» »

Več sistemov na enem računalniku vs Več računalnikov z enim sistemom?

Več sistemov na enem računalniku vs Več računalnikov z enim sistemom?

jaxi ::

Pozdravljeni

Mogoče ni pravi del foruma za vprašanje, ampak po naslovu sodeč, bi sodilo sem. Ima kdo izkušnje glede večih sistemov na računalniku?

Rabil bi win XP, win 7 in win server 2008. S tem, da moram do win 7 in win XP istočasno dostopat.. Server rabim po potrebi, da stestiram delovanje stvari in inštalacije, torej je lahko recimo na enem računalniku dual boot xp in 2008.

Je smiselno vložit v en zmogljiv računalnik, ki bo vse solidno hitro poganjal in uprabit wmware, virtualizacijo, ali kaj podobnega, ali pa je smiselno met dva računalnika,ki jih samo preklapljam?

Je še kakšna druga rešitev za več sistemov na enem računalniku?

Če pa že grem v rešitev z dvema računalnikoma, kako lahko povežem 2 compa na 2 monitorja, obenem s tem, da imam samo 1 miš, 1 tipkovnico in 1 zvočnike, na katere sta priklopljena oba računalnika?

hvala za odgovore..
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

zee ::

Virtualizacija je tisto, kar iščeš. Nanemsto VMware (plačljiv) lahko uporabiš Virtualbox (zastonj).

Potem pa rabiš samo še dosti pomnilnik (4-8 GB).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

KaRkY ::

Priporočam VMware ESXi ki je zastonj za nekomercialno rabo(nevem točno kaki so pogoji) sam host OS je okoli 30MB in potem v virtualke inštaliraš vse 3 sisteme. Kot je že zee rekel 4GB rama minimum priporočljivo vsaj 8GB. Potem bi še jaz osebno mel za vsaki sistem ločen disk, ker zna postati vse počasno ko vsi 3-je sistemi želijo pisati po 1 disku. 2 računalnika pa je je stvar že dražja in težje obvladljiva.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

levaky ::

ESXi ima grozno podporo za hardware. Podpira sicer večino server stvari, tukaj pa se stvar neha. Nobenih zvočnih in tako naprej, kar pa jaxi verjetno rabi, glede na to, da je omenjal zvočnike...

Tudi jaz mislim, da bo VirtualBox še najboljša rešitev..

Matej

srus ::

Še en glas za ESXi.

jaxi ::

Kaj pa računalnik, kakšne so hardware zahteve za kaj takega? rabim neko hudo mašino, al neki povprečnega?

Ok, diske se očitno splača met ločene..

kaj pa procesor, rami?
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

zee ::

RAM: čimveč
Procesor: quad core (Intel i7), če imaš denar, se ti splača poseči po kakšnem Xeonu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

KaRkY ::

Seveda na prvem mestu ram ampak jaz osebno bi razmislil kaj bo dejansko teklo na tem računalniku in si približno izračunal kakšna bo poraba rama ter ga na koncu zaokrožil navzgor na parno število ram palčk. Kot drugo diski, ki naj bojo čim hitrejši. Mogoče kaki Samsung Spinpoint f4 320GB za vsaki sistem posebej pa še kaki disk za podatke. Potem pa procesor 4 ali 6 jedernik mogoče celo več če vzameš serversko edicijo.

Če se boš odločil za ESXi moraš paziti najbolj na mrežno, ki mora biti gigabitna pa procesor mora podpirati hardwersko virtualizacijo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

overlord_tm ::

No, za 3 virtualne masine pomoje ne potrebujes ravno streznika. Ampak C2D je pa pomoje minimum. Z quadom in 8GB rama bi znalo zelo lepo lavfat. Odvisno kake zahteve imas, za XP je dovolj ze 512MB, Win7 in 2k8 pa bosta pomoje kar pojedla 2GB. Odvisno tudi od zahtevnosti aplikacije, ki jo nameravas testirati.

Ubuntu 10.04 kot host in Win 2k3 in se en ubuntu kot gost lepo delujejo na Core i3 in 3GB rama. Je pa linux brez gui. Tece pa gor ena mala baza in en program za racunovodstvo. Uporabljam pa KVM in libvirt za virtualizacijo.

zee ::

@overlord_tm:
Kako se performančno obnese KVM v primerjavi z Virtualboxom?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

overlord_tm ::

Tezko recem, ker nikoli nisem delal direktne primerjave. KVM je default opcija za virtualizacijo v Ubuntu-ju, tako da se mi je zdelo da bo najman problemov, ce uporabim to. Se mi pa zdi da KVM+libvirt ponujata boljsa orodja za oddaljen nadzor virtualnih masin. Sicer te plati virtualboxa ne poznam dobro, ampak me po hitrem googlanju ni navdusila.

Dodaten plus kvm+libvirt je da podpira USB pass-through. OSE verzija virtualboxa ne podpira tega. Stvar sicer dela, ampak mi tiskalnika ni uspelo spraviti v pogon. Vedno dobim BSoD. Deluje pa priklop USB diska v virtualno masino.

fosil ::

Še jaz eno vprašanje glede procesorja.
Če pogledamo malo bolj budget variante, verjetno se Phenom II X4 s pravimi štirimi jedri tukaj odreže bolje kot kakšen Core i5 z dvema jedroma in večnitnostjo? Ali pač ne?
Oziroma kakšna je tukaj situacija AMD vs. Intel?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

McMallar ::

Rekel bi, da so prava jedra v prednosti v primerjavi z vecnitnostjo. Pa frekvenca je tudi pomembna.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jaxi ::

ahoj
mene še kar hardvare matra..
zdaj pa razmišljam o tem, a nabavit en zmogljiv prenosnik, kak elitebook, al pa se bolj splača nabavit eno kišto

kaj bolje dela? en i7 v stacionarni kišti, al v enmu prenosniku..
še od včasih imam prepričanje, da je stacionarna kišta vsekakor bolj zmogljiva od enake konfiguracije v prenosniku zaradi več prostora, posledično boljše hlajenje, itd..

a se motim? ima kdo kako izkušnjo s primerjavo dveh istih sistemov po karakteristikah, le da je en v prensniku,drug pa stacionaren?
When i let go of what i am, i become what i can be - Lao Tzu

fosil ::

Pri mobilnih variantah proizvajalci kar precej zavajajo. Procesorji in grafične z istimi imeni so v mobilnih variantah precej manj zmogljive.

Poglej specifikacije procesorjev i7 desktop in laptop
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KVM + virt-manager vs VMware Workstation

Oddelek: Programska oprema
111687 (1226) FX6300B
»

Poganjanje virtualnih mašin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
558090 (6654) Pesimist
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396769 (5895) Isotropic
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687777 (5349) Blisk
»

Virtualizacija Operacijskih Sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
172178 (1853) jlpktnst

Več podobnih tem