» »

Potrebujem 1080p free sample

Potrebujem 1080p free sample

RejZoR ::

Zdej me boste verjetno hoteli nagnati v search ker je nekdo to že spraševal, fora pa je, da jezst iščem bolj specifično zadevo. Poznam kar nekaj servisov kjer imajo 1080p trailerje in npr Big Buck Bunny animiranka.
Ampak tle je catch zaradi česar tud sprašujem tukaj.

Če vzamemo za primer Big Buck Bunny sample. Animirana risanka je zastonj za vse in ima dejansko ločljivost 1920x1080 kar pomeni, da je na Full HD TV-ju prikazana po celem ekranu v vsej lepoti (izkoriščen je vsak piksel ekrana).
Če pa recimo snamem 1080p trailerje iz HD Trailers pa sicer piše, da je zadeva 1080p, ko pa jo predvajaš pa je dejanska ločljivost 1920x800 kar naredi ogabne črne trakove zgoraj in spodaj. Tega pa nočem.

Torej, kje bi dobil še več dejanskih 1080p HD brezplačnih filmov, samplov in trailerjev, ki bi se posledično prikazovali v vsej lepoti čez cel ekran?

Thx
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuGi ::

zavajon ::

Nekaj samplov imaš tukaj: http://imouto.my/watching-h264-videos-u...

A moraš vedeti, da niso vsi filmi posneti v 16:9 formatu, večinoma so v širših formatih. Kdor je naredil tisti tvoj rip, pač ni želel odrezati slike, zato je v formatu 1920x800. Meni se zdi to pravilno, saj imajo predvajalniki možnost pan-scan, pa si lahko vsak sliko sam poveča, če to želi. In zelo malo ljudi vidi razliko med 1080 in 800.

RejZoR ::

Razen dveh ogabnih črnih štrah, ki jih opazi še slepec pa res ni razlike. Predvaja se iz USB ključka na TV-ju 42LE5300, ki sicer lahko raztegne sliko ampak ne preko črnih robov. Tud sicer ne vem v čem je pol point 16:9 ekranov če moraš itaq rezat sliko. Mal manj robu kot na 4:3, ampak še vedno. Al pa reži sliko. Dost sucky opcije...

@LuGi, si sploh bral moj post? Očitno ne... zato sem spraševal za source kjer so dejanski 1080p fajli, ne gora vsega šodra. Nimam namena dol vlečt 300GB zato da bom ven dobil 5 samplov, ki so res take ločljivosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DJ Beat ::

LuGi ::

RejZoR je izjavil:

Razen dveh ogabnih črnih štrah, ki jih opazi še slepec pa res ni razlike. Predvaja se iz USB ključka na TV-ju 42LE5300, ki sicer lahko raztegne sliko ampak ne preko črnih robov. Tud sicer ne vem v čem je pol point 16:9 ekranov če moraš itaq rezat sliko. Mal manj robu kot na 4:3, ampak še vedno. Al pa reži sliko. Dost sucky opcije...

@LuGi, si sploh bral moj post? Očitno ne... zato sem spraševal za source kjer so dejanski 1080p fajli, ne gora vsega šodra. Nimam namena dol vlečt 300GB zato da bom ven dobil 5 samplov, ki so res take ločljivosti.


In ti mislis da bom zate iskal vse te podrobnosti? Na strani imas 1080p sample pregled in poglej.

DeeJay ::

Jest za testiranje uporabljam tegale:
http://www.bigbuckbunny.org/index.php/d...

RejZoR ::

Jao Lugi a si res tolk smotan al se sam delaš da si? Zato je forum, da se vpraša in če kdo slučajno pozna kaj takega, odgovori ane? Kot da sem reku, da morte pa zdej vi 300GB snet dol in zame preverit. Jao...

Kaj pa kakšni gameplay videoti? Recimo kakšni posnetki Crysis oz Crysis 2 v ločljivosti 1920x1080 bi isto zadovoljilo moje potrebe. Al pa kakšen Need for Speed... zele grem probat zripat par posnetkov iz Youtube če bo ok. Sam se mi zdijo nekam majhni za 1080p kljub kratkemu play času... Na Gametrailers sem mislil da bo kaj pa vidim da je vse vglavnem 720p... :(
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KoMar- ::

Ne se kregat, prosim.

LapD ::

Da boš dejansko videl "vso lepoto" ki si jo je zamislil režiser, boš moral kupiti tv z razmerjem stranic 21:9 (namesto običajnih 16:9), potem se boš izognil črnim robovom :)

Za kakšne 1920x1080 zadeve pa bo tvoja ključna beseda "IMAX"
web&motion designer

RejZoR ::

Zdej sem našel par solidnih videotov na Youtube v 1080p. Ampak Big Buck Bunny izgleda daleč najbolje. Slika tolk ostra da se skor urežeš gor. Pol sem najdu še Crysis 2 Wall Trailer, en tanov NFS trailer in en posnetek iz Gran Turismo 5. Bitrate je sicer crappy ampak slika je še vedno ostra zarad same ločljivosti in ni črnih robov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zagi123 ::

RejZoR ::

Ej, hvala ti za tole. Kot vidim so to dejansko stock prezentacije proizvajalcev TV-jev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony KDL-50W829

Oddelek: Zvok in slika
386081 (3516) MrStein
»

Štirikrat večji HD prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16145202 (36368) bluefish
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321192 (10221) lola0000000
»

LCD 1280x1024 ali vec ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71645 (1568) Zheegec
»

HDTV CLIPS

Oddelek: Zvok in slika
171955 (1492) PaX_MaN

Več podobnih tem