» »

Izšel Windows Live Essentials 2011

1
2
»

slitkx ::

MrStein, od SPOSOBNOSTI ne-običajnih uporabnikov je odvisno, kako bo raja videla spremembe. A žal ti (pogosto samooklicani) high-tech uporabniki predstavitve niso sposobni, ker jih zanima zgolj in le "hardcore" del aplikacij.
Če se Slo-Tech predstavlja kot portal naprednih uporabnikov, naj se to kaže tudi v odnosu do tistih, ki jim zaenkrat še primanjkuje informacijsko-računalniškega znanja (in še kakega, povezanega s tehnologijo).

Pa lp.

Jst ::

>Je za to vredno vzeti v zakup minuse?

Odvisno.

Če si Gamer, potem zaradi dx11.

Če si Dev, potem je to MUST HAVE.

Če kupuješ nov računalnik, potem W7 dobiš zraven. Dvomim, da kdo daje Visto še vedno.

Če si hočeš postaviti HTPC, potem je W7 super za upravljanje z daljincem.

Če si pa hočeš postaviti Router, potem ti pa W7 ne koristi najbolje. Tu je vredno dobro premisliti med Linux in *BSD. Jaz sem se odločil za BSD.


--

W7, sploh 64 bitna različica, ima light years better security. Čeprav mi CPU Scheluder še vedno ni všeč, je vseeno mnogo boljši, kot v XPjih. Znebili so se Global in Page dispatcher lockanja in impementirali bolj efektivne metode lockanja, ki jih je sedaj več vrst. To je velik plus, ker CPU več ne porabi toliko časa za čakanje (deadlock).

Najbolje so se odrezali pri backwards compability, ker threadi delajo enako kot prej, čeprav je zadaj čisto drug sistem alociranja resursov in I/O prioritet, ampak se threadi izvajajo hitreje. Kernel porabi manj korakov za page (un)locking oz. page dispatcher locking sistem, ki so ga spet napisali from grounds up.

W7 lahko izvaja več threadov naenkrat, če gledamo hitrostno, kot pa XP. Pri tem, da več threadov v W7 porabi manj overheada.


Na hitro napisal nekaj stvari, katere študiram in probavam, nimam pa na voljo kakšne ure časa, da bi razložil zadeve, ki sem jih, ali opazil jaz, ali predstavili Kernel Dev Team.

Ampak ja, W7 ima strukturne spremembe, ki so primerne času, medtem, ko jih XP nima niti z SP3, ker je dobršen del Kernela "drugače razporejen."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

mit3k ::

Ne razumem tega facebook chata, kako to sploh deluje?

Chatam lahko samo s temi, ki sem jih že itak imel prej v msn, za ostale pa me vrže na facebook.

Jst ::

>Vse kar lahko narediš na Windows 7 lahko tudi na Windows XP.

Ni res.


>Samo o novostih v jedru v Visti (ki so se vse prenesle v sedmico),

Tudi to ni čisto res.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

System ::

Jst, samo en primer prosim, da argumentiraš česa nemoreš na Windows XP, lahko pa na 7?

darkolord ::

Tudi to ni čisto res.
No, se popravljam - velika večina.

mtosev ::

na xpju ne mores igrati DX10/11 iger:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

System ::

Ko šiša igrice. :P

Bor H ::

Reku si en primer, evo ga pa ga maš.

opeter ::

Mene zanima, če namestim novi Movie Maker, ali sedaj normalno podpira izvoz avi-ja z Xvid kodekom?
V preteklosti sem imel s tem probleme. Hvala za odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cold1 ::

@ Opeter:
Movie Maker je bolj nadomestilo staremu Photo Story-ju (torej program s katerim iz počitniških slik ustvariš video predstavitev za prijatelje - da umrejo od dolgčasa :D) kot pa urejevalec filmskih datotek, kolikor se spominjam omogoča le izvoz v .WMV, ni izbire formata/kontejnerja ali kodeka.

@ System:
A samo eno stvar praviš?>:D


Hitri seznami so zame killer feature zaradi katerega XP-jev ne pogledam več (pa so mi drugače bolj všeč od Sedmice).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Mavrik ::

Mene zanima, če namestim novi Movie Maker, ali sedaj normalno podpira izvoz avi-ja z Xvid kodekom?


Kolikor sem gledal sploh ni ponujal nobene opcije izbire formata. Zna pa objavit filme direktno na YouTube, Facebook in WL ter ima nekaj prav kul efektov za skupdajanje videov.

Seveda to ni profesionalni program, sam precej boljše rezultate kot je večina YouTube videov pa je sposoben sproducirat ;)
The truth is rarely pure and never simple.

System ::

Cold1, in kaj je to dobrega?

opeter ::

Aha, OK, hvala za informacije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cold1 ::

@ System:
Ta jezi a, ta zoprna Sedmica. :P

Takole je: če želiš samo trollati, ti ne branim, kar daj in v čim večji užitek naj ti bo; če pa Sedmice res ne preneseš in se čutiš potisnjenega v kot, pa obstajajo razni prijemi za olajšanje prehoda:

    - Izklopi UAC (nepriporočljivo, ampak na začetku ga nihče ne prenese)
    - Namesti "Classic Shell", ki prinese nekatere pogrešane zmogljivosti Raziskovalca in Menija Start.
    - Namesti XP-jem podoben visual style, na Deviant artu imaš na voljo: "Luna_port_to_Windows_7__Aero__by_Satukoro", "Luna_Royal_for_Win7_by_alkhan", "Royale_for_Windows_7_Basic_by_MediaMyself" ipd.
    - Namestiš pa si lahko tudi mnoge programe vgrajene v XP-je (stari wordpad, paint, pasjanso, pinball...) Raziskovalec in wmp pa žal ne delujeta.


Zavedati se moraš, da bo l.2014 podpore za Okna XP konec, ti pa se boš znašel pred "Okni 8", ki ti bodo še bolj nerazumljiva in prehod bo še težji, le izbire ne boš več imel (varnostnih posodobitev namreč ne bo več):8).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

System ::

Saj 7. mi je všeč. Kar mi ni všeč je to, da se je najprej obljubljalo, da bodo vse aplikacije iz strani Microsofta delovale vsaj do 2014. Pač ne čutim še potrebe, da bi prešel na 7. kot tudi večina podjetij ne. Ker se vprašajo kaj z tem pridobijo in ugotovijo, da ne prav dosti. Morda pa grem v bližnji prihodnosti na sedmico pa ne, zato, ker je toliko "novosti" ampak, zato ker morda več nebo aplikacij, katere potrebujem pri vskadanjiku.

Cold1 ::

@ System:

Ah ne, nikoli niso obljubljali, da bodo "vse Microsoftove aplikacije" delovale vsaj do 2014, zgolj varnostni popravki bodo do tedaj navoljo javnosti.
Še več - prva Microsoftova "aplikacija", ki ni bila združljiva z XP-ji, Halo 2 for Windows Vista, je izšla pozno spomladi 2007!

Hardstyle ::

Kako v novem WLMju pomanjšati vpisno opozorilo? (tisto na desni strani ko se nekdo vpiše) Ker sedaj je res preveliko....

Machiavelli ::

kul lahko končno zbrišem beto in poberem OG :)

Hardstyle je izjavil:

Kako v novem WLMju pomanjšati vpisno opozorilo? (tisto na desni strani ko se nekdo vpiše) Ker sedaj je res preveliko....


desno zgoraj v kotu imaš takoj zraven pošte kvadratek za manjši wajv...
Vpisnega okna pa za 1x še neznam zmanjšat pa čeprau imam beto že dougo časa...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Hardstyle ::

Mislim "Notification" ko se ne kdo vpiše in se nad uro prikaže "oseba xyz se je pravkar vpisala".

Hardstyle ::

Pa še to, sem novopečen uporabnik Live Maila aplikacije in me zanima ali po defaultu pušča pošto tudi na strežniku? Da nebi slučajno ob formatu vse skupaj šlo k vragu...

Machiavelli ::

Hardstyle je izjavil:

Pa še to, sem novopečen uporabnik Live Maila aplikacije in me zanima ali po defaultu pušča pošto tudi na strežniku? Da nebi slučajno ob formatu vse skupaj šlo k vragu...


Pošta je kot prej na netu,samo mogoče z časom izbriše inbox prikazne maile samo če pod search upišeš ime ti vrže tud stare maile tak da je po starem bi reku..
Za une ikonce ko se negdo upiše pa nebi vedu kako pomanjšat ker saj veš tud beta ni čisto enaka OGju....bo pa ziher kak pack za spremenit oblike...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

woman ::

Upam, da se bo med to besedno vojno za in proti XP, 7 ipd, videlo moje vprašanje. :))

Imam Win 7 in ob posodabljanju me je posilil z Live Essentials 2011, ki mi pa ni všeč.
Sem pač ne rosno mlada ter malo starokopitna in bolj kot ne le uporabnica, nisem tak strokovnjak, kot večina vas.

Vprašanje:
V prejšnjem Live Mail sem v mail lahko pripela fotke z diska oz. direkt iz My Pictures in sem jih sproti pomanjšala na želeno velikost, zdaj pa temu ni več tako. Enostavno me posili za albumom na SkyDrive, a jaz tega nočem!!!
Še vedno želim pošiljati slike v mailu!
Kaj moram storiti? Je sploh možno drugače?
Vem, da lahko slike pošljem, če jih pripnem kot datoteko (file), a v tem primeru jih moram prej peš pomanjšati! ;((
Če pa jih pripnem kot Single Photo, mi jih vrže direktno v besedilo, kar tudi nočem, ker te slike ni mogoče shraniti ali natisniti, vsaj jaz ne najdem te možnosti.
Mi lahko kdo pove, če je še kakšna druga možnost, ki je podobna tisti v staremu dobremu Outlooku ali prejšnji različici Live Mail?
Hvala lepa za odgovore. :)

Machiavelli ::

Ne slike ni treba pomanjšat kake normal fotke lahko daš do 5 fotk v priponko...
maš omejeno kolk MB..
V kolikor klikneš pošto v msnju ti vrže en nou Mail dizajn..
v kolikor želiš stari mail pa samo v google upiš
"Msn Mail" in se upiši
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Slike lahko pomanjšaš za pošiljanje, tako da jih pošlješ iz Live Gallery - izbereš slike, klikneš Email in izbereš željeno velikost.

woman ::

Hvala za odgovora. :)
Live Mail imam instaliran na računalniku in ga uporabljam tako kot prej Outlook, tako želim tudi v bodoče.
Ne želim msn maila in ne želim Live Gallery ...

Cold1 ::

Outlook Express misliš?

Hja, če nočeš trenutne rešitve, lahko uporabiš:

- Prejšnjo verzijo Windows Live Essentials
- Microsoft Office Outlook
- Outlook Express v XP Mode (navidezni stroj z naloženimi XP-ji)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

woman ::

Hvala tudi tebi Cold1. :)
Seveda sem mislila na Outlook Express.
Najbrž se bom odločila za prejšnjo različico Windows Live Essentials, a bom potem morala paziti pri samodejnih posodobitvah, a ne? Mogoče kakšen link? :)
Office Outlook-a ne mislim kupovati, tretja možnost Outlook Express v XP Mode (navidezni stroj z naloženimi XP-ji) je pa zame španska vas, žal.

woman ::

Aja, pa še to.
Če bom imela z vsem skupaj preveč težav, bom šla spet na Thunderbird, vidim, da je zadnja različica že kar prijazna uporabnikom, čeprav ima manj funkcij. ;)
Kaj pa ostali mislite?

bluefish ::

Thunderbird se mi zdi še najboljša rešitev, saj ima na voljo kup razširitev in je nasploh bližje Outlooku kot WLM.

Tilen ::

Kako v WLM 2011 spremenim svoj nickname oz. "skrijem" prikaz imena iz Live profila ter nastavim nadimek po želji?

Sem malo googlal in zaenkrat našel le to ;

It now displays your Profile/Account name and doesn't allow you to set Nicknames

Druga težava je ta, da mi še vedno upošteva nickname iz stare različice katerega pa sedaj ne morem spremeniti. Ne spremeni se niti v primeru, ko v Live profil vpišem neke poljubne kvake oz. spremeni se le lokalno (jaz na svojem klientu vidim to kar imam vpisano v Live profilu), prijatelji pa to kar sem imel nastavljeno v prejšnji različici WLM.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Slovenski Dropbox"

Oddelek: Pomoč in nasveti
93324 (2106) b3D_950
»

Microsoft osvežuje Windows Live

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
146365 (3528) KTr1sk
»

Google Drive prihodnji teden?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4718311 (14533) carota
»

Izšel Dropbox 1.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5214804 (12291) Gandalfar

Več podobnih tem