» »

Čipovje h55 + i3 530 + 2GB OCZ DDR3 - problem

Čipovje h55 + i3 530 + 2GB OCZ DDR3 - problem

muzičar ::

Torej predvčerajšnem sem kupil plato Asus P7H55-USB3, Intel i3 530 in 2x2GB OCZ 1600Mhz Obsidian 9-9-9-24.

Ko sem vse skupaj veselo sestavil in dodal še 2 sata diska (na enem je bil stari XP sistem) in 7950GX2 grafiko, pridem v dual boot, izberem XP in se pri loading screen-u zadeva resetira - ponovim vajo in isto, dam safe mode in se vedno ustavi na "giveio.sys". Torej se lotim inštalacije xpjev preko USB-ja. Prva stvar, ki me je zmotila je bila ta da je MemOK lučka utripala ob zagonu. Pregledam BIOS in ugotovim da ram deluje na 1076 Mhz in latenco 7 namesto 1600 in 9 - torej fsb in voltaža očitno ne ustrezata - dam auto tune in ko konča imam ram na 1187, 1.65V in pravilno latenco, proc pa na 4.1GHz kar se mi ni zdelo najbolj pametno. Dam auto tune še enkrat in pridem na 3.4MHz proc in 1848Mhz ram... znižam frekvenco in dobim 1600MHz, znižam še množilnik na 19 in dobim proc na 3064 kar vse skupaj izgleda že bolj normalno. Torej to nekako izgleda v redu ampak lučka za memOK še vedno utripa - sicer manj panično ampak še vedno... Naredim update BIOS-a in še enkrat vse nastavim - isto... Kljub vsemu se lotim inštalacije XPjev.
Probal sem s PEbuild metodo in WinToFlash - obe sta bili rahlo klavrni in brez uspeha. Ker imam pekač, ki je še na starem PATA vodilu, kupim PATA krmilnik na PCI vodilu in priklopim pečico. Pridem v začetni modri zaslon inštalacije XPjev in ko naloži vse tiste začetne zadeve in napiše "Setup is starting up" mi malo za tem vrže ven BSOD... Probam z večimi "izdajami" XPjev in vedno isto. Zamenjam grafiko za 4350HD - isto, probam tri različne diske (tudi enega na PATA) - isto. Probam vsak ram posebej in v vseh možnih slotih - isto. Dam vse na default v BIOS-u ... isto. Kličem Funtech in pravi da najbrž nastavitve BIOS-a niso pravilne.

Torej zdaj me pa zanima, če ima kdo še kakšno idejo in ali ima kdo link ali pa sam ve kako morajo pravilno biti nastavljene vse zadeve v BIOS-u, ker sem že pošteno zarjavel in nisem OCjal že od starih dobrih časov Conroe-a... Imam pa vrsto ljudi, ki bi radi snemali jaz pa v roki fireface in brez delujočega PCja...

Za vse odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

LP, muzičar

edit: sam osebno po vsem temu sumim še vedno ram nastavitve ampak se mi niti ne sanja kako bi lahko pravilno nastavil.
  • spremenil: muzičar ()

ModriN96 ::

in na konc edin kar pomaga je da daš use na nov gor ;) zadeva rešena...

muzičar ::

Da bi pobral vse ven in proc in use in jovo na novo vse nazaj v kišto?

ModriN96 ::

na nov naložiš winse 7 32bit

muzičar ::

Nene saj tu tiči problem... ne morem nič naložit, ker čist pri vsaki inštalaciji se pojavi BSOD... tudi Ubuntu se ne zboota...

ModriN96 ::

neseš kuplene stvari nazaj in nej zamenjajo...stvar rešena

muzičar ::

Mah dvomim da je dejansko kej s komponenti... čeprav glede na mojo srečo se ne bi čudil... noja nesem jutri v Funtech in bojo tm fantje pogledal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z ramom

Oddelek: Strojna oprema
121365 (1233) veo86
»

Maticna plosca

Oddelek: Pomoč in nasveti
13599 (423) solatko
»

Sandy bridge (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Strojna oprema
908197659 (146677) fr4nc
»

ASUS M4A89GTD + Phenom II 1090T + Patriot 1600Mhz ram - težava

Oddelek: Strojna oprema
241204 (934) Jst
»

Izginilo 4GB DDR3 rama, Windows 7 - Asus P7P55D, i5 750

Oddelek: Pomoč in nasveti
132141 (1853) krneki0001

Več podobnih tem