» »

študentski dom lj

študentski dom lj

«
1
2 3

Petrca19 ::

Mi lahko kdo pove kateri študentski domovi v Rožni so obnovljeni ali vsaj spodobni za živet-da ni preveč hrupa?..(vem da 3. in 6. sta najslabši) in kateri so apartmajski?
Lp

popster ::

menda je enka najbolj hrupna- vsaj tko je bil.

mihec87 ::

Mirni domovi so tihi domovi(5-tka pa še kakšen,enka je bila lani na novo obnovljena je še kar mirna..).
Je pa tako če ti sredi terase svirajo celo noč ti ne pomaga kaj dosti, je pa tudi če imaš namen študirati se da,mogoče včasih kak kompromis z slušalkami v ušesih če si res občutljive sorte da potrebuješ smrtno tišino...

Kaj več pa tukaj:
http://www.stud-dom-lj.si/si/domovi/lok...

lebang1 ::

3 in 4 sta še najslabši kolikor jaz vem, ostali so pa vsi ok :)

popster ::

spanje -zamaški u ušesih,
učenje -CTK ali zamaški u ušesih

mihec87 ::

Če nisi glih princeska na grahu zrna potem se da kamot spati brez čepkov, v času majskih iger ali pa podobnih zadev pa itq greš zraven:D..

Petrca19 ::

hehe nism princeska na zrnu graha:) sej nism preveč zbirčna, sm če mi bodo dali že kaj na izbiro pa da lih ne zberem najslabšega bloka:)kateri so pa apartmajski bloki?

mihec87 ::

To je bolj letelo na popsterjev post glede spanja,ja normalno da se je dobro prej pozanimati na priloženi povezavi višje so domovi piše kateri je tihi ipd.., sj nekako so mogoče še kakšne preselitve samo na to ni glih za računati...

Petrca19 ::

dada sej to sm si pogledla, sm slikce so sm od zunej slikane, ja bi še kako od notr...

robbe ::

To se preseljuješ ali boš prvo leto v študentu? Ker če se ravno ne preseljuješ in veš kam bi rada šla, potem za vsak slučaj glej še za drugimi domovi - v kolikor bo v rožni polno. Ko sem se jaz šel vseljevati, sem tudi mislil da bom v rožni, a se je zgodilo da v rožni ni bilo proste sobe in sem moral izbirati med dvema domovoma ki sta bila še prosta.

Če si oseba ki se uči z zamaški v ušesih in nisi za dialog pač nisi za v dom, ker na koncu take samo probleme delajo ko kličejo varnostnike.

Od notri ni nobena soba luksuzna. Kako lepa in urejena bo soba je predvsem odvisno od tebe (in cimre seveda :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robbe ()

šernk ::

tihi dom sta 2 in 5.

glede žurov pa res...3 in 4 nista ravno za tiste ki radi spijo v miru :D
v končni fazi ti pa itak popolnoma nič ne pomaga kje je žur, ker ponavadi itak tulijo pred vsakim blokom vsaj 1x tedensko.

apartmaji so v 2,5,11,12,13 (za 1 in 14 ne vem ker še nism bil notri, v enki mislim da so spodaj sobe, 14 pa če se ne motim so tudi apartmaji). poleg tega imajo apartmaje tudi 8,9 in 10 v zgornjem nadstropju. glede apartmajev bi ti ravno te priporočal 2,5,9,10,11,12 in 13. v 11 ali 12 ali v obeh so menjali tudi kuhinje med poletjem, 13 so nekaj prenavljali pol leta nazaj.

apartmaji se mi niti ne zdijo tako slabi nikjer in ne preselitve niso velik problem, ko prideš enkrat na vrsto za vselitev moraš obvezno sprejeti karkoli ti ponudijo, potem pa pač naslednjič prosiš za preselitev.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Petrca19 ::

prvo leto bom v študentu. da sej sm gledla še za druge...kak mestni log bi mi biu tud všeč, glede na to da grem na FF bi bla rada čim bližje če se da...
hehe z zamaški se še nism nikdar učila... problemov pa nimam namena delat:)

flood ::

kako pa so kej študentski na kardeljevi??
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

St235 ::

Jaz sem bil v domu FDV tri leta in se nimam kaj pritoževat. Sobe so občutno večje od tistih pri pedagoški, kakšnih problemov z pretiranim hrupom pa ni bilo, pa še v copatih sem šel lahko na faks.

anaa9 ::

Petrca, na katerem mestu na prednostnem seznamu pa si?

Petrca19 ::

sem na 541. mestu:$ sm mam 403, 53 točk in tiste študentke ki mamo nad 400 točk naj bi dobile oktobra...tk piše na spletni strani študentskih domov... jst sm optimistična in upam da bom pač dobila oktobra...

PromeuZ ::

flood je izjavil:

kako pa so kej študentski na kardeljevi??


FDV je baje luksuz, ostali pa tudi niso tako slabi :) . Letos so jih precej renovirali, en blok je doživel novo notranje pleskanje, večina jih je dobila nove jogije etc.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

nokaut240 ::

Pred kratkim sem se vselil v študentski dom, kjer je v enem apartmaju 12 ljudi (6 sob po 2). Vsi si delijo eno kuhinjo, po 6 ljudi pa kopalnico. Moti me pa predvsem neznosen nemir, žurke v apartmaju do enih ponoči z glasno muziko. Odločil sem se, da se bi preselil v drug dom, bolj tihi dom. Ali sta res domova 2 in 5 v rožni dolini tiha domova, ter da so v apartmajih samo 2 sobe po 2 osebi ? Ker to bi bilo zame res v redu.

Mavrik ::

Verjetno si v Mestnem Logu. Na žalost ti sicer moram povedati, da v Rožni Dolini tudi ni nekih tihih primerov. Resda v tihih domovih ni žurk, se pa zato več kot nadoknadi z dretjem iz ostalih domov, ki zna biti prav tako hudičevo moteče.

Če želiš res meti mir, se probaj spraviti v Litostroj, kjer se da normalno spati.
The truth is rarely pure and never simple.

šernk ::

dom 2 v rožni je totaln fail glede tihih domov, za sosede ima namreč dom 3...kjer pa so žurke 24/7 :))

v 5 je morda malce boljše, vendar imo imajo pred vhodom v sam dom ravno tam največ žurov xD

drugače pa žurke so tako ali tako povsod, do 1 zjutraj bo v vsakem domu nemir, ker potem se počasi začnejo ljudje spravljati ven, litostroj je izjema ker je daleč od centra, in se ljudje odpravijo s trolo, v rožni in mestnem je pa praktično povsod skozi kakšen žur. kaj ti pomaga tihi dom, če ti pa celo noč pod oknom krulijo? :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nokaut240 ::

Ja samo, od Litostroja do FRI je kar precej daleč, a ne. Koliko časa bi se vozil s trolo do FRI ?

robbe ::

@nokaut240
Opa, Frijevc v mestnem logu :) Verjetno v trojki. Tko ti povem, daj cimrom in app še en mesec časa, da se jih boš navadil, potem bo ql. Moraš vedet da je vendar še vedno oktober :) Če kdaj pa kdaj z cimri zafeštaš pa prav tako ni slabo.
Z litostroja do frija je predeleč, ostane ti samo še rožna - kakšen tihi dom.

Mavrik ::

nokaut240 je izjavil:

Ja samo, od Litostroja do FRI je kar precej daleč, a ne. Koliko časa bi se vozil s trolo do FRI ?


5 min sprehoda do postaje, potem pa tam 20-25 min z enko.

robbe: Zakaj bi bil "pre"daleč? Saj Ljubljana ni London no :P
The truth is rarely pure and never simple.

robbe ::

Če imaš malo nesreče in imaš mešan dopoldne-popoldne urnik nekaj časa preživiš na troli :)

jedom86 ::

Oj mogoče mi lahko kdo pove kdaj približno bom jaz prišel v študenta?
Sm trenutno na 79 mestu prednostne liste..drugače me pa bolj zanima ali bom prišel pred novim letom ali po novem letu.

Lepo pozdrav

BCSman ::

Kaj res da če daš v drugem letniku vlogo za študenta, maš pravico samo v drugem in tretjem letniku bit notr ne pa tud za absolventa??
Sicer jaz sem dal že v prvem letniku, vendar ko sem dobil pismo za se vselit nisem sploh šel in sem v drugem letniku spet dal prošnjo. Verjetno to nima veze?

IcEk` ::

Pozdrav študentarija. Letos grem delat bolonjski magisterij v Ljubljano in vsekakor bom izbral bivanje v študentskem domu. Zanima me pa obratno od večine tukaj postavljenih vprašanj.. Kje je najbolj zabavno? Kje je največ akcije? Rožna dolina vidim je baje super, FDV je lep dom s fitnesom ampak precej miren.. Napišite svoje izkušnje iz študentskih domov :))

V primeru, da ne naredim prvega letnika magisterija ali še imam pravico do bivanja v študentskem domu?

šernk ::

Kje je največ akcije?


največ akcije je na Facebooku. drugače ti pa ostane v rožni: dom 3 in 4, ter gerbičeva, pa še tam lahko pričakuješ ob 11 zvečer prijavo. folk je ratal enostavno nenormalen. študenstke žurke so pa itak prepovedal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IcEk` ::

Ok, dom 3 in 4, super. Upam da pade ta opcija :) Akcija se pa tak sama zrezira, to sploh ni panike da ne bi blo ok :D

kr1ženska ::

jedom86 je izjavil:

Oj mogoče mi lahko kdo pove kdaj približno bom jaz prišel v študenta?
Sm trenutno na 79 mestu prednostne liste..drugače me pa bolj zanima ali bom prišel pred novim letom ali po novem letu. Lepo pozdrav

Po vsej vrjetnosti boš do novembra že v študentu.

BCSman je izjavil:

Kaj res da če daš v drugem letniku vlogo za študenta, maš pravico samo v drugem in tretjem letniku bit notr ne pa tud za absolventa??
Sicer jaz sem dal že v prvem letniku, vendar ko sem dobil pismo za se vselit nisem sploh šel in sem v drugem letniku spet dal prošnjo. Verjetno to nima veze?

Ti si lahko v šd toliko časa kolikor ti traja študij. (če je to 3leta si lahko notri 3leta). Če ponavljaš letnik ti to ne podaljša 1leta bivanja v šd. Isto velja, če se vpišeš na vzporeden študij iste stopnje oziroma če se prepišeš na drug faks. (isto velja zate IcEk`)
V absolventske stažu ti šd ne pripada več. Sicer pa, diploma se počasi ukinja. Npr. na ekonomski fakulteti (uni) nimajo več diplome. Ko opravijo zadnji izpit so diplomirali.

IcEk` je izjavil:

Pozdrav študentarija. Letos grem delat bolonjski magisterij v Ljubljano in vsekakor bom izbral bivanje v študentskem domu. Zanima me pa obratno od večine tukaj postavljenih vprašanj.. Kje je najbolj zabavno? Kje je največ akcije? Rožna dolina vidim je baje super, FDV je lep dom s fitnesom ampak precej miren.. Napišite svoje izkušnje iz študentskih domov :))

V primeru, da ne naredim prvega letnika magisterija ali še imam pravico do bivanja v študentskem domu?

Če ni žura, se ga pa nardi, an? ;)

FDV, Topniška nista neki žurerska. Če te mika druženje s tujci bo kardeljeva kr kul. Ekonomska je uvedla smer študija turistična ekonomija in to res pride folk iz celega sveta. Glavni žurerji so normalno španci in portogalci:))
Če želiš uno tapravo žurersko življenje, v šd3 imajo povprečno na mesečni položnici +5€ za mesečno škodo. ;)
Kot so že povedal, glavna žurerska še šd4 in Gerbičeva.

Če bodo naslednje leto spet dovoljeni žuri veliko izvisi od novega vodstva v Rožni. Sicer pa, prejšnje leto je zarad študentskih žurov težil SAZAS, letost tržna inšpekcija... Zaje*** je ratal :|

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

@kr1ženska: v tem letu in pol je pa pomoje že prišel na vrsto :)

IcEk` ::


Če želiš uno tapravo žurersko življenje, v šd3 imajo povprečno na mesečni položnici +5€ za mesečno škodo. ;)
Kot so že povedal, glavna žurerska še šd4 in Gerbičeva.

Če bodo naslednje leto spet dovoljeni žuri veliko izvisi od novega vodstva v Rožni. Sicer pa, prejšnje leto je zarad študentskih žurov težil SAZAS, letost tržna inšpekcija... Zaje*** je ratal :|



No, to se sliši idealno :D Hvala za info :) V katerem domu si ti in kak si zadovoljna?

To me še zanima.. Kolko pride mesečno dom? Vsak plača različno glede na dohodke al?

St235 ::

Dom se plača po ceniku. So pa cene različne od doma do doma in sobe do sobe. Mislim, da najcenej je še vedno tist za gospodarskim razstaviščem okol 50€, najdražje pa so enojne sobe v novih domovih (fdv, poljane) okol 110€.

IcEk` ::

Aha, ok. Kul, tnx :)

PromeuZ ::

@IcEk`: Če greš na Kardeljevo se izogni bloku A. Letos smo imeli popoln polom od predsednice, ki je na začetku obljubljala oživitev žurov Kardeljeve ploščadi, končalo pa se je samo z dodatnimi stroški za vse stanovalce. :P

Če ti je prioriteta druženje, potem si lahko ogledaš še Akademski Kolegij. Je najcenejši in temu primerno slabše opremljen od ostalih, vendar se stanovalci precej družijo med seboj in ga tudi žurajo.

Če bi še enkrat izbiral, bi šel v samsko sobo v FDV dom, kjer za smešno ceno dobiš skoraj mini stanovanje in ne le neke miniaturne sobice.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

IcEk` ::

Ma pomoje me bo tak povsod polno. V MBju sem bil več v študentskih kot doma :D V Rožni dolini je itak največ študentov ne? To se mi zdi še najboljša opcija :)

šernk ::

@IcEk`: Če greš na Kardeljevo se izogni bloku A. Letos smo imeli popoln polom od predsednice, ki je na začetku obljubljala oživitev žurov Kardeljeve ploščadi, končalo pa se je samo z dodatnimi stroški za vse stanovalce. :P


oprosti ampak žurke so bile letos prepovedane zelo kmalu po štartu, tu ni bila predsednica nič kriva, smo bili vsi na istem (mi mislim, da smo uspeli le eno ali dve izpeljati, pa še to so takoj bili policaji ob 01:02 na vratih)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kr1ženska ::

PromeuZ je izjavil:

@IcEk`: Če greš na Kardeljevo se izogni bloku A. Letos smo imeli popoln polom od predsednice, ki je na začetku obljubljala oživitev žurov Kardeljeve ploščadi, končalo pa se je samo z dodatnimi stroški za vse stanovalce. :P


Ja, pojdi okol študenta, ker notri baje nekaj grozno straši! Položnice obupno velike, na žurih s 300 folka +0,2€/stanovalca oziroma en žur jo je odnesel celo brez stroškov za škodo. Stanovalci smo res bogi. :)) Pa še šefica je na sestankih in prek mejling liste ves čas težila, naj se ga več žura, vedno dala ključe od kleti za privat žure. Živa groza! Očitno je, kar se žurov tiče, take predsednica res polom od poloma. Da ti gre po treh letih spet delat žure kardeljeve... Pa še v Rožno je dala prošnjo za drugega varnostnika, ker se z prejšnjim ni dalo zmenit, da bi bili žuri na Kardeljevi vsaj do ene zjutraj. Le kaj si dovoli?!
Mogoči bi pa lahko spet politično oživel mejling listo in si tam dal malo duška >:D

Kekci :)

Ja, sem v A-bloku in poznam situacijo tko da PromeuZ, malo manj trolanja prosim. Oziroma, pa dej prit do mene na pir, pa jo bova skupi skritizirala, tole zlobo >:D

Na kardeljevi je bolj odvisno od štukov. V a-bloku so ble non stop žurke v 2štuk, D-blok 3, 4, štuk C-blok pritljiče, B-blok je bil pa cel na nogah.
Take so moje letošnje izkušnje kar se žurov tiče ;)

Priporočam pa Rožno dolino ker so tukaj ponoči varnostniki in žuri res ne smejo biti predolgo :|

CubankO ::

Živjoo!

Zanima me kako kaj zgleda dom Topniška oz. kako je biti tam. Kakšen je kaj internet? Kakšne so kaj vaše izkušnje z bivanjem tam?

Hvala in lep pozdrav 8-)
Vedno nekaj novega :)

St235 ::

CubankO je izjavil:

Živjoo!

Zanima me kako kaj zgleda dom Topniška oz. kako je biti tam. Kakšen je kaj internet? Kakšne so kaj vaše izkušnje z bivanjem tam?

Hvala in lep pozdrav 8-)


Internet je točno tako kot je internet vse povsot na svetu. Povezave so pa relativno hitre. Dom je drugače ok, pač ni najnovejši in se z kakšnim fdv/poljane/litostroj ne more priemrjat. Edino najeebš če si v najvišjem nadstropju ker je toplotna izolacija v kurcu in je pozimi ledenica, poleti pa savna.

smejes_se ::

Žiujo..!!!
mene sam zanimače se hočeš izselt iz doma greš sam k hišniku pa pač podpišš papirje greš u rožno in je to to al morš kej prej to hišniku povedad ??? a mogoče kdo ve??

čuhalev ::

No, prej moraš pospravit svoje stvari, sčistit in do hišnika, ki mu vrneš ključe. Nato obiščeš še upravo. Prej ni treba nikomur povedat.

sunny01 ::

Študenski dom Poljane. cena? bivanje? mir? je teško pridit noter?

lebdim ::

poglej na tejle spletni strani ...

sunny01 ::

Poznam tole spletno stran. Zanimajo me izkušnje :)

Velki ::

Jz mam tudi eno vprašanje sva z prijateljem gledala ta zasebni študentski dom:
http://www.studentskidom-lj.si/students...
Skoraj vse štima razen prevoz, ker ne prav razumem sheme linj bi me zanimalo koliko časa se bi približno vozili do fs-ja in fri-ja? Kot sm slišal, so skoraj vse družboslovne fakultete lahke in njihovi študenti imajo žurke vsak dan, zato me zanima kako je glede tega v tem domu?

Velki ::

Aha za čas ne rabim odgovora sm ugotovu da na lpp tudi to piše, vendar me vseeno še zanima kako je z žurkami v zasebnih študentskih domovih?

lebdim ::

ta študentski dom je tam pri faksih, PEF, EF, FDV ... potem imaš tam blizu 20ko, ki ti vozi v center, ne daleč stran pa tudi AMZS, mogoče je to celo boljša varianta ... do FRI-ja imaš približno 15-20 minut vožnje s 6ko ...

kar se pa tiče zasebnih žurk, pa mislim, da je bilo vedno ful glasno in da ni problemov ...

Velki ::

Sej tega sm se bal, namreč vemo da sta ti dve fakulteti malo težji in se je treba precej učit. Sem se odločil da ne grem v ta dom, bom raje šel v javni, pa bom potrpel tiste par mesecev tudi če bo še slabša kvaliteta življenja in se bom potem preselil v apartmaje ko bom imel priložnost.
Domnevam da bom ob teh osebnih dohodkih in oddaljenosti prišel v javni študentski dom precej hitro:
-4 družinski člani (skupni dohodki nekje 1300€)
-oddaljenost od ljubljane 90km
Upam da nimam optimističnih pričakovanj (saj se samo to dvoje upošteva in še če si slučajno zlati maturant)?

lebdim ::

hehe, ne vem - glede hrupa: bil je hrup, so sicer nabijali muziko, drugače je pa na kardeljevi ploščadi zaključek majskih iger ...
pa sej ta dom je javen mislm da
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanja glede študentskih domov

Oddelek: Šola
246437 (3998) Groot
»

Študentski dom v rožni ali mestnem logu, ki je vstopil v 21. stoletje

Oddelek: Šola
487603 (6098) Meizu
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7730854 (18479) St235
»

babica v študentskem domu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6721196 (17782) Yohan del Sud
»

Študentski domovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6817502 (14980) tattoo

Več podobnih tem