» »

Kako do denarja od dolžnika-sodelavca

Kako do denarja od dolžnika-sodelavca

rsroki ::

Imam en težki problem. Sodelavcu sem pred časom šel na roko in zanj vzel oz. prevzel obročno odplačevanje nove kuhinje. Sedaj prihajam v situacijo, da bo moj sodelavec izgubil službo (po lastni krivdi...), meni pa je še dolžan kar nekaj obrokov. Ker sem šel na zaupanje (ja vem bil sem idiot) nimam nobene pogodbe z njim, razen seveda ostalih sodelavcev, ki lahko vse skupaj potrdijo. Kljub obljubam (zdaj že skoraj) ex-sodelavca da mi bo vse poravnal, mu to nekako ne verjamem in ga želim malce stisniti..a nimam pravih idej (kake nasilne stvari ne pridejo v poštev ! >:D). Porodila se mi je ideja, da mogoče lahko kako preko našega podjetja uspel dobiti svoj denar, a ne vem če bi to lahko kako legalno izvedel (npr. da se mu ne izplača cela plača). A mi lahko kdo da kak pameten nasvet ?
Samo prosim brez umesnih pripomb, ker mi že itak ni ravno lahko. Prosim za pomoč. Hvala !:(
rsroki

T0RN4D0 ::

Če si mu takrat šel na roko, mu pa še zdaj verjemi, da ti bo odplačal. :) Pogodbo mimogrede imata. Samo ne na papirju.

Zdaj kakšna rešitev ki bi bla enostavna, lepa, elegantna, legalna in ne vem kaj še dvomim da obstaja.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

UNIVERZUM ::

Bi se strinjal z T0RNAD0. Če si mu verjel, mu verjemi še sedaj. Glede na to, da si prevzel to odgovornost, predvidevam, da se poznata že od prej in se družita tudi izven službe. Če temu ni tako, ti predlagam, da se z njim pogovoriš-> sestavita dolžniško pogodbo->jo overita pri notarju. Vendar v primeru neplačila, kljub pogodbi, ostane le sodna pot.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

harvey ::

Če ni pravega "zaupanja" sestavita listno pri notarju kot neposredno izvršljivo, da se izgneta mučnega dokazovanja na sodišču ali terjatev in višina le te sploh obstaja.

Vikking ::

Ker ni ničesar na papirju in je samo ustni dogovor, potem najem podjetij, ki se ukvarjajo z izterjavo dolga ni mogoča.

Mogoče če nima denarja, da ti povrne, da v zameno neko vrednejšo stvar, ki jo lahko potem ti prodaš.

jcb ::

Človek božji, on bo izgubil službo, ne mu še ti zamorit, vse se bo poplačal, pri nas na kmetih se zadnje čase vse jemlje na kredit, ali pa v smislu zapiš na list, ampak se vse poravna.

T0RN4D0 ::

Kaj ti če podjetje za izterjavo dolga, če zaenkrat tip še plačuje. Pa tudi to ne spada pod najbolj elegantne načine.

S pogodbo je pa tako... Če človek misli odplačat, je vseeno ali je pisna ali ustna. Če ne odplača, moraš pa s papirjem ali brez se zajebavat po dolgem in počez...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zheegec ::

jcb je izjavil:

Človek božji, on bo izgubil službo, ne mu še ti zamorit, vse se bo poplačal, pri nas na kmetih se zadnje čase vse jemlje na kredit, ali pa v smislu zapiš na list, ampak se vse poravna.

Čakaj, kdo je komu tukaj šel na roko in mu posodil denar?
Meni "kolega" še vedno dolguje denar, ker je "nujno rabil", kar je sicer res, ampak vseeno po 4 letih si že rahlo jezen... Saj ne bom umrl zaradi denarja, samo vedno se moraš vprašati, kdo je komu naredil uslugo!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Avenger ::

Sploh pa - zakaj. Tist stari rek o bankah, ki ti posodijo denar, če ga ne rabiš, velja tudi pri posojanju med fizičnimi osebami. Če ni nujno, ti noben ne bo težil za posojilo, torej je vsakič nujno in ni nekih izjemnih primerov, ko lahko samo TI rešiš tega človeka. Zlato pravilo je, da na obljubo nikoli ne posodiš več, kot si pripravljen izgubiti, na notarsko overjeno listino pa takšno vsoto, da boš brez nje tudi dolgoročno normalno prišel skozi. To je to. Če pa sekaš mimo tega, pa potem sprašuješ po slo-tehcu... :D Rešitev tukaj je ali ta, da sestavita pogodbo, overita pri notarju - in človeku rečeš, da ne da mu ne zaupaš, ampak nikoli ne veš kaj se mu lahko - bognedaj - zgodi in potem ne moreš nič, saj je razumljivo, ne?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prijava osebe v stanovanje - kako najbolj pametno?

Oddelek: Loža
121558 (965) St235
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
405523 (4059) Zaskrbljena
»

Posojilna pogodba, ne vračanje

Oddelek: Loža
273701 (2541) looser
»

Odgovornost, če "moj" avto vozi prijatelj

Oddelek: Na cesti
404415 (3162) Invictus
»

Pogodba; kdaj stopi v veljavo?

Oddelek: Loža
233801 (3487) Caligula

Več podobnih tem