» »

Pomoč pri formatiranju ...

Pomoč pri formatiranju ...

RauL ::

Rad bi formatiral računalnik, ampak imam sledeč problem ... ne zazna mi cd/dvd ko vstavim cd z windows visto in pa ko kliknem na Moj Računalnik mi use skupaj zašteka in se ne odziva... prosim za nasvete . Hvala vnaprej LP

Machete ::

Za formatiranje rabiš bootable dvd winsov. Ko želiš formatirat v biosih naštimaš bootanje sistema z dvdja in ne diska. Potem slediš navodilom in tvojim potrebam..
Mogoče sprauješ čisto nekaj drugega, samo to je pač osnovni začetek formatiranja.
Kakor jaz vem tega dvdja ne odpiraš nič v moj računalnik v winsih.. itd. .

Čeprav je pa res da ni tole direkt odgovor na tvoje vprašanje, saj bi ti kljub temu da formatiraš narobe, vseeno moralo prebrati dvd v winsih.

RauL ::

Sem nastavil pri bootu prvo in drugo opcijo CD/DVD in ne prime ...trenutno sem v windowsih v safe modu ker drugače ne morem priti noter ...obstaja mogoče kakšen ukaz da bi direktno v windowsih prišel v cd/dvd ?

amigo_no1 ::

Pokvarjena enota ali winxp plošček ?
Bios zazna cd/dvd ?

Večina pcjev podpiraj boota nje iz usb-ja, tako lahko namestiš win xp, samo prvo potrebuješ iso sliko instalacije na hdd-ju.

RauL ::

kako pa lahko pogledam če bios zazna cd/dvd ?

amigo_no1 ::

V biosu ponavadi piše, tudi med samim bootom se na začetku izpišejo zaznane naprave.

RauL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RauL ()

RauL ::

Xserces ::

ce se ne motim je to DISK :) seagate barracuda :) in zgleda da ti cdroma ne zazna
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RauL ::

Obstaja mogoče kakšen ukaz ali program ki bi omogoičil da to naredim ?

RauL ::

Bi mogoče pomagalo če bi kupil in zamenjal dvd rom pa potem bi bios zaznal rom in tako formatiral tel naložil windowse ?

amigo_no1 ::

V winsih (moj računalnik) ti najde dvd pogon ?
Kaj pa v device managerju ?

RauL ::

Ne najde..ker zasteka in ne morm pol not priti..u deviceu ga pa tudi ni..

c00L3r ::

Najverjetneje ti DVD enote ne dela. Ni panike. Dosti novih PC-ev, tako ali tako pride brez. Naloži windows iz USB ključka. link

RauL ::

Je pa to, da imam original windows visto in mi ne preostane drugega kot jo probati naložiti z dvd roma ...se pravi bo najbolje da kupim nov dvd rom in potem zaženem preko tega ? Kateri dvd rom bi bil pa dober ? Hvala še enkrat vsem za odgovore.

Machete ::

Sposojam si temo.

Rad bi za zelo osnovno uporabo pripravil starejši računalnik, z svežo winXP inštalacijo.
Formatiral sem že velikokrat, tako da ne delam prvič.
Problem je da ne glede na bootanje z winxp boot CDja ali DVDja ali USBja zadeva ne gre v plavi prvi inštalacijski proces, ampak gre normalno v win (z vpisom gesla) in vse.
Pri zagonu pa piše da boota za dvdja. Še slišati je kako ga začne vrteti in uporabljati.
Ne glede na kombinacijo device - boot from. Tudi ko so vse tri nastavljene z DVDja.

Mogoče kakšna ideja? Kakšna nastavitev v biosih? V biosih, dlje od formatiranja, ko zadeva funkcionira, nisem vešč.

hvala

Obnavljam. Kdor koli?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rufus (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535356 (3283) Han
»

disk se noče formatirat

Oddelek: Pomoč in nasveti
353041 (2286) Ikspe
»

DVD-RW enota - ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
15868 (765) rupeta
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403298 (2576) Mesar
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413713 (2940) Hanzo

Več podobnih tem