» »

Slovenija po razvitosti zaostaja za Kitajsko

Slovenija po razvitosti zaostaja za Kitajsko

1
2
3 4

petrus ::

> Manj nas more bit, z več tehnologije... in s tem tudi več zabave za vsakega.

Narobe, manj ljudi pomeni takoj manj tehnologije in manj zabave, zdesetkaj trg in zdesetkaš razvoj. To da nas je preveč je urbana legenda, poseljene ni niti pol zemlje. Problem ni pomankanje surovin ali prostora, problem je pomankanje civilzacije.
Judje imajo sred puščave "Silicon Valley", kaj imajo sosedje?

Smo tehnološko dovolj daleč da komot prebavimo 10x več ljudi, nismo pa memetsko. Nasrečo so vse krize danes političnega izvora in tako rešljive.

Glede Kitajske, bolj fer bi bilo primerjat Shanghai Švico, Pudong Slovenijo...

With the Nanhui District merger in May 2009, Pudong's new gross domestic product amounts to an estimated RMB370 billion (US$53.98 billion), roughly equal to that of Slovenia. Its GDP per capita is therefore around US$16,938.

Da so dejansko dobri, verjetno celo boljši od nas, si nočemo priznat, ni samo cena.
stati inu obstati

Okapi ::

še 120-130e sam teh seštevat v plačo je nesmisel ker se to itak ponuca.
:)):)) A plača se pa ne ponuca?

O.

detroit ::

menim, da je mislil da se ponuca za financiranje zmožnosti opravljanja dela. Kar posledično tudi jst ne bi štel k temu kaj ti lahko zapraviš....čeprav ja ponuca se pa vse
Skero

Okapi ::

Kaj ti lahko zapraviš, je čisto vseeno. Jesti moraš v vsakem primeru in denar za malico gre za to, se pravi ga od plače manj za to porabiš. Kaj ti tu ni jasno?

Poleg tega je pozabil prišteti najmanj regres in mogoče tudi 13. plačo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

detroit ::

Mogoče smo razvajeni (in obenem škrti;) ampak plačo smatramo kot sredstvo za luksus in ne preživetje
Skero

rasta ::

Glede Kitajske, bolj fer bi bilo primerjat Shanghai Švico, Pudong Slovenijo...

Ne, ne moreš primerjati eno četrt velemesta z neko majhno državo.
Ker v velemestu je koncentracija najbolj izobraženih, ambicioznih, sposobnih ljudi s celega zaledja mesta (ki je ogromno); v Slovenji pa šteješ tudi vsa rualna področja in majhna "obrtniška" mesta.

Spock83 ::

Kitajci izdelujejo rakete, mi ne. Torej so naprednejši.

Ramon dekers ::

Samuel je izjavil:

OChack, post meseca in dobiš prvo nagrado zaradi totalnega nerazumevanja gospodarstva.

lol @ "plače niso pomembne"



ne niso. Bi uporabil kakšen izraz pa ga ne bom. Plača je sorazmerna s cenami, če imaš tam 50 € si lahko privoščiš za stroške 10 € tu pa s 600 za 300 €stroškov.

Spock83 je izjavil:

Kitajci izdelujejo rakete, mi ne. Torej so naprednejši.




a samo to? kaj sploh mi izdelujemo že?kako je že s tektsilno industrijo***? ah te sploh nimamo ker je propadla?

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Ko vas takole poslušam ene (in iste, običajno) samo jamrati (wtf delate sicer?), se resno sprašujem, zakaj še ne živite in delati v meki novega tisočletja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

detroit ::

meki novega tisočletja ?
care to elaborate
Skero

Spock83 ::

Jaz se ne pritožujem. Bolje kot v kakšni afriški ali azijski državi. Problem je samo v tem, da kitajci vlagajo tudi v razvoj (oz. kupujejo patente). Mi praktično nimamo razvoja in izdelave visoke hi-tech tehnologije. Politika se raje ukvarja sama s seboj.

Ramon dekers ::

Spock83 je izjavil:

Jaz se ne pritožujem. Bolje kot v kakšni afriški ali azijski državi. Problem je samo v tem, da kitajci vlagajo tudi v razvoj (oz. kupujejo patente). Mi praktično nimamo razvoja in izdelave visoke hi-tech tehnologije. Politika se raje ukvarja sama s seboj.



imamo pa višje plače kot na Kitjaskem!

To je pomembno, raja pa misli kako smo napredni.

Samuel ::

Ramon dekers je izjavil:

ne niso. Bi uporabil kakšen izraz pa ga ne bom. Plača je sorazmerna s cenami, če imaš tam 50 € si lahko privoščiš za stroške 10 € tu pa s 600 za 300 €stroškov.


vežde je plača na nacionalni ravni sorazmerna s cenami, lol. Zakaj pa imamo potem PPP izračunavo BDPja, če je to res.

List of countries by GDP %28PPP%29 per capita @ Wikipedia

Slovenia: 31. mesto, 27,654USD
China: 99.mesto 6,567USD

To je še ena tema, kjer bodo zgoraj našteti osebki "odkrivali" ameriko in prihajali do popolnoma napačnih ugotovitev.


[brisan del, ki se nanaša na brisano sporočilo]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

djordjevic ::

detroit je izjavil:

meki novega tisočletja ?
care to elaborate

Sarkazem. Se pa strinjam glede Kitajcev in hi-teca. Sploh imajo en 'zanimiv' fičr - najprej za razne naročnike špilajo podizvajalce, potem pa v nekaj letih tako naštudirajo delovni proces, da ga lahko sami furajo dalje pod novo znamko. Iznajdljivi so, nimaš kaj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

potem pa v nekaj letih tako naštudirajo delovni proces, da ga lahko sami furajo dalje pod novo znamko. Iznajdljivi so, nimaš kaj.
Ravno sem bral en članek o tem.
A shopkeeper in Italy placed an order with a Chinese sneaker factory in Putian for 3,000 pairs of white Nike Tiempo indoor soccer shoes. It was early February, and the shopkeeper wanted the Tiempos pronto. Neither he nor Lin, the factory manager, were authorized to make Nikes. They would have no blueprints or instructions to follow. But Lin didn't mind. He was used to working from scratch. A week later, Lin, who asked that I only use his first name, received a pair of authentic Tiempos, took them apart, studied their stitching and molding, drew up his own design and oversaw the production of 3,000 clones. A month later, he shipped the shoes to Italy.


http://www.nytimes.com/2010/08/22/magaz...

O.

Ramon dekers ::

Slovenia: 31. mesto, 27,654USD
China: 99.mesto 6,567USD

oprosti mondeo samo se mi zdi debilno gledati te podatke ker mi nič ne pomenijo.

Poglej si raje tole:

http://www.indexmundi.com/china/unemplo...

in primerja s Slovenijo.
Če bi bil pismen bi prebral dva linka ki govorita o sorazmernem deležu plače in cen! Slovenija je predraga tako za vlaganje kot za življenje in bo hmalu crknila.
Povej mi koliko podjetij pa sploh kaj proizvaja pri nas? In ti si upaš Slovenijo primerjati s Kitajsko kjer proizvajo vse, za nameček pa daš njihove plače, ki povedo samo to da so nizke in lahko s tem samo pridobijo. Samo teh informacij ti ne boš dojel.


"No no, pač žališ človeka, ker v tem uživaš. In ja... problemi so. Ampak TAKI KOT SI TI, jih ne rešujejo. Samo "ugotavljajo"."

Še dobro da ima Jankovič gardo takšne podpore!Pojdi prvo čez sosedov hrib, potem pa se naprej pogovarjamo!

detroit ::

Ne vem kake mate tuki bitke ne bom se vpletal:)

samo
plača nima veze, pomembno je kaj si lahko s plača kupiš v svoji državi, če odmislimo potem potovanja.
Recimo kitajci za svojih 400eur živijo tam ko grofi po vsej verjetnosti (mogoče zaradi nižjih cen na splošno ali samo nižjega standarda, ker kupujejo ponaredke od ponaredkov). Mi pa z povprečno 900 eur plačo bolj švoh kot ja. Vseeno si pa ne predstavljam povprečnega evropejca, da pride na kitajsko in živi po njihovem standardu.
Skero

darkolord ::

slovenija vsekakor zaostaja za kitajsko v veliko stvareh, predvsem v razvoju.
V tehnološkem razvoju (R & D) je Kitajska daleč zadaj.

Mogoče so res dovolj "hi-tech" da znajo skopirat enostavnejše zadeve, to je pa v bistvu tudi vse. Vsaj na malo širšem nivoju...


Povej mi koliko podjetij pa sploh kaj proizvaja pri nas?
Sama proizvodnja ni tako pomembna kot razvoj - lahko ti naštejem kup podjetij, ki razvijajo visoko-tehnološke zadeve, pa dvomim, da mi ti znaš najdet kakšno takšno kitajsko podjetje, čeprav imajo vsaj nekaj tisočkrat več podjetij...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hamax ::

oprosti mondeo samo se mi zdi debilno gledati te podatke ker mi nič ne pomenijo.

Ce ti ne razumes teh podatkov je to izkljucno tvoj problem.

Ramon dekers ::

1. malo ljudi ima plačo 900EUR povprečje nastane ker se (kot že rečeno) zokiji in podobni z 10.000 EUR plače vkalkulirajo med povprečne plače)

2. Evropejcev ki si bodo lahko privoščili takšna potovanja bo vse manj. Bo prej obratno, kitajci bodo hodil h nam.

3. Mi bomo še jokali za njihova delovna mesta in delo v proizvodnji.



"Sama proizvodnja ni tako pomembna kot razvoj - lahko ti naštejem kup podjetij, ki razvijajo visoko-tehnološke zadeve, pa dvomim, da mi ti znaš najdet kakšno takšno kitajsko podjetje, čeprav jih je vsaj nekaj tisočkrat več.."


Kako da ni pomebna? Tuja vlaganja niso pomembna? hmm...zanimivo. Mi smo res ena top of the top razvitih držav. Če en kmet v revni provinci nima telefona še ne pomeni da ni razvita!Ne bluzi, koliko pa država vlaga v visoko tehnologijo? Aja saj res denar imamo za večje plače in grčijo uf...nekaj imamo!

Ce ti ne razumes teh podatkov je to izkljucno tvoj problem.


Izvoz - Uvoz ni pomemben prav tako gospodarska rast ne važna je plača, čeprav se država pufa.

no ko bo slovenija tu, potem bom pa tiho, in rekel dobri smo!

http://www.economywatch.com/economies-i...

Ramon dekers ::

hamax je izjavil:

oprosti mondeo samo se mi zdi debilno gledati te podatke ker mi nič ne pomenijo.

Ce ti ne razumes teh podatkov je to izkljucno tvoj problem.



EDIT da ti razširim tvoje ozko področje znanja ekonomije.


Tu imaš gospodarske indikatorje dobri jih poglej


http://www.economywatch.com/world_econo...

hamax ::

1. malo ljudi ima plačo 900EUR povprečje nastane ker se (kot že rečeno) zokiji in podobni z 10.000 EUR plače vkalkulirajo med povprečne plače)

Kot ze receno. Slovenija je po enakomirni razporeditvi kapitala 12 najboljsa na svetu. Kitajska je po drugi strani povsem na dnu lestvice.
Tako da je ta tvoja trditev bullshit.

Bo prej obratno, kitajci bodo hodil h nam.

Seveda bodo. Hiso prodajo in kupijo letalsko karto, ce malo pretiravam.

Mi bomo še jokali za njihova delovna mesta in delo v proizvodnji.

Ti mogoce, jaz pa se bom poskusal izogibati delovnemu mestu v proizvodnji.

Tuja vlaganja niso pomembna?

Khm ... strawman ... khm.

Ramon dekers ::

hamax pojma nimaš prvo preštudiraj kar sem ti zgoraj napisal, preglej, potem pa lahko kaj poveš. Tole kar pa ti prodajaš so pa samo buče, in ne mene priprečevat kako smo suepr duper, fenomenalni.

Tvoji ideotizmi presegajo meje, kakšni razporeditvi kapitala? to da gre ves kapital v Ljubljano in za ostale province ni denarja? To da je v ostalih regijah vsaj za 20 - 30% manjša plača, cene izdelkov pa enake...

Kje sploh imamo kapital če pa je v proračunu minus! daj zresni se

hamax ::

Moris, s takim nizkim nivojem ne bos nikamor prisel.

hamax pojma nimaš prvo preštudiraj kar sem ti zgoraj napisal, preglej, potem pa lahko kaj poveš.

Tole je stavek, ki ga lahko skupaj spravi le genij :D

in ne mene priprečevat kako smo suepr duper, fenomenalni.

Khm ... strawman ... khm.

Tu imas vir za tisto trditev o razporeditvi kapitala: List of countries by income equality @ Wikipedia

to da gre ves kapital v Ljubljano in za ostale province ni denarja?

Mhm, ker Kitajska pa nima tega problema, ane?

Kje sploh imamo kapital če pa je v proračunu minus! daj zresni se

Prosim preberi si definicijo besede kapital. Hvala.

Zheegec ::

čakaj, na Izlakah je cena piva v gostilni pol manjša, kot v Ljubljani, pa plača ni pol manjša.
Drugače je šlo lani na prebivalca največ denarja Zasavju (Trbovlje, Zagorje, Hrastnik) za razvoj, oziroma bolj pravilno za dohitevanje bolj razvitih regij.
Ja, če so razlike med Lj in drugod samo 20% je to res malo, po mojem nas postavljaš višje na lestvico enakomerne razporeditve kapitala, kot smo v resnici :))
P.s.: ojoj, tip nima pojma kaj pomeni kapital, pa vseeno si upa v tej temi sodelovati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Ramon dekers ::

hamax pojma nimaš prvo preštudiraj kar sem ti zgoraj napisal, preglej, potem pa lahko kaj poveš.

Kaj je narobe s tem stavkom? Si nepismen?Saj ne poznaš niti gospodarskih indikatorjev


Tile podatki so za leto 2008 spravi se iskat nove podatke, ne pa za leto ko smo iz 6% gospadarske rasti padli na nulo...

5.9 3.9 28.4 5.9 1998 28.4 2008

čakaj, na Izlakah je cena piva v gostilni pol manjša, kot v Ljubljani, pa plača ni pol manjša.

Ti živiš od piva?

Drugače je šlo lani na prebivalca največ denarja Zasavju (Trbovlje, Zagorje, Hrastnik) za razvoj, oziroma bolj pravilno za dohitevanje bolj razvitih regij.

In so jih dohitele?

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Saj ne poznaš niti gospodarskih indikatorjev

Ti ne poznas definicije besede kapital, tako da mislim, da imas hujsi problem kot jaz.

Tile podatki so za leto 2008 spravi se iskat nove podatke, ne pa za leto ko smo iz 6% gospadarske rasti padli na nulo...

Probleme imas s tem da so podatki 2 leti stari? Pa sej ne mores biti resn :D
Slovenija je v 2h letih iz vrha lestvice padla na dno, kitajska pa iz dna prisla na vrh :)

Verjetno je vsa kitajska gospodarska rast iz strani agrarnega prebivalstva in je tako razlika vedno manjsa. Oh, wait.

Osiriss ::

čakaj, na Izlakah je cena piva v gostilni pol manjša, kot v Ljubljani, pa plača ni pol manjša.

Ti živiš od piva?

No pa pustimo pivo. Poglejmo rajše cene nepremičnin, ki so še enkrat dražje v Ljubljani. In nepremičnine so največji strošek.

http://www.economywatch.com/economies-i...

Tale link, ki si ga dal, je čisto neprimeren. Ker kot vidiš so gor samo velike države, ker to je skupni gdp in ne bo Slovenija nikoli na listi (kakor kakšna Švica, Avstrija,...)
Rajši glej ti gdp per capita: List of countries by GDP (PPP) per capita @ Wikipedia če že gledaš gdp.
Intel i7 920 @ 4.0GHz on Scythe Kabuto / Mushkin PC-12800 6GB
Gigabyte GA-X58-UD7 / Club 3D HD5770 / Intel X25-M G2 80GB /
WD1001FALS "Caviar Black" 1GB / Cooler Master Cosmos S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Osiriss ()

Samuel ::

Ramon dekers je izjavil:

oprosti mondeo samo se mi zdi debilno gledati te podatke ker mi nič ne pomenijo.
http://www.indexmundi.com/china/unemplo...
in primerja s Slovenijo.
Če bi bil pismen bi prebral dva linka ki govorita o sorazmernem deležu plače in cen! Slovenija je predraga tako za vlaganje kot za življenje in bo hmalu crknila.
Povej mi koliko podjetij pa sploh kaj proizvaja pri nas? In ti si upaš Slovenijo primerjati s Kitajsko kjer proizvajo vse, za nameček pa daš njihove plače, ki povedo samo to da so nizke in lahko s tem samo pridobijo. Samo teh informacij ti ne boš dojel.


Ti si ena šala, Moris. Da ne zastopiš PPP GDP, to je pa res višek.
Kaj pa študiraš v življenju (če sploh kaj). Kurjo fiziko?

Čisto jasno sem ti odgovoril na vprašnje relativne plače. Naenkrat ti to ni več pomembno in smo zdaj že pri nezaposlenosti. Seveda Moris je ta na Kitajskem nizka, saj ogromna večina ljudi dela za nekaj deset dolarjev na mesec. Pač po tem kazalcu se ne moremo s Kitajsko primerjati in zakaj ne?? Zato, ker imamo v Sloveniji institut minimalne plače. V kolikor tega ne bi bilo, bi imeli polno zaposlenost (minus migracije med zaposlitvami). Verjameš ali pa ne.

Kaj se v Sloveniji proizvaja?? Pa od kod si ti? A niti tega ne veš kaj se v Sloveniji proizvaja? Proizvajamo take stvari, ki jih preko dve tretjine izvozimo. A ti je dovolj ta podatek?

Ramon dekers je izjavil:


Tu imaš gospodarske indikatorje dobri jih poglej
http://www.economywatch.com/world_econo...


:))
nasmeješ me do solz, samo to ti lahko povem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

hamax ::

V kolikor tega ne bi bilo, bi imeli polno zaposlenost

Pozabil si se na socialno pomoc. Ce poleg minimalne place se to odpravis, potem pa brezposelnost spravis res na prakticno 0.

Samuel ::

hamax je izjavil:

V kolikor tega ne bi bilo, bi imeli polno zaposlenost

Pozabil si se na socialno pomoc. Ce poleg minimalne place se to odpravis, potem pa brezposelnost spravis res na prakticno 0.


Res je, obstajajo še faktorji, ki preprečujejo, da bi imeli vedno in ob vsakem trenutku polno zaposlenost.

Spock83 ::

Samuel je izjavil:


Proizvajamo take stvari, ki jih preko dve tretjine izvozimo. A ti je dovolj ta podatek?


Je kakšen graf ali tabela kaj izvažamo in kje? Oz. bolj me zanima kakšno je stanje npr. za obdobje zadnjih 10 let.

darkolord ::

Kako da ni pomebna?
Kdo je reku da ni pomembna?

Ramon dekers ::

Spock83 je izjavil:

Samuel je izjavil:


Proizvajamo take stvari, ki jih preko dve tretjine izvozimo. A ti je dovolj ta podatek?


Je kakšen graf ali tabela kaj izvažamo in kje? Oz. bolj me zanima kakšno je stanje npr. za obdobje zadnjih 10 let.



ja tudi mene. Mi smo sploh ena A država v svetu res. Po vaših besedah industrija cveti in smo v samem globalnem vrhu tako v plačah kot v zdravstvu sociali, ja kje jaz živim?verjetnjo je vaša Slovenija drugačna od moje?V moji Sloveniji cveti samo storitveni sektor.

EDIT: pa še to bodo šle trgovine v ku, skuapj s kakšnim drugim podjetjem.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Tvoja Slovenija je očitno črno-bela, glede na to, da si eden tistih, ki vidijo samo dve skrajnosti.

bluefish ::

Samuel ::

Ramon dekers je izjavil:

ja tudi mene. Mi smo sploh ena A država v svetu res. Po vaših besedah industrija cveti in smo v samem globalnem vrhu tako v plačah kot v zdravstvu sociali, ja kje jaz živim?verjetnjo je vaša Slovenija drugačna od moje?V moji Sloveniji cveti samo storitveni sektor.


Torej. Če nismo najboljši, smo najslabši. Tako nebulozo si sposoben sproducirat, al kaj?

Ramon dekers ::

No saj sem rekel smo najbolši! posel cveti! kaj hočemo boljšega, socialne pravice, zdravstvo vse cveti! res!

bluefish ::

Moris, daj približno povej, kakšno službo oz. izobrazbo imaš. V teh temah mi namreč deluješ ko nek naveličan delavec za trakom, ki je končal osnovno šolo in se mu sedaj zdi lajf ne fer.

imagodei ::

@Mondeo, Moris & co,

dejte si dvorit na ZS. Tle ste s parimi sporočili presegli mejo dobrega okusa.

Vsako obkladanje z žaljivkami bo izbrisano - enako velja za offtopic!
- Hoc est qui sumus -

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

Moris, daj približno povej, kakšno službo oz. izobrazbo imaš. V teh temah mi namreč deluješ ko nek naveličan delavec za trakom, ki je končal osnovno šolo in se mu sedaj zdi lajf ne fer.





Realno gledam na stanje kakršno je. Nevem kje je problem? Če ima država primankljaj, dela ni, socialne pravice izginjajo mi ne more nihče tu tumpati da je stanje rožnato!
In če so v Sloveniji delavci ki delajo brezplačno potem je to slabše kot na Kitajskem?!nekaterim podjetjem se tudi pokojninskih dajatev ne zdi sprejemljivo plačevati, torej zakaj imamo pokojninski sistem?

Blue fish verjetno oziroma sem skoraj 100% prepričan da imam večjo stopnjo izobrazbe od tebe.

hamax ::

Pa kljub vsemu imamo GDP PPP 6x vecji kot Kitajci.
Cene pa kot smo ugotovili niti priblizno 6x visje.
Pa tudi kapital je veliko bolj enakomirno razporejen kot na Kitajske.

Samuel ::

In kdo tumpa, da je rožnato? Kaj si tumpaš ti sam sebi, pa lahko vidimo.

kivi113 ::

Očitno še niste opazili, da v Sloveniji živimo nad svojim standardom. Zato se viša narodni dolg. Na dolgi rok ne bo možno vzdrževati takega standarda in takih finančnih mahinacij, kot se dogajajo pri nas. Nekje bo treba narediti rez.

Naša industrija propada, vse več je državnih firm, podjetja, ki delajo na račun javnih naročil,.. Medtem ko je na Kitajskem ravno kontra. Najvišje devizne in rezerve v zlatu. Zelo nizek javni dolg. Kitajska ima ogromno industrije - zato je toliko izdelkov "made in China". V Ameriki uspeva predvsem farmacija, tobačna industrija in naftna industrija. Predvsem tobačna industrija je direktno kontra farmaciji - in glej, to uspeva super. Absurd je nova industrija zaporov.



Na srečo v tej statistiki ne sledimo Ameriki :). In tale statistika je lepo vračunana v Ameriški BDP. Kakor tudi njihova "hiša, ki bi jo lahko dali v najem, pa je ne dajo", in podobni absurdi.

Kako bosta Amerika in Kitajska poravnali obveznosti "druga do druge"? Težko, bi bila najbolj preprosta beseda.

Torej trendi ne kažejo posebne ugodnosti. Tudi pri nas bomo kmalu morali rešiti problem zunanjega dolga, saj se mi zdijo milijarde, ki jih plačamo za obresti, preveliko breme. Nekje bomo morali reči stop. Zopet bomo potrebovali svojo industrijo. Prelaganje papirčkov, ultramarketing, proizvodnja smeti in podobno bolj malo pripomorejo k kvaliteti življenja. In mislim, da je trenutno stanje tudi mentalno degenerativno do Janeza Novaka. :)

Samuel ::

Kitajska je država s 1300 milioni ljudi. Dajte si to že zabit v glavo. In veliki večini gre tem 1300 milionom ljudem zelo slabo.

Valvoline ::

Kitajska ima ogromen zunajnetrgovinski suficit,k pa Slovenija ima ogromen deficit. Na dolgi rok trgovski deficit je poguben saj je povezan z nenehnim zadolževanjem. Če ni razvoja in ohranjanja industrije država enostavno počasi propada ker ne proizvaja dodane vrednosti.

kivi113 ::

Samuel je izjavil:

Kitajska je država s 1300 milioni ljudi. Dajte si to že zabit v glavo. In veliki večini gre tem 1300 milionom ljudem zelo slabo.



Quality-of-life index @ Wikipedia

Ja, malo slabše jim gre kot nam. Glede na to, da so podatki iz leta 2005, živimo pa v 2010, ko je več ljudi lačnih v Slo kot leta 2005, na Kitajskem pa so imeli par let zapored +10% rast,... SMO KJE?

leto 2005:

mesto na svetu
27 Slovenia 6.986
60 China 6.083
49 Croatia 6.301
89 Macedonia 5.337

S tem, da v Makedoniji brez problema lahko uživam konopljo, in živim za 250 euro na mesec in osvajam domačinke ;D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

Osiriss ::

@peqi
No še vedno dvomim da so nas prehiteli...33 mest je res veliko, pa tudi ta lista vključuje tudi druge faktorje, ne samo gospodarstvo. Sploh kar se tiče politične svobode smo daleč naprej.

Dodajam še en link:
List of countries by Human Development Index @ Wikipedia

The Human Development Index (HDI) is a comparative measure of life expectancy, literacy, education and standards of living for countries worldwide. It is a standard means of measuring well-being, especially child welfare. It is used to distinguish whether the country is a developed, a developing or an under-developed country, and also to measure the impact of economic policies on quality of life.
Intel i7 920 @ 4.0GHz on Scythe Kabuto / Mushkin PC-12800 6GB
Gigabyte GA-X58-UD7 / Club 3D HD5770 / Intel X25-M G2 80GB /
WD1001FALS "Caviar Black" 1GB / Cooler Master Cosmos S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Osiriss ()

kivi113 ::

Osiriss je izjavil:

@peqi
No še vedno dvomim da so nas prehiteli...33 mest je res veliko, pa tudi ta lista vključuje tudi druge faktorje, ne samo gospodarstvo. Sploh kar se tiče politične svobode smo daleč naprej.

Dodajam še en link:
List of countries by Human Development Index @ Wikipedia



Tudi jaz dvomim, da so nas prehiteli. Verjetno capljajo nekje zadaj. In kot je bilo že večkrat omenjeno, so na Kitajskem razlike ogromne - od province do province. // grr napaka, zato 2x edit

Vendar je mogoče za nekega kmeta, ki NE dela z neko high tech proizvodnjo, in ima neko vsaj približno zdravstveno oskrbo, kvaliteta življenja lahko višja od nekega človeka na zahodu, ki je preobremenjen, v stresu. To nekako je zgodba HDI indeksa in Life Quality indexa, imo.

Saj Slovenija je razvita, ampak finančnim mahinacijam bo pa vseeno treba narediti konec. Merkur in njegovih 130 miljonov odpisanih terjatev se mi gnusi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

detroit ::

v stečaj pa prodat, isto z vegradom in nlbjem

seveda vsem odgovornim pa črni karton pa na strelišče:D
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska blokirala Twitch

Oddelek: Novice / NWO
399936 (7980) microchip
»

V Pegatronu še slabše kot v Foxconnu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11025092 (22007) nekikr
»

Apple z rekordnim dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9422428 (19570) nekikr
»

Kitajski superračunalnik najzmogljivejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5721315 (18996) Mipe
»

Indijski tablični računalnik za 30 evrov postaja realnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12128024 (25137) Okapi

Več podobnih tem