudje dejte si malo več pogledat o teh dveh organizacijah in vam bo tako jasno vse!! NE PUSTIT DA NAS ILIMINATI IN PROSTOZIDARI VODIJO!!!!


Ker če je resno mislil, se mi smili.

zee ::

This is so old news...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tarzan ::

Se strinjam z Natašo v tem primeru. Če jim je toliko do tega, potem naj se držijo pravil, ki jih postavimo.

detroit ::

djordjevic je izjavil:

Naj zabrišejo face ljudi in registrske oznake. Kolikor vem, je bilo to jabolko spora in razlog za zavrnitev googla.

google automatsko to opravlja, torej bluring, poleg tega se lahko pritožiš na posneto in te izbrišejo


ta nataša whatever pirc je še ena opica na poti tehnologije
Skero

Poldi112 ::

>google automatsko to opravlja, torej bluring, poleg tega se lahko pritožiš na posneto in te izbrišejo

V teoriji. V praksi te pa lepo ignorirajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kopernik ::

detroit je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Naj zabrišejo face ljudi in registrske oznake. Kolikor vem, je bilo to jabolko spora in razlog za zavrnitev googla.

google automatsko to opravlja, torej bluring, poleg tega se lahko pritožiš na posneto in te izbrišejo


Mogoče to res opravlja, ampak sem prepričan, da šele pri avtomatski obdelavi posnetkov v nekem data centru. Ona pa to želi takoj po fotografiranju. Verjetno iz middle-man perspektive: da ne bi šofer po koncu šihta stankal vse slike k sebi, šele nato pa jih poslal v obdelavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

ahac ::

Tarzan je izjavil:

Se strinjam z Natašo v tem primeru. Če jim je toliko do tega, potem naj se držijo pravil, ki jih postavimo.


Ali ima Nataša pravico, da slika mojo ulico (skupaj z ljudmi) in jo da na svojo internetno stran?
Ima.

Zakaj Google točno iste stvari ne sme naredit?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

3p ::

ahac: točno to sem se tudi jaz vpraševal. Zakaj potem v cajtngu in na poročilih na TV niso zabrisane face ljudi pa registrske pa blabla...

Blazz ::

detroit ko bo enkrat tebe delodajalc pojebu s kakimi zasebnimi podatki, ti bo pa prav prišla ha?...

Matako ::

@ahac: Zelo dobro vprašanje! In ne pozabimo na vsemogoče geo-označene fotografije... recimo Google Earth lahko kaže locirane fotografije uporabnikov nekega servisa (mislim, da ne Googlovega) - že skoraj ni kraja, da ga ne bi kdo pritisnil in postavil gor, skupaj s facami mimoidočih.

Primerov je milijon, Nataša je pač šla na najbolj razvpitega - Street View je žrtev lastne slave :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

detroit ::

če si ga kdo lepo povedan trebi z mojo sliko mene ne moti:)

moje osebno mnenje, da je nataša prebrala na internetskih novinah, da tko počnejo "moderne" države in je hitr najdla kvazi razloge oz. jih prepisala.
Skero

Matako ::

Spoh pa ljudje radi vidijo svojo fačo na netih. Primer: FB.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Roadkill ::

Jaz sem par mesecev nazaj v LJ videl avto, ki je snemal v vse smeri.
Na avtu je pisalo nekaj v stilu "Za vas snemamo slovenske ceste."

Tko da zgleda je bil google izločen, da bo lahko ena slovenska firma fino zaslužila za opravljanje iste stvari (glede kvalitete bomo videli).
Ü

guest #44 ::

Sicer sem za, ampak so primeri kjer so ujeli kočljive situacije. Zdej, če te ujamejo da lih natepavaš nekoga ki nebi smel, je škoda že narejena. Sej tega sicer "nebi smel počet" tako ali tako sam pa je dokaj in your face, ker pač vsi vidijo.

Skratka pomojem zaradi google streeta bo v bodočih letih narasla želja po neprosojnih ograjah.

Ta izguba zasebnosti je tudi lahko voda na mlin osebnim sovražnikom, ker lažje prečekirajo tvojo okolico. Ali pa kakšen izpirjenec nekomu greni življenje. Ideali znajo bit na obeh straneh napačni, ne sam na eni.

Nevem točno v kakšne vse ulice zahaja ta googlov avto, v mestih načeloma ni panike ker so ljudje nekako navajeni na izgubo zasebnosti oz se prilagodijo. Zdej če bi v kakšnem bolj ruralnem okolju, tam pač še niso navajeni na to in se lahko VELIKO odkrije.

Matako ::

^^^ Saj ravno zato bi bili neprecenljivi posnetki besnega kmeta, ki z vilami lovi Googlov avto!!!
/\/\.K.

mtosev ::

krucymucy je izjavil:

Kdo s Slo-techa je napisal ta komentar?

Na koncu pa to itak vodijo dve ogranizacije ILUMINTATI in FREEMASON!!!! Ljudje dejte si malo več pogledat o teh dveh organizacijah in vam bo tako jasno vse!! NE PUSTIT DA NAS ILIMINATI IN PROSTOZIDARI VODIJO!!!!


Ker če je resno mislil, se mi smili.

+1000 za smeh. ta je verjetno mentalno zaostal, da pise take neumnosti.jaz nimam nic proti googlovemu slikanju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

marS ::

čista klasika....bolj smo papeški od papeža.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

guest #44 ::

Matako je izjavil:

^^^ Saj ravno zato bi bili neprecenljivi posnetki besnega kmeta, ki z vilami lovi Googlov avto!!!


Ma če bi bil to tvoj nono, vrjetno nebi se tako smejal, aneda?


Glede iluminatijev in podobno...jah to so več ali manj blodnje, ampak če se kako večje podjetje odloči postavit mega plakat ravno na neko območje za katerega so izvedeli preko google posnetkov in to naredijo tako, da so ravno v kaki sivi coni zakona, potem pa ni več tok smešno.

It's all fun and games, until somebody looses an eye.

Spock83 ::

Če jaz ne smem pred stanovanjem/bajto postaviti kamere, da snema moj avto (ki na javnem parkingu je parkiran), potem tudi google car ne sme snemat. GPS gor ali dol.

Mipe ::

Dokazano je bilo, da se je marsikomu zavoljo Google Street View storitve bila storjena škoda - tako fizična kot psihična. Če želijo slikati mojo bajturino, naj mi prej plačajo, potem pa bom rekel "evo, izvolite, kr slikajte!".

Seveda pa Google ni pripravljen deliti dobička, ki ga ima s to storitvijo.

guest #44 ::

Mipe je izjavil:

Dokazano je bilo, da se je marsikomu zavoljo Google Street View storitve bila storjena škoda - tako fizična kot psihična. Če želijo slikati mojo bajturino, naj mi prej plačajo, potem pa bom rekel "evo, izvolite, kr slikajte!".

Seveda pa Google ni pripravljen deliti dobička, ki ga ima s to storitvijo.



Good point. Z google street boš kvečjemu nič pridobil ali kej bil oškodovan. Razni profiti so bolj ali manj last googla.

Za neko odškodnino pa se da zmenit vse.

Zgodovina sprememb…

detroit ::

o plačljivosti storitev google street ne vem nič. Kako je s tem?
Skero

PacificBlue ::

čista klasika....bolj smo papeški od papeža.....


No ta pregovor ze zdavnaj ne drži več vode...;((

Dokazano je bilo, da se je marsikomu zavoljo Google Street View storitve bila storjena škoda - tako fizična kot psihična. Če želijo slikati mojo bajturino, naj mi prej plačajo, potem pa bom rekel "evo, izvolite, kr slikajte!".

Seveda pa Google ni pripravljen deliti dobička, ki ga ima s to storitvijo.


+1

poweroff ::

Zelo preprosto je. Slovenija ima zakone in Google NI sveta krava, ki se mu zakonov ne bi bilo treba držati. Naši zakoni so pa usklajeni z evropskimi. Nataša pa opravlja svoje delo, za katerega je konec koncev tudi plačana.

Google ima vse možnosti zadevo izpeljati tako, da zakon ne bo kršen. Naj pač ne bo evil in naj spoštuje našo zakonodajo.

Pa še tole: Google se zadeve še ni lotil zato, ker v Sloveniji ni našel podizvajalca, ki bi stvar izpeljal za toliko malo denarja, kot ga oni ponujajo. So že imeli par razgovorov s slovenskimi podjetji, ki so pa postavila višjo ceno. Te pa Google ni bil pripravljen plačati.

Seveda je pa sedaj "kriva" Pooblaščenka, veliki ne-zlobni Google pa nič...
sudo poweroff

kopernik ::

poweroff je izjavil:

Zelo preprosto je. Slovenija ima zakone in Google NI sveta krava, ki se mu zakonov ne bi bilo treba držati. Naši zakoni so pa usklajeni z evropskimi. Nataša pa opravlja svoje delo, za katerega je konec koncev tudi plačana.

Google ima vse možnosti zadevo izpeljati tako, da zakon ne bo kršen. Naj pač ne bo evil in naj spoštuje našo zakonodajo.

Pa še tole: Google se zadeve še ni lotil zato, ker v Sloveniji ni našel podizvajalca, ki bi stvar izpeljal za toliko malo denarja, kot ga oni ponujajo. So že imeli par razgovorov s slovenskimi podjetji, ki so pa postavila višjo ceno. Te pa Google ni bil pripravljen plačati.

Seveda je pa sedaj "kriva" Pooblaščenka, veliki ne-zlobni Google pa nič...


Če ona ne izda dovoljenja (mimogrede, v članku piše, da jo je zaprosil podizvajalec, torej so nekoga le našli), potem je "kriva". Sicer pa, če Googlu uspe priti skozi regulacijo od Estonije do Hrvaške (govorim za ta del Evrope), da zahodnih držav niti ne omenjam, potem sklepam, da se vendarle trudijo spoštovati lokalno zakonodajo.

kopernik ::

Hm, se moram takoj popraviti. Ravnokar berem, da je enkrat letos Google izjavil, da bodo morda umaknili Street View na celotnem področju EU zaradi neobvladljivih zahtev evropske komisije (upam, da sem prav prevedel "unmanageable requests of the European Commission").

poweroff ::

Problem je v tem, da zahteve niso neobvladljive. Neobvladljive so samo z malo denarja.

Na kratko - podatke je treba zablurat, kar Google sicer zna, ampak jih je treba zablurat v državi, v kateri posnetki nastanejo.

To pa Googlu ne diši preveč - da bi kakšen serverček pripeljali k nam in tukaj pognali čez blurring software. Grem pa stavit, da bi bila ta slednja varianta za Slovenijo celo koristna... mogoče bi celo kakšen mini datacenter odprli tukaj.

Ampak ja, ker Google tega noče, je Nataša grda... 8-O
sudo poweroff

Tody ::

To je enostavno butasto! A če se podatki zablurajo znotraj meja slovenije je cool če se morajo pretočit v kak EU datacenter pa to ni cool? Kot da bodo potem v sloveniji uničil originale naredil žrtvovanje dveh devic in potem šli vsi srečni domov.

nobodyelse ::

lol, a zato k bojo teb bajto slikal ti hočeš njihove $, ki jih dobij od oglaševanja??? kaj wam ni jasn... Google street view gps bo itq zastonj...

Lion29 ::

meni se zdi to bluranje totalno idiotsko...

folk tle omenja da bo google s tem zasluzil... ne omenja pa tega, da take storitve ponuja zastonj in imamo mi ogromno koristi... da ne omenjam se tega koliko ogromno denarja da v razvoj in logistiko celotne zadeve...

logicno to ne pocne zastonj (bajno sluzi od oglasevalcev.. recimo hotelov, restavracij, etc)...ampak zato tudi zadevo ponuja zastonj!

jaz si bi se kako zelel imeti poslikan vsak koticek slovenije in to spravljeno v uporaben google maps in gps navigacijo in kasneje v augmented reality...zato takim odlocivam mocno nasprotujem...

bi pa bilo seveda prav, da google naredi vsaj dva obhoda vseh lokacij in s primerjalno metodo odstrani predmete, ki nimajo kaj poceti na mapah (vozila, ljudje, etc)....

tako problemov nebi bilo vec
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

amigo_no1 ::

Okapi je izjavil:

Naj zabrišejo face ljudi in registrske oznake.
Zakaj le? Na tv pri poročilih vsak dan vidiš posnetke z ulice, brez zabrisanih fac in registrskih številk.

O.

Google precej bolje poindeksira vse skupaj v eno veliko DB kot na rtvslo/poptv.
In ko je 1x zadeva na netu, ne gre več dol 4ever.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

@Lion29

Kar naj poslikajo celo Slovenijo, samo mojo bajto naj pustijo pri miru. Sicer pa naj mi razložijo, zakaj so s tem svojim slikanjem naredili fizično in psihično škodo nemalemu številu osebkov. Velikega brata nočem na svojem pragu pa pika, ne glede na to, kako se vsem dobrika z raznimi dobrotami.

Sicer pa sam Google Street View-a sploh ne uporabljam. Le zakaj bi ga?

Lion29 ::

da lazje najdes zeljeno lokacijo?

razne hotele, restavracije, pisarne, etc... meni bi google maps s pokrito slovenijo grozno koristu

Mipe: paranoid much? v tem primeru pa se res ne gre za velikega brata... ampak le za 1x fotografiranje...

ce pa ze gremo bolj v ekstreme... se naceloma tudi nebi branu cctv kamer kot jih imajo po londonu... jaz ne pocnem nic ilegalnega in mi je vseeno ce me folk gleda...tak in tak je nasa zasebnost le navideza... prej kot se bos s tem sprijaznu, bolje bo...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Mipe ::

Potem naj me 1x fotografirajo po MOJIH pogojih, ne njihovih. Drugače pa jok, brate.

nobodyelse ::

Se čist stirnjam z Lion29... Mile zakaj bi kdo hotu tebe slikat?....Sej ko je bil google.com v začetnem razvoju ga tud nisi uporabljov...da pa je zdej zastonj ti pa kar prav pride a? In če v google vpišeš tvoj ime in priimek ti sigurno vrže nekaj strani ven kjer se pojavlja tvoje ime in priimek, a zdej bos pa jamrov da to ni v skladu s tvojimi pogoji???

Lion29 ::

zakaj pa po tvojih? kaj si ti tolk posebnega?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

LuGi ::

Cje zategli bedniki kaksen strah in zahteve

Mater bo skode ce bodo tvojo kur*** hiso slikali8-O

Mipe ::

Torej moje pravice nič ne veljajo proti gigantu, kot je Google. Lepo, da to vem.

Ko bo Google teptal vaše pravice, se ne obračajte name.

nobodyelse ::

Ti pa ne uporabljaj googlovih produktov in boš mel svoj mir...

Lion29 ::

@Mipe:

Ma kaksne pravice so zdaj tebi kratene?... tvoja hisa je na javnem mestu, torej jo lahko slika vsaki mimoidoci... nihce ti ne hodi notri v dnevno slikat cesa...

Sej vem, da je tle srz problema ta, da si ti zelo zavisten in ti gre v nos to, da ti google nic ne placa, ko bajno zasluzi...

sam si povedal, daa ce ti bi nekaj odstopil, potem nebi mel nobenih problemov se odpovedati svojim "pravicam"

bednik
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Icematxyz ::

Zaenkrat podpiram Natašo Pirc Musar in njen urad. Že z vidika, ker je zasebnost danes postala nekaj, kar je kar tako podrvženo "branjevkam" na forumih.

In kaj če nekdo je za to. Drugi pa ni. Vse kaj "manjša" zasebnost posameznika v tako velikem obsegu. Se pravi sistematično natančno početje in uporab v neki komercialni bazi na spletu. Ne more se v dveh stavkih na forumih "razrešiti" kaj je prav in kaj ni. In za koga. Vsaj v načelnem mnenju mora biti neka distanca. Pa če se na koncu vse skupaj poslika ali ne.

Argument pa da češ jaz nič takega ne delam. Da bi imel kaj skrivati.

Kakšno vezo ima to zaj pri vsem skupaj? Jaz tudi v trgovini ne kradem kruha in mleka. Ampak ga plačam in s tem kupim. Pa za to nikakor nisem za to, da bi moral pri nakupu pokazati osebno izkaznico. In mi je popolnoma vseeno, če bi to bilo komu všeč ali ne.

poweroff ::

Lion29 je izjavil:

folk tle omenja da bo google s tem zasluzil... ne omenja pa tega, da take storitve ponuja zastonj in imamo mi ogromno koristi... da ne omenjam se tega koliko ogromno denarja da v razvoj in logistiko celotne zadeve...

A, če je pa zastonj, pol pa kar! Še rektoskopijo naj naredijo vsakemu - bo zastonj.

Glej, če enim, katerih domet seže do FaceBooka, zasebnost ni vrednota, naj tega ne vsiljujejo drugim. Naj Google pač poslika odspredaj, odzadaj pa še rektalno vse, ki si to želijo (in pol posnetke ZASTONJ ponudi na spletu - zlasti rektalne :D ), mene pa naj pusti pri miru.

Poleg tega še enkrat. Musarjeva si ni izmislila zakonov. Ona je tu zato, da opravlja svoje delo in zakone izvaja.

Verjamem, da mladeži razvajeni od Facebooka ni jasen koncept odgovornega opravljanja dela za katerega si plačan. Ampak to ne pomeni, da svoje "vrednote" lahko vsiljujejo vsem.
sudo poweroff

Lion29 ::

matthai, imas res.

bi se v celoti strinjal z argumenti Mipe-a, ce bi slo za dejansko krsenje zasebnosti. Ampak v tem primeru dejansko ne gre.

Popolnoma nobene razlike ni, ce neka fizicna oseba poslika eno mesto in stavbe ali med googlom. Nben od njiju ne krsi nobenega zakona.

Nekaterim gre pa to v nos, da google s tem zasluzi. Torej problem ni nikjer drugje kot v nevoscljivosti.

Tisti ki se pa ob temz govarjate na neke vrednote pa se samo sprenevedate...

govorim seveda natanko o tem primeru, ko ne gre za poseganje v zasebnost
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Icematxyz ::

Seveda gre pri takšnem projektu tudi za poseg v zasebnost. Zadeva je peprosto preveč obsežna in sistematična. Baza na spletu pa preveč dostopna. Da bi rekel, da (pravica do) zasebnost tukaj ne igra nobene vloge. Se pravi ne glede na trenutno zakonodajo.

Drekcpekc ::

Morali bi narediti referendum:

Ali ste za to, da pride Google street view v Slovenijo? :)
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View se vrača v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11034387 (22749) GreenT
»

Google street view tudi v sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612882 (8596) jest10
»

Google Street View dodal posnetke Nemčije (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23152010 (44626) Keyser Soze
»

Švicarsko sodišče terja anonimizacijo posnetkov za Google Street View

Oddelek: Novice / Zasebnost
4212538 (11589) Pyr0Beast

Več podobnih tem