» »

poravnava input + image

poravnava input + image

Veron ::

Želim nekako tale dva inputa spravit v isto linijo, vendar mi ne ratuje, verjetno mora bit samo neka mala fora.

torej takole, kot na spodnji sliki, prikažejo brskalniki FF, Opera, Safari, Chrome, IE8
medtem ko IE7 prikaže v isti liniji (IE6 nisem probaval)

koda je preprosta, torej prvo input type=text nato pa input type=image

 input type=image

input type=image



Torej mogoče kdo ve kako tole poravnat v isto linijo?

edit: še vprašanje: obstaja kaka varjanta ša narediti "animacijo" tega gumba, torej ob "hover" (ko gre miška preko gumba), da se spremeni (druga slika)?
  • spremenil: Veron ()

MrBrdo ::

Bolše če ne uporabljaš input type image ampak raje naredi kar img element in mu z javascriptom gor našopaj onclick.. hover narediš pač z CSSjem (#id:hover), pri tem si poglej css sprite če hočeš bolj pro naredit. za poravnavo pa bi tudi moralo bit nato bolj konsistentno ko boš uporabil image tag, potem pa offset popraviš z margin-top v cssju.
MrBrdo

Veron ::

No sicer vmes sem uspel najdt rešitev, tako da so sedaj poravnani.

align="absbottom"

Dodal v input type=image

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

fizikalac ::

Veron, poglej si
vertical-align:middle;

To je točno to kar iščeš :)

Zgodovina sprememb…

Veron ::

fizikalac, sicer probal tole (upam, da na pravo "mesto" vtaknu - css, na div ki drži oba inputa) vendar zadevo še bol razmeče.
to kar sem zgoraj napisal pa zadevo lepo poravna

Gost ::

uporabi:

position: relative;
top: - 5px;

fizikalac ::

Nevem, kam si to vtikal vendar če imaš v nekem elementu poravnane elemente z vertical-align:middle, potem bodo lepo na sredini, problem rešen... Jaz to vedno uporabim pri poravnavi elementov v isto linijo, npr input in button ali pa image in text... Verjetno se neko drugo css pravilo v tvojem primeru krega s tem, pa jih zato razmeče:P So pa tudi druge rešitve, lahko jih komot uporabiš -> pač karkoli ti najbolj ustreza! :)

Veron ::

možno, da se krega s kakim drugim pravilom, zaenkrat bom pustu tko, ker celo ie6 prikaže pravilno v liniji :-)

hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298342631 (1768) sunniegoldie
»

jquery in div-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8711123 (9861) lisjak
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519721 (7520) nuuush
»

button v image button

Oddelek: Izdelava spletišč
91217 (1122) R33D3M33R
»

css in input.button

Oddelek: Izdelava spletišč
111602 (1485) ferjan

Več podobnih tem