» »

študentski dom lj

študentski dom lj

1
2
3

PromeuZ ::

@lebdim: To je zasebni študentski dom na Vojkovi. V isti stavbi imaš takoj zraven še samski dom, tako da zna verjetno življenje tam biti kar pestro :)
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

lebdim ::

aaa, potem sem pa zamešal ... sej mislim, da vem kje je ta dom na vojkovi ... prejšnji post je bil namenjen domu na kardeljevi ... se opravičujem za zamenjavo :D

matejm1994 ::

Kateri dom je najbolj tih in miren ter je blizu FRIja? Pa recimo, da je tak, da če prinesem s sabo stacionarni računalnik, da me ne bo skrbelo, da bo kaj narobe.

Pa še to, če bi hotel biti v stanovanju, kje naj začnem kaj gledati?

lebdim ::

blizu FRI-ja imaš dom gerbičeva, tudi rožna dolina je blizu ...

Adrijan0 ::

Bol je blizu Rožna kot pa Gerbičeva.. in ja.. da se spat in narediti faks.. (direktno iz doma 4)

Meizu ::

Če ti iz 4ke uspeva delat faks... Svaka ti čast :))

Velki ::

Na bolhi za stanovanje pomoje, sm vidu da se da kej dobit.

tt2 ::

Mene zanima kako izpolniti prošnjo za sprejem, namreč sem 3. letnik in še ne vem če mi bo septembra uspelo narediti vse obveznosti. zato me zanima, a v prošnji označim kot,da bom absolvent, ali pa kot 1. letnik druge stopnje študija?

neboben ::

vse spremembe lahko v 15 dneh od nastanka te spremembe sporočiš v Pisarno za študentske domove. Tako, da sedaj izpolni tako kot misliš, da bo.

SaXsIm ::

@tt2 - nisem ziher, če že imajo absolventi pravico bivanja v študentskih domovih. Vem, da je bilo govora o tem, ampak preveri.
SaXsIm

lebdim ::

kolikor vem, noben od mojih sošolcev, pa vsi smo absolventje, ni dobil v študentskem domu ...

amacar ::

Letos je absolventom zopet dovoljeno bivanje v študentskem domu.

tt2 ::

amacar je izjavil:

Letos je absolventom zopet dovoljeno bivanje v študentskem domu.

Jap, letos so spet spremenili. Verjetno zato, ker so se domovi kar precej spraznili. Prej si komot brez problema lahko bival po 6 let v študentskih, sedaj pa ni bilo šans, da bi dobil dodatno leto bivanja na 3-letnem študiju, kljub temu če si živel v še tako težkih razmerah. Na +2 pa jih tudi ne gre več tako veliko, da bi se študentski domovi zapolnili. :D

jacobxe7 ::

http://portal.evs.gov.si/bivanje/ Tukaj sem izpolnil prijavo, sedaj pa moram poslati se v pisni obliki pa nisem cist preprican kam

Študentski dom Ljubljana
Cesta 27. aprila 31


a je to pravi naslov?

Marat ::

Velki je izjavil:

Sej tega sm se bal, namreč vemo da sta ti dve fakulteti malo težji in se je treba precej učit. Sem se odločil da ne grem v ta dom, bom raje šel v javni, pa bom potrpel tiste par mesecev tudi če bo še slabša kvaliteta življenja in se bom potem preselil v apartmaje ko bom imel priložnost.
Domnevam da bom ob teh osebnih dohodkih in oddaljenosti prišel v javni študentski dom precej hitro:
-4 družinski člani (skupni dohodki nekje 1300€)
-oddaljenost od ljubljane 90km
Upam da nimam optimističnih pričakovanj (saj se samo to dvoje upošteva in še če si slučajno zlati maturant)?

Brez problema boš prišel v študentski dom, itak je zadnjih par let zmeraj na koncu preveč ležišč in morajo vmes med letom spet razpis ven dat.

amacar ::

To je bilo zadnji 2 leti, ko so se znebili vseh ki so že bivali v domu 3 leta. Pred 3 leti, sem sam čakal 1 mesec na študentski dom, in predvidevam da bo letos podobna situacija, saj starih študentov ne bodo metali iz domov.

Marat ::

uh, včasih je bilo en mesec še hitro :) ko sem jaz pred leti čakal na ŠD, sem dočakal šele junija :)

zdaj je bil resda sprejet nov pravilnik, kjer imaš ŠD za ves čas trajanja študija, ampak obenem pa so generacije študentov mnogo manjše kot pred leti. S temi pogoji, kot jih je VELIKI UM opisal, bo zihr prišel notri v prvem mesecu.

BCSman ::

izpolnjujem prošnjo za sprejem vendar ne vem kdo spada pod člane gospodinjstva in pod družinske člane? kaj pa brat/sestra, ki sploh ne živi več v isti hiši in ima drugje začasno bivališče prijavljeno?
btw: kaj če pošlješ s certifikatom, je treba tle skenirat tista podpisana soglasja in to je to, nobenega pošiljanja po pošti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

amacar ::

Skeniraš soglasja pa dodaš priponko in podpišeš s certifikatom, pa je to to brez pošiljanja.

Marat ::

BCSman je izjavil:

izpolnjujem prošnjo za sprejem vendar ne vem kdo spada pod člane gospodinjstva in pod družinske člane? kaj pa brat/sestra, ki sploh ne živi več v isti hiši in ima drugje začasno bivališče prijavljeno?

Kdor ima stalno prebivališče pri vas je družinski član.

$%&/() ::

A kdo ve, kdaj lahko pričakujem odgovor na prošnjo?

first_line ::

Če so končno spucali tiste večne študente (drugega kot delati šundr, alkoholizirati in težiti najstnicam niso zmogli) je potem res super. V mojih časih nisem prišel v študenta kljub oddaljenosti, brez javnega prevoza, lepih ocenah in doma nismo bili ravno miljonarji... ko sem bil pa tam pri enih na obisku bi jih pa pol najraje lastnoročno ven zmetal. Po študentskih domovih bi morala šetati policija in vsakega ki ni za knjigo lepo peljati domov z vso njegovo kramo in naj starim serje za vrat, ne pa revežem ki si želijo izboriti boljše življenje.

Hexx ::

Oktobra začnem študij informatike in iščem stanovanje, sčasoma bi mogoče šel v dom ampak me nekaj zanima.
In sicewr ker je v Rožni dolini toliko različnih domov, me zanima če je možno v katerem od njih dobiti sobo, v kateri sem lahko sam, torej enoposteljno?
Cena seveda pričakujem da bo višja.

Hvala :)

lebdim ::

verjeten se da dobit ... boš moral na upravi vprašat ...

Marat ::

Kolikor vem dobijo single bed sobe samo študenti višjih letnikov. Ne bit tak asocialc pa pejd v sobo s cimrom, ne se bat :)

amacar ::

Ja v 2. letniku jo že lahko dobiš, če daš prošnjo takoj. Če pa imaš kakšno zdravniško opravičilo pa tudi prej.

Gregor5816 ::

Prošnjo za podaljšanje za študentski dom za šolsko leto 2013/14 sem dobil zavrnjeno, sedaj me pa samo tole zanima: če se danes izselim iz študentskega doma, moram plačat najemnino za cel september? Položnico sem že prejel, vendar je še nisem plačal. Ali se da to kako na upravi zmenit, da ne bi za cel mesec plačal?

amacar ::

Ko sem se jaz prestavil iz cenejšega v dražjega, sem se zmenil, da sem plačal vsakega za pol meseca.

čuhalev ::

Gregor5816 je izjavil:

Prošnjo za podaljšanje za študentski dom za šolsko leto 2013/14 sem dobil zavrnjeno, sedaj me pa samo tole zanima: če se danes izselim iz študentskega doma, moram plačat najemnino za cel september? Položnico sem že prejel, vendar je še nisem plačal. Ali se da to kako na upravi zmenit, da ne bi za cel mesec plačal?

Lahko plačas za pol meseca, samo moraš pred 15. ven.

Marat ::

Domski red, 28. člen:

Stanovalec je dolžan plačati stanarino ob vselitvi in izselitvi in sicer:
1. če se vseli do vključno 15. v mesecu, plača stanarino za ves mesec,
2. če se vseli po 15. v mesecu, plača stanarino za polovico meseca,
3. če se vseli v zadnjih 5 dneh v mesecu, plača stanarino za 5 dni,
4. če se izseli do vključno 5. v mesecu, plača stanarino za 5 dni,
5. če se izseli do vključno 15. v mesecu, plača stanarino za pol meseca,
6. če se izseli od 16. do konca meseca plača stanarino za cel mesec.

Če je 5., 15. ali 25. v mesecu dela prost dan, oziroma tisti dan sprejemna pisarna po rednih uradnih urah ne posluje, se zgoraj navedeni plačilni pogoji prenesejo na prvi delovni dan.

Skattor ::

Če bi mi lahko kdo pomagal pri temle vprašanju bi bil zelo hvaležen =)

Torej, zaradi statusa se letos vpisujem na Višjo strokovno šolo v Celju, živim približno 30km severneje, pa me zanima ali bom smel obdržati študenta v Mestnem Logu v Ljubljani (nisem še pokoristil vseh treh let). A je problem če mam izpolnjen kriterij bivanja 25km od kraja študija, živim pa čisto drugje? =)

p.s: imam delo v Lj, zato me skrbi a bom smel obdržat bivanje tam

Hvala in lp, Nejc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skattor ()

čuhalev ::

Možno, da bo problem, saj je verjetno šola v Celju in ne v Ljubljani.

Polarni_Medo ::

Skattor je izjavil:

Če bi mi lahko kdo pomagal pri temle vprašanju bi bil zelo hvaležen =)

Torej, zaradi statusa se letos vpisujem na Višjo strokovno šolo v Celju, živim približno 30km severneje, pa me zanima ali bom smel obdržati študenta v Mestnem Logu v Ljubljani (nisem še pokoristil vseh treh let). A je problem če mam izpolnjen kriterij bivanja 25km od kraja študija, živim pa čisto drugje? =)

p.s: imam delo v Lj, zato me skrbi a bom smel obdržat bivanje tam

Hvala in lp, Nejc


Ne boš dobil.

St235 ::

Skattor je izjavil:

Če bi mi lahko kdo pomagal pri temle vprašanju bi bil zelo hvaležen =)

Torej, zaradi statusa se letos vpisujem na Višjo strokovno šolo v Celju, živim približno 30km severneje, pa me zanima ali bom smel obdržati študenta v Mestnem Logu v Ljubljani (nisem še pokoristil vseh treh let). A je problem če mam izpolnjen kriterij bivanja 25km od kraja študija, živim pa čisto drugje? =)

p.s: imam delo v Lj, zato me skrbi a bom smel obdržat bivanje tam

Hvala in lp, Nejc


Za šolo v celju seveda ne boš dobil študenta v ljubljani...

PromeuZ ::

@Skattor: V mestnem logu oddajajo v DDV-ju sobe študentom, ker je polovica doma preurejena v zasebni študentski dom. Tudi če nimaš statusa, se da dobiti sobo za polno ekonomsko ceno - cca 150€.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

bsipos ::

Živjo!
Oktobra grem v prvi letnik matematike in v sredo imam vselitev v šd, pa me zanima, kako izgledajo prostori v domovih 3 in 4 v Mestnem logu, ker ne morem najti nobenih fotografij. Verjetno se bom vselila v apartma, kjer je 12 ljudi. Zanima me, kako je s kopalnico, si vseh 12 deli eno? Morda je bolje vzeti sobo?

Hvala, lp! :)

Kralj5 ::

Jaz ti priporočam rožno dolino, ker je bližje centru, imaš menzo, boljše vdušje... do fmf faksa sta rožna in mestni log približno isto oddaljena. V rožni sta ful uredu bloka 2 in 5 (če rabiš tišino + apartmaje). izogibej se bloka 3 (vsakodnevni žuri) :).

lp

bsipos ::

Hvala za odgovor :)
Tudi o tem sem že razmišljala, pa me vseeno zanima še kaj o Mestnem logu, da se bom lažje odločila... Mislim, da je za ta dva domova čakalna vrsta, ali?

cyrone ::

Kot star študent mi je smešno brati prejšnje komentarje.

Za žur: dom 3 ali 4 v Rožni dolini, gerbičeva.. ML pa ne poznam tako dobro.

V Rožni je npr. dom 6 tudi tih...pa ni. Tiha domova sta tudi dom 5 in 2 v Rožni. V 5ki imaš invalide in njhovo pijančevanje, drikanje z vozički, vseh blokih pa najdeš kakšno veselo družbo.

Najlažje premagaš ropot drugih, da sam preglasiš druge :)

Glede cimra ali ne... Imate na razpolago..živeti privat..si delit sobo za 140-200 + stroški ali imeti svojo sobo za 180+stroški.... ALi bivati v študentu s cimrom za ceno 55-80eur fiksno. Samsko sobo lahko dobiš že v drugem letniku. Primer samske sobe v Rožni, dom 1. Garsonjera, velika soba, ki je hkrati kuhinja soba in hodnik ter svoja kopalnica s tušem za 110eu/mesec. Primer Gerbičeva, kjer moraš biti dlje v bloku, aktiven član(ponavadi pivoman ali minister) je pa samo samska soba, s tem da si deliš sanitarije in kuhinjo s celim štukom za 80eur/mesec.

Vsem se mudi biti resen, samo študirat itd. Čez en mesec, vas bo 20% odnehalo. Letnik vas bo naredilo 40-60%. Največji čar študentskega življenja je ravno druženje, tudi alkoholiziranje, spoznavanje novih ljudi... spleteš lahko veliko socialno mrežo (kar je danes še najbolj uporabno), žurke, razna brucovanja. Zdaj imaš čas, da zaživiš, kajti po študiju ti bo ostala samo brezposelnost in črnoglednost ali pa šiht do konca življenja. Zato kakšno leto več študija ne bo nikogar pokončalo. In se da vse, študentski dom, žurke, punca, hobi in faks usklajevat.

Je pa res žalostna nesposobnost mladine. V študentski dom sam spišeš prošnjo oz. prijavo za dom. Sam se vseliš, sam pucaš sobo, sam pereš cunje (vsak dom ima pralni stroj in sušilec, in uganite: rabite samo prašek in mehčalec, uporaba je zastonj). Te nove generacije, pa pridejo z starši, nato jim mamica očisti sobo ter se nato pritožujejo kako si bodo morali sobo deliti : blah blah

Če ti pa cimer ni všeč, pa ga lahko prosiš da se preseli ali pa se sam preseliš.

Še nasvet vsem brucom. Če boste kupli kolo, kupite debelejšo verigo in kvalitetno ključavnico(rang 15eur+). Priklepajte, če se da na nek drog, stojalo. s tem da je priklenjeno sprednje ali zadnje kolo in okvir. Če se da, daš kolo čez noč v kolesarnico. Hitra menjava lastnikov je pač dejstvo. Če se pa naveliš biti žrtev, pa lahko vedno sam greš po klešče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cyrone ()

Mavrik ::

bsipos je izjavil:

Živjo!
Oktobra grem v prvi letnik matematike in v sredo imam vselitev v šd, pa me zanima, kako izgledajo prostori v domovih 3 in 4 v Mestnem logu, ker ne morem najti nobenih fotografij. Verjetno se bom vselila v apartma, kjer je 12 ljudi. Zanima me, kako je s kopalnico, si vseh 12 deli eno? Morda je bolje vzeti sobo?

Hvala, lp! :)


Vsak apratma v ML je v bistvu dvojni - dvakrat po tri sobe, ki imajo svojo kopalnico, ločen wc ter kuhinjo. Stikajo se v jedilnici, kjer je pač ena skupna miza in balkon. Prednost je predvsem v tem da so skupni deli apartmajev precej prostornejši kot praktično kjerkoli drugje in so zato boljši za družabne dogodke.
Če pa hočeš čemeti v svoji izbici je pa morda bolje da poiščeš kakšen dom, ki apartmajev sploh nima oz. greš privat.
The truth is rarely pure and never simple.

bsipos ::

Najlepša hvala za odgovor :)

hearts17 ::

Kako pa zgleda študentski dom na Ilirski? Sicer predvidevam, da je skos poln, sam useen.. nisem nikjer vidla, da bi ga kdo omenjal. Če kdo karkoli ve oz. pozna koga, ki je bil tam, bi blo res fajn, če bi kej napisal. (: hvala

miki__ ::

Mam vprašanje. Sem bruc in nevem kako točno zgleda tole v domovih. Sem u mestnem logu kjer je apartma za 6. Ko sem pršel tja sem videl, da sem v sobi z moškim. Ki je bil prav tako bruc. V sosednjih dveh sobah, kjer si delimo apartma pa so bila 4 dekleta. Je to mogoče, ali so tam na vpisu se zmotili? Če je prišlo do napake, kaj se bo zgodilo? Hvala za odgovor.

amacar ::

Zakaj bi bila napaka. Tudi jaz sem bil v apartmaju, pa sva bila 2 fanta ter 2 dekleti.

BCSman ::

hahaha kaj se boš šel izselit ker te je strah živet z ženskami, fak kaj bi dal da bi bil še enkrat bruc, leta preživeta v študentskem domu so bila najboljša leta v življenju

DOOM_er ::

Bod vesel da maš 4 bejbe zraun lejga :D
Robots will steal your job. But that's OK

Tina Floyd ::

Živjo!
Eno uprašanje, upam, da mi bo znal kdo pomagati :)
Sicer nisem še v domu, ampak bom kmalu, ker sem skoraj na začetku čakalne liste..
Uglaunem, zanima me, če se da da npr. zdaj izberem nek dom XY in se potem preselim v Poljane, kjer poznam punco, ki se bo izselila s koncem tega študijskega leta..
A ve ko, kako je s tem?

tt2 ::

Tina Floyd je izjavil:

Živjo!
Eno uprašanje, upam, da mi bo znal kdo pomagati :)
Sicer nisem še v domu, ampak bom kmalu, ker sem skoraj na začetku čakalne liste..
Uglaunem, zanima me, če se da da npr. zdaj izberem nek dom XY in se potem preselim v Poljane, kjer poznam punco, ki se bo izselila s koncem tega študijskega leta..
A ve ko, kako je s tem?

Včasih je bilo tako, da si šel istočasno s tistim, ki se je izselil v rožno v pisarno in so potem tam takoj zrihtali. Ne vem pa kako je sedaj.

fenix_ ::

Mene pa zanima kateri dom je blizu FRI-ja pa je kolko tolko dober

lebdim ::

blizu frija imaš gerbičevo ali rožno ...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanja glede študentskih domov

Oddelek: Šola
246399 (3960) Groot
»

Študentski dom v rožni ali mestnem logu, ki je vstopil v 21. stoletje

Oddelek: Šola
487578 (6073) Meizu
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7730822 (18447) St235
»

babica v študentskem domu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6721118 (17704) Yohan del Sud
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6817477 (14955) tattoo

Več podobnih tem